» »

Policaji in Neonke

Policaji in Neonke

kriko07 ::

Lep pozdrav
Mene pa zanima,če je kaznivo imeti neonke na avtomobilu:

Če bi npr. policaji kaj komplicirali?

Goran's Blog ::

Homologirat moreš se mene zdi.

gumby ::

Dokler je avto na razstavi, ni problema. Na cesti pa nimaš kaj iskat s tem.
my brain hurts

Matevz96 ::

Kot mckmck rekel, če spraviš čez homologacijo ni problema.

kriko07 ::

Aha,koliko pa sploh pride kaj za te neonke homologacija? 40€?

Hayabusa ::

Imaš papirje od lučk ?
Če ne, pozabi na homologacijo.

šernk ::

Papirje od lučk, papirje o strokovni vgradnji, pa še pol dvomim da je zadevo možno homologirat. Nisem sicer 100% ampak je vožnja z njimi mislim da prepovedana. Torej še na javnem parkirišču ti lahko zelo verjetno zabijejo lepo kazen oz. izredni tehnični pregled. Slednjega bo pa malokateri avto naredil v sloveniji.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Matevz96 ::

Ko sem nazadnje delal homologacijo je bila 150€ (letos semptempra, sicer za delovni stroj), naredilo je je podjetje RTI d.o.o. Moram reči, da niso nič komplicirali.

balocom ::

Tole ne bo šlo čez, ker 99% take lučke ne bodo imele papirjev in E oznak na svetlobnih telesih. Pa še rdeče bi morale svetit zadaj in belo spredaj. No go situacija z 99.9% verjetnostjo. Lahko pa probaš...
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

TOP ::

Take lučke lahko uporabljaš ampak samo ko je avto parkiran,ko se voziš pa ne.Homologacjo za tole ni varjante.

kriko07 ::

Saj,jaz sem mislil če bi lahko jih uporabljal med vožnjo..

hojnikb ::

mal preveč gledal fast and furious, aa ? :))
#brezpodpisa

einstein :P ::

@hojnik :))


Med vožnjo žal ne bo nič, kriko07. Ne vem, zakaj nebi dovolili vsaj takih barv, ki niso običajne za policijo, rešilce, gasilce in delovne stroje ampak tako pač je...


STAY OUT OF MY TERRITORY!

šernk ::

Med vožnjo žal ne bo nič, kriko07. Ne vem, zakaj nebi dovolili vsaj takih barv, ki niso običajne za policijo, rešilce, gasilce in delovne stroje ampak tako pač je...


zakaj? Ker je že tako preveč novoletnih jelk na cesti in jih ne rabimo še 10 drugih različic, ki se vozijo z meglenkami takoj ko malce porosi dež in vidijo meglo pred očmi (žal imajo meglo izključno v glavi).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

taz ::

1. Neonke, LED trakove lahko imaš pod avtom, vendar jih moraš imeti med vožnjo izklopljene. Če si parkiran pa ti lahko sveti. Osvetlitev podvozija pa ti ne bo homologiral nihče.
2. Meglenke na mokri podlagi bleščijo
3. Novejšim avtomobilom se prižigajo meglenke v zavojih, ampak samo do neke določene hitrosti (mislim da do 40-50km/h) in ja, izgleda neumno.

Engineer_ ::

kriko07 je izjavil:

Saj,jaz sem mislil če bi lahko jih uporabljal med vožnjo..


pa saj nisi resen. da te ne vidim s tem ponoči v kakšnem dežju na cesti.

bluefish ::

Avtor sprašuje po neonkah, za meglenke si odprite nov topic.

St235 ::

Vgradnja neonk, četudi so ugasnjene je kazniva, ker zakon za vsa svetlobna telesa (neodvisno od tega ali so prižgana ali ne) zahteva homologacijo. Neonk na podvozju ti pa ne bo nihče homologiral. Ergo, je kazniva že samo vožnja z montiranimi neonkami. In sicer dobiš položnico za 400 EUR in ti poberejo tablice, ker imaš neizpravno vozilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

SkIDiver ::

V modri barvi ne boš mogel homologirati, ker ne ustreza predpisanim svetlobnim označbam. Če vzameš spredaj bele in zadaj rdeče bi mogoče celo uspel, če se ne zapičijo v minimalni odmik svetlobnih teles od tal.

No če že prideš skozi prve težave boš lahko homologiral samo, če boš priložil zraven certifikat, da so neonke ustrezne za točno tvoj tip avtomobila in potrdilo o strokovni vgradnji.

Če boš imel nameščeno na avtomobilu in ne boš imel homologirano potem lahko tudi pozabiš, da boš uspešno opravil tehnični pregled.

Lahko pa pokličeš na LPP ali RTI in jim razložiš tvoje želje pa boš videl ali je mogoče ali ne.

