» »

Nakup avtomobila do 5000EUR

Nakup avtomobila do 5000EUR

«
1
2

Spxy ::

Pozdravljeni.

Odločil sem se da v letošnjem letu nadgradim svoj avto in sicer sem se zagledal v volvote :D Pripravljem sem dat do 5000€, pa me zanima kaj lahko dobim. Gledal sem pa s40, s60, v50 in v70.

Torej na kratko, mulc bi mel volvota za male pare, kaj priporočate :))

lp, Rok
  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

upam da še maš 5k zram na strani za servise :)
#brezpodpisa

donvito ::

Sami ::

hojnikb je izjavil:

upam da še maš 5k zram na strani za servise :)


Se strinjam :D

Pri volvotu kolikor vem ni nadomestnih delov, ampak samo original. Vem, da so imele D5 2,4 diesel motorji masovno težave z bosch pumbo, nova je na servisu z delom prišla 1200EUR, kolega je pod kozolcem opravil menjavo za 600EUR, potem so bile še druge težave in je samo prodal.

Jaz bi se tega izogibal.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

sandmat ::

Sami je izjavil:


Pri volvotu kolikor vem ni nadomestnih delov, ampak samo original.


Imaš več firm z različnimi neoriginal deli, glej na vozimvolvo.si

Spxy ::

Okvirno se zavedam v kaj se spuščam in cena 5000€ je postavljena ravno zato da bom imel še nekaj na strani za vse stroške. Zanima me predvsem mnenje od koga in kaj se sploh splača it pogledat. Berem da imajo volvoti predvsem iz tujine sumljivo preteklost, da se pri prodajalcih vrtijo kilometri, težave z določenimi motorji kot je omenil Sami. Zato me zanima če je kak poznavalec, ki bi me znal usmeriti, da se mi že prvi volvo ne zameri zaradi zgoraj naštetih razlogov.

eric_cartman ::

Kar se tiče dobro vzdževanega Volvota pravijo enkrat Volvo, vedno Volvo.

Je pa zadnjič moj mehankar imel XC70 na dvigalu. Vprašal sem ga ravno to, kar tebe sedaj zanima. Pa pravi, da je drag ko nevem kaj za servisirat. Sicer zanesljiv.. Ampak ko pa kaj gre.. Potem pa boljše, da imaš debelo denarnico.

Pravi, da je to v rangu Audi A6, A8 kar se tiče primerjave cene nadomestnih delov. Torej višji razred avtomobila.

Za 5000€ pa dobrega Volvota ne boš dobil. Od tu naprej pa si sam preračunaj. Da ne boš samo še za avto delal..

kingsix ::

Ne vem kaj fantazirate glede rezervnih delov. Meni se zdijo cene primerljive z ostalimi...
npr: http://www.mister-auto.at/de/volvo-s80-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

MxxW5 ::

Za 5000 EUR dobrega volvota ne boš dobil. 99% boš dobil zgonjeni krš, v katerega boš zmetal veliko denarja in ga na koncu prodal za drobiž.

Dobronameren nasvet: za 5000 EUR kupi par let starega cliota ali kaj podobnega.

Washer ::

Jaz imam v50, pa se mi ne zdi neki ful drag za vzdrzevanje. Npr. clio 2, 1.2 16v, letnik 2002 me je prišel velik servis 300eur za volvota pa 450eur. Rezervni deli pa tud niso nvm kok dragi, še zgodil se je da so bili originalni cenejši k fejk. Menjal sem nazadnje zadnji ležaj, komplet cel z ABS senzorjem od BOSCHa cena 100eur + 20e menjava. Mam pa 2.0D vsa oprema, pa ugodna poraba :)

bambam20 ::

MxxW5 je izjavil:

Za 5000 EUR dobrega volvota ne boš dobil. 99% boš dobil zgonjeni krš, v katerega boš zmetal veliko denarja in ga na koncu prodal za drobiž.

Dobronameren nasvet: za 5000 EUR kupi par let starega cliota ali kaj podobnega.



Zakaj je to posploševanje, da so pa vsi 10 let stari volvoti krš? Avto pač ni vreden več, zato pač ni krš. Smešne izjave. A, zdaj pa noben ne vdržuje 10 let starih volvotov al kaj? Si upam stavit, da povprečen lastnik volvota bolje skrbi zanj kot lastnik nemškega vozila.

