» »

Zakaj se prodajajo malo rabljeni avtomobili ?

Zakaj se prodajajo malo rabljeni avtomobili ?

1
2
»

Invictus ::

NikolormousB je izjavil:


Tega nihče ne trdi. Finančno si sigurno na slabšem. Banka ni dobrodelna ustanova.

Tudi plačilo z gotovino ni.

Denar porabiš in ga imaš v plehu.

Če pride nepredvidena situacija, moraš pod ceno prodati avto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

To je v primeru, da nebi mel teh 15k, ampak imam raje teh 15k na razpolago za druge stvari, kot pa da jih day 1 fuknem v pleh.

No, če čez 3 leta še zmeraj hočeš imet 15k še naprej na razpolago, moreš teoretično vzet novo posojilo. V vsakem primeru te ta avto stane 15 jurjev na 3 leta, plus tiste male obresti.
Dolgoročno bi se varčevalni račun hitreje polnil brez plačevanja obresti, karkšnihkoli že. "Cena" za to bi pa bila, da neka 3 leta prežreš s prejšnim avtom. V tem primeru si do konc življenja prost obresti.


Invictus je izjavil:

NikolormousB je izjavil:


Tega nihče ne trdi. Finančno si sigurno na slabšem. Banka ni dobrodelna ustanova.

Tudi plačilo z gotovino ni.

Denar porabiš in ga imaš v plehu.

Če pride nepredvidena situacija, moraš pod ceno prodati avto.

Samo če daš vse kar imaš v pleh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

NikolormousB ::

V vsakem primeru te ta avto stane 15 jurjev na 3 leta, plus tiste male obresti.


Stane te toliko, kot je vsota vseh plačanih obrokov. To je v primeru operativnega lizinga malo več, kot je izguba vrednosti avtomobila.

Dolgoročno bi se varčevalni račun hitreje polnil brez plačevanja obresti, karkšnihkoli že. "Cena" za to bi pa bila, da neka 3 leta prežreš s prejšnim avtom. V tem primeru si do konc življenja prost obresti.


Res je. Brez avtomobila bi se račun polnil še hitreje, brez hiše še hitreje itd. Pal, trade off, ki si ga pripravljen sprejeti.

Formula 1 ::

Invictus je izjavil:

NikolormousB je izjavil:


Tega nihče ne trdi. Finančno si sigurno na slabšem. Banka ni dobrodelna ustanova.

Tudi plačilo z gotovino ni.

Denar porabiš in ga imaš v plehu.

Če pride nepredvidena situacija, moraš pod ceno prodati avto.

Valda ne vržeš vsega denarja za avto če si pameten? Če imaš privarčevanih 50k € potem menda ne greš skeširati za avto 45k €.

NikolormousB ::

Za koliko pa? Greš keširati avto za 15 jurjev? 5 jurjev?

m0LN4r ::

No, če čez 3 leta še zmeraj hočeš imet 15k še naprej na razpolago, moreš teoretično vzet novo posojilo. V vsakem primeru te ta avto stane 15 jurjev na 3 leta, plus tiste male obresti.
Dolgoročno bi se varčevalni račun hitreje polnil brez plačevanja obresti, karkšnihkoli že. "Cena" za to bi pa bila, da neka 3 leta prežreš s prejšnim avtom. V tem primeru si do konc življenja prost obresti.

Cez 3 leta "bom" imel na razpolago veckratnik teh 15k. Gre se o tem, da zakaj bi dal vse takoj, ce lahko postopoma. Stane me pa malenkost tole udobje.
Vzdrzevanje starega avta tudi ni zastonj. Prej ko slej prides, do kriticne tocke, ko ugotovis, da te vzdrzevanje pride vec na leto, kot te obresti. In ne pozavit, da se je bolj varno peljat vsak dan na delo z veliko mlajsim vozilom, novejsim vozilom, kot pa z starimi zgonjenimi garami.

Na novem avtu, ce se kaj pokvari je garancija. Na rabljenem pa bo slo iz lastnega zepa.

