» »

IP kamera, NAS, router in FTP

IP kamera, NAS, router in FTP

slowie ::

Živjo, imam rahle težave in očitno ne dovolj znanja, da bi jih razrešil do konca - zato vam pišem. Gre pa za tole:

IP kamero Supracam Supra IPC-10A imam brezžično povezano na domači mrežni router Iskratel Innbox V60U (od Telekoma). Kamera ima statični IP, do nje dostopam samo preko lokalnega omrežja. Od zunaj lahko do nje dostopam preko supracam serverja, kjer lahko registriraš domeno za kamero.
Na router sem kabelsko povezal še NAS - WD My Cloud. Dodelil sem mu statični IP, omogočil FTP protokol, nastavil uporabnike in uporabniške mape ter dodelil pravice za dostope do map. Na računalniku deluje in ni težav - tudi z mobilnimi napravami se lepo poveže.

Mi lahko zdaj prosim nekdo razloži, kako je z nastavitvami portov, ker ta del mi res ni čisto jasen - in po moje ravno zaradi tega zadeva ne deluje.

V kameri je za priklop na brezžično omrežje nastavljen port 80. Pri nastavitvah za FTP prenos moram tudi vpisati port, pa ne vem, katerega.

V NAS-u so porti nastavljeni na avtomatsko.

Ali moram tudi na routerju nastaviti "port forwarding"? In če ja, kako to nastavim na prav tem routerju? Nikjer namreč ni opcije za nastavljanje port forwardinga, je samo opcija za nastavljanje virtual serverja - ali je to to? Če je, moram tam vpisati več stvari:
external port start, external port end, internal port start, internal port end...

Skratka, prosim za kakšno razlago, da si vsaj malo razčistim te pojme.

Hvala vsem že vnaprej.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

konspirator ::

--

matjash ::

Za vsako napravo do katere želiš dostopati iz interneta moraš nastaviti router da pove kam naj se poveže. Ker je privzeto port 80 rezerviran verjetno že ua router in ga tudi veliko ponudnikov bblokira je najbolje da nastaviš dohodni port (ip od tvojega računalnika) na npr 1234 in ga preusmeriš na ip o spletne kamere (poglej v router kakšen ip mu je dodelil dhcp in najbolje da mu nastaviš statičnega) port pustiš tu lahko 80. Do spletne kamere boš potem dostopal npr 56.78.23.1:1234 (ip bo enak kot od interneta: dvopičje definira pa vhodni port)
... bolje pozno kot nikoli.

slowie ::

Ok, hvala za odgovor. Ali je potem dejansko vseeno, katero število uporabim za številko porta (razen rezerviranih)?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

konspirator ::

Vseeno, izberi med porti v intervalu 1024 - 65535.
--

slowie ::

Mislim, da razumem... ? Ali poznata kaj nastavitve za zgoraj omenjeni router? Tam se namreč ne nastavlja port forwarding, temveč virtual server... Ali prav to razumem?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

slowie ::

Mislim, da mi je uspelo. Hvala obema za pomoč in lep pozdrav!
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329149 (29605) ignats
»

Odpiranje portov za kamero

Oddelek: Pomoč in nasveti
152448 (924) starfotr
»

Nastavitev IP kamere - zunanja povezljivost

Oddelek: Pomoč in nasveti
134564 (2688) Andrejko
»

statični ip siol

Oddelek: Pomoč in nasveti
162445 (2230) b3D_950
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235913 (4419) nx6325

Več podobnih tem