» »

RH9 in Promise RAID

RH9 in Promise RAID

mrawla ::

mam RedHat 9, pa promise fasttrak100 tx2. težava je, da ne morem usposobit raida. raid mam naštiman na stripe (mam pa 2x 40GB disk). v RH8 sem takoj na začetku naložil driverje in prepoznal mi je 1 disk 80GB (se pravi da je združil oba 40GB). zdej pa driverjov na uradni strani za RH9 ni, ampak naj bi RH9 že sam podpiral promise raid. kljub temu pa mi pri namestitvi prepozna dva diska po 40GB (moralo bi enega 80GB). Kaj naj naredim?

borchi ::

kolker js vem promise nima open source raid gonilnikov - torej z direktno podporo v linux kernelu ne bo tako enostavno (sploh pa ne v redhat-u).

promise zamuja z izdajanjem driverjev za linux cca. 1 leto, npr. pred kratkim so izdali driverje za rh 8.0, čeprav je 9.0 na sceni že nekaj mesecev in naslednja tudi ni več daleč.

js sem odnehal od hardverskega (kao - ker promisovi raid kontrolerji delajo skor vse v softveru, PRAVI hardverski raid kontrolerji so 10x dražji) raida v linuxu že zdavnaj - nekak me ne mika met 1 leto staro distribucijo samo zaradi raida, ker uporabljam linux kot desktop sistem. če ga boš ti mel za server je stvar drugačna.

lahko si v linuxu nardiš softver raid (mirror sigurno) za strip pa ne vem kako bi se lotu. sam če boš mel pa dual boot med win in linuxom pol se pa stvari zakomplicirajo.
l'jga

mrawla ::

a to pomen da ne bom mogu nardit, da bi delal (samo RH9 podpira Promiseov RAID!!!)?

dr.J ::

Nastavi kontroler tako, da bo delal kot navaden IDE. Pri inštalaciji lahko izbereš, ali boš delal RAID 0 ali 1 in pa linear (kar ti je naredil promisov driver). Za tako uporabo pač ne potrebuješ nič drugega in zadeva vsaj za mirroring deluje super na RH9. Stripping pa me ne zanima, imam raje svoje podatke malo počasneje, pa zato cele.

No, RH ima celo že prevedene kot module. Kako pa mu to dopoveš ob inštalaciji, pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

mrawla ::

mah, sm se odločil, da bom samo še en disk notr dal, pa gor naložu linux - bo šlo lažje. vseeno hvala

dr.J ::

Zakaj pa še tretji disk, ali niaš že dveh?

Sicer pa si preberi tole:
http://www.redhat.com/docs/manuals/linu...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
748960 (5441) levaky
»

nakup file serverja... kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
412803 (1466) madmitch
»

Kater IDE RAID kontroler?

Oddelek: Kaj kupiti
491810 (1140) bastadu
»

Linux in SATA

Oddelek: Operacijski sistemi
171277 (1067) borchi
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413685 (9289) matrix2

Več podobnih tem