Eni menjajo vsake 3 leta za nov avto ali Jahreswagen. Na tehnicnem in vulkanizerju te sploh ne vidijo. Tu je tudi prihranek, ce se ze gremo malenkosti.
Drugi pa si vsake 3-4 leta kupijo že po defaultu 6 let star avto. Sori samo jaz sem do zdaj vozil prej 13 let star avto, potem menjal za 8 let star avto. Ce zracunam koliko sem zmetal za vzdrzevanje teh dveh gar in koliko casa zabil pri mehanikih.... Pac minlo me je.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

3 leta star avto s 45 jurji na števcu niso stare garje. Ne it zdaj iz ene skrajnosti v drugo. Če si v Sloveniji komaj napraskal za 10 let stare garje, ni treba v Nemčiji na 3 leta starega passata vržt 15 jurjev samo zato, da imaš spet novega passata. Ker boš nazadnje isti revež kot si bil...samo v boljšem avtu. Tega niti Nemci ne delajo glih množično. Povprečna starost tam je približno ista kot pri nas.
Jaz tudi kupim novega, ampak menjat na 3 leta je vseeno neumnost. Razen če delaš res abnormalne kilometre, ampak ti si lepil izračune za 15 jurjev letno...kar celo za VW-je menda ni nek problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

NikolormousB ::

Jaz tudi kupim novega, ampak menjat na 3 leta je vseeno neumnost.


Neumnost v kakšnem smislu? Rad bi imel nov avto, lahko si privoščim. Ne vidim problema.

ShowDown ::

Fif55 je izjavil:

Tako je, ker je avto vzet na lizing. V bistvu so si ga le "sposodili" za nekaj mescev, nekateri pač tako živijo. Če si lahko privoščiš, si pač lahko. Glavno, da je novi avto, pri vsem ostalem pa šparat na maksimum.

Poznam tudi takšne, ki vzamejo avto za 100k+ avto, zato ker ima njihov sp preveč dobička. Potem pa ga naslednjo leto (ali ko se dobiček ponovi), menjajo spet za novejšega..


Vsak ki pozna davčno zakonodajo ve, da to ne drži vode. Vir: http://data.si/blog/2015/02/26/se-podje...

Avto se amortizira 5 let, torej gre komaj v času 5ih let v celoti v strošek.

NikolormousB ::

Zato podjetja pogosto vzamejo operativni lizing, kjer gre celotna najemnina v stroške.

SambaShare ::

m0LN4r je izjavil:


Tjah sem imel kasko na 10 let starem avtu in se je splačalo. Zadel sem ob jelena glih na sprednjem vogalu. Menjat je bilo treba sprednji odbijac+platiko v odbijacu, luc, meglenko, blatnik, havbo zravnat, barvanje in licenje. Skoda je bla cez 1000eur.


Večini se kasko ne splača, zakaj bi ga sicer zavarovalnice ponujale.

Utk ::

NikolormousB je izjavil:

Jaz tudi kupim novega, ampak menjat na 3 leta je vseeno neumnost.


Neumnost v kakšnem smislu? Rad bi imel nov avto, lahko si privoščim. Ne vidim problema.

Ker nov proti 3 leta staremu ne bo nič boljši, če nisi zgrešil nakupa. Ker obstaja kup stvari, za katere je bolj pametno porabit denar. Ker tudi če ne bi porabiš tega denarja, ne bo neke škode. Ker glihkar zbiramo denar po ulici za družino, ki se je pred 20 let preseravala na vse možne načine, zdaj pa nimajo za burek.

Ja, sej si lahko, če si lahko, ampak ne se slepit, da ni neumno.

NikolormousB ::

Ker nov proti 3 leta staremu ne bo nič boljši, če nisi zgrešil nakupa. Ker obstaja kup stvari, za katere je bolj pametno porabit denar. Ker tudi če ne bi porabiš tega denarja, ne bo neke škode. Ker glihkar zbiramo denar po ulici za družino, ki se je pred 20 let preseravala na vse možne načine, zdaj pa nimajo za burek.


- Seveda bo, ful bo boljši, ker mi je bolj všeč.
- Za kaj naprimer naj porabim svoj denar? Da vidim, če sem kaj zgrešil?
- Kaj naj delam z denarjem, če ga ne bom porabil? Kakšno funkcijo ima, če mi leži na računu?

m0LN4r ::

3 leta star avto s 45 jurji na števcu niso stare garje. Ne it zdaj iz ene skrajnosti v drugo.

Saj ga lahko odkupis, ce ti je vsec.
Seveda ne mores vsak primer uporabit za tole rešitev. Ce ti rajsi das 10k za rabljen avto in potem cez 4 leta spet 10k za rabljen avto, lahko tudi tako delas.

Recimo, na prvi avto z 45kkm sem nabil 90.000km menjal 2 kompleta letnih gum, en komplet zimskih, menjal zavore, dva lagerja, dve vzmeti, vzigalno tuljavo, brisalce, akumulator, naredil 4 male in en velik servis, pet tehnicnih, optika, za zarnice se tudi nabere. Pocil mi je ring na cilindru (med voznjo), levi semering (med voznjo), pocila cev zavorne tekocine (med voznjo), levo elektronsko odpiranje stekla ni slo, ker so plastike pocile.
Na golfu sem menjal 2. komplet gum, termostat (ne to ni tisti enostavni za 10eur), pocila cev za cistilo zadaj nad tapeto, nov akumulator, plinske vzmeti za prtljaznik so crknile, to leto bi moral menjat vse 4 diske in ploscice (abs) in delat 2. velik servis, klimakonpresor me je zacel zajebavat.

Je pa fino tole z financiranje jahreswagnov:
Nikoli ne rabim kupit novih gum (ajde mogoce 1x), nikoli ne rabim delat tehnicnega (ker za nov avto ni treba 4 leta), nikoli ne rabim menjavat zavor, zarnic, akumulatorja ipd. sranja. Popravila me ne stanejo nic avto je pod garancijo, servise imam vkljucene v mesecne obroke. Zavarovanje za nov avto me stane manj kot za starega.

Lej vsakemu svoje. Jaz sem prvi scenarij sprobal. Zdaj bom sprobal se drugega pa bomo vidli.

SambaShare je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Tjah sem imel kasko na 10 let starem avtu in se je splačalo. Zadel sem ob jelena glih na sprednjem vogalu. Menjat je bilo treba sprednji odbijac+platiko v odbijacu, luc, meglenko, blatnik, havbo zravnat, barvanje in licenje. Skoda je bla cez 1000eur.


Večini se kasko ne splača, zakaj bi ga sicer zavarovalnice ponujale.

Ce si tako zelo ziher, da se ti nic ne zgodi in rad tvegas ali pa si kasko ne mores privoscit izvolis. Za menjavo vetrobranskega stekla nisem placal recimo cisto nic. Zavarovalnica je dobila racun za 600eur, ker se mi je to zgodilo v tujini. Odbitno fransizo sem imel vedno minimalno.
Srne, kamencki in pijanci so vsak dan na cesti, ce mas al nimas kaskota in ubermensch reflekse.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SambaShare ::

Jaz takim rečem ziheraši. Nič narobe s tem. Samo ne lažite sami sebi da se kasko (v povprečju, pustimo osebne anekdote) splača komurkoli drugemu kot zavarovalnici.

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

Za zahodu ljudje raje svoj čas porabijo za služenje denarja, in ne zabijajo cajta s prodajanjem starih jajc...

Zanima jeih mesečni strošk zaradi finančnega planiranja in to je to...

Če sešteješ čas in denar, ki ga vložiš v popravilo, čiščenje in prodajo starega avta, bi tisto brezzvezno razliko z lahkoto zaslužil.


Kakor kateri. Jaz sem v eni izmed teh držav in če bi to držalo, kar ti praviš, bi bili sami novi BMWji in MBji na cesti. In VWji.
Pa ni tako.
Jaz delam obratno in kolega, ki profesor na faksu z debelo plačo - dela enako.
Jaz avto kupim od lizing hiše. S kešem. In dvema cm dokumentacije.
In ne rabim skrbeti, koliko km prevozim.
Kolega enako, kupi 4 leta star avto od lizing hiše. In ga vozi eno 4 leta. In hodi nekam na dopust v Avstralijo.

Tako da ne terajo vsi lizinga.
Oziroma bom tako povedal - to niti slučajno ni splošni biznis model.

V Belgiji sem srečal bakico, BMW 730d, 7 let star, pod 100k km, pač stara sta kupila avto, iz nekega razloga ga ne vozita več in sta ga sklenila prodati.