Spxy ::

eric_cartman je izjavil:

Kar se tiče dobro vzdževanega Volvota pravijo enkrat Volvo, vedno Volvo.

Je pa zadnjič moj mehankar imel XC70 na dvigalu. Vprašal sem ga ravno to, kar tebe sedaj zanima. Pa pravi, da je drag ko nevem kaj za servisirat. Sicer zanesljiv.. Ampak ko pa kaj gre.. Potem pa boljše, da imaš debelo denarnico.

Pravi, da je to v rangu Audi A6, A8 kar se tiče primerjave cene nadomestnih delov. Torej višji razred avtomobila.

Za 5000€ pa dobrega Volvota ne boš dobil. Od tu naprej pa si sam preračunaj. Da ne boš samo še za avto delal..

MxxW5 je izjavil:

Za 5000 EUR dobrega volvota ne boš dobil. 99% boš dobil zgonjeni krš, v katerega boš zmetal veliko denarja in ga na koncu prodal za drobiž.

Dobronameren nasvet: za 5000 EUR kupi par let starega cliota ali kaj podobnega.
Avta ne nameravam kupit na vrat na nos, imam še vedno punteka in bo tudi ostal pri hiši dokler zdrži. Vrjamem, da je za to ceno težko dobit ohranjenega, sem pa prepričan da ni nemogoče. Bom pač vsak dan pregledoval avto.net in jih hodit gledat dokler ne bo nekaj dobrega. Kot pravi rupsi, vozniki volvov gotovo dosti bolj pazijo svoje avtomobile kot povprečni voznik, vsak tak občutek sem dobil do sedaj. Predvidevam da se ravno zaradi tega splača kupit neuvoženega, po možnosti od prvega lastnika.

bambam20 ::

S tem se ne bom strinjal, da je bolje kupit Cliota kot Volvota. Ni šans. Že iz stališča materijalov, izolacije, čričkov, izdelave , zanesljivosti je Volvo svetovna leta pred CLiotom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Siddh ::

Glede zanesljivosti Clia in Volva :
http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-...

10 let star clio je višje na lestvici kot 10 let star Volvo. Itak je vseeno kaj kupiš, važno je kako se je prej delalo z avtom.


Colt1911 ::

Ha ha ha , svetlobna leta.:))
Volvo živi samo od stare slave iz 60. in 70. let 20. stoletja.
Danes je isti kot vse druge gare.

bambam20 ::

Siddh je izjavil:

Glede zanesljivosti Clia in Volva :
http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-...

10 let star clio je višje na lestvici kot 10 let star Volvo. Itak je vseeno kaj kupiš, važno je kako se je prej delalo z avtom.


Poglej mal kilometre. Potem pa govor o zanesljivosti ene in druge znamke.

Renault Clio 26.3% 110 000 km
Renault Modus 29.1% 98 000 km
Renault Scénic 33.6% 117 000 km
Renault Laguna 38.1% 142 000 km

Renoji so ok do 100.000 pol jih je treba prodat.

Volvo S40 29.1% 158 000 km
Volvo V70 27.1% 197 000 km

kosta ::

2010 smo prodali V50 2005 z 2.0D motorjem, srednjo opremo in okoli 140kkm za 7900EUR. Če najdeš lepo ohranjenega je best buy kar se mene tiče. Problemov ni bilo nobenih, vozne lastnosti odlične, živahen motor (136KM, ni nepremičnina in se lepo premakne), skratka top. Pa še lepe oblike je IMO.:)

EDIT: glede rezervnih delov, V50 = Ford Focus kar se tiče tehnike in ni drag za vzdrževanje, tudi drugi rezervni deli so dokaj poceni. Ni to V70.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kosta ()

Spxy ::

Fantje dejmo se ne kregat kdo je boljši prosim. Za nove avte/motorje pa sploh ne moremo govoriti o vzdržljivosti, ker še niso dosti časa na cesti da bi se dokazali.

kosta je izjavil:

2010 smo prodali V50 2005 z 2.0D motorjem, srednjo opremo in okoli 140kkm za 7900€. Če najdeš lepo ohranjenega je best buy kar se mene tiče. Problemov ni bilo nobenih, vozne lastnosti odlične, živahen motor (136KM, ni nepremičnina in se lepo premakne), skratka top. Pa še lepe oblike je IMO.:)


Tudi meni je V50 všečen, bi probal karavana :D Kaj praviš na http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=... ? Isto 2005, 2.0D, momentum. Lušna zadevica.

Washer ::

Spxy je izjavil:

Fantje dejmo se ne kregat kdo je boljši prosim. Za nove avte/motorje pa sploh ne moremo govoriti o vzdržljivosti, ker še niso dosti časa na cesti da bi se dokazali.

kosta je izjavil:

2010 smo prodali V50 2005 z 2.0D motorjem, srednjo opremo in okoli 140kkm za 7900€. Če najdeš lepo ohranjenega je best buy kar se mene tiče. Problemov ni bilo nobenih, vozne lastnosti odlične, živahen motor (136KM, ni nepremičnina in se lepo premakne), skratka top. Pa še lepe oblike je IMO.:)


Tudi meni je V50 všečen, bi probal karavana :D Kaj praviš na http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=... ? Isto 2005, 2.0D, momentum. Lušna zadevica.


En heads up, radio ne podpira mp3jev.

koyotee ::

Ah če ne podpiram mp3, to pa res ni merilo pri nakupu :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Washer ::

No ja :) Sam povem, k men ni blo nc jasn k sm dau cd notr:)

radmannsdorf ::

Spxy ::

Washer je izjavil:

Spxy je izjavil:

Fantje dejmo se ne kregat kdo je boljši prosim. Za nove avte/motorje pa sploh ne moremo govoriti o vzdržljivosti, ker še niso dosti časa na cesti da bi se dokazali.

kosta je izjavil:

2010 smo prodali V50 2005 z 2.0D motorjem, srednjo opremo in okoli 140kkm za 7900€. Če najdeš lepo ohranjenega je best buy kar se mene tiče. Problemov ni bilo nobenih, vozne lastnosti odlične, živahen motor (136KM, ni nepremičnina in se lepo premakne), skratka top. Pa še lepe oblike je IMO.:)


Tudi meni je V50 všečen, bi probal karavana :D Kaj praviš na http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=... ? Isto 2005, 2.0D, momentum. Lušna zadevica.


En heads up, radio ne podpira mp3jev.


Hvala za opozorilo, ampak res ne igra vloge pri nakupu :))

kosta ::

Spxy je izjavil:

Tudi meni je V50 všečen, bi probal karavana :D Kaj praviš na http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=... ? Isto 2005, 2.0D, momentum. Lušna zadevica.


Je za kupit.:) Naš je bil črn znotraj in zunaj, je pa tudi ta barva všečna. Pozabil sem še omenit, da imajo fantastične sedeže.:)) MP3 pa res ne podpira, tako da ti ostane navaden audio cd ali pa kakšna aftermarket zadeva.

Washer ::

Jah z časom se naveličaš te cdje pečt :) Za sedeže pa lahko tudi jaz potrdim da so res udobni, eden od razlogov zakaj sem ga jaz kupil.

korenje3 ::

za 5000€ se splača kupit kakšnega starega mercedesa C ali E klaso. ga imaš dokler ne zgoniš do konca, pa še vlagaš lahko minimalno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Spxy ::

kosta je izjavil:

Spxy je izjavil:

Tudi meni je V50 všečen, bi probal karavana :D Kaj praviš na http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=... ? Isto 2005, 2.0D, momentum. Lušna zadevica.


Je za kupit.:) Naš je bil črn znotraj in zunaj, je pa tudi ta barva všečna. Pozabil sem še omenit, da imajo fantastične sedeže.:)) MP3 pa res ne podpira, tako da ti ostane navaden audio cd ali pa kakšna aftermarket zadeva.


Črn znotraj, pa tak kot je tale zunaj bi bil perfekten. Tudi to z udobnimi sedeži velikokrat preberem, bo že moralo biti nekaj na tem :) Bomo pa radio poslušali, saj imamo dosti izbire kvalitetnih radijskih postaj pri nas :)):)):)). Ne bi se rad takoj zapičil v nakup, bom še malo spremljal pa upal na še kakšno koristno mnenje.

korenje3 je izjavil:

za 5000€ se splača kupit kakšnega starega mercedesa C ali E klaso. ga imaš dokler ne zgoniš do konca, pa še vlagaš lahko minimalno.


Hvala za mnenje, vrjamem da za ta denar dobiš tudi ohranjenega renaulta, volkswagna, forda in še kaj, ampak sem se odločil da bo Volvo :).

Miha 333 ::

Pri V50 je tudi 1.6D motor za pogledat. Zelo varčen (poraba na relacijah 4,5 L / 100 km, AC pri 120 km/h pa celo okrog 4), zadosti dinamičen za normalno vožnjo (turbina naredi svoje) in po mehanikovih besedah manj težav kot pri 2.0D.

Po faceliftu (mislim da 2007) je tudi nekaj izboljšav (USB priklop v predalu, podpira MP3 - vsaj pri Premium Sound sistemu je tako). Izboljšana tudi mehanika (ABS moduli se ne kvarijo več). Nekateri imajo tudi bluetooth prostoročno telefoniranje s komandami na volanu.

Motor in še par stvari (npr. zavore) so iste kot pri Ford Focus MKII (delita si podvozje), kar je dobro, ker so deli enaki in zato praviloma cenejši. Ni pa to niti slučajno zgolj preoblečen Focus, je povsem drug avto.

Udobje med vožnjo je za voznika fenomenalno. Imamo ga v družini že 5 let, letnik 2009, prevoženih 240k km (kupljen 3 leta star od ITA leasing hiše s 160k km). Nekih hudih izrednih stroškov ni bilo.

Meni zelo zelo všečen avto v vseh pogledih in užitek za vozit. Je pa to še vedno kompakten avto razreda golf. Tako da za visokorasle potnike zadaj ravno ni preveč primeren. Prtljažnik tudi ni ravno "karavanski" po velikosti.

Zanimivo je to, da je oblika bolj kot ne enaka kot l. 2004, ko je prišel na trg in še danes ne izgleda ravno zastarelo.

Slaba stran je, da se pri kasko zavarovanju upošteva nabavna vrednost novega vozila, ki je praviloma visoka (25 - 30k), zato je tudi premija visoka.

Nasvet: ob ogledu preveri, če je oprema dejansko tista, ki se oglašuje (Base - brez oznake, Kinetic, Momentum, Summum). Tablica je na stebričku, vidna ko odpreš zadnja vrata, samo se ne spomnim več na kateri strani. Ker sem ugotovil, da večina napiše Momentum, je pa velikokrat dejansko Kinetic z nekaj dodatnimi opcijami.

korenje3 ::

Spxy je izjavil:

korenje3 je izjavil:

za 5000EUR se splača kupit kakšnega starega mercedesa C ali E klaso. ga imaš dokler ne zgoniš do konca, pa še vlagaš lahko minimalno.


Hvala za mnenje, vrjamem da za ta denar dobiš tudi ohranjenega renaulta, volkswagna, forda in še kaj, ampak sem se odločil da bo Volvo :).



ja, samo da je 10 let star mercedes za 5kEUR boljši kot nov clio, ford ali vw...

pa še v head-on collision zmaga mercedes proti volvotu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Spxy ::

Miha 333 je izjavil:

Pri V50 je tudi 1.6D motor za pogledat. Zelo varčen (poraba na relacijah 4,5 L / 100 km, AC pri 120 km/h pa celo okrog 4), zadosti dinamičen za normalno vožnjo (turbina naredi svoje) in po mehanikovih besedah manj težav kot pri 2.0D.

Po faceliftu (mislim da 2007) je tudi nekaj izboljšav (USB priklop v predalu, podpira MP3 - vsaj pri Premium Sound sistemu je tako). Izboljšana tudi mehanika (ABS moduli se ne kvarijo več). Nekateri imajo tudi bluetooth prostoročno telefoniranje s komandami na volanu.

Motor in še par stvari (npr. zavore) so iste kot pri Ford Focus MKII (delita si podvozje), kar je dobro, ker so deli enaki in zato praviloma cenejši. Ni pa to niti slučajno zgolj preoblečen Focus, je povsem drug avto.

Udobje med vožnjo je za voznika fenomenalno. Imamo ga v družini že 5 let, letnik 2009, prevoženih 240k km (kupljen 3 leta star od ITA leasing hiše s 160k km). Nekih hudih izrednih stroškov ni bilo.

