» »

2 grafični v prenosniku?

2 grafični v prenosniku?

anonynino ::

Pozdrav,
imam hpjev probook in zgleda kot da imam 2 grafični kartici. Ena bi naj bila Intel HD 4ooo ena pa AMD Radeon HD 7650M. Na prenosniku je nalepka radeon graphic in na internetu tudi tak piše. A v računalniku v ccleaneru in podobnimi programi mi zazna samo Intel HD 4000. Mi lahko kdo razjasni?
Lp.

einstein :P ::

Možno, da je intel onboard in moraš preklopit v BIOS-u, vem pa, da ima AlienWare dejansko dve kartici, ki ju lahko obe odstraniš/zamenjaš.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

rdecaluc ::

Tista druga se prižge samo za 3D mode. Pokliči HP slovenija če bi rad več podatkov, so zelo prijazni.

Ali pa zaženi en test, pa boš videl kaj katera prime :D
Est modus in rebus. ,typos

sirotka ::

Sej to je normalno, sam imam podobno situacijo v sungsam prenosniku in mi isto v večini programov kaže samo onboard grafično, medtem, ko večina zahtevnejših programov/špilov zazna tudi atija.

Isotropic ::

saj za to je namenjen tak sistem.

OniX ::

Jaz imam podoben problem le da z nvidia grafično kartico (GT 630M 2gb). Pogledal sem že v BIOS-e in se igral z nvidia nadzorno ploščo, vendar nič ne pomaga. Vedno, ne glede na to kaj delam mi zazna zgolj HD4000. Je že imel kdo tak problem?

Hvala.

lp

abyssus ::

Če imaš NVIDIO potem klikneš z desno tipko na program in izbereš grafično kartico v meniju "zaženi z grafičnim procesorjem".

OniX ::

Še vedno isto. Nvidia je drugače privzeta.

r3dkv1c4 ::

OniX je izjavil:

Jaz imam podoben problem le da z nvidia grafično kartico (GT 630M 2gb). Pogledal sem že v BIOS-e in se igral z nvidia nadzorno ploščo, vendar nič ne pomaga. Vedno, ne glede na to kaj delam mi zazna zgolj HD4000. Je že imel kdo tak problem?

Hvala.

lp

A lahko bolj specificiras problem......kateri program kje ti pokaže katera grafična deluje, ker je vse skupaj nenavadno?

OniX ::

GTA 4 ko zaženem benchmark test, pri nastavitvah v pes 2014 kjer ti kaže kateri grafični procesor, z drugimi programi pa še nisem gledal.

r3dkv1c4 ::

kaj imas nastavljeno v nvidia control panel>manage 3d settings>global settings

tu imas 3 variante: 1. auto select
2. high performance nvidia processor(NASTAVI TO!!!!)
3. integrated graphics

r3dkv1c4 ::

v meni program settings pa dodaj igro in nastavi vse potrebne detajle in poročaj.

SuperVeloce ::

Ima kdo tukaj probleme z laptopom APU + dedicated grafo? Vmes sem imel 2x beta driverje, zato se nisem toliko obremenjeval, sedaj pa imam nove 13.9 driverje in mi še vedno ne deluje "configure switchable graphics". V igrah sicer deluje dedicated grafa, vendar že dolgo nisem instaliral katere igre na novo (so še stare nastavitve glede izbire grafike, kot sem nastavljal pri 12.8 driverjih).

Driverje sem vmes tudi ponovno instaliral (amd driver cleanup tool + sveza instalacija driverjev za grafo in usb3)

r3dkv1c4 ::

Pa še to sem ti pozabil povedat, da c kolikor imas v control panel>power options nastavljen kak power safe mode ti računalnik sam preklopi na integrirano grafo, ker pač varčuje z energijo

tam nastavi na high performance

OniX ::

mah nč ne dela... Katero orodje mi priporočate za testiranje tega?

hojnikb ::

in po čem sploh sklepaš da se dejansko uporabla intel grafa.. ?
mogoč ti sam reporta intel grafo, deluje pa dejansko na nvidii..
#brezpodpisa

r3dkv1c4 ::

hojnikb je izjavil:

in po čem sploh sklepaš da se dejansko uporabla intel grafa.. ?
mogoč ti sam reporta intel grafo, deluje pa dejansko na nvidii..

bo kar tako po vsej verjetnosti ja....

naj prilepi kakšno sliko kje on dobi te podatke ki pravijo da uporablja intelko

OniX ::





 še to dodam čeprav verjetno nima velikega pomena...

še to dodam čeprav verjetno nima velikega pomena...

_commandos_ ::

A imaš tako nastavljeno


Pojdi pod program settings in izberi program za katerega želiš da ti uporablja GPU


Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

to sem ju jaz ze vse napisal ampak dvomim da je razumel.

