» »

Hobi šport v Ljubljani

Hobi šport v Ljubljani

SumTingWong ::

Pozdravljeni.

Pozna kdo ali pa obiskuje kakšen klub, društvo, karkoli v Ljubljani? Pomlad je v mojem primeru vsako leto huda, kar se tiče dolgčasa in bi se rad nekam vpisal. Toliko da zabiješ čas, koga spoznaš, morda še kakšno mišico pridobiš :)).

Študiram in delam, ampak imam vseeno kar nekaj prostega časa. Ne bi se pa rad "zapufal". Sem pogooglal par športov in društev v Ljubljani, pa so cene kar visoke.

Za kakršenkoli (efektiven) nasvet se priporočam. Hvala.

hunter01 ::

A je obvezno, da je klub/društvo?

Po Ljubljani je veliko igrišč (košarka, nogomet), ki so popoldan kar precej obiskana.

Potem imaš tudi Šmarno goro in Golovec, ki sta primerna za različne aktivnosti :) Kolesarjenje, tek :)

SumTingWong ::

Je kar "obvezno". Sem bolj samotarske sorte oziroma nimam pristopa. Težko se kar pridružim neki grupi. Šmarno goro obiskujem dvakrat tedensko, ampak sam. Bi pasala kakšna družba, ki bi jo upam dobil pri ekipnih športih.

sift ::

ko sem živel v LJ, sem redno rolal po LJ, asfalt je izjemen in je zelo zabavno. naredil boš dosti kondicije in mišic na nogi. če bi si kupil rolerje za trike delat, pa maš razne skate parke (pr pop tvju, urban roof in rog) kjer lahko športaš in spoznaš precej ljudi.

GupeM ::

Spomladi/poleti, bi ti tudi jaz priporočal zunanja igrišča za nogomet ali košarko. Če na kakšnem igrišču vidiš, da popoldne večkrat igrajo kaj od tega in so približno na tvojem nivoju po znanju, vprašaj, če se lahko pridružiš. Ne sprašuj pa tam, kjer igrajo na bistveno višjem ali bistveno nižjem nivoju kot igraš sam. Lahko poskusiš, vendar ti verjetno ne bo zanimivo, če te bojo vsi prigravali in zadevali čez tebe, ali če boš ti vse preigraval in zadeval čez njih. Pri košarki se pogosto zgodi, da se jih zbere 5, 7, 9, ... V takem primeru prav pride še en igralec, da lahko igrajo vsi.

jusv ::

Za začetek lahko stestiraš tole spletno stran:
https://www.semaforum.si/sosportnik/obj...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

SumTingWong ::

sift: Nisem ravno tip za rolanje. Mi je pa zanimivo kolesarjenje, ki pa je spet bolj samsko. Le potrebno je še kupiti kolo, saj so mi zadnjega ukradli.

GupeM: Ravno to. Je dosti folka, ampak nimam pristopa. Bo treba delati na temu. Nogomet, odbojka, tenis pa še kaj ... za košarko sem pa imbecil in tudi malenkost premajhen (po večini igrajo 190cm+):D

jusv: Hvala za link! Zgleda obetavno, bom definitvno preizkusil.

DOOM_er ::

sift je izjavil:

ko sem živel v LJ, sem redno rolal po LJ, asfalt je izjemen in je zelo zabavno. naredil boš dosti kondicije in mišic na nogi. če bi si kupil rolerje za trike delat, pa maš razne skate parke (pr pop tvju, urban roof in rog) kjer lahko športaš in spoznaš precej ljudi.


rog je useless za inline
Robots will steal your job. But that's OK

sift ::

DOOM_er je izjavil:

sift je izjavil:

ko sem živel v LJ, sem redno rolal po LJ, asfalt je izjemen in je zelo zabavno. naredil boš dosti kondicije in mišic na nogi. če bi si kupil rolerje za trike delat, pa maš razne skate parke (pr pop tvju, urban roof in rog) kjer lahko športaš in spoznaš precej ljudi.


rog je useless za inline


ni res! - odličen park če vsaj nekaj obvladaš. jaz sm ta fural precej , sicer mi je dost boljši tisti pred pop tv-jem

če je useless za inline, zakaj pa je po tvojem useful ?



