» »

Citroen C5 ali Peugeot 508?

Citroen C5 ali Peugeot 508?

andr3jr ::

Pozdravljeni,

z punco nameravava kupiti čez en mesec nov avto. Odločava se med C5 in 508, oba 2.0hdi 181hp in seveda limuzina, ker so lepše kot karavani. Zakaj ta dva avta? Ker imajo nemško notranjost in francosko udobje.

Zanima me kaj mi bolj predlagate oz. če ima kdo kakšne izkušnje z tema dvema avtoma, kakšna je kaj poraba v resnici, ker piše sicer kombinirana 4.4l ampak se mi zdi zelo mala glede na to da imata avta cca 1700kg in 181hp.

Passat me ne zanima, ker dobiš konkretno manj avta, za isto ceno ali pa še je dražji, ker samo znamko plačaš, octavia pa je nižji in manjši razred.

hvala v naprej za vse predloge.

lp

Unknown_001 ::

Ne glej samo ceno. Probaj avto pa kup kar ti odgovarja. Napredek v kakovost je pri vseh znamkah opazen. Za 8 let boš načeloma imel mir.

Mej tudi v mislih da noben proizvajalec ni dobrodelna ustanova.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mavrik ::

4.4L je grozno optimistična poraba za take avte, ko sem jaz 508ko testiral je bila bolj blizu 6 z normalno vožnjo. Drugače je meni pri 508 mal manjkalo odlagalnih površin znotraj - telefona praktično nimaš kam dat.
The truth is rarely pure and never simple.

andr3jr ::

Mavrik je izjavil:

4.4L je grozno optimistična poraba za take avte, ko sem jaz 508ko testiral je bila bolj blizu 6 z normalno vožnjo. Drugače je meni pri 508 mal manjkalo odlagalnih površin znotraj - telefona praktično nimaš kam dat.


no saj tudi 6l ni baš nešto glih če smo odkriti :) saj kolko sem gledal maš na sredinski konzoli nekakšne predalčke ki se odprejo? Saj drug teden grem še v salon pogledat oba avta in se dogovoriti za testno vožnjo.

Mavrik ::

Na modelu ki sem ga testiral (508 2016) ni bilo praktično nič - majhen predalček kamor gre not ključ in to je to. C5 nisem probal, mi pa je za isto ceno recimo bila Mazda 6 bistveno bolj všeč kot avtek :)
The truth is rarely pure and never simple.

kosta ::

C5 je še hidravličen ane? Nekaterim paše ladja, drugim pa nikakor ne (osebno imam raj trd avto) tko da brez testnih voženj ne bo šlo. Osebno bi sicer posegel ravno po t.i. preplačanem nemcu ker mi osebne dosedanje izkušnje in navajenost na znamko dost pomenijo.;)

Na porabo pa niti ne glej teh magičnih številk, okoli 6.5-7l bo takšen avto spil če je kaj mestne vožnje. Avti so pač postali težke krave.

NikolormousB ::

C5 ima lahko hidravliko ali klasično vzmetenje. Če se ne motim je hidravlika samo v Exclusive verzijah. Hidravlika ima sicer "sport" mode, ampak tudi po vklopu avto nima čisto nič športnega, še vedno je podvozje precej mehko (kar je IMHO dobro).

andr3jr ::

imaš klasično vzmetenje in hidravliko, kakor tudi navadno podvozje ali pa športno. Exclusive je samo verzija opreme(touch screen, navigacija, kamera, boljši sedeži itd)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andr3jr ()

jero_no1 ::

Na hitro preletel cenik za C5 in polne cene po ceniku celo višje kot za Passata kaj šele Superba :)

Nimam pa nobene konkretne ponudbe, da bi naredil dejansko primerjavo končnih cen...

Isotropic ::

Mavrik je izjavil:

Na modelu ki sem ga testiral (508 2016) ni bilo praktično nič - majhen predalček kamor gre not ključ in to je to. C5 nisem probal, mi pa je za isto ceno recimo bila Mazda 6 bistveno bolj všeč kot avtek :)

kaj si pa poj kupu?

NikolormousB ::

Na hitro preletel cenik za C5 in polne cene po ceniku celo višje kot za Passata kaj šele Superba :)


Citroen ima stalno popuste. Poglej na avto.net za realne cene.

imaš klasično vzmetenje in hidravliko, kakor tudi navadno podvozje ali pa športno. Exclusive je samo verzija opreme(touch screen, navigacija, kamera, boljši sedeži itd)


Možno, ko sem jaz kupoval je bila hidravlika na voljo samo pri exclusive opremi. Ampak to je bilo 2011, če se prav spomnim.

Excalibrus ::

Ima tudi kateri od drugih modelov C5 hidravliko, oz. tudi Exclusive brez hidravlike. Najlažje vidiš to tako, da pogledaš ali ima električno ročno zavoro. Če jo ima, bi nej imel hidravliko, če je nima bi naj bil brez.

OZZY ::

Mam C5 karavana brez hidravlike, saj se je govorilo, da rada odpove. Potem pa je treba kmalu menjat še drugo stran. Mislim, da je bila pravilna odločitev.
Je velik, mehek in udoben avto. Če kupuješ novega je mogoče malo predrag, rabljene pa dobiš zelo ugodno. je pa res, da ponavadi dobiš že v osnovnem modelu dosti opreme. Takrat sem gledal tudi peugeota karavana pa me ni prepričal.
Tako da naslednjič bo spet 1-2 leti rabljen C5. Če pa bi kupoval novega pa bi sedaj vzel mazdo 6.
Go with the flow.

r3dkv1c4 ::

c5

S časom ti bo žal, če ne boš karavana kupil.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

FTad ::

r3dkv1c4 je izjavil:

c5

S časom ti bo žal, če ne boš karavana kupil.


Se strinjam. Sem kupil limuzino varianto, naslednji bo pa definitivno karavan.

Skarje ::

mi imamo doma c5 karavan 5 let star sedaj ima okoli 250000 km in dela vredu razen en problem je bil pri nekih čipih za izpoh pa ga je dvakrat do sedaj nekaj zmedlo pa nam je med vožnjo crknu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Renault Laguna 2.0 dci

Oddelek: Na cesti
393195 (1864) 2dark
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521638 (17141) matobeli
»

Hidravlika pri C5

Oddelek: Na cesti
323916 (2764) Bye
»

"mehek" avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
627171 (4965) Pac-Man
»

Karavan za cca 6k€?

Oddelek: Na cesti
71606 (1325) videc

Več podobnih tem