» »

1080p maxout gaming

1080p maxout gaming

matobeli ::

Zdravo,

rabil bi malo pomoči pri izbiri pravih komponent za en 1080p gaming PC. Pri tej resoluciji želim imet lepo sliko, za višje bom že počakal.

Zaenkrat sem se odločil za i5 7400 (ker je pač ugoden na computer universe), verjetno je nek tak 4 jedernik čist dost za moderne špile. Sem tudi ošvrknil AMDja in ryzen ampak bi raje šel na ziher varjanto.
Katero matično vzet? Navijal ne bom, nekih blaznih stvari ne rabim, nekje rang 80€ bo dovolj?

Ker bi imel velikost v micro ATX bi vzel tudi eno boljše ohišje, Fractal design so mi kar všeč, ima kdo kakšno boljšo idejo? Delam pa na tišini in ne tolk p/p, nekih 100€ imam za ohišje budget.

RAM? 8GB predvidevam da bo malo premalo? Verjetno bi vzel kar 16GB v dual chanel. Je še vedno tako da skoraj ni razlik med najdražjim in najcenejšim?

In seveda grafična:

Nimam nič proti Nvidiji ali AMD, všeč mi je manj porabe pri Nvidji, ampak AMD ponavadi da malo več od sebe za $$.

Bo 1050 ali rx470 dovolj za 1080p? 4GB naj bi bilo dovolj, če vzamem 3GB (Nvidia) bo že premalo?
Ali naj kar raje gledam rx480 in 1060?

Napajalec imam XFX550 in predvidevam da bo dovolj dober za katerokoli kombinacijo.

Hvala za predloge

Grey ::

Na tvojem mestu bi še malo počakal. Ryzen R5 serija pride zdaj zdaj (mesec, dva) in bo imela 4/8 in 6/12 procesorje na voljo. Tebi zanimiva bosta R5 1300 (190€) in 1400X (220€), če gledaš tak cenovni razred. Bosta pa definitivno veliko bolj zmogljiva od i5 7400, brez dvoma.

8GB RAM bo dovolj, 16 GB RAM, če si lahko privoščiš. Vzemi 3200 MHz varianto.

Kartico vzemi RX470 4GB minimalno, manj kot to ne it.

matobeli ::

A 1050 je nižji rang od 470? oziroma ali bi še šla za udobno igranje?

Proce bom pa sigurno preveril, če se bom še tolk časa vlekel da bodo ven prišli.
Čakat prav na ZEN pa... kaj pa vem, mogoče si pa vzamejo še kakšne pol leta >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

hojnikb ::

1050 je rang rx460, kar je dost šrot za 1080p.

Za maxxout 1080p bo treba posečt po vsaj rx480, oz. še več če hočeš več kot 60fps (144hz monitor recimo)
#brezpodpisa

smacker ::

Če se ti mudi, bo i5 čist ok. Pri grafi se stegni za rx480 če želiš maxout. 3200mhz pri i5 je seveda brezveze, nenavijalska plata podpira samo 2400mhz (ti so trenutno občutno dražji od 2133mhz).
PC: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Ohišje: https://edigital.si/racunalniska-ohisja...

DarwiN ::

Če se mu gre za tišino, bo moral vzet zvočno izolirano R5 ohišje, po možnosti brez okna... Lahko vzame kar pri MF, ker stane podobno, skupaj z dostavo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Grey ::

matobeli je izjavil:

A 1050 je nižji rang od 470? oziroma ali bi še šla za udobno igranje?

Proce bom pa sigurno preveril, če se bom še tolk časa vlekel da bodo ven prišli.
Čakat prav na ZEN pa... kaj pa vem, mogoče si pa vzamejo še kakšne pol leta >:D

O 1050 seriji sploh ne razmišljaj za kakršenkoli maxout. Je potem boljše, da kupiš Playstation 4. :)

Pol leta? Q2 je release za R5 serijo.

next3steps ::

Sam če hoče čakat, lahko čaka v nedogled.

smacker ::

Če se gre za tišino, se vzame še CPU cooler in tišji napajalnik (skupaj cca +50eur k ceni). Fix: vidim da že maš xfx550W, tak da napajalnika ne rabiš kupovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

Grey ::

next3steps je izjavil:

Sam če hoče čakat, lahko čaka v nedogled.

Ja ni treba v nedogled. Ampak tako kmalu pred izidom bi bilo pa malo trapasto ne počakat.

matobeli ::

Tišji cpu cooler je v planu.

Kaj pa Define mini C, seveda brez prozorne stranice? Bo enako dobro zadušil zvoke kot R5? Bi raje vzel manjšo kišto če je le možno.

Ok, torej črtam 1050. Imajo pa powercolor RX480 4GB za 200eur na CU, kar je zgolj malo dražje od 470.