Nasploh v Belgiji opažam obratno, ljudje se zelo neradi zadolžujejo, za avto pa sploh ne. Lizing hiše so, samo to ni zdaj splošni model, kako ljudje pridejo do avta.
Moj sodelavec je kupil Audi A4 s polno opremo - z denarjem. Nakazal denar in to je to. Kredit ima edino za hišo. Celo bi rekel, da se jim zdi normalno, da gredo v trgovino (avtosalon) in kupijo avto. Mogoče staro za novo z doplačilom, ampak enkrat smo se pogovarjali o tem, pa sem pač povedal, kako kupujem jaz. Ugotovili smo, da imata dva avte na lizing in jima firma lizing plačuje, ostali pa keš pa gasa.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

m0LN4r, teh stvari se tipično ne menja pred 200 jurji, nekatere pa sploh nikoli. Tist rabljen avto s 45 jurji se je prodajal z razlogom...tvoj nov čez 3 leta ne bo tak. Če vsaj približno znaš vozit in delaš servise, kar jih očitno boš, če si jih itak plačal.

m0LN4r ::

Nobeno zavarovanje se ne splaca. O tem ni dvoma. Mas na izbiro al bos ziheraš nekaj let ali pa se cez nekaj let presenetis.
Nazalost sem bil prica kr nekaj takim primerom, ko se potem stranka jokala pr fotru...

Utk je izjavil:

m0LN4r, teh stvari se tipično ne menja pred 200 jurji, nekatere pa sploh nikoli. Tist rabljen avto s 45 jurji se je prodajal z razlogom...tvoj nov čez 3 leta ne bo tak. Če vsaj približno znaš vozit in delaš servise, kar jih očitno boš, če si jih itak plačal.

Stroski so vedno. Taksni ali drugacni. In ja moram rect vsec mi je vonj po novem, nova oblika in nove tehnologije na vsake tolko.
Sej ni receno, da avto po treh letih menjam za drugega. Mogoce samo ostane v druzini, ga prodam recimo sestri ki zasluzi 3x manj kot jaz in ji predam avto za katerega se 100% ve njegova zgodovina + placal sem ji podaljsano garancijo do 150.000km.
Jaz si pa vplacam za drug avto, ker si pac lahko. *ali pa ga prodam, ko bo mel 145.950km xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

m0LN4r, teh stvari se tipično ne menja pred 200 jurji, nekatere pa sploh nikoli.

Ne vem ce ti dam tukaj prav. Mehaniki ne zivijo samo od popravljanja 8+ starih avtov z 200jurji kilometrine.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Colt1911 ::

NikolormousB je izjavil:

Ker nov proti 3 leta staremu ne bo nič boljši, če nisi zgrešil nakupa. Ker obstaja kup stvari, za katere je bolj pametno porabit denar. Ker tudi če ne bi porabiš tega denarja, ne bo neke škode. Ker glihkar zbiramo denar po ulici za družino, ki se je pred 20 let preseravala na vse možne načine, zdaj pa nimajo za burek.


- Seveda bo, ful bo boljši, ker mi je bolj všeč.
- Za kaj naprimer naj porabim svoj denar? Da vidim, če sem kaj zgrešil?
- Kaj naj delam z denarjem, če ga ne bom porabil? Kakšno funkcijo ima, če mi leži na računu?


Ne bi rajši ta denar dal v humanitarne namene , namesto da ga mečeš za ničverden pleh kjer imajo od tega koristi le multinacionalke oz. 1% najbogatejših?;(

Invictus ::

Colt1911 je izjavil:


Ne bi rajši ta denar dal v humanitarne namene , namesto da ga mečeš za ničverden pleh kjer imajo od tega koristi le multinacionalke oz. 1% najbogatejših?;(

Človek dela zase...

Humanitarnost? Koliko si pa že dal?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

m0LN4r je izjavil:

m0LN4r, teh stvari se tipično ne menja pred 200 jurji, nekatere pa sploh nikoli.

Ne vem ce ti dam tukaj prav. Mehaniki ne zivijo samo od popravljanja 8+ starih avtov z 200jurji kilometrine.

