» »

Zvok TV-ja skozi receiver

Zvok TV-ja skozi receiver

icurk ::

Pozdravljeni,

imam TV katerega hočem priklopiti na receiver, tako da bom zvok iz televizije predvajal na zunanjih zvočnikih, ki so priklopljeni na AV receiver.
Oprema:
TV: SAMSUNG UE46F6750
AV Receiver: Harman Kardon avr70

Nekje sem bral, da priklopiš TV(ARC in) na receiver (HDMI OUT) prek hdmi kabla. Problem je ta, da imam na TVju samo ARC OUT priklop, ne pa tudi ARC in. Vseeno sem poskusil priklopiti, vendar zvoka ni bilo.

Potem sem si malo bolje pogledal vse priklope, ki jih imam na TVju in videl, da imam izhod Digital audio out (optical), na receiverju pa vhod Digital optical in.

Ker nimam optičnega kabla trenutno na razpolago, da bi zadevo probal me zanima, če bo zadeva delovala, ker nebi rad kupoval nepotrebnih kablov. Oz če mi lahko poveste, kako lahko zadevo uredim.

Hvala

Janac ::

Slušalke?

icurk ::

Kaj slušalke?

Janac ::

Izhod za slušalke?

icurk ::

ja tako pa dela.. Hvala :)

Kako je pa kaj s kvaliteto zvoka, je ta kaj odvisna tega kako (s katerim kablom) pripelješ zvok v receiver?

ttommy ::

Gamer

icurk ::

Torej če js prav razumem je glavna razlika, da nebom mogu poslušat filmov v 5.1 sistemu?

ttommy ::

Če ima TV digitalni izhod, ne vem zakaj ne kupiš kabla in ga preko digitalnega izhoda ne priklopiš?? Pa sploh ne vem zakaj ne bi delovalo preko digitalnega izhoda- je pa ja zato vgrajen, da ti pripelje 100% zvok na hišni kino.
Gamer

icurk ::

Sej ga ni problem kupit, js sem hotu samo vprašat če bo to 100% delovalo, če kupim tale optični kabel. Ker sem prej že kupil HDMI kabel, pa ga zdej sploh ne nucam, ker mi ne dela. Torej potem s tem kablom bi moralo to 100% delovati?

Mavrik ::

Am, saj "ARC IN" ne obstaja, ARC OUT je pravi port. A si vklopil ARC na receiverju in TVju v nastavitvah?
The truth is rarely pure and never simple.

icurk ::

Tudi to sem bral, da moraš to vklopit, vendar js nikjer ne najdem, kako se to vklopi.

Janac ::

Kateri vir pa predvajaš na TV? Prek HDMI? potem pelješ HDMI v receiver in nato iz receiverja v TV, receiver vzame samo zvok.

icurk ::

Na TV predvajam kabelsko televizijo. Pravtako sem probal predvajat film prek Wirelessa in zvok ne dela.

Janac ::

A tudi preko slušalk ne?

icurk ::

Preko slušalk pa dela zvok.

Janac ::

Kaj te muči potem?

Mavrik ::

V navodilih receiverja ti lepo piše:

HDMI Set: Selecting ARC/CEC ON will send audio from the TV to the AVR via the HDMI
Audio return channel (ARC) connection (which is in the hdmI cable connecting the AVr
to the tV). this way, whenever you're watching a source that is connected directly to
your tV (such as an Internet connection), you can listen to the sound through the AVr by
selecting tV as the AVr source device. Selecting on also allows the communication of
control information among the hdmI devices in your system (cec).


Isto poišči v navodilih TVja, saj zato so tam.
The truth is rarely pure and never simple.

icurk ::

O super, hvala.
Sem zrihtal zdej vse. Na TVju je bil arc že vklopljen na receiverju pa ni bil. Potem ko sem ga na receiverju prižgal, ga je tudi TV prepoznal, tako da sem ga lahko izbral pod "Izbira zvočnika"

Hvala za pomoč :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275592 (1047) Škorc
»

Denon AV sprejemnik AVR-X250BT

Oddelek: Zvok in slika
202629 (2031) Darko!
»

POVEZAVA TV RECEIVER HDMI??

Oddelek: Zvok in slika
91315 (1128) m0LN4r
»

ARC samsung TV + denon AVR

Oddelek: Zvok in slika
51491 (1334) Aragorn
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265568 (3408) ninjaxx

Več podobnih tem