» »

Kateri free cloud storage

Kateri free cloud storage

«
1
2

yyyeb ::

Pozdrav, zanima me kateri brezplačen Cloud storage priporočate? Imam trenutno Dropbox (2GB) in Drive (15GB) ampak to mi ni dovolj prostora. Imam 70 GB fotografij za shranit. MEGA ponuja 50GB free, poznate to stvar? kaj pa degoo, ki ponuja 100GB free? Pomembno mi je,da so slike varne in da lahko povežem tako PC kot telefon.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

amacar ::

Google ti za slike dovoli neomejeno prostora, imajo sicer neke omejitve (16mpix), pa malo jih skompresirajo itd...

Grega_K ::

Google Photos definitivno -- v kolikor ne misliš teh fotografij kdaj obdelovati itd.
Lp

yyyeb ::

zakaj pa ne MEGA, ki ponuja 50GB? Ni mi jasno zakaj niso bolj popularni, če pa tako veliko ponujajo? Recimo en Dropbox ponuja 2GB kar je smešno
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

modelno1 ::

MEGA ima omejitev prenosa, na mobilnih platformah deluje samo preko appa, drugače je pa kul.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

mile ::

Amazon prime photos za 12$ na leto, kar je prakticno zastonj

yyyeb ::

Kako to misliš ima omejitev prenosa? Amozon in podobni plačljivi mi ne pridejo v upoštev, ker obstajajo praktično res zastonj.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

yyyeb ::

aha, že vidim, omejitev je 10GB, ko to napolniš počakaš 30 minut in se resetira, po tem lahko spet nalagaš 10GB. To mi sploh ni problem. Najbolj me skrbi varnost mojih fotografij, da jih ne bi kdo dol potegnil in uporabljal za karkoli
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

RegulusDraco ::

Dropbox, Google Photos, Amazon Cloud, OneDrive.

yyyeb je izjavil:

MEGA ponuja 50GB free, poznate to stvar? kaj pa degoo


yyyeb je izjavil:

Najbolj me skrbi varnost mojih fotografij


yyyeb je izjavil:

Amozon in podobni plačljivi mi ne pridejo v upoštev, ker obstajajo praktično res zastonj.


tole se ne ujema.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

Slike vse v oblak, na koncu pa jokat, da so shekali oblak in pobrali slike.

Smart as hell.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

RegulusDraco ::

ma pazi, naložiti na čunga lunga oblak. Mega, Degoo, wtf je to. Sliši se zelo varno.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

smacker ::

Za naked pictures ne uporabljat oblakov. Za ostale je pa vsak sistem dovolj varen - slike niso javno dostopne. Če se hackerji gor spravijo in potegnejo dol miljon slik, si s sliko tvoje mačke ne morejo nič začet.
Dropbox hitro naraste v prostoru, 3gb dobiš ko na telefonu naštimaš avtomatsko nalaganje slik na dropbox - lahko tudi takoj ukineš. Povabiš še par prijateljev in naložiš na več naprav (maš par taskov, ki jih narediš, da dobiš več prostora) pa si hitro na 7-8gb. Majo pa še razne akcije, na campus cup-u so vsi študenti univerze v mariboru lahko dobili 25gb (gledli so število userjev iz posamezne univerze), zraven telefonov so prodajali 50gb placa za 2 leti in podobno. Uporaben na vseh napravah, podatki so dostopni od koderkoli preko browserja, ponujajo pa dvoslojni nivo avtentifikacije (moraš vklopit v nastavitvah) - lahko si naštimaš da ob vsaki prijavi dobiš na tel. št. SMS s kodo.

Dober dan ::

Jaz bi se odločal med iCloud, dropbox in OneDrive.. še sam ne vem, katerega je najbolje uporabljati, zato nikamor ne nalagam ničesar.

polpo ::

Kaj pa če se pred nalaganjem na cloud uporabi še program za enkriptiranje datotek. Nekateri ti podvojijo datoteke recimo Viivo, drugi pa naredijo virtaulni pogon (Boxcryptor ali Cryptomator)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Machete ::

Mediafire je tudi že dolgo stabilen servis. Poglej si če ti ustreza. Sam MF koristim že desetletje.
*sicer pa vidim da je trenutno 10GB za free account, ampak jaz imam 50. Ne vem ali so kasneje to spremenili in pustili na starih računih 50.
Ampak imaš pa za enako ceno kot npr. MSov Onedrive (200GB), 1TB!

za 3,75$ na mesec se mi zdi kar dobra ponudba: https://www.mediafire.com/upgrade/?plan...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

Gapi ::

Ludje kako lahko pričakujete pri brezplačni uporabi takih servisov da bo stvar jutri še delala? Če so to družinske slike jih pospraviš na kak fizični medij ki ga imaš doma. Če pa rabiš to da dostopaš od kjerkoli si pa omisli sam svoj oblak. Vem varnost domačih oblakov je vprašljiva. Lahko ti crkne disk, lahko ti vdrejo notri lahko pride do potresa, požara. Če toliko ceniš svoje slike jih daš na več medijev ki so fizično na ločenih lokacijah.
No person is rich enough,to buy back his past.

yyyeb ::

sicer res ne bom uploadal nekoh skrivnosti iz hladne vojne, z mojimi fotografijami si hecker ne more nič začet.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

Miha 333 ::

Pa pazite, ker nekateri servisi za slike le te še dodatno malo bolj kompresirajo. Za arhiviranje neuporabno IMO, saj gre za spreminjanje podatkov.

Netrunner ::

Jaz imam vse slike zakriptane in naložene v one drive. Sem tudi iskal kar nekaj časa kam jih bom dal, pa specializirani photo cloudi se mi niso dopadli ker njihova enkripcija gor al dol raje dam svojo, tako da sem iskal med znanimi in velikimi ponudniki ki ponujajo X placa za ustrezen denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

polpo ::

Netrunner je izjavil:

Jaz imam vse slike zakriptane in naložene v one drive. Sem tudi iskal kar nekaj časa kam jih bom dal, pa specializirani photo cloudi se mi niso dopadli ker njihova enkripcija gor al dol raje dam svojo, tako da sem iskal med znanimi in velikimi ponudniki ki ponujajo X placa za ustrezen denar.


S katerim programom pa jih kriptiraš?

MxxW5 ::

Kot so že povedali drugi, varnost in brezplačnost ne gresta skupaj.

Jaz sicer za fotografije uporabljam Google Drive in Mego (pred tem tudi OneDrive, ampak je šel zoprni Microsoft zmanjšat prostor). Je pa res, da je meni povsem vseeno, če se hekerji dokopljejo do mojih dopustniških fotografij. Imam pa fotografije spravljene na cloud servisih in še na enem zunanjem HDD, da jih je težje povsem izgubiti.

Še izkušnje:

- MEGA je velika in hitra ima pa obupen Windows client, ki ti pet minut po zagonu povsem blokira kompjuter. Androidne variante ne uporabljam.

- Google Drive je na Androidu priročen in uporaben, na Windowsih ga pa ne uporabljam, saj nočem še enega programa v ozadju. Poleg tega je 15 GB premalo.

Daleč najboljši brezplačni cloud storage je bil OneDrive s 25 GB (kar sem imel jaz), saj je imel odličen Windows in Android client. Na žalost nič več, saj so prostor zmanjšali na 5 oziroma 15 GB, kar je na robu uporabnosti.

Matej_K ::

Onedrive ima 1TB za 5 ljudi za 100€...(1TB za vsakega)
Mislim da se bom osebno za to določil, samo še pogruntat morma kako teh 5 ljudi dobit. No z ženo sva že dva. Še tri rabim.
Paa poštudirat, ali lahko kar enega dodaš med teh 5. Da ni slučajno samo novi uporabniki (poleg tebe)
... .. .

next3steps ::

yyyeb je izjavil:

zakaj pa ne MEGA, ki ponuja 50GB? Ni mi jasno zakaj niso bolj popularni, če pa tako veliko ponujajo? Recimo en Dropbox ponuja 2GB kar je smešno

Ne bi ravno na Mego uploadal karkoli osebnega oziroma kakršnkoli backup. Od kar se je stran/storitev prodala, za njeno varnost več ni garancije.
Dela pa Dotcom trenutno na novi verziji Megaupload.

nejcek74 ::

Jaz iamm zdaj ze drugo leto zapored zastojn One drive. Vsakic je prisek skupaj s podarjeno narocnino na Office 365. Prvic z nakupom tablice, drugic mi je uspelo ujet neko akcijo na MS. Fotografije imam raw+jpg tako da zal te fore od googla in amazona odpadejo.

mlamat ::

Jaz priporočam Backblaze, mislim da je tudi najcenejši neomenjen PLAČLJIV cloud storage.

Za hranjenje 100 GB na leto recimo plačaš 6 EUR. Arhiviraš in kriptiraš pa za takšno ceno v lastni režiji z recimo Duplicity.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

mile ::

nejcek74 je izjavil:

Jaz iamm zdaj ze drugo leto zapored zastojn One drive. Vsakic je prisek skupaj s podarjeno narocnino na Office 365. Prvic z nakupom tablice, drugic mi je uspelo ujet neko akcijo na MS. Fotografije imam raw+jpg tako da zal te fore od googla in amazona odpadejo.


Na Amazon lepo nalagam DNG + JPEG in je vse brez problema..ze cca 500GB

https://www.amazon.com/gp/help/customer...

r3dkv1c4 ::

nobena zadeva ni varna, če imam dostop do serverja več kot lastnik....simple ko pasulj
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Saul Goodman ::

Mega je cloud storage narejen by Kim DotCom, bivšega avtorja megaupload. Vendar je zaradi težav z ameriškimi oblastmi Kim sam pred nekaj časa uporabnikom sporočil, da Mega še deluje, vendar nima več kontrole nad servisom in "ni več njegov", po domače povedano.

Point sporočila je bil, da nad servisom in pretočeno vsebino (verjetno) bedijo organi pregona.

Kim dela na novem sharing projektu, ki naj bi bil zunaj že zelo kmalu (za več info spremljaj njegov twitter account).

Po mojem mnenju ima znanje in denar, vendar je pod stalnim nadzorom FBI-ja, ki mu nagaja pri vseh poskusih oživitve megauploada oz podobnega servisa.

mlamat ::

r3dