» »

Intel v odgovor na Ryzen močno pocenil procesorje

1 2
3
»

PrimozR ::

Vsa ta nižanja veljajo za Microcenter. Vse novice (vključno s tole na ST, pod katero komentiramo, in vključno s to, ki si jo linkal ti) povzemajo isti vir oz. mesto nižanja. To mesto ima pa malce neobičajne pogoje.

Cene se bodo DEJANSKO znižale, ko bodo nižje na recimo Mindfactory-ju oz. Geizhalsu, torej v Evropi. Ali pa vsaj na Amazonu & co. Tole z Microcentrom še ne pomeni nič. Lahko je nekaj na tem, lahko pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Lonsarg ::

Micro ne bi šel pod ceno, pod katero lahko dela profit. In če z to ceno lahko dela profit bodo slej ko prej vse trgovine imele isto ceno, konkurenca je huda.

cegu ::

Kot nekdo ki je še vedno na Q6600, me zanima od nekoga, ki je na na nečim močnim - koliko časa traja procesiranje 1ure videa v h.264? Pri meni je to še vedno nekje okrog 1:1 do max 1:2 (play time, convert time) za 720 resolucijo. (brez GPU pomoči)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

PrimozR ::

Mislim da bo za verodostojno primerjavo treba več detajlov, najbolje bi bilo kar, da bi z nekom delil nek testni projekt.

Sicer pa, če kaj pomaga: http://cpu.userbenchmark.com/Compare/In...

-valvoline- ::

Zanimiva bi bila kasna top shit amd fusion ponudba za prenosnike. Stacionarci so outdatted :)

krneki0001 ::

-valvoline- je izjavil:

Zanimiva bi bila kasna top shit amd fusion ponudba za prenosnike. Stacionarci so outdatted :)


Kr pozab. Dokler ne bo v prenosniku 20 jeder, da bodo lahko stalno poganjal več virtualk, bomo eni še kr na desktopih.

jype ::

cegu> koliko časa traja procesiranje 1ure videa v h.264?

Na haswell i7 v prenosniku (2 jedri) približno 1 uro. Na "namiznem" kaby lake i7 (4 jedra) približno 15 minut. Gre za razmeroma kompleksen 1080p video in razmeroma slabo optimiziran encoder - drugo programje bi bilo potencialno znatno hitrejše.

Q6600 tudi še imam, tam je encoding trajal uro in pol do dve uri z istim programjem.

hojnikb ::

-valvoline- je izjavil:

Zanimiva bi bila kasna top shit amd fusion ponudba za prenosnike. Stacionarci so outdatted :)

to bo šele H2, ko pridejo apuji ven
#brezpodpisa

PrimozR ::

krneki0001 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Zanimiva bi bila kasna top shit amd fusion ponudba za prenosnike. Stacionarci so outdatted :)


Kr pozab. Dokler ne bo v prenosniku 20 jeder, da bodo lahko stalno poganjal več virtualk, bomo eni še kr na desktopih.

Ko bo v prenosnikih 20 jeder, bodo ta tako šibka, da ne bo smisla na enem poganjati virtualko. Pa desktop je smiselen še BISTVENO prej, kot pri CPU-ju z 20 jedri.

S tem tudi žogica valvolinu, od kje za vraga ti ideja, da so stacionarci outdated? Če se moraš vlačiti po kavčih in posteljah ter ti ni mar za visoko zmogljivost pri znosni ceni ter če ti je všeč tistih ~15 col od displeja, potem ja, so desktopi 'outdated', ker ga ne moreš vzeti v posteljo. V vseh ostalih primerih je... Ne ravno obratno, ker laptopi niso outdated, samo neuporabni so.

kixs ::

@PrimozR... moj 6-core Phenom je od 2010 pod mizo. Od 2012 pa prakticno uporabljam samo se notebook priklopljen na dock in 34" monitor. Pac virtualk res ne gonim na prenosniku. Ampak jih tudi na stacionarcu ne laufam vec veliko, sploh pa ne 24/7. V prejsnjem letu je bil stacionarc uporabljen celo en mesec. Od septembra do danes pa nic. Danasnji normalni prenosniki so cisto dovolj mocni za obicajna opravila, pa se malo porabijo :D

4knative ::

GTX 1080 Ti je AMD killer. OMG, ROFL, LOL

Spock83 ::

? Ne štekam?

4knative ::

Malo sem šel offtopic, eni govorijo o marsovcih pa teorijah zarote... Sem mislil da je to normalno.
http://www.geforce.com/whats-new/articl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

jype ::

4knative> Malo sem šel offtopic, eni govorijo o marsovcih pa teorijah zarote...

Ja, ti.

4knative ::

Tebe nadzirajo obveščevalne službe. Izkoriščajo ranljivost Intelovega štirijedrnika, ki dejansko ni ranljivost pač pa namerno puščena odprta zadnja vrata iz strani Rusov. Kitajec pa te preko ventilatorja heka - posebna high tech plastika, ki preko valovanja zraka deluje kot keylogger.

FireSnake ::

4knative je izjavil:

GTX 1080 Ti je AMD killer. OMG, ROFL, LOL


Je k temu sploh še potrebno kaj dodati? Glede na to, da se že sam iz sebe dovolj norca delaš?
Pa to ne leti na GTX 1080 Ti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

4knative ::

FireSnake je izjavil:

4knative je izjavil:

GTX 1080 Ti je AMD killer. OMG, ROFL, LOL


Je k temu sploh še potrebno kaj dodati? Glede na to, da se že sam iz sebe dovolj norca delaš?
Pa to ne leti na GTX 1080 Ti.


Roko na srce za 699 je to nobrainer. Sorry.

FireSnake ::

Sem omenil, da nisem govoril o kartici (ki je čisto vredu)? Sem, ane?
Pa ti vseeno ne potegne.
Žalostno, kaj naj rečem ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

4knative ::

Zakaj si žalosten? Svet je lep!

klinker ::

Mordecai je izjavil:

klinker je izjavil:

Mordecai je izjavil:

O je kar razlika pri enako starih i7 860 in x6 1090T. Se slednji hladi kot prvi dan, prvi se pa pregreva ker je pasta med procom in IHS postala zanič. AMD tega problema nima.


To si pa mimo vsekal da glava pece :D komaj IvyBridge in kasnejsi imajo pasto, vse pred tem je "pricinjeno" na jedro. Problem je krs stock Intelov cooler, 1090T ima pa precej solidnega.


Ti pa še bolj, ker sem namreč delidal svojega i7 860.


Delidat grejo tudi tej, so pa "pricinjeni".
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel v odgovor na Ryzen močno pocenil procesorje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
11926269 (19482) klinker
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17457360 (49734) Nummy
»

Delovni PC - izbira (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5511524 (9921) RED_line
»

Intelov dobiček se je podeseteril

Oddelek: Novice / Rezultati
394775 (3312) R O N I N
»

Tudi AMD ceni procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
444874 (2858) Jst

Več podobnih tem