OniX ::

Sem razumel vse samo imam vse to že nastavljeno.

r3dkv1c4 ::

OniX je izjavil:

Sem razumel vse samo imam vse to že nastavljeno.

ali imas na kablu(power supply) ali na bateriji ko to delas?

ali si nastavil na high performance energijski plan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

OniX ::

Sm nastavu high performance, drugače pa če imam namen gikat vedno vklopim v elektiko in dam baterijo ven.

r3dkv1c4 ::

nisem še videl takega primera, da je vse tako nastavljeno(tudi v bios-u), da ne bi delovalo.

kratos ::

Pri prenosnikih z malo močnejšimi grafičnimi katicami boste vedno dobil not dve kartici, eno intel HD 4000 za normalno rabo ter drugo ki se preklopi ob zahtevnejši rabi in tako je narejeno že dolgo časa zaradi enostavnega vzroka - baterija. Pri takih prenosnikih ni treba nič nastavljati za menjavanje dveh grafičnih ker je vse avtomatsko tako da ne šaraj po biosu oz. drugih programih, ti samo pojdi v špil ter zmaxiraj grafiko in boš videl če dela al ne, grafična kartica se ti avtomatsko vklopi ko zazna nek špil.
Me pa res čudi kako to ne veste ljudje.

abyssus ::

@kratos, ne velja za vse igre. Pri nekaterih moraš ročno zagnat z drugo grafično.

keitai ::

Onix, če nič drugega ne pomaga, v Biosu izklop onboard grafično.

OniX ::

Ne vem no sej mogoče pa da res zažene z NVIDIO samo zakaj imam pa potem omejen VRAM? Namreč moja kartica je 2GB, v BIOSih je trenutno nastavljena na 64MB, maximum pa lahko nastavim na 512MB samo potem mi takoj napiše da je "out of video memory". To je drugče edina stvar ki jo lahko glede grafike nastavim v BIOSih.

SuperVeloce ::

Mogoče pa Gta4 bere podatke napačne grafične. Tudi meni GPU-Z zamenja količine rama grafičnih kartic. Porabo rama za dedicated gledam pod grafi za APU grafično :).

Poskusi torej z GPU-Z programom. Preklopi na nvidio in poženi igro, med igro minimiziraj. GPU usage graf bi moral kazat obremenjenost GPUja, frekvence bi morale biti na max.

daluck ::

Da ne odpiram nove teme...

Imam sledeč problem. Imam prenosnik Acer Aspire E15, ki ima intelovo grafično in Nvidia geforce gtx 950M grafično kartico. Problem je, da mi ne zazna zunanjega monitorja, oz. ne morem preklopiti med zasloni. V nadzorni plošči mi v razdelku "Zaslon" ponuja samo Zaslon mobilnega računalnika. Nimam možnosti, da bi preklopil na zunanji monitor. Tudi ko stisnem hotkey fn+F5 mi ne preklopi in mi napiše: "Računalnik ne more prikazati slike na drugem zaslonu. Poskusite znova namestiti gonilnik ali uporabite drugo grafično kartico."
V Nvidia nadzorni plošči pa lahko upravljam samo s 3D nastavitvami.
Prosim za pomoč.

Lp,
D

Stari89 ::

Ugibam, da maš Intelov procesor? Ko si na desktopu (= ko ne poganjaš 3D programov oz. iger), za vse skrbi Intelova grafična, zato na Nvidia nadzorni plošči ne dobiš nič. Stisni desni gumb na namizju, nekje moraš imet Intel Graphics Settings. Tam so Multiple Displays nastavitve, pa se poskusi še s tistim poigrat.
Tudi jaz imam na svojem laptopu (tudi Intel + Nvidia GTX 950M) težave, saj mi tretjega (drugega nazunaj priklopljenega) zaslona včasih ne zazna. Takrat izklopim kabel in ga nazaj vklopim, po dveh ali treh poskusih začne delovat.
Še to: monitorji imajo lahko več vhodov. Nekoč sem vklopil kabel v en vhod, monitor pa je imel nastavljen prikazovanje iz drugega vhoda. Slike seveda ni bilo, dokler mi po kupu spuljenih las ni vžgalo, da sem butl.

LP, upam da pomaga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji monitor ne deluje priklopljen na HDMI izhod.

Oddelek: Pomoč in nasveti
132749 (2491) shadeX
»

2 grafični kartici v prenosniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
111591 (1276) m0LN4r
»

Lenovo IdeaPad G700, BIOS dostop

Oddelek: Pomoč in nasveti
378305 (7511) Invictus
»

Grafika Proobok 4740s- HD 7650m

Oddelek: Pomoč in nasveti
211598 (1144) Goran's Blog
»

Občasno štekanje pri predvajanju preko HDMI

Oddelek: Zvok in slika
473047 (2003) sejmon

Več podobnih tem