» »

media player in equalizer

media player in equalizer

Ijus ::

Obstaja kak diagram, ki kaže katere frekvence so najbolj primerno naglas za človeški uho?
Da bi na podlagi tega diagrama v media playerju preko equalizerja prilagodil frekvence in njihovo glasnost.
Obstaja kak tak player in/ali plug-in za kak obstoječi player, ki bi to avtomatsko delal?

Ne? Če že obstaja equalizer pa media predvajalniki ala televizorji s preseti za barvne korekcije/prilagoditve.

Meni že dolgo časa po glavi hodi ideja, da bi v nekem playerju nekaj krat popravil frekvence z equalizerjem za nekaj različnih naključnih media streamov in bi si program zapomnil ta vzorec in od takrat naprej samodejno popravljal frekvence in njih glasnost.

Obstajajo študije, ki sortirajo ljudi na tipe. Tako bi lahko neka programska hiša v kaki kolaboraciji s kako ustanovo naredila nekaj presetov.

Obstaja kaj takega?

jamiroq ::

definiraj "najbolj primerno naglas za človeški uho". oziroma, kaj želiš doseči? ekvalizirati tole? kaj drugega?
equalizerjev je malo morje. recimo equalizer apo (+ peace gui zanj). skoraj vsak media player ima kakšen eq tudi vgrajen ali pa na voljo kot plug-in. večinoma sicer ne parametrične ampak vseeno.
kaj boš naredil, ko boš ugotovil, da na zvok vpliva prostor v katerem se predvaja (beri tole, za začetek) in uho, ki ga posluša (gotovo so ti merili sluh na kakšnem zdravniškem pregledu)?

Ijus ::

a ti res nis razumu kaj sem hotel vprašat?

Arey ::

Mislim da nihče ni razumel kaj si hotel vprašat.

Ijus ::

¸mislim, da ne bom nadaljeval s to temo.

Spajky ::

Mogoče WinAmp z Enhancer Plug-inom (preseti so kakršne si jih sejvaš)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Ijus ::

jst ne vem no.

teb če ne paše neki sound ga popraviš z equalizerjem.
zdej da pa ne delaš tega vedno narediš to nekajkrat - toliko krat, da si program zapomni vzorec.
in potem od takrat naprej program sam avtomatsko nastavi equalizer za vsak komad.

dej jeb* kaj vam ni jasno?

smacker ::

Ijus ::

je to to. sam to je plug-in za audio edition software. mislim, kot sem uspel na hit preletet, da to ni za audio/media playerje ala foobar2000, winamp ipd/itd.
tam pod sys req piše vst hosting software. foobar2000 nima tega. vst hosting majo audio editing aplikacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program uporabljate za poslušanje glasbe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8713273 (8844) Olórin
»

Spc Music Format (Moj kodek) razlike v zvoku.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
607393 (4699) dukenukem
»

Kateri player za filme in glasbo?

Oddelek: Programska oprema
194584 (4320) vice boy
»

obstaja program za izboljšanje zvoka?

Oddelek: Zvok in slika
253298 (2983) Daliborg
»

Kater program za poslusanje MP3

Oddelek: Zvok in slika
51058 (957) Jenej01

Več podobnih tem