Glede Ryzena bom pa videl, malo me matra da bi ga sprobal, ampak če je napovedan čez 2 meseca je to komot 4 preden bo normalno dobavljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

hojnikb ::

rx480 se vzame msi gaming
#brezpodpisa

DarwiN ::

Tale Define mini C je nova zadeva.. uATX različica od R5, le da nima možnosti vgradnje DVD pogona. In dost lepa cena. Tole zna bit prodajna uspešnica. Nice. :P

Se pa splača počakat na Ryzena, če se ti ne mudi tolk... Tudi RX500 in "pascal refresh" sta pred vrati in mogoče kaj padejo cene.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

matobeli ::

Ah, čist takoj res še ne bom nabavljal. Verjetno se res splača počakat na ryzen. Mogoče bo pa ful dober in tudi intlu padejo cene.

Kateri pa so trenutno najbolj cool hladilniki za CPU?

Nekaj tihega za ugodno ceno recimo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

DarwiN ::

Ryzen bi moral bit dober.. Predstavljaj si 4c/8t (R5 1300) odklenjen procesor za ~170€, ki se ga na 80€ matični plošči navije na ~3.8Ghz. Dejansko dobiš podoben performance procesorju I7-7700 (non K), ki pa stane 320€.

Hladilnike glej tiste s čim večjim ventilatorjem (120 mm ali več) in čim več "mesa" (aluminija, bakra, heatpipeov).

Po ceni/zmogljivosti boš težko našel boljšega od tega 120mm LCja.
Če pa želiš nekaj še bolj konkretnega, še malenkost tišji in potencialno še malo višji overclock (sicer dvomim), pa imaš 2x140mm Machota.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

AapocalypseE ::

Raje potem i5 7600K in ga lahko naviješ na 5GHz. Bo boljše ko ryzen 4c/8t navit na 3.8GHz

Za 1080p je zelo pomembno, da je hiter procesor in višji clock. Za višje resolucije pa itak postane gpu večji limit in ni več takšne razlike pri procesorjih.

matobeli ::

No super, taki podatki so mi všeč.

Torej, moj izbrani i5 7400 bo sparjen z neko rx480 ali gtx1060 postal bottleneck ali ne?
Recimo da gledam za vsaj za 3 leta naprej, še vedno vse FHD.

next3steps ::

Samo v določenih primerih. Lahk pa počakaš na i7, ki ji bodo ceno nižali in tisto naviješ na 5GHz.

matobeli ::

Ne bi navijal :)

DarwiN ::

AapocalypseE je izjavil:

Raje potem i5 7600K in ga lahko naviješ na 5GHz. Bo boljše ko ryzen 4c/8t navit na 3.8GHz

Če bi to držalo, bi tudi danes velika večina kupila 7600k in bi bil najbolj priporočan cpu... Pa seveda ni tako, ker je cpu dražji, kot tudi matična plošča in hladilnik, pa si takoj na 100EUR doplačila.

Poleg tega je bolj realno pričakovat ~4.5-4.7Ghz overclock.. 5Ghz najdeš v reviewih in na forumih, kjer pišejo geeki z dragimi platami in tisti, ki so zadeli silicon lottery.

matobeli je izjavil:

Ne bi navijal :)

Kot trenutno kaže, bo Ryzen skoraj nujno potrebno navit.. Prvič zato, ker je navijanje gratis, drugič pa zato, ker ima nizko osnovno frekvenco.. Pri tem "navijanje" zajema obisk biosa za 5 sekund. :)

Ampak če res ne misliš navit, potem je mogoče res bolje danes pograbit I5 in rešeno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

matobeli ::

Oziroma glede "ne navijat". Za Intel vem da to prinese sabo dražji proc in ponavadi dražjo plato. Seveda tudi več sproducirane toplote kar pomeni glasnejše ventilatorje.

In če proc za 200€ ni treba navijat da bo delalo praktično vse, nimam popolnoma nobene potrebe dat 250€ za tak build ki mi bo omogočal da bo tisto kar že dela zelo dobro delovalo še *bistveno* bolje :P

Kaj pa obljubljajo AMDjevci glede porabe? Recimo da mi je cilj zmogljivost 7400, niti ne cena okoli 200€.

AapocalypseE ::

Darwin, pišeš iz izkušenj, da ne gre kaby 5GHz?

Koliko berem internet grejo vsi vsaj 4.8GHz

Ryzen je gratis overclock ja, ampak se tako slabo navija, da moraš že met več jeder od Intela, da s tako majhnim clockom nekam prideš.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

AapocalypseE je izjavil:

4.2GHz pa je že stock boost frekvenca, tak da ne bluzi nebuloz...

All core boost frekvenca je ~4Ghz, če pa ne bi rad pisal nebuloz, pa preberi, o čem govorimo.

matobeli je izjavil:

In če proc za 200EUR ni treba navijat da bo delalo praktično vse, nimam popolnoma nobene potrebe dat 250EUR za tak build ki mi bo omogočal da bo tisto kar že dela zelo dobro delovalo še *bistveno* bolje :P

Kaj pa obljubljajo AMDjevci glede porabe? Recimo da mi je cilj zmogljivost 7400, niti ne cena okoli 200EUR.

Delalo bo v vsakem primeru vse.. Potem lahko počakaš tudi na ~120EUR 4-core ryzena brez HT.

Porabo ima Ryzen nekoliko nižjo od Intela.