Meni zelo zelo všečen avto v vseh pogledih in užitek za vozit. Je pa to še vedno kompakten avto razreda golf. Tako da za visokorasle potnike zadaj ravno ni preveč primeren. Prtljažnik tudi ni ravno "karavanski" po velikosti.

Zanimivo je to, da je oblika bolj kot ne enaka kot l. 2004, ko je prišel na trg in še danes ne izgleda ravno zastarelo.

Slaba stran je, da se pri kasko zavarovanju upošteva nabavna vrednost novega vozila, ki je praviloma visoka (25 - 30k), zato je tudi premija visoka.

Nasvet: ob ogledu preveri, če je oprema dejansko tista, ki se oglašuje (Base - brez oznake, Kinetic, Momentum, Summum). Tablica je na stebričku, vidna ko odpreš zadnja vrata, samo se ne spomnim več na kateri strani. Ker sem ugotovil, da večina napiše Momentum, je pa velikokrat dejansko Kinetic z nekaj dodatnimi opcijami.


Hvala za obsežen komentar. Tudi sam sem gledal 1.6D motorje ampak sem se bal da je malce "švoh" za tak avto, samo če praviš da ni potem sem definitivno pripravljen pogledati tudi te, sploh če je varčnejši in bolj zanesljiv. Tvoj predlog je torej da rajši gledam 2007+ letnike, upam da bo mogoče dobit kaj znotraj zastavljene cene. Pa še lepši je :)) Hvala za tole info glede opreme, definitivno pomemben podatek.

Utk ::

korenje3 je izjavil:


ja, samo da je 10 let star mercedes za 5kEUR boljši kot nov clio, ford ali vw...

Odvisno ali imaš avto za vozit ali paradirat okoli. Če boš v petih letih z njim naredu 200,000 km, boš na tistega mercedesa, ki ima že pol milijona podlage, vseeno zmetal nekaj denarja. Če narediš 5000 letno je pa vseeno tudi če hummerja kupiš.

smacker ::

Ti si kar kupi cliota za 200kkm na 5 let. To je 2-3ure dnevno sedenja v jajčku. Za take razdalje se kupi dost višji rang, pa stane kolkor pač stane. Če se voziš 100+ km v službo za minimalno plačo in si ne morš privoščit poštenega avta, pol se ti ne splača v tako službo hodit.

Utk ::

To je jasno. Zato pa ni jasno zakaj se kupuje take avte za 5 jurjev. Razen za paradirat in takega avta v resnici ne potrebuješ.
Če bi se za 5 jurjev dalo vozit udobno, poceni, varno in 40,000 km letno, ne vem zakaj zaboga prodajajo avte za 20,30,40 jurjev, a zato, da se z njimi vozi vsak dan v Moskvo in nazaj?
In v nekem meganu za 5 jurjev se lahko čisto lepo pelje tisto uro ali pa dve na dan, tudi udobneje kot v kakem nemcu. Če nimaš glih 2 metra, tudi v cliotu.

Pri budgetu za avto bi treba napisat kolk misliš zapravit zanj v 5 letih, ne pa za kolk ga misliš kupit, to ti nič ne pove. Pa seveda kolk se misliš res vozit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

smacker ::

Ni treba, OP se je odločil za volva, ker mu je všeč. Mislim da je sprejel dejstvo, da ga bo stalo več kot clio, se bo pa boljše počutil, ker bo vozil avto ki mu je všeč. Za ta občutek ljudje pač zapravljamo denar. Eni dobijo to v avtu, drugi pri cigaretih, tretji s potovanji,... Če hoče Volva, naj kupi Volva, jaz mu ne mislim pameti solit. Na minuse so ga opozorili, dalje se bo sam odločil.
Glede udobja pa ne bom smetil teme. Če ti je clio udoben za dve uri na dan, pol itak nima smisla razpravljat.

Utk ::

Ja naj si ga kupi...samo pravim, da "5 jurjev" ne pove kaj dost.

sandmat ::

radmannsdorf je izjavil:

ohohohoho < 3
http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=...


awwww ... če ne bi ravno 2 dni nazaj enega malce novejšega kupil ... :)

korenje3 ::

Utk je izjavil:

korenje3 je izjavil:


ja, samo da je 10 let star mercedes za 5kEUR boljši kot nov clio, ford ali vw...

