» »

ARC samsung TV + denon AVR

ARC samsung TV + denon AVR

DamijanD ::

Živjo!

Dobil sem receiver denon x2300w in imam samsungov tv ue48h6400. Imam dve težavi, če ima kdo kakšno idejo

1. Rad bi spravil zvok iz TVja do receiverja. Ideja je bila, da bi vse inpute pustil (kot do sedaj) v TV. Zvoki bi pa potem po potrebi spravljal v receiver. Načeloma naj bi bil za to namenjen ARC. Ampak mi tega hudiča ni uspelo vzpostaviti, da bi delalo. Prišel sem do stopnje, ko je bil na TVju kot za sound out izbran receiver (za to je moral biti tudi vključen anynet/hdmi-CEC) in da je daljinec za glasnost TVja spreminjal glasnost na receiverju. Edini problem je bil v tem, da ni bilo nobenega zvoka. Zanimivo je, da če sem potem na receiverju zamenjal vir na CD, da tudi ta zvok ni prišel do zvočnikov, ampak se je predvajal preko TV zvočnikov. Če sem nato reštartal (on/off) receiver, je zvok iz CDja normalno prišel do zvočnikov. Torej kar nekaj...
Zadevo bom rešil (vsaj upam) z optičnim kablom (čakam, da pride po pošti...). Ampak mi res ni jasno a sem jaz idiot ali se samo samsung in denon ne razumeta ali...

2. Na TV imam priključen tudi PC in je vse OK. Ko sem pa (zaradi težav v točki 1) poskušal dati PC preko receiverja, je bila potem slika na TVju prevelika in to kljub temu, da sem imel na receiverju video mode na bypass. Sem v catalystu moral nastaviti 7% underscana, da je bilo približno ok, ampak slika ni bila 1:1

v glavnem polno enih brezveznih težav...

PandaFlow2 ::

ARC je omejen na DD5.1 ali stereo PCM. Tako da ce imas kaksne vire zvoka z DTS, DTS-HD MA, TrueHD, DD+, LPCM 5.1, ipd. je potem na strani TVja, da to pretvori ali v DD5.1 ali v stereo PCM. Na zalost vecina TVjev tega ni sposobna in potem ostanes brez zvoka.

Generalno je ideja pri uporabi AV receiverja taksna, da gredo vsi A/V inputi v receiver, ker zna le-ta dekodirati prakticno vse kar lahko najdes, potem gre pa samo slika na TV. ARC se pa potem uporablja samo za prenos zvoka iz TV (recimo TV kanali, Netflix, ...) na receiver.

2f4u ::

Oj,
moj predlog je kontra. Poznam te AVRje.

Uporabi tvoj AVR kot prvi vmesnik za HDMI od televiziskega modema. Tudi AVR ti omogoča upravljanje televizorjev. AVR bo uporabil zvok na zvočnikih sliko pa poslal na MONITOR - tvoj televizor. Torej obrni kable. HDMI iz modema na AVR in potem na televizijo. Tudi PC veži najpreje na AVR in imaš "MONITOR" na TV.
Drugače pa uporabi SPIF al kako se že reče; tisto optično povezavo. Mislim pa da moraš na samsungu nastaviti da pošilja optiko.

DamijanD ::

Hvala obema.
Za točko 2 sem kmalu potem rešil, ko sem se spomnil, da ima samsung 1:1 rešeno s poimenovanjem vhodov(ime PC pomeni 1:1 - brez overscana).
Drugače vem, da je najbolj idealno, če gre vse preko AVRja - jaz sem samo hotel narediti tako, da bi ostalim uporabnikom TVja čim manj spremenil življenje :-) Ko sem testiral ARC sem imel na TVju bodisi youtube ali pa rtvslo1 - torej v vsakem primeru stereo, tako da format zvoka ne bi smel biti problem. Zvok preko optičnega kabla deluje normalno, preko ARC pa mi na noben način ni uspelo. Me pa zanima, če je komu to uspelo z samsung-denon kombinacijo - če je še kakšen trik...

tbostjan ::

Jaz sem imel enak problem (pa je ostal tudi sedaj ko imam receiver Yamaha). Pri meni se je izkazalo, da je problem v Siol boxu, ker, le ta ne podpira ARC, (jaz imam povezano vse v AVR, iz njega pa samo v TV). in ker ena naprava v celotnem sklopu ne podpira ARC-ja potem ne deluje povratni zvok iz TV-ja (TV antena, Youtube)... Takoj ko iztaknem HDMI kabel iz Siol boxa stvar deluje normalno...
Naj me kdo popravi, če se motim...

Lp
B

Aragorn ::

Kot prvo : Prepričaj se da je hdmi kabel novejši in podpira arc
Drugo: z hdmi poveži monitor out 1(arc) na hdmi vhod z arc na tv(pri mojem samsungu h6400 mislim da je to vhod št.2,Vsi hdmi vhodi nimajo arc)
Tretje: Nastavi zvok v tv na reciver ,nastavi tudi v avr.
Četrto: na avr izberi tv audio

Namen avr je da nanj priklopiš vse vire zvoka in slike in tv uporabljaš kot monitor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je komu uspelo povezat PC>TV HDMI da dela surround zvok?

Oddelek: Zvok in slika
19791 (536) neocodexx
»

Denon AV sprejemnik AVR-X250BT

Oddelek: Zvok in slika
202616 (2018) Darko!
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365333 (4455) St235
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265558 (3398) ninjaxx
»

Zvok TV-ja skozi receiver

Oddelek: Zvok in slika
172409 (2354) icurk

Več podobnih tem