Bottom line je nekje okvirno to, da pri Ryzenu dobiš hyperthreading brezplačno zraven, napram 7400. Če ti ni mar do tega (in navijanja), mirno vzameš 7400 in boš zadovoljen.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

AapocalypseE ::

Torej, če bom navil 7600K na recimo 4.5GHz ne bodo delovala vsa jedra boš rekel?

DarwiN ::

AapocalypseE je izjavil:

Torej, če bom navil 7600K na recimo 4.5GHz ne bodo delovala vsa jedra boš rekel?

Nisem tega trdil.. Ti trdiš, da gredo vsi I5 Kabyji vsaj do 4.8Ghz, jaz pa ti pravim, da so to podatki reviewerjev in oc geekov in srečnežev na forumih... Povprečen overclocker ima slabši silicij, slabšo ploščo in ne viša voltaže, zato dosega slabše rezultate in ne posta po forumih.

Evo ti en primer. 4.6Ghz z 200€ vredno matično ploščo in višanjem voltaže.

Haswelli tudi menda gredo vsi do ~4.5Ghz, a moj 4670k se že pri 4.1Ghz sesuje.. Cheap plata in voltaže nisem poskusil dvignit v nebesa, ampak takšen ti je povprečen uporabnik.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

matobeli ::

DarwiN je izjavil:

Potem lahko počakaš tudi na ~120EUR 4-core ryzena brez HT.


No, to bi mi recimo čisto ustrezalo. Sploh če res porabijo manj.

Ampak familija 3 pride šele enkrat v drugi polovici, ustrezal bi mi najbolj 1500X, ampak je to 200USD rank, in glede na specifikacije je to spet nekje v i5 7400 ranku.

Bom počakal na Family 5, pa se bo hitro lepo videlo kaj bo najboljš za moje potrebe.

AapocalypseE ::

Potem pa pod prvim postom vidiš to:

Cleared CMOS tested 4.8 @ 1.35 15 minutes prime95 26.6 stable

Now testing 4.9 @ 1.4 so far 15 minutes in no crash

Ne mi več bluzit no...

Ryzen se slabo navija in rabiš več jeder od Intela, če hočeš efekt...

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ja, geeku je uspelo 15 minut stabilnosti z 200€ ploščo.

Še en primer: 4.6Gz na vodi. Še en user z visokimi finančnimi vložki.. Za povprečnega Janeza bo 4.6Ghz že lep uspeh.

Ryzen se slabo navija in rabiš več jeder od Intela, če hočeš efekt...

I5-7400 ima all core turbo 3.3Ghz.

Aja denar ne igra absolutno nobene vloge pri tvojih računicah, sem pozabil. ;((
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

AapocalypseE ::

Kako veš, da mu ni več kot 15min.? Mogoče mu je bilo 15min. dovolj in je zaprl program?

Če hočeš pač performance tako kot se zagre, vzameš 7600K in se ga da lepo navit.

Če ne misli navijat sploh pa naj vzame ryzen 4/4 ali 4/8 ampak bo na slabšem.

S tem, da bo še moral čakat na ryzena...

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

DarwiN je izjavil:

Ja, geeku je uspelo 15 minut stabilnosti z 200€ ploščo.

Še en primer: 4.6Gz na vodi. Še en user z visokimi finančnimi vložki.. Za povprečnega Janeza bo 4.6Ghz že lep uspeh.

Ryzen se slabo navija in rabiš več jeder od Intela, če hočeš efekt...

I5-7400 ima all core turbo 3.3Ghz.

Aja denar ne igra absolutno nobene vloge pri tvojih računicah, sem pozabil. ;((

Jah, ni to Pentium g3258, kjer frekvenco nabiješ s prve na 4.2/4.3 pa sam mal voltažo nabiješ.
Bi pa povprečen Janez znal tako visoko naviti, če si bo prebral en ali dva Guide.

PugPlug ::

Zakaj bi Janez sploh navijal, če pa 90% že zadošča frekvenca out of the box? Ajde če imaš 120 oz 144hz monitor, ampak neke "uboge" rx 480 (oz 1060) pa ne i5 ne ryzen ne bosta držala nazaj. Tole je bolj domena višjega segmenta ala 1080 ti.
S tem, da navijanje s sabo takoj potegne dražjo ploščo, hladilnik + konec koncev dražji procesor in dober dan "igranja" v BIOS-u.
-------------------------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PugPlug ()

next3steps ::

Vodno hlajenje ostane tako kot ostane tudi napajalnik. Etiga, sem izustil.

DarwiN ::

G4560 je še vedno kralj vseh kraljev. 55€ in vse špila skoraj enako kot na 300€ procesorju. Kasneje pa po potrebi nadgradiš.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PugPlug ::

Je sicer za ta denar top, bo pa RX 480 oz. GTX 1060 v določenih igrah držal nazaj.
-------------------------------------------------------------

AapocalypseE ::

Če bi se še dalo navit ta G4560 bi pa že res bilo too good to be true 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: UNIGINE Superposition (2017) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6728096 (11203) WizzardOfOZ
»

Vaš WinRar rezultat (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
596992 (4944) opeter
»

gaming (igričarski) komp (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
34158090 (51461) Predator X

Več podobnih tem