Seveda ne, to je jeba. Zivijo od menjav olja in filtrov, dolivanja tekocin, menjav akumulatorjev, brisalcev, zarnic, stvari, ki jih bi lahko vsak doma sam naredil, oni pa to naredijo trikrat hitreje. Cisti profit. Sraufat stare garje, kjer te jebejo rjavi sraufi in pet stvari, ki so istocasno pokvarjene, je pa cista jeba. Ce bi izdali posten racun proti menjavi olja, bi se pa lastniku bolj splacalo tam pustit avto...

bbbbbb2015 ::

Utk je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

m0LN4r, teh stvari se tipično ne menja pred 200 jurji, nekatere pa sploh nikoli.

Ne vem ce ti dam tukaj prav. Mehaniki ne zivijo samo od popravljanja 8+ starih avtov z 200jurji kilometrine.

Seveda ne, to je jeba. Zivijo od menjav olja in filtrov, dolivanja tekocin, menjav akumulatorjev, brisalcev, zarnic, stvari, ki jih bi lahko vsak doma sam naredil, oni pa to naredijo trikrat hitreje. Cisti profit. Sraufat stare garje, kjer te jebejo rjavi sraufi in pet stvari, ki so istocasno pokvarjene, je pa cista jeba. Ce bi izdali posten racun proti menjavi olja, bi se pa lastniku bolj splacalo tam pustit avto...


Ma ne pretiravaj. Usposobljen Renault KOTEK inženir se na usposabljanju uči zamenjati ojnico, ležaje na gredi.
Ne menjujejo vsi samo zračnih filtrov.

Dober mehanik zna zamenjati verigo na BMW dizlu v uri in 30 minut.

To govoriš, kot da bi bili mehaniki čistilci sekretov. Malo metlica in dajanje brisačk v podajalec.

Utk ::

Sej nisem napisal, da ne znajo drugega, ampak da od tega zivijo.
To kar si ti napisal je redko, pa se slabo placano, sploh v garanciji.

NikolormousB ::

Ne bi rajši ta denar dal v humanitarne namene , namesto da ga mečeš za ničverden pleh kjer imajo od tega koristi le multinacionalke oz. 1% najbogatejših?;(


Ne.

FTad ::

@moLN4r

a mogoče veš, če imajo kaj podobnega Jahreswagen-u v Avstriji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

l0g1t3ch ::

Kupiš rabljen avto za keš od nekoga, ki je vzel kredit/leasing pa mu potem ne znese plačevat ;)
Na ta način dobiš dve in pol leti star avto, ki je stal 30k za manj 14k€.

Tako, da jaz čist podpiram nakup pleha na kredit.

Pa seveda daš za pleh samo toliko, da ti ostane dovolj tudi če kaj zagusti, ne da moraš takoj prodajat.

m0LN4r ::

FTad je izjavil:

@moLN4r

a mogoče veš, če imajo kaj podobnega Jahreswagen-u v Avstriji?

Najboljse je, da se zapeljes tja pa vprasas. Se mi zdi, da imajo samo da potem morajo avto pripeljat iz nemcije dol v avstrijo in to jih stane, pa ne reklamirajo glih tega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

kdo pa krije izgubo vrednosti rabljenega avta? na začetku vrednost pada najbolj. tega sigurno ne krije banka, tudi avtohiša ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

NikolormousB ::

gruntfürmich, ti skozi obroke, ki jih plačuješ.

Heavy ::

m0LN4r je izjavil:


Je pa fino tole z financiranje jahreswagnov:
Nikoli ne rabim kupit novih gum (ajde mogoce 1x), nikoli ne rabim delat tehnicnega (ker za nov avto ni treba 4 leta), nikoli ne rabim menjavat zavor, zarnic, akumulatorja ipd. sranja. Popravila me ne stanejo nic avto je pod garancijo, servise imam vkljucene v mesecne obroke. Zavarovanje za nov avto me stane manj kot za starega.



Koliko pa je razlika, med avtom, ko ga domov vzameš in čez leto nazaj notri daš? Pač - koliko denarja izgubš v taki situaciji. Koliko je mesečni obrok?
#TeamFelix

krepki ::

Jaz sem tudi vzel avto na lizing 50% pologa ostalih 50% pa na pet let avto je bil vreden 20.000k lizin moram imeti obvezno najmanj 3 leta po treh letih lahko razliko izplačam in je avto moj cirka nekaj okrog 4000k.
Avto bi lahko tudi plačal takoj ampak boljše da je nekaj rezerve na banki v teh petih letih,bi teoretično če bi želel našparal spet polovico zneska okrog 10000k plus kaj je ostalo plus prodaja avtomobila in takrat bi lahko kupil avtomobil v vrednosti 30000k.

Tilen ::

Raje si torej vzel polovico na lizing, kot kredit za morebiten izredni dogodek, za katerega sploh ne veš, če bo prišel. Da niti ne omenjam, da bi bila obrestna mera za slednjega, seveda nižja. Nekateri enostavno morate izgubiti denar. Naravna selekcija.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

krepki ::

Ne bi rekel,da je izgubljen denar,ker sem vzel vozilo na lizing sem dobil 1700€ popusta,če bi ga plačal z gotovino bi bila cena toliko višja,potem kasko za 1€,če ga izplačam po treh letih bom imel še nekaj v dobrem.

NikolormousB ::

Tilen je izjavil:

Raje si torej vzel polovico na lizing, kot kredit za morebiten izredni dogodek, za katerega sploh ne veš, če bo prišel. Da niti ne omenjam, da bi bila obrestna mera za slednjega, seveda nižja. Nekateri enostavno morate izgubiti denar. Naravna selekcija.


Ko pride morebitni izredni dogodek mogoče ne bo časa za urejanje kredita, mogoče ne boš kreditno sposoben (jaz verjetno že zdaj nisem, ker nimam "rednih dohodkov").

Pa v primeru lizinga avto ni tvoj. Ne upoštevajo ti ga v premoženje kar lahko pomeni npr. nižje plačilo vrtca.

Razlike v obrestih je pa koliko? Za eno dobro večerjo, ko vse potegneš skup.

c3p0 ::

Heavy je izjavil:


Koliko pa je razlika, med avtom, ko ga domov vzameš in čez leto nazaj notri daš? Pač - koliko denarja izgubš v taki situaciji. Koliko je mesečni obrok?


Imam tak "jahreswagen" in je bil dobro tretjino cenejši od novega, so pa vsi stari 1 leto. Za avto brez praske, ki na videz ne moreš reči da ni nov, z malo kkm, good deal.

Invictus ::

Tilen je izjavil:

Raje si torej vzel polovico na lizing, kot kredit za morebiten izredni dogodek, za katerega sploh ne veš, če bo prišel. Da niti ne omenjam, da bi bila obrestna mera za slednjega, seveda nižja. Nekateri enostavno morate izgubiti denar. Naravna selekcija.

Poslovanje z gotovino ni nujno cenejše...

Oz. je pri fušarjih, ki delajo na črno.

Ko narediš suma sumarum, je zadeva lahko rahlo neugodna finančno.

NikolormousB je izjavil:


Razlike v obrestih je pa koliko? Za eno dobro večerjo, ko vse potegneš skup.

Treba je šparat, pa naj stane kar hoče ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Tilen ::

NikolormousB je izjavil:

Tilen je izjavil:

Raje si torej vzel polovico na lizing, kot kredit za morebiten izredni dogodek, za katerega sploh ne veš, če bo prišel. Da niti ne omenjam, da bi bila obrestna mera za slednjega, seveda nižja. Nekateri enostavno morate izgubiti denar. Naravna selekcija.


Ko pride morebitni izredni dogodek mogoče ne bo časa za urejanje kredita, mogoče ne boš kreditno sposoben (jaz verjetno že zdaj nisem, ker nimam "rednih dohodkov").

Pa v primeru lizinga avto ni tvoj. Ne upoštevajo ti ga v premoženje kar lahko pomeni npr. nižje plačilo vrtca.

Razlike v obrestih je pa koliko? Za eno dobro večerjo, ko vse potegneš skup.


https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gruntfürmich ::

potem se pričakuje če hitro zamenjaš avto da razliko v padcu cene, ki jo verjetno kriješ ti, dobiš noter s tehničnim, servisom, gumami (ampak zimske potrebuješ, razen če imaš gor celoletne že v štartu), nižjim zavarovanjem, če prav razumem, ali je drugačna računica?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

Tilen je izjavil:


https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...

To je samo nateg, ker nekdo nima bralne funkcionalnosti in ni prebral pogojev lizinga...

Saj ga niso mučili, da je avto vzel na lizing.

Poleg tega je folk neverjetno butast, in se ne zna pogovorit za nič.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

torej če avtohiša ni lastnica tudi razbitine oz te sili v odkup le-te, potem je to sranje?
je v drugih avtohišah sploh kaj drugače
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Rok Woot ::

NikolormousB je izjavil:

Za koliko pa? Greš keširati avto za 15 jurjev? 5 jurjev?


Jaz se držim tega, da za avto nikoli ne dam več kot zaslužim v dveh mesecih. Če bi imel našparanih le 60k, bi kupil avto za enkje 1.5-2k, Če bi imel našparanih 100k, bi kupil avto za 2-2.5k.

NikolormousB ::

https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...


Kaj ima to z lizingom?

Jaz se držim tega, da za avto nikoli ne dam več kot zaslužim v dveh mesecih. Če bi imel našparanih le 60k, bi kupil avto za enkje 1.5-2k, Če bi imel našparanih 100k, bi kupil avto za 2-2.5k.


Jaz imam podobno filozofijo, mogoče malo bolj "liberalno". 3 do 4 mesečni zaslužek gre lahko za avto. Ampak ga vseeno ne keširam.

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

torej če avtohiša ni lastnica tudi razbitine oz te sili v odkup le-te, potem je to sranje?
je v drugih avtohišah sploh kaj drugače

Kako te sili?

V končni fazi je ona lastnica avta in zavarovanec.

Seveda pa ljudje ob nesreči pričakujejo, da jim bo lizing hiša dala nov avto. Ne gre tako.

Lizing moraš pač odplačati po pogodbi, čeprav je avto sesut. Kar pomeni da plačuješ nekaj kar nimaš več. Ampak tudi pri nakupu s kešom si na istem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Rok Woot ::

NikolormousB je izjavil:

https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...


Kaj ima to z lizingom?

Jaz se držim tega, da za avto nikoli ne dam več kot zaslužim v dveh mesecih. Če bi imel našparanih le 60k, bi kupil avto za enkje 1.5-2k, Če bi imel našparanih 100k, bi kupil avto za 2-2.5k.


Jaz imam podobno filozofijo, mogoče malo bolj "liberalno". 3 do 4 mesečni zaslužek gre lahko za avto. Ampak ga vseeno ne keširam.


Računaj tudi to, da jaz avta ne uporabljam za vožnjo v službo. Če bi imel službo daleč in bi se vozil vsak dan, bi mogoče tudi dal 4 mesečne plače :) Po drugi strani pa dobiš varne stare avtomobile, če imaš čas poiskati.

Lizing pa nima veze, če vzameš lizing, da lahko kupiš še čoln je pač to mal neodgovorno. Če vzameš lizing, da lahko vložiš denar v nekaj donosnega, je to super. Pustimo sedaj variacijo.

rejven ::

Kolk mesečnih dohodkov, da kdo za avto je seveda stvar ekonomskega položaja posameznika, treba je pa gledat, da se ne "igraš slovenca" in posledično jest špagete vsak dan.
Moj pogled je nekak tak, da mi mora ostat ob izgubi dohodka, najman za leto ob trenutnem stilu lajfa.
Z lizingom si enostavno ( moje mnenje ), povečaš maneverski prostor ob nepredvideni situaciji.
Tko, da moje mnenje je sledeče:
Če imaš recmo 30k, dam maks 20k za avto od tega takoj plačam 5k ostalo pa v treh letihletih. Ob predpostavki, da v tem času ne boš dodatno prihranil imaš čez tri leta 25k in avto vreden 10k.
Tukaj se lahko potem na podlagi situacije odločiš kaj boš naredil. Vsakem primeru pa imaš izbiro po in med samim lizingom.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6110745 (9153) zez
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813706 (11196) Mavrik
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10424712 (19962) St235
»

Najugodnejši avto kredit

Oddelek: Na cesti
4611892 (10308) fosil
»

nakup avtomobila kredit leasing ipd..

Oddelek: Na cesti
2222731 (21660) Spajky

Več podobnih tem