» »

Težave z ramom

Težave z ramom

Riccio_ ::

Pred kratkim se se odloču malo poboljšat moj sistem z nakupom rama.Ko pa pridem domov ves vesel mi ga ne prepoznat :'(.Kaj se da to kako uredit ali moram razmišljat o nakupu nove matične (dobro bi blo tudi to ma ni denarja) .
Imam pa Chaintech 6BTM matično plato in 256MB rama.

Kaj naj naredim?

Hvala za razumevanje.

CCD ::

Če bi povedal malo več, npr. ker ram si kupil in koliko pa na kere reže pa to, bi ti mogoče še kdo znal pomagat.

ChiefThunder ::

Ne prepozna ti ga kako; ga sploh ne sešteje s tatstarim ramom al kva?

Binji ::

Kaj to simm, dimm? Koliko ploscic mas ze gor? Kaj je simm pa dimm skombinirano?

Riccio_ ::

Ram je dimm.Sesteje mi ga s tastarim na zacetku pol ko pa se prikazejo se vse ostale stvari mi javi da je nekaj narobe.Gor imam se eno ploscico od 64MB samo ni razlike ,tudi ce jo dam stran mi ga ne prepozna.

ChiefThunder ::

hmm... lohka probaš fleshat Bios, mogoče bo to pomagal, loh ga neseš nazaj v trgovino, da ti ga menjajo (drug proizvajalec), mogoče pa zadeva enostavno ni kompatibilna.
-probi samo s ta novim ramom (če dela samostojno), če ne dela, je lahko ram ali zanič ali pa nekompatbilen s ploščo
-pol probaj dat notr še en modul (če to ne dela, gre najbrž za nekompatibilnost dveh ramov)

Povej še kakšne napake ti javlja sistem.

VASkO ::

malo verjetno je, da bi bil res zanic. Ene plosce pac ne podpirajo take gostote na eni ploscici. Zamenjaj za dva 128mb.

Binji ::

Pa kaj kdo ve kaj pomeni, ce ti javi memory check failed? Drugace ga zazna in vse (1x64mb 133 dimm), dela pa ne;)

VASkO ::

pol pa je verjetno zanic

spacejam ::

Stari poslusi ti enega neumnega meni ce se spomnis je delalo nekaj takega za mojih novih 128 malo premlati nastavitve v Biosu sfentaj po domace malo slote in ce ne v najslabsem primeru KLICI ...............PIPANA!:D
Space-jam Team & Co.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Drag EDO ram

Oddelek: Strojna oprema
151332 (968) 333333
»

Crknjen RAM ali kaj drugega?

Oddelek: Strojna oprema
161748 (1530) Jeebs
»

RAM in win2k (oz. kako instalirat win2k na comp. z 40MB rama)

Oddelek: Operacijski sistemi
281415 (1130) andrej
»

Kako pospešit Pentium 100 PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533594 (2988) AtaStrumf
»

koliko bi pohitril sistem dodaten ram

Oddelek: Kaj kupiti
221420 (1051) Tomi

Več podobnih tem