» »

Nesreča na parkirišču

Nesreča na parkirišču

avtek ::

Pozdravljeni!

Ko sem prišel iz trgovine (nikjer ni kamer) sem videl, da je desna stran (cca 40-50cm dolžine) popraskana. Praska je površinska.

Avto imam zavarovan pri zavarovalnici Tilia po sistemu popolni kasko. Na polici piše: 'Popolni kasko; 1% odbitne franšize'.

Zadevo bi rad popravil in glede na to, da ne poznam krivca poškodbe me zanima kakšen je postopek in kakšne stroške (če sploh?) bom imel s tem?
Avto je sicer VW GOLF VI 1.4tsi, 2009 letnik.

Hvala za pomoč, nasvete ipd.

Mavrik ::

Najprej preveri ali imaš slučajno tudi kritje parkirišča (kar bi v popolnem moral meti) in prijavi kot tole. Namreč parkirišča ti ne bodo zbijala bonusa.
The truth is rarely pure and never simple.

avtek ::

Ja, na to sem tudi sam najprej pomislil, me pa zanima (če mogoče kdo ve) kje bi lahko to razbral? Ker iz svoje police dejansko tega ne znam razbrati?

 Polica

Polica



In ko bom vedel, če imam ali ne, me zanima ali bo potrebno kakšno dodatno plačilo ali kaj podobnega?
Nikoli v teh letih še nisem imel takega primera, da mi je nekdo 'pobegnil' zato so vprašanja morda neumna.

Mavrik ::

Ne vem na pamet, če boš pa poklical referenta in mu dal številko police ti bo pa odgovoril na vsa ta vprašanja s prve roke :)
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

Točno boš moral preverit z zavarovalnim agentom oziroma zavarovalnico. Če nimaš posebej zavarovanega parkirišča potem lahko to popravljaš iz splošnega kaska, ki pa ima kot si ugotovil odbitno franšizo v višini 1% nabavne vrednosti vozila. Dodatno te koriščenje kaska lahko stane tudi kakšnega bonusnega razreda in posledično višje zavarovalnine naslednje leto. Je pa vse to odvisno od zavarovalnice do zavarovalnice. Če prav razumem pri Tiliji Polni kasko kritje plus (toliko se da razbrat iz police) se uveljavljanje škode z naslova poškodb na parkirišču ne upošteva kot malus pri naslednjem zavarovanju. Tako, da bo tvoj strošek samo odbitna franšiza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tilen ::

Kakšna polica pa je to? Nič ne piše, kakšna je vrednost vozila?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Na cesti
909229724 (125) delavec44
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7822226 (16318) čuhalev
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10631919 (29939) D3m
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10526374 (21276) theBill
»

Nadomestni avto in poškodba

Oddelek: Loža
83319 (2896) St235

Več podobnih tem