» »

Čuden problem z Level One routerjem

Čuden problem z Level One routerjem

W3by ::

Doma imam LevelOne router FBR-1405TX, in danes se mi je pojavil čuden problem.
Na enemu komputerju, ki je v sosednji hiši, sem zamenjal mrežno kartico (z 10Mbps na 100Mbps - LevelOne), priklopim, mreža dela internet pa ne (ADSL). Potem sem še opazil da je stik slab a routerju, in če malo pomigaš z kablom crkne.
Potem, ko zamenjam konektor, zvežem na novo, mi začne lučka za povezavo (LAN LNK/ACT) utripati. Na računalniku kaže, kot da je kabel izklopljen, lučka na mrežni ne gori. Potem zvežem še enkrat - nič. Potem še enkrat itd....

Grem pogledat v navodila. Piše da če lučka utripa, potem "LAN port has Activity (ACT) data being sent". Na googlu nisem našel nič koristnega o tem. A mogoče kdo ve kaj bi bil ta hudič?! :(

misso ::

Sprobi ruter in mrežna na kratkem kablu, v isti sobi, da vidiš kaj bi bilo potencialno narobe, če potem dela je zaziher neki narobe s kablom, če te še naprej zajebava pa je verjetno kaj z ruterjem oz mrežno.

Ali si tudi v druge priključke priključil mrežni kabel?

lp misso

W3by ::

Ja konektor sem probal v vseh portih, tudi v tistem v katerem je 24/7 prikloplen rač. Zanimivo je, ker tuki utripa konstantno na 2 sek., če prenaša podatke pa skozi. Mrežna je čisto nova iz škatle, zaznalo jo je cool, driverji naloženi...

Jah najbolš bi bilo če bi računalnik prenesu zraven ruterja pa probov s drugim kablom, to bo mal težko, sam verjetno ne bo šlo drugače ;(

WTF čem naredt?

misso ::

Kaj pa če bi ruter prinesel do računalnika >:D , da sam sprobaš če ti mreža dela ok in pingaš ruter ali prideš v nastavitve le tega

lp misso

W3by ::

LOL budala, da se nism spomn, jutr probam:8) :8) :8)
:D :D

Coupe ::

lol :D :D
coupe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

optika T2 oprema in kabli

Oddelek: Pomoč in nasveti
4710596 (9658) Senitel
»

Ne dela internet (sharing pa)

Oddelek: Omrežja in internet
82301 (2108) LordPero
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
213656 (2814) nejck
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397872 (4603) BlazP
»

Router mi štekne...

Oddelek: Omrežja in internet
121636 (1400) strle12

Več podobnih tem