» »

Ekonomično in praktično vozilo za min. 6 oseb

Ekonomično in praktično vozilo za min. 6 oseb

Adrian ::

Iščem nadomestek za našo staro Lancio Zeto - majhna zunaj ter ogromna notranjost! Takih danes žal ne delajo več!
Spredaj 2 sedeža, v sredini trije samostojni sedeži, v tretji vrsti pa 2 samostojna sedeža ali klop za tri osebe (bolj otroke, ampak bili so trije varnostni pasovi in tudi avto je bil homologiran za 8 oseb).
Drsna vrata so bila velik plus - prevažali so se v glavnem otroci. Sosednji avtomobili po parkiriščih so nam bili zelo hvaležni. :-)
Praktično: ravno dno od začetka do konca (tudi med prvima sedežema), z odstranjevanjem sedežev se je vozilo spreminjalo v "delovno-tovornega konja". Z njim smo "zgradili" skoraj celo hišo.
Dostikrat je ostal samo vozniški sedež, zato sem lahko tudi na dolge relacije vozil elemente (pohištvo) dolžine do 235cm.

Naredimo cca. 20000km letno, 95% kratke relacije - največkrat 3-7km in največ 15 km v enem kosu. Zato nam je dizel sistem (motor, izpuh,...) v roku treh let povsem "razpadel". Sploh pozimi se kazalec za temperaturo motorja nikoli ni kaj dosti premikal.
Gledam tudi električne - za naš način uporabe bi bili zelo primerni - žal so taki z vsaj šestimi sedeži trenutno hudo redki in posledično (pre)dragi. Še najbolj se približa Nissan eNV-200 - uvoz iz tujine.

Kaj torej predlagate v cenovnem rangu do max. 8.000EUR?
Ekonomičnost je na prvem mestu - iščem najboljše razmerje med nabavno ceno & ceno vzdrževanja in porabe na št. prevoženih km.
Zdi se, da v poštev pridejo samo bencinski motorji.
Nisem obremenjen z znamko ali modelom, poreklom, izgledom,..., avto imamo kot sredstvo za prevoz od točke A do točke B. Način vožnje je pa ekstremno lep, vzdrževanje pa tudi solidno.
Vem, da takšnega ne bo več, ampak sem pripravljen na kompromise...
Da ne pozabim: vsi kombiji odpadejo - jih žena noče!
Torej?
  • spremenilo: Adrian ()

Cveto ::

Problem je ker je malo bencinarjev.

Jaz bi vzel kaj takega:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Ali pa morda Zafiro, C4 Picasso ali tavečjega Scenica.

NikolormousB ::

Kaj je narobe z Lancio, da jo menjate? Za 8 jurjev dobiš odličen primerek naslednjika tvoje Zete, Phedra/C8/807/Ulysse zadnjih letnikov.

So pa praktično samo dizli, ampak z rednim vzdrževanjem in občasno malo dalšo vožnjo po avtocesti ne bi smelo biti večjih težav.

perci ::

Kaj pa je za tvojo ženo kombi? Če Zeta ni, potem pride v pošte kakšna Phedra ali Fiat Ulysee, Peugeot 807, Citroen C8?

2f4u ::

Expert, Scudo..
Imaš tut bencinarje sam so redki. Uvoz je najbolje...

In moja žena je dala križ čez prvega VITOta; potem pa po 8mih letih sem jo komaj spravil ven. Definitino ima prednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

Kebo ::

Grand scenic, espace?

jype ::

Adrian> Gledam tudi električne - za naš način uporabe bi bili zelo primerni - žal so taki z vsaj šestimi sedeži trenutno hudo redki in posledično (pre)dragi. Še najbolj se približa Nissan eNV-200 - uvoz iz tujine.

Prius plus ni primeren?

Adrian ::

Najprej hvala vsem za odgovore!

Cveto je izjavil:

Problem je ker je malo bencinarjev.
Jaz bi vzel kaj takega:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...
Ali pa morda Zafiro, C4 Picasso ali tavečjega Scenica.

Ja, to ravno ugotavljam - če se bo dalo, bom poskusil najti nekaj z drsnimi vrati.

NikolormousB je izjavil:

Kaj je narobe z Lancio, da jo menjate? Za 8 jurjev dobiš odličen primerek naslednjika tvoje Zete, Phedra/C8/807/Ulysse zadnjih letnikov.
So pa praktično samo dizli, ampak z rednim vzdrževanjem in občasno malo dalšo vožnjo po avtocesti ne bi smelo biti večjih težav.

Z Lancio je bilo nazadnje narobe VSE! Starost (17 let), kilometri (425000), crknjena turbina, prerjavena oba izpušna lonca, zadnje dva meseca stalne tezave z elektroniko, pregniti pragovi, vrata spodaj, most pod motorjem, zamakanje pri zadnjih vratih...
Ampak, kot sem omenil: ogromno kratkih relacij imamo zadnje tri leta (veliko otrok na veliko dejavnostih). Vsa leta prej je bilo odlično - zanesljivost, nizki stroški in multi-uporabna zadeva.
Pride obdobje (tudi do dva meseca skupaj), ko ni nobene daljše vožnje, samo zaradi "vzdrževanja" se pa tudi ne bom po nepotrebnem vozil naokoli. ;-)

perci je izjavil:

Kaj pa je za tvojo ženo kombi? Če Zeta ni, potem pride v pošte kakšna Phedra ali Fiat Ulysee, Peugeot 807, Citroen C8?