@jusv, najboljši reply tukaj. zgleda dobra stran

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

DOOM_er ::

BMX, skejt. Sam furam bemiča tam in je kul. Za rolerje nimajo primernih uvozov na rampo kot v Savskem
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

sift ::

DOOM_er je izjavil:

BMX, skejt. Sam furam bemiča tam in je kul. Za rolerje nimajo primernih uvozov na rampo kot v Savskem


svaka čast... js na bmxju ne bi znal nikoli nič. bmx je najtežji od teh treh sigurno

DolLoad ::

Plezanje je opcija. Zacnes lahko z balvanskim plezanjem. Ce denar ni ovira priporocam pcl, balvanijo. Cenejsa opcija je stena. Enkratni obiski so od 12$ - 4$, tecaji oz. vodene vadbe pa odvisno od programa, cca 50$ na mesec. Najceneje je seveda narava (rimski zid, balvani na prostem). Od opreme za zacetek rabis plezalke (za prve priporocam rabljene max 50$, na bolhi jih je malo morje) in vrecko za magnezij.

Glede druzabnega elementa tega sporta je malce zapleteno. Ce na balvanske stene prides sam se dostikrat zgodi, da se s kom zapletes v skupno resevanje kaksnega problema. Ce dosti "jamras" med plezanjem se tudi hitro najde kdo, ki ti bo podal nasvet. Ce pa ignoriras okolico in nasplosno delujes nedruzaben te naceloma pustijo pri miru.

Ce te zanima se kaj vec, poslji ZS.

Unknown_001 ::

Lahk se men prdružš pri dvigovanju krigla.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Cruz ::

Če te zanima parkour:
https://www.facebook.com/slovenianPKfam...
https://www.facebook.com/groups/2724383...
Imam znanca, ki je v tem društvu in vedno reče, da iščejo nove člane ter da je prijetna atmosfera.

Če imaš rad pohode in kolesarjenje poglej tudi kaj v tej smeri, mogoče tudi kakšno taborniško društvo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

kotanyi ::

+1 za plezanje. Scena je živa, družba pozitivna, bouldering je pure fun, izzivov pa dovolj za cel lajf. IMO en boljših hobijev če imaš preveč energije...

...aja, pa climberke so top.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

SumTingWong ::

Predlog plezanja ni slab. Kolega je predlagal to možnost, pa mi je sprva bil res čuden predlog. Ampak ko tako poveste ... mikavno. Cena je sicer kar visoka, ampak če bi začel resno, mislim da bi bilo worth it.

Parkour mi je zanimiv za gledat, da bi ga pa sam vadil pa ... mislim da ne.

Raptor: sure, ampak jih bolj malo dvignem.

anketar ::

kaj pa uteži dvigovat? brez špikanja proteinov seveda

BivšiUser2 ::

Imaš tudi nekaj baseball / softball društev v LJ, prav tako rugby (ali ameriški nogomet, nism ziher)
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

SumTingWong je izjavil:

Pozdravljeni.

Pozna kdo ali pa obiskuje kakšen klub, društvo, karkoli v Ljubljani? Pomlad je v mojem primeru vsako leto huda, kar se tiče dolgčasa in bi se rad nekam vpisal. Toliko da zabiješ čas, koga spoznaš, morda še kakšno mišico pridobiš :)).

Študiram in delam, ampak imam vseeno kar nekaj prostega časa. Ne bi se pa rad "zapufal". Sem pogooglal par športov in društev v Ljubljani, pa so cene kar visoke.

Za kakršenkoli (efektiven) nasvet se priporočam. Hvala.

Če te veseli skate obstaja tečaj za začetnike :)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Športna aktivnost in staranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7510121 (7429) jype
»

Rolerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6917583 (5679) fireX88
»

S skejtanjem "motim javni mir in red" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818425 (14408) Jerry000
»

Trening

Oddelek: Loža
263568 (3020) energetik
»

Kako pridobim telesno težo in mišično maso?

Oddelek: Loža
338582 (8044) _Enterprise_

Več podobnih tem