» »

Računalnik ugasnjen, optična miš sveti, zakaj?

Računalnik ugasnjen, optična miš sveti, zakaj?

JanezC ::

Saj ne da šparam z energijo, samo mi gre na živce, da sveti.
Miš je sicer ena leva, ki je delovala na WIN98 in ni bila aktivna,
ko je bil PC ugasnjen. Sedaj sem jo preselil na drug PC, ki ima
WIN XP inštalirane in ko ugasnem računalnik veselo žari optika
pod njo. V čem je štos? (Miš je PS2 - povezava s kablom)

LP

Exilian ::

poglej nastavite v biosu.
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

neoto ::

Ti na tipkovnici tudi lučke gorijo?

JanezC ::

V biosu ni nič takšnega, kar bi imelo povezave z PS2 portom za miš,
ne vse ostalo je ugasnjeno, razen miši. No, bo pa uporabno za nočno
lučko, da ni treba luči prižigat. Zdaj tudi v temi najdem PC-ja. :P

Še kakšna ideja?

krho ::

Še ena čudna plata. Predvidevam da Epox.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

neoto ::

Sej pri meni je isto, pa imam gigabyte plato. Če pritisnem določeno kombinacijo (geslo), se računalnik kot začaran prižge... :D
Torej poišči, če imaš kje wake on keyboard ali nekaj takega.

Dejani ::

Tudi jaz imam isti problem ( no, kakor vzames ). Le da meni, celo na obeh racunalnikih ki jih premorem, sveti miska :D
Cudno pa je to, da ne sveti ampak UTRIPA :)) Edina logika ki mi je znana, je v tem, a tudi lucke na tipkovnici gorijo, pravtako na plati in zvocnikih, ter HUBu !

LP
Dejan

Šimpanz ::

Tudi pri meni doma optična miška sveti vedno. Mogoče je to zato da ponoči veš če zmanjka elektrike :D .

OnTheMic ::

Kot je rekel že neoto, miška sveti zaradi vklopljene funkcije "wake on keyboard", ki ti omogoči vklop računalnika preko tipkovnice. To ponavadi lahko nastavljaš v BIOSu pod "Power Management Setup", veliko plošč pa ima prav za to funkcijo poseben jumper na plati. Torej, če se v BIOSu ne najde nič pametnega, odpri kišto, pa poišči jumper (navodila priporočljiva).

LP:)

P.S.: Povej še tip plate...

Scorpia ::

Men tudi gori lučka na miški(mam epox), tipkovnica pa ne. mam pa wake on keyboard, pa mi vsen dela. Mene sicer ne moti, ker imam brezično miško, in sveti sam sprejemnik. Če pa nočeš da ti to več gori, moreš dat nov bios gor. Tko sem vsaj prebral na njihovi strani. Jaz ga sicer nisem preizkusil, k nimam potrebe za to.

OnTheMic ::

Kater EPOX?

Scorpia ::

4SDA5I kolikor se spomnim.

TribesMan ::

Tipkovnica in miska sta pri novajsih racunalnikih vedno pod napajanjem, zato da lahko vzges racunalnik z pritiskom gumba na tipkovnici ali miski... Na vseh osnovnih ploscah zato najdes posebne mostiče, s katerimi določaš ali bodo naprave ko je računalnik vgasnjen pod napajanjem ali ne... Pogel si navodila mora pisat. Ponavadi se ti mostiči nahajajo v bližini PS/2 in USB priključkov... vsaj pri NF7 je tako.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boych ::

Pri meni pa je na enem PC-ju mrežna vedno pod napajanjem in mi svetijo diode na ruterju. Preveril sem bios in disablal vse kar bi lahko imelo kakokoli vezo z mrežno(wake on lan...)pa še vedno sveti.
Diodice na ruterju namreč uporabljam za indikacijo, če so PC-ji v zgornjem štoku prižgani ali ne (saj veste otroci).
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Sami ::

Še ena čudna plata. Predvidevam da Epox.

U lej ga pametnega, a sploh veš po čem so znane Epox-ove plate???

Imel sem intelove in Abitove plate, ki tudi svetijo, mene to nič ne moti, pač nabaviš si razdelilec s katerim izklopiš el. tok in stvar je rešena.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

krho ::

Zadnjič sem 2x zapored trofnil Epox-ovo plato, na kateri je mrežna kartica dobila samo IP preko DHCP.
Ostalo kar se tiče mreže ni delalo nič niti ping do DHCP strežnika. Pri ugasnjenem rač. je bila miš pod napajanjem.

Nasprotno imam na Gigabyte vkopljeno prižiganje s tipkovnico in miško pa nič ne sveti.

Nočem se iti flame war. Ampak jaz imam s Epox-om slabe izkušnje (in to ne samo z eno plato...)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

neo977 ::

boych: uporabi ping... ce je rac. ugasnjen, mrezna pa se vedno pod napetostjo (lucke gorijo) ti ping ne bo delal...

Mavrik ::

Na plati bi moral biti mostiček s katerim prekineš napajanje. Imenovati bi se moral "Keyboard poweron" ali nekaj precej podobnega. Ponavadi je tam v kotu poleg PS/2 priključkov.
The truth is rarely pure and never simple.

JanezC ::

Hvala vsem za odgovore. Čim manj problemov želim.

LP

boych ::

@neo977

Saj to tudi uporabljam, le da moj PC tudi ni stalno prižgan, lučke pa vidim tudi iz sedežne v dnevni sobi (saj veš ni ga čez komot8-) )
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

neo977 ::

boych: aha

Glede misi. Jaz imam vklopljeno wake on lan, wake on keyboard, wake on PS2 pa mi ne gori lucka na miski.

Imam Asus P4C800-E Deluxe, Microsoft Intellimouse Explorer 4.0 Platinum

Utripanje na miski pa je odvisno od miske. Ene utripajo, ene pa ne. Vse ms miske, ki jih imam (explorer 1.0, 3.0 in 4.0) in Logitech mx510 ne utripajo. na firmi pa so neke noname, pa vse utripajo. (Ocitno stvar proizvajalca)

neoto ::

S tem ko utripajo samo zmanjšajo porabo. Pri brezžičnih miškah nekatere celo ugasnejo same.

Scorpia ::

jaz imam od MS wirless optical mouse 2.0 miško in mi utripa. Baterije pa naj bi držale kar pol leta.
neo977: čudn, da pri tebi ne.

neo977 ::

jaz nimam wireless. so mi zicne bolj vsec

Scorpia ::

Men pa glih obratno :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobesedno cudni stvari ???

Oddelek: Strojna oprema
282485 (1351) *ziga*
»

ob pritisku na tipko se računalnik ponovno zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
6790 (720) Caligula
»

Kako izklopiti stalni dotok štroma na tipkovnico....

Oddelek: Pomoč in nasveti
91105 (898) Mavrik
»

Optična miška gori tudi, koje računalnik ugasnjen!

Oddelek: Strojna oprema
372120 (1487) mlakar
»

Lučka na swiču

Oddelek: Pomoč in nasveti
141354 (1175) b

Več podobnih tem