Za mojo ženo (pa tudi zame) so kombiji: Jumper, Boxer, Ducato, Transporter, Multivan, Caravelle, Traffic, Vivaro, H1,...
Vse štiri tvoje naštete že gledam - je pa res, da je en moj kolega imel velike težave s P807 - elektronika. Po dveh letih vztrajnega obiskovanja servisov je zadevo kar prodal. Da o minusu, ki ga je "pridelal" v vsem tem času, raje ne govorim...

2f4u je izjavil:

Expert, Scudo..
Imaš tut bencinarje sam so redki. Uvoz je najbolje...
In moja žena je dala križ čez prvega VITOta; potem pa po 8mih letih sem jo komaj spravil ven. Definitino ima prednosti.

Verjamem - mene ne rabiš nič prepričevati. Če bi bilo samo po moje, bi bil itak kombi in to 1+8! :-)
Tudi Expert in scudo bosta težko prišla "skozi". Zdaj je hiša gotova in niti ne rabimo tako zelo "tovornih" variant. Če pa bo možnost izbire, pa vsekakor pravi enoprostorec pred karavanom.

Kebo je izjavil:

Grand scenic, espace?

Tudi to gledam, odvrača pa me odsotnost drsnih vrat.

jype je izjavil:

Adrian> Gledam tudi električne - za naš način uporabe bi bili zelo primerni - žal so taki z vsaj šestimi sedeži trenutno hudo redki in posledično (pre)dragi. Še najbolj se približa Nissan eNV-200 - uvoz iz tujine.
Prius plus ni primeren?

Do tega pa še nisem prišel. So redki - še na mobile.de trenutno samo dva taka, ki bi prišla v naš trenutni cenovni rang.
Poznaš kaj iz prakse? V teoriji je "električnega dometa" nekje 18km.
Kaj to pomeni v praksi? (verjetno več zagotovo ne!)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Adrian ()

jype ::

Električni domet te pri priusu ne sme skrbeti. Hibridni pogon je namenjen predvsem temu, da se pri zaviranju in speljevanju pri tipični mestni vožnji prihrani ogromno energije.

m0LN4r ::

Najvec prisparas, ce bos samo zaviral ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kosta ::

Sicer ne vem če boš našel bencinarja, ampak Caddy Maxi (to ni kombi) se nam je parkrat za ljudi razvozit odlično obnesel. Težka bo tudi z drsnimi vrati. Sharan jih je dobil šele v zadnjem modelu, ki ga ne boš dobil za svojo ceno.

Če se boš odločil za navadna vrata, bi sam pogledal za Forda. Njihovi enoprostorci (S-Max, Galaxy) so daleč najlepši, za S-Maxa tudi vem da se super pelje tko da verjetno pri Galaxyju ni večje razlike.;)

Silvo ::

Kaka Dacia Lodgy bencin do 8K:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...
Osebno bi se malo stegnil čez budget in pogledal Ford Grand C-maxa-7sedežev z drsnimi vrati..
Silvo

perci ::

V c-maxu in podobnih so tisti 6 in 7 sedež bolj za hec. Da ne omenjam, da prtljažnika potem praktično ni več, kar je pri 6 osebah kar problematično.

pegasus ::

Dajem glas za fiat doblo maxi. Solidno opravlja tudi vlogo kamperja za dve osebi :)

alexmarsic ::

Chevrolet Captiva kej takega z 7 sedeži

bambam20 ::

Adrian je izjavil:

Iščem nadomestek za našo staro Lancio Zeto - majhna zunaj ter ogromna notranjost! Takih danes žal ne delajo več!
Spredaj 2 sedeža, v sredini trije samostojni sedeži, v tretji vrsti pa 2 samostojna sedeža ali klop za tri osebe (bolj otroke, ampak bili so trije varnostni pasovi in tudi avto je bil homologiran za 8 oseb).
Drsna vrata so bila velik plus - prevažali so se v glavnem otroci. Sosednji avtomobili po parkiriščih so nam bili zelo hvaležni. :-)

Torej?



Mogoče tole?
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Men zgleda praktičen, beri opombe o servisiranju.

Invictus ::

bambam20 je izjavil:


Mogoče tole?
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Men zgleda praktičen, beri opombe o servisiranju.

Potem raje kupi isto Lancio. Tem PSA škatlam crkuje elektrika na veliko. Že pri novem se niso na gum odpirala vrata ;).

tako da tukaj Italijani zmagajo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup rabljenega avta z avtoneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8122920 (19233) Robi :P
»

Kateri avto do 6000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6311914 (9592) mat xxl
»

Nakup avtomobila do 5000EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7011663 (9037) Spxy
»

VW Passat letnik 1999-2003 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
537926 (6403) fokz8

Več podobnih tem