Odvisno ali imaš avto za vozit ali paradirat okoli. Če boš v petih letih z njim naredu 200,000 km, boš na tistega mercedesa, ki ima že pol milijona podlage, vseeno zmetal nekaj denarja. Če narediš 5000 letno je pa vseeno tudi če hummerja kupiš.


nič od tega ne drži kar si napisal.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

perci ::

Tale V50 iz avto.neta....nikoli ne bi kupil avta s svetlimi zici in podnom. Razen, ce se rad ukvarjas z čiščenjem teh zadev.

bambam20 ::

perci je izjavil:

Tale V50 iz avto.neta....nikoli ne bi kupil avta s svetlimi zici in podnom. Razen, ce se rad ukvarjas z čiščenjem teh zadev.


Sedeži so usnjeni in usnje je bolje, da je svetlo, ker manj vpija vročino kot črno in enostavno je za vzdržeavnje. Drugi bi bilo, če bi bila tkanina.

sandmat ::

perci je izjavil:

Tale V50 iz avto.neta....nikoli ne bi kupil avta s svetlimi zici in podnom. Razen, ce se rad ukvarjas z čiščenjem teh zadev.


This!

imam dva s svetlim usnjem/blagom in svetlosivimi plastikami. Usnje se da spucat, blago je že bolj veselica. Svetla plastika ... je pa najbolj tečna stvar pri čiščenju. Ker ni čisto ravna plastika, boš imel kup umazanije v mikroporicah, ki jih boš veselo drajsal vsake pol leta.

Spxy ::

Verjamem, da se da za 5000€ z malce sreče dobit čisto spodoben rabljen avto. Če bi se želel vozit s cliom bi za 1000€ kupil takega z ravno narejenim tehničnim, se vozil 1 leto in ga nato prodal za železo ter kupil novega za 1000€ itd... Nemcev ne maram in ga (upam), nikoli ne bom imel. Če bi želel "paradni" avto bi si omislil bmw, audi, mercedes ker je to v sloveniji pač bog i batina najbolši avto oh in sploh. Jaz pa sem se odločil za volva, pač vsako tele ima svoje veselje :)

sandmat je izjavil:

perci je izjavil:

Tale V50 iz avto.neta....nikoli ne bi kupil avta s svetlimi zici in podnom. Razen, ce se rad ukvarjas z čiščenjem teh zadev.


This!

imam dva s svetlim usnjem/blagom in svetlosivimi plastikami. Usnje se da spucat, blago je že bolj veselica. Svetla plastika ... je pa najbolj tečna stvar pri čiščenju. Ker ni čisto ravna plastika, boš imel kup umazanije v mikroporicah, ki jih boš veselo drajsal vsake pol leta.


Hvala, take komentarje rabim, ne pa brez veznega nabijanja o BMW-jih :) Če bo že prišlo do tega da bodo sedeži svetli + tkanina bom poskrbel da bojo vsaj tepihi temni :)) Ker pri rabljenem nimaš kaj dosti izbirat, če bo za primerno ceno dobro ohranjen v tej kombinaciji bo moj.

nejodagreat ::

Da si malo sposodim temo... tudi jaz kupujem avto za podobno ceno kot OP, pa me zanima kaj bi mi predlagali. Znamka mi ni pomembna, mora pa biti hatchback in bencinar. Zaželjeno je da ima okoli 90 konjev, bi pa preživel tudi z malo šibkejšim/močnejšim motorjem.

Za orientacijo - trenutno je moj favorit Mercedes A150, se pa nisem še nič kaj pozanimal glede teh avtov.

sandmat ::

Spxy je izjavil:


Hvala, take komentarje rabim, ne pa brez veznega nabijanja o BMW-jih :) Če bo že prišlo do tega da bodo sedeži svetli + tkanina bom poskrbel da bojo vsaj tepihi temni :)) Ker pri rabljenem nimaš kaj dosti izbirat, če bo za primerno ceno dobro ohranjen v tej kombinaciji bo moj.


Np.

Glede tepihov niti ni tak problem, ker jih lahko vzameš ven in spucaš. Ostali deli iz blaga so pa za vrat polomit med čiščenjem. Seveda pa imata oba moja svetlo notranjost ravno zato, ker sta bila kupljena rabljena.