Unknown_001 ::

Engineer_ je izjavil:

kriko07 je izjavil:

Saj,jaz sem mislil če bi lahko jih uporabljal med vožnjo..


pa saj nisi resen. da te ne vidim s tem ponoči v kakšnem dežju na cesti.


Se strinjam, zadnjič sem zvečer peljal iz mesta ine eni ki so mel ob dežju še m. prižgane so pravi lasvegas naredil po cest, da ne omenjam, kok je to ku*čev občutek, ko se ti vsa podlaga sveti in sploh talnih označb ne vidiš. Pr enih pacientih ki pa z dolgimi še zraven vozjo nasprot bi pa že skor sončne špegle nucal. ;(
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Arctander ::

BTW, čudi me, da modri ne težijo tovornjakarjem. Nekateri so spredaj kot novoletne jelke. Bele, rumene, oranžne, rdeče, modre, zelene ledice ... ni da ni. In zelo močno dvomim, da imajo to "novoletno" okrasje homologirano.

SkIDiver ::

Ja v tovornjakarje se res ne vtikajo:)

Isotropic ::

neonke so ze par let ven iz mode

alexmarsic ::

No poznam primer no več primerov.
Imel je led trakove prižgane med vožnjo takoj zaplenili avto in 400€ plus sodnika za prekrške.

Za to da imaš pa na mestu prižgane ko je parkiran pa je vse ok usaj do zdaj vse ki poznam da so imeli ni še nobeden nič kej težil.

Je pa res prideš na tehnični tega ne smeš imet gor ker ti ne bo noben spustil skozi.

-valvoline- ::

Kaj pa tole? Cool shit. Mogoče bi se dalo homologirat.

blackbfm ::

cool shit za 5 letne otroke

Rias Gremory ::

Pol bi mel ziher že vsi 20m led traku gor pa ene par neonk, če bi preprečilo dost nesreč.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

black ice ::

OP, poglej si nekaj večjih slovenskih avtomobilističnih forumov, je že veliko kekcev pred tabo imelo podobne ideje.

einstein :P ::

Rias Gremory je izjavil:

Pol bi mel ziher že vsi 20m led traku gor pa ene par neonk, če bi preprečilo dost nesreč.


Ja seveda, ker imajo toliko dnarja za kazen plačat potem ane? ;((
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Lahko imaš neonke, seveda, prižgane in monitirane med vožnjo.....................................(po zasebnem dvorišču)

Unknown_001 ::

einstein :P je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Pol bi mel ziher že vsi 20m led traku gor pa ene par neonk, če bi preprečilo dost nesreč.


Ja seveda, ker imajo toliko dnarja za kazen plačat potem ane? ;((


Za tist tvoj namen obstajajo meglenke, ki pa jih ni ravno priporočljivo met skos prižgane.
Lej, da boš razumel kje problem, ti svetujem da greš enkrat v temi po kakšnem nalivu vozit, pa ko boš kake paciente z meglenkami al pa dolgimi lučmi vidu, ti bo takoj jasno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Rias Gremory ::

einstein :P je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Pol bi mel ziher že vsi 20m led traku gor pa ene par neonk, če bi preprečilo dost nesreč.


Ja seveda, ker imajo toliko dnarja za kazen plačat potem ane? ;((

Sarkazem?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

GrimReaper ::

Kako pa je lahko tale, ki je bil dons na Volanu dal modro osvetlitev pod Nissana 300ZX?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kriko07 ::

Tudi jaz sem danes gledal ,sedaj pa nevem ali ima homologirano ali ne,rekel je da lepši izgleda med vožnjo...

Janac ::

Ste ujeli njegovo registrsko št.?

blackbfm ::

rekel je da lepši izgleda med vožnjo...


a se od uzun gleda al v čem je fora

kriko07 ::

Kaj odzun? Tako ma kot ima avto ki sem ga jaz v prvem komentarju dal... Nima neok vendar ima LED trakove!

Janac ::

Kje je razlika, če avto pogledamo iz 10 metrov?

mihor ::

black ice je izjavil:

OP, poglej si nekaj večjih slovenskih avtomobilističnih forumov, je že veliko kekcev pred tabo imelo podobne ideje.


LOL, ja, ravno ene 10 let je prepozen za te štose. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede dnevnih LED luči pri avtu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12841735 (8207) rogerg
»

Ali je to legalno (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7812172 (9699) shadeX
»

A so led žarnice kakorkoli škodljive? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8619698 (15633) sodnicaN
»

pozicijske luči v modri barvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9925546 (22437) St235
»

Kakšna je lahko barva žmigavcev na motorju

Oddelek: Na cesti
293584 (3048) ahac

Več podobnih tem