» »

Nekdo me stalno kliče s številk ...

Nekdo me stalno kliče s številk ...

««
«
1 / 12
»»

kulpims ::

Pozdravljeni. To jutro sem med 8. in 9. uro prejel 4 klice s številk:

040 416 570
040 322 286
030 706 613
030 422 100

Vzorec je vedno isti, zato sumim, da so klici avtomatizirani: najprej tišina, po sekundi ali dveh pa se (čisto na kratko) zasliši nerazločljiv ženski glas in nato prekine zvezo.

Ima kdo podobne izkušnje s kakšnimi preveč zagretimi marketingarji oziroma klicnimi centri?

edit: ko pokličem nazaj, vedno dobim zaseden signal, seveda
  • spremenil: kulpims ()

scipascapa ::

možno, drugače prijavi operaterju.

smacker ::

Baja ::

040 322 286 -> http://www.vitano.si/index.php?page=bre...

očitno marketing

MxxW5 ::

Evo, čisto enako se mi je dogajalo letos poleti in spet par mesecev nazaj. Poleti so bili klici s številk 040 873 874, 040 873 110, 040 873 406 in 040 873 482. V prvem primeru (040 873 874) je bila na drugi strani ženska, ki me je želela obvestiti o nekakšni njihovi ponudbi. Rekel sem, da me ne zanima in da naj ne kličejo več. Naslednji dan spet klic, tokrat 040 873 110. Na drugi strani najprej tišina (slišalo se je govorjenje v ozadju) nato pa čez par sekund prekinitev zveze. Čez eno uro spet. In čez eno uro spet. Potem par dni mir in spet.

Mir je bil do začetka letošnjega leta. Potem pa spet enaki klici s številk: 070 726 021, 070 183 114, 064 233 264 in 070 173 380. Po par sekund tišine prekinitev zveze.

Zaenkrat (sedaj že mesec ali dva ni ničesar) je bila rešitev sledeča. Svojo telefonsko številko sem vpisal v TIS in zraven dan prepoved komercialnih in raziskovalnih klicev. Če bo delovalo na dolgi rok, ne vem.

Dejstva so sledeča. Čeprav operaterji dobro vedo, kdo je uporabnik (in torej nadlegovalec) zgornjih številk, ti tega kot njegova žrtev ne moreš izvedeti. Kličeš svojega operaterja, kjer ti povedo, da v bistvu ne morejo storiti ničesar pametnega. V bistvu ne gre za nadlegovanje, saj je na drugi strani tišina, prav tako pa ne gre za komercialni klic, saj je na drugi strani tišina (nič se ne oglašuje). Enako ti povedo tudi na TIRS-u in na AKOS-u.

TLDR: Ničesar se ne da storiti. Ker če te nekdo kliče po petkrat na dan in nato odloži, to ni nadlegovanje. Niti komercialni klic. Lahko pa zamenjaš številko, ali kaj.

Invictus ::

Ko te pokličejo, se javiš. Vprašaš jih kdo so, in od kje jim tvoja številka.

ker nimajo pojma, jim zagroziš s prijavo, ker tvojo številko uporabljajo brez tvojega dovoljenja. Nikoli ne kličejo več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MxxW5 ::

Invictus je izjavil:

Ko te pokličejo, se javiš. Vprašaš jih kdo so, in od kje jim tvoja številka.

ker nimajo pojma, jim zagroziš s prijavo, ker tvojo številko uporabljajo brez tvojega dovoljenja. Nikoli ne kličejo več.


Odlična rešitev. Le da ne rečejo nič in po dveh-treh sekundah odložijo. Kličeš nazaj, zasedena številka. Čez eno uro spet. Se javiš, vprašaš, kaj kdo so in od kod jim tvoja številka, tišina, nato po par sekundah prekinitev zveze. Čez eno uro spet.... vidiš vzorec?

hojnikb ::

#brezpodpisa

Invictus ::

MxxW5 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ko te pokličejo, se javiš. Vprašaš jih kdo so, in od kje jim tvoja številka.

ker nimajo pojma, jim zagroziš s prijavo, ker tvojo številko uporabljajo brez tvojega dovoljenja. Nikoli ne kličejo več.


Odlična rešitev. Le da ne rečejo nič in po dveh-treh sekundah odložijo. Kličeš nazaj, zasedena številka. Čez eno uro spet. Se javiš, vprašaš, kaj kdo so in od kod jim tvoja številka, tišina, nato po par sekundah prekinitev zveze. Čez eno uro spet.... vidiš vzorec?

Potem pa prijavi številko policiji. Naj se potem oni zafrkavajo s tem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Twy ::

MxxW5 ::

Katero številko? Vsakič je drugačna.

MxxW5 ::

Še enkrat (ker objavljate videe in komentarje, ne da bi prebrali OP-jev in moj post): ni problem v tem, da bi te nadlegovali telemarketingarji in ti skušali prodati stvari. Telemarketingar se ti mora predstaviti, povedati s katere firme kliče ali pa najmanj to, kaj oglašuje. V tem primeru mu poveš, da imaš prepoved komercialnih klicev in da če bo še enkrat poklical, ga bodo obiskali inšpektorji. Problem rešen.

Problem je ta, ker ne veš kdo kliče, ker ti stalno zvoni telefon, ko pa se oglasiš, on odloži. Ne veš kdo je, ne veš koga prijaviti. Blokirati številke ne moreš, ker je vedno druga številka. Kdo je naročnik teh številk, ne moreš izvedeti. Ker ti ne grozi in ti sploh nič ne reče, ne gre za kaznivo ravnanje. Ker nič ne oglašuje, ne krši nobenega predpisa v zvezi s prepovedjo oglaševanja.

tomaz- ::

Nič bat, prej bo njemu zmanjkalo številk, kot pa tebi vnosov za blokiranje številk :-))

Sami ::

Dejstva so sledeča. Čeprav operaterji dobro vedo, kdo je uporabnik (in torej nadlegovalec) zgornjih številk, ti tega kot njegova žrtev ne moreš izvedeti.


Lahko ti povem, da to ni res. To je neka službena številka komercialnega podjetja, lahko imajo poslovni paket pri drugem operaterju in ne moreš nič.

Jaz bi pogooglal katero podjetje je tole in jih osebno poklical oz. jim pisal.

Sem imel podobne probleme, pa so hvalabogu prenehali.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MxxW5 ::

Sami je izjavil:

Dejstva so sledeča. Čeprav operaterji dobro vedo, kdo je uporabnik (in torej nadlegovalec) zgornjih številk, ti tega kot njegova žrtev ne moreš izvedeti.


Lahko ti povem, da to ni res. To je neka službena številka komercialnega podjetja, lahko imajo poslovni paket pri drugem operaterju in ne moreš nič.

Jaz bi pogooglal katero podjetje je tole in jih osebno poklical oz. jim pisal.

Sem imel podobne probleme, pa so hvalabogu prenehali.


Ne najdem ničesar. Prva številka (040 873 874) pripada nekemu avtoprevozniku, glede ostalih najdem le tole temo: https://www.alter.si/tabla/showflat.php... .

Če jaz prav razumem stvari, imajo marketingarji klicanje narejeno tako, da jim ob vsakem klicu zadnje tri cifre številke generira naključno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

Sami ::

MxxW5 je izjavil:

Sami je izjavil:

Dejstva so sledeča. Čeprav operaterji dobro vedo, kdo je uporabnik (in torej nadlegovalec) zgornjih številk, ti tega kot njegova žrtev ne moreš izvedeti.


Lahko ti povem, da to ni res. To je neka službena številka komercialnega podjetja, lahko imajo poslovni paket pri drugem operaterju in ne moreš nič.

Jaz bi pogooglal katero podjetje je tole in jih osebno poklical oz. jim pisal.

Sem imel podobne probleme, pa so hvalabogu prenehali.


Ne najdem ničesar. Prva številka (040 873 874) pripada nekemu avtoprevozniku, glede ostalih najdem le tole temo: https://www.alter.si/tabla/showflat.php... .

Če jaz prav razumem stvari, imajo marketingarji klicanje narejeno tako, da jim ob vsakem klicu zadnje tri cifre številke generira naključno.


Odvisno od KC-ja, ponavadi so iste številke, samo klica ne moreš vrnit.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

filip007 ::

Ponavadi kličejo v imenu drugega, potem rečeš Ljubljanski rondo prosim trenutek da vežem, pa odložiš brez ugašanja, potem oni prekinejo, pa še tebi se prekine, stvar rešena.

Sem menjal številko, je bilo že preveč smešno.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Oberyn ::

Ena rešitev mi pride na misel, je pa malo radikalna in verjetno za večino ni primerna, za ene pa je. Nastaviš blokado vseh klicev, ki ne ustrezajo številkam iz tvojega adresarja. Jaz bi verjetno s tem čisto lepo živel, verjamem pa, da večina ne.

Enterprise ::

Kakšno bolezen pa moraš imeti, da nekoga kličeš dnevno, v bistvu si pa 3 sekunde tiho in nato odložiš? Kaj ima ta marketing sploh lahko od tega?

Saul Goodman ::

a ni tako, da ko se zadeve ponovijo prevečkrat to sodi že v nadlegovanje? ok, to je verjetno pri eni in isti cifri. Jaz bi preprosto dodal vsako tako številko po opravljenem klicu na block list.

jaz imam problem, da je nekdo na drugem koncu slovenije v eni reklami ponesreči zamenjal 2 številki (tako je objavil mojo). Imam 30 klicev na leto okoli nakupov in servisiranja gradbene mehanizacije in razmišljam, da bi odprl side business. XD

Zgodovina sprememb…

mlamat ::

Pomoje s takšnimi klici preverjajo, če je številka aktivna.

MxxW5 ::

Vse tole skupaj je sijajen primer delovanja naše pravne države, ki ščiti storilce pred žrtvami.

http://www.npch.si/index.php/kje-je-ste...

Tule lahko vsak izve, pri katerem operaterju je določena številka. Ampak ko ugotoviš, kateremu operaterju pripada številka tvojega nadlegovalca, ti operater ne bo hotel povedati, kdo je naročnik te številke!! Ker izgleda ščiti njegovo zasebnost in osebne podatke! Čeprav je z aviona jasno, da gre za komercialno številko in da z razkritjem naročnika nihče ne bi kršil pravic nikogar.

Kdo sprejema taka pravila? Država? Operaterji sami? Zakaj? Zaradi varovanja pravic koga? Nadlegovalec je varovan, žrtev pa je prepuščena sama sebi, saj ti na vseh pristojnih inštitucijah (TIRS, AKOS, operater) takole med vrsticami povedo, da oni ničesar ne morejo storiti, tebi pa prav tako ne morejo dati nobenih podatkov, da bi sam kaj storil (magari vložil zasebno tožbo). Če boš šel na policijo, se ti bodo smejali. Oziroma ne. Ne bodo se smejali. Z vso resnostjo si bodo vse zapisali, potem pa ne bodo storili ničesar.

bbbbbb2015 ::

MxxW5 je izjavil:

Še enkrat (ker objavljate videe in komentarje, ne da bi prebrali OP-jev in moj post): ni problem v tem, da bi te nadlegovali telemarketingarji in ti skušali prodati stvari. Telemarketingar se ti mora predstaviti, povedati s katere firme kliče ali pa najmanj to, kaj oglašuje. V tem primeru mu poveš, da imaš prepoved komercialnih klicev in da če bo še enkrat poklical, ga bodo obiskali inšpektorji. Problem rešen.

Problem je ta, ker ne veš kdo kliče, ker ti stalno zvoni telefon, ko pa se oglasiš, on odloži. Ne veš kdo je, ne veš koga prijaviti. Blokirati številke ne moreš, ker je vedno druga številka. Kdo je naročnik teh številk, ne moreš izvedeti. Ker ti ne grozi in ti sploh nič ne reče, ne gre za kaznivo ravnanje. Ker nič ne oglašuje, ne krši nobenega predpisa v zvezi s prepovedjo oglaševanja.


Problem je verjetno pri tebi.
Marketingarji zelo redko kličejo z mobilnih številk. Oni ponavadi imajo posebno tarifo, zmenijo se z operaterjem, ki jim da SIP trunk, to je za njih najceneje, potem pa imajo asterisk ali pa kaj bolj profesionalnega, Avaya ali kaj podobnega.

Če so te klicali iz različnih mobilnih številk (in ne moreš poklicati nazaj) je to najverjetneje kakšna VoIP storitev, kot je Skype.

Nekomu si se zameril, pa te zajebava. Preprosto si je na account, ki je čisto zares free, naložil 5 €, ter te kliče. Ne vem, kako ima Skype obračunski interval, običajni operaterji imajo nad sekundo. Če Skype nič ne kasira za te kratke klice, v bistvu nič ne plačuje in si za 5€ privošči dosti zabave.

Razen, če imaš res nek posel, kjer je obvezno, da telefon dvigneš, pa četudi je 3. sv. vojna pred vrati, ti predlagam, da dviguješ samo znanim številkam.

Če bi res hotel, se da temu priti do dna tudi, zdaj ti ne bi razlagal kako, v grobem tožiš operaterja, ki ti potem posreduje naročnika, katerega pa potem streseš za končnega uporabnika.

Lahko pa prijaviš "abuse" pavšalno na Skype.

Vendar skratka, da se preveč ne razigravaš, znanim dviguješ, ostalim ne. Jaz sem se tako znebil eno 3-4 težakov.

MxxW5 je izjavil:

Vse tole skupaj je sijajen primer delovanja naše pravne države, ki ščiti storilce pred žrtvami.

http://www.npch.si/index.php/kje-je-ste...

Tule lahko vsak izve, pri katerem operaterju je določena številka. Ampak ko ugotoviš, kateremu operaterju pripada številka tvojega nadlegovalca, ti operater ne bo hotel povedati, kdo je naročnik te številke!! Ker izgleda ščiti njegovo zasebnost in osebne podatke! Čeprav je z aviona jasno, da gre za komercialno številko in da z razkritjem naročnika nihče ne bi kršil pravic nikogar.

Kdo sprejema taka pravila? Država? Operaterji sami? Zakaj? Zaradi varovanja pravic koga? Nadlegovalec je varovan, žrtev pa je prepuščena sama sebi, saj ti na vseh pristojnih inštitucijah (TIRS, AKOS, operater) takole med vrsticami povedo, da oni ničesar ne morejo storiti, tebi pa prav tako ne morejo dati nobenih podatkov, da bi sam kaj storil (magari vložil zasebno tožbo). Če boš šel na policijo, se ti bodo smejali. Oziroma ne. Ne bodo se smejali. Z vso resnostjo si bodo vse zapisali, potem pa ne bodo storili ničesar.


Preveč govoriš. Pojdi k odvetniku, ki naj vloži tožbo. To te bo stalo za začetek 1200 - 1500 €, boš pa prišel do naročnika. Še debelino papirja boš lahko zbiral, na katerem bodo podatki sprintani.

Zgodovina sprememb…

trnsy ::

Z tem da pri telemarketingu je tako, če si kje že kaj kupil bodo bolj agresivni in vztrajni. Takšno je prodajanje megle danes.

gruntfürmich ::

vem za to nadlegovanje. je pa model iz tega foruma: https://slo-tech.com/profili/8343535898
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

Oberyn ::

gruntfürmich je izjavil:

vem za to nadlegovanje. je pa model iz tega foruma: https://slo-tech.com/profili/8343535898

gruntfürmich, smešno, ampak če jaz kliknem na tvoj link, se odpre moj profil in mi direktno ponudi spremembo imena. Ne štekam, a je to kaj s forumom, ali imaš mogoče mene v mislih ali kako?

Edit: Ah, vidim da se xmetallicu tudi malo čudno zdi, mora biti nekaj s forumom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Oberyn ()

Aston_11 ::

gruntfürmich je izjavil:

vem za to nadlegovanje. je pa model iz tega foruma: https://slo-tech.com/profili/8343535898

Faca! Thumbs up! Mirror from Harry Potter...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Furbo ::

MxxW5 je izjavil:

Vse tole skupaj je sijajen primer delovanja naše pravne države, ki ščiti storilce pred žrtvami.
Kdo sprejema taka pravila? Država? Operaterji sami? Zakaj? Zaradi varovanja pravic koga? Nadlegovalec je varovan, žrtev pa je prepuščena sama sebi, saj ti na vseh pristojnih inštitucijah (TIRS, AKOS, operater) takole med vrsticami povedo, da oni ničesar ne morejo storiti, tebi pa prav tako ne morejo dati nobenih podatkov, da bi sam kaj storil (magari vložil zasebno tožbo). Če boš šel na policijo, se ti bodo smejali. Oziroma ne. Ne bodo se smejali. Z vso resnostjo si bodo vse zapisali, potem pa ne bodo storili ničesar.

Predlagam, da se vsak dan kliče te organizacije, par sekund tišine in odloži telefon. Saj to ni nadlegovanje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Kater avtist pa si je izmislil tak debilen marketinški model? XD
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MxxW5 ::

Evo, spet se je začelo.

V soboto zjutraj klic s številke 064 233 036, pravkar pa klic s številke 070 753 508. Dvignem, zadaj se slišijo glasovi (najverjetneje klicni center), po sekundi ali dveh odloži.

Operaterja teh številk (T-2 in TM) ne moreta nič pomagati, ker ščitita osebne podatke nadlegovalca.

Resno ne vem več, kaj bi.

RejZoR ::

Bi bilo možno da tko na slepo zaporedno preizkušajo telefonske številke in spremljajo kdo se javlja oz če je številka aktivna, da jih potem tržijo naprej oglaševalcem kot preverjene aktivne + vejo katerega spola se je javila oseba na drugi strani? To mi je edino smiselno pri takem sicer neumnem početju...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Cruz ::

Enako pri meni, številke: 030643015, 030478832, 030478018. Jaz nastavim telefon na potiho pa počakam.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Saul Goodman ::

Z iNapravami to enostavno blokirate (brez dodatnih appov) in pozabite da so vas klicali. Pri androidu ne vem kako je v zadnjih verzijah..

SaXsIm ::

Dejmo se malce zresnit no. Kakšne osebne podatke? Ime firme ni osebni podatek. Če telefonskih številk ni objavljenih, ti zgolj ne morejo povedati zato, ker jih pač ni v imeniku.
SaXsIm

MxxW5 ::

SaXsIm je izjavil:

Dejmo se malce zresnit no. Kakšne osebne podatke? Ime firme ni osebni podatek. Če telefonskih številk ni objavljenih, ti zgolj ne morejo povedati zato, ker jih pač ni v imeniku.


Hočeš reči, da operater ne ve, čigave so zgoraj naveden številke? In kdo mu plačuje naročnino? Ali morebiti misliš, da oglaševalci uporabljajo predplačniške kartice?

SaXsIm ::

Niti ni to važno. To pač niso osebni podatki, kot ti trdiš. Pa ja, če nekdo ni uporabnik tega operaterja, ti operater tega pač ne more povedati. Lahko ti kvečjemu pove, kdo je operater konkretnih telefonskih številk.
SaXsIm

MxxW5 ::

SaXsIm je izjavil:

Niti ni to važno. To pač niso osebni podatki, kot ti trdiš. Pa ja, če nekdo ni uporabnik tega operaterja, ti operater tega pač ne more povedati. Lahko ti kvečjemu pove, kdo je operater konkretnih telefonskih številk.


Glej zgoraj.

http://www.npch.si/index.php/kje-je-ste... -- tu izveš, pri katerem operaterju se nahaja določena številka. Na tak način sem ugotovil, da sta operaterja "nadlegovalskih" številk T-2 in Telemach. Dejstvo je torej, da ta operaterja vesta, kdo je uporabnik teh številk, saj je moral z njima skleniti pogodbo in jima plačuje račune.

Ne trdim jaz, da so to osebni podatki (morebiti bi bilo bolje reči zaupni). To trdita operaterja. Podatkov o naročnikih mi ne moreta dati. Npr. politika Telemacha je takšna, da oni urgirajo naprej, če prejmeš najmanj pet nadlegovalnih klicev z iste številke. Kaj pa če te nekdo kliče vsakič z druge številke in nato po sekundi-dveh odloži? Se da v tem primeru kaj storiti? Citiram gospo s Telemacha: "Žal."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

SaXsIm ::

Potem pa je tvoja edina rešitev takšna:
 blokiraj klic

blokiraj klic



Pa morda na ST naredimo eno temo, v kateri se objavljajo takšne telefonske številke.
SaXsIm

MxxW5 ::

Od vseh klicev, ki sem jih prejel, se je številka ponovila le enkrat. Drugače je vsakič drugačna. Najverjetneje uporabljajo kakšen generator naključnih številk. Blokiranje teh številk je zato sizifovo delo.

Bi bilo pa fino, če bi s skupnimi močmi našli barabo, ki to počne. Dokaj prepričan sem, da gre za mogoče dva ali tri oglaševalce, ki uporabljajo take prijeme. Pravzaprav imam močan občutek, da je le eden.

Objavljajmo številke. Morebiti bo kateri obiskovalec ST dobil klic s kakšne od njih in imel to srečo, da se mu bo klicatelj predstavil, ne takoj odložil.

Pa še nekaj mi je ravnokar padlo na pamet, čeprav gre resnično za čisto ugibanje. Kaj če gre za oglaševalca, ki je že kdaj plačal kakšno kazen, ker je klical ljudi, ki imajo v TIS označeno prepoved komercialnih klicev (rečeno mi je bilo, da inšpektorji to kar preganjajo oziroma kaznujejo kršitelje)? Ker ne zaupa svojim zaposlenim, da bodo preverjali takšne številke, je naredil sistem, ki klice na številke, ki imajo označeno prepoved komercialnih klicev, takoj prekine. To bi pojasnilo celotno zgodbo, ni mi pa jasno, če je kaj takšnega sploh tehnično mogoče.

V tem topicu smo trije, ki smo takšne klice prejeli (kulpims, michaelscott in jaz). Jaz imam v TIS označeno prepoved komercialnih klicev. Kaj pa ostala dva?

Aja, če je še kdo, ki take klice prejema, naj prosim pove in napiše številke.

Evo na enem mestu številke s tega topica:

040 416 570
040 322 286
030 706 613
030 422 100
040 873 874
040 873 110
040 873 406
040 873 482
070 726 021
070 183 114
064 233 264
070 173 380
064 233 036
070 753 508
030 643 015
030 478 832
030 478 018

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

MrStein ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Problem je verjetno pri tebi.

Lej ga lej, tipičen slovencelj...

On topic:
Danes mene tudi iz teh številk klicali. Torej 040 873 419 in 040 873 835.
Vedno tak kratko, da niti nisem slišal zvonjenja, zgolj pozneje opazil zgrešeni klic. Če kličem nazaj, je zasedeno (ali takoj prekine).
Ko sem naposled sprejel klic, ženski glas reče: Pozdravljeni Ime in Priimek, kličem iz xyz... nakar, ker ker nisem razumel ime podjetja (nekaj kot "xy-center") vprašam "Od kod?" in takoj prekine.

Sicer pa so te številke bile objavljene na alterju že lani, tako da ne gre za nič novega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

RejZoR ::

Ne vem, a res ni v interesu nobenega organa oz operaterjev, da pogruntajo v čem je catch in da to ustavijo? Da ti težiš folku skor ziher ni dovoljeno v okviru TOS. Oni pa imajo točen dostop do informacij kdo si lasti številko, a je tolk težko obvestit te osebke, da naj prenehajo al pa jim bojo odklopil številko? Sej ni raketna znanost no...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

Ampak ampak ... gnar!
Če pa plačujejo račune.

Probaj zamuditi ti dva tedna, pa odpri temo o tem, kaj se je zgodilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RejZoR ::

Mislim da ni treba, ker vsi vemo kako se to konča...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jericho ::

Evo dodajam še jaz, zadnja je mene klicala in takoj odložila. Bilo jih je še več pa jih nimam več, ker sem menjal telefon.

Evo na enem mestu številke s tega topica:

040 416 570
040 322 286
030 706 613
030 422 100
040 873 874
040 873 110
040 873 406
040 873 482
070 726 021
070 183 114
064 233 264
070 173 380
064 233 036
070 753 508
030 643 015
030 478 832
030 478 018
070 790 198

MrStein ::

Dodaj
030 478 016

S te so me danes klicali, predstavili so se kot (že prej omenjeno) podjetje Vitano.
Verjetno je včeraj avtomatski sistem preverjal, ali "sem živ".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Manu ::

Enako se dogaja pri mojih starših. Zvoni in ko se oglasi prekine.

Številka pa je 059 335 400.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

MxxW5 ::

Če ima Vitano številko 030 478 016, potem verjetno ni preveč napačno sklepati, da sta njegovi tudi 030 478 832 in 030 478 018, s katerih je klic dobil michaelscott.

Zaenkrat pa IMO še mogoče potrditi, da so tudi ostale številke od Vitana.

Če še kdo prejema take klice, kar s številkami na dan.

Grega_K ::

Tudi 01 620 56 09 spada na črno listo.
Lansko poletje so me nadlegovali, potem sem jih zablokiral (na nivoju telefona); morda še kličejo.

Kontaktiral sem operaterja (SiMobil), a so mi rekli, da v njihovem sistemu nimajo zabeleženih teh klicev, saj se baje zabeležijo le, ko je zveza vzpostavljena.
Klicoči pa prekine zvezo isti trenutek, ko jaz odgovorim na klic. Nek avtomatizirani sistem očitno.
Lp

bauci ::

A mi lahko nekdo razlozi v cem je stos komercialnih klicev, ki takoj prekinejo povezavo, ko se oglasis?

RejZoR ::

Pomoje še sami ne vejo. Ker edino razlog da bi počel kaj takega je, da sistematično preverjaš številke eno za drugo, da vidiš:
a) če so aktivne
b) kdo se javi (moški/ženska oz otrok enega ali drugega spola)
c) starost osebe (subjektivna ocena po glasu)

In številke nato prodaš naprej za nek denar s temi informacijami. Druge razlage za tako butasto početje ne vidim. Navaden marketing ne more bit ker s teženjem potencialnim strankam sigurno ne boš sklenil nobenega posla...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indijski telefonski prevaranti kličejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14940815 (934) MIHAc27
»

Klic z moje številke-nisem klical jaz

Oddelek: Informacijska varnost
406850 (1340) KTr1sk
»

+216 zgrešen klic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6728615 (13434) Gagatronix
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15250935 (41691) MrStein
»

Klici z neznanih številk (SLO)

Oddelek: Mobilne tehnologije
85095 (4421) MrStein

Več podobnih tem