Spxy ::

sandmat je izjavil:

Spxy je izjavil:


Hvala, take komentarje rabim, ne pa brez veznega nabijanja o BMW-jih :) Če bo že prišlo do tega da bodo sedeži svetli + tkanina bom poskrbel da bojo vsaj tepihi temni :)) Ker pri rabljenem nimaš kaj dosti izbirat, če bo za primerno ceno dobro ohranjen v tej kombinaciji bo moj.


Np.

Glede tepihov niti ni tak problem, ker jih lahko vzameš ven in spucaš. Ostali deli iz blaga so pa za vrat polomit med čiščenjem. Seveda pa imata oba moja svetlo notranjost ravno zato, ker sta bila kupljena rabljena.


Se pa najhitreje umažejo. Tako nekako ja, če bom moral izbirat med bolj ohranjenim s svetlimi sedeži in manj ohranjenim s temnimi je odgovor jasen.

Dobro, V50 smo obdelali. A ima še kdo kakšno mnenje glede S40? Se mi zdi da dobiš nekako podobno ohranjenega za isti denar, motorje imata enake, prav tako opremo. Kaj je pa različno, poleg seveda oblike? :)

tomaz- ::

Madona, kaj pa delate v avtu, da se vam tako zapaca, ali to tako, malo na pamet??

Imam že 6 let avto s skoraj belo alcantaro po sedežih in dvobarvno notranjost, pa ga še nismo uspeli "umazati".. Res pa je, da se v avtu ne je in ne svinja.. Se pa strinjam da po tleh ni fino imet svetle tepihe, to pa ja. Tja greš pač z umazanimi podplati...

perci ::

Mi nimamo avta za razkazovat ampak za uporabljat.

Druzga ti ne morem rect, ce v 6ih letih nisi uspel umazat bele notranjosti.

V 6ih letih ti jo ze prah v zraku orng zasvinja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Miha 333 ::

Spxy je izjavil:


Dobro, V50 smo obdelali. A ima še kdo kakšno mnenje glede S40? Se mi zdi da dobiš nekako podobno ohranjenega za isti denar, motorje imata enake, prav tako opremo. Kaj je pa različno, poleg seveda oblike? :)

Ni razlike, razen v tem, da je en karavan, drugi pa limuzina, za moje pojme precej nepraktična, saj se zadaj odpira samo del pod steklom. Pa za zadnje potnike je nižji strop. Za isti denar je V50 vsekakor bolj praktična izbira, avto nikakor ni prevelik.

sandmat ::

perci je izjavil:

Mi nimamo avta za razkazovat ampak za uporabljat.

Druzga ti ne morem rect, ce v 6ih letih nisi uspel umazat bele notranjosti.

V 6ih letih ti jo ze prah v zraku orng zasvinja.

Točno to. Že na plastikah na vratih se poleti nabere kup umazanije (od kože, švica, prahu, mastnih/umazanih prstov). Ni šans, da imaš 6 let svetlo notranjost čisto, razen, če ga parkiraš v garažo in pustiš stat z zaprtimi vrati in okni.

s40 je limuzinski brat v50. V prvi generaciji sta se imenovala s40 in v40.

bambam20 ::

perci je izjavil:

Mi nimamo avta za razkazovat ampak za uporabljat.

Druzga ti ne morem rect, ce v 6ih letih nisi uspel umazat bele notranjosti.

V 6ih letih ti jo ze prah v zraku orng zasvinja.



Normalen človek tko vsaj 1x mesčeno pobriše prah v notranjosti vozila in ga posesa.

Eni pač nismo nemarni in smo navajeni čistoče. Nočem vedet v kakšni svinjariji bivate. Kako čista je notranjost vozila tudi pokaže, kako ima človek doma počiščeno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup volvo s60/v70 - izkušnje, mnenja, nasveti?

Oddelek: Na cesti
1619725 (8845) scobidoo
»

Nakup Ford Focus 2013 karavan (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5210755 (9318) Flambeone
»

Predlogi za avto

Oddelek: Na cesti
484563 (3154) mailer
»

Nakup avtomobila/hatchback (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10718650 (14981) Utk

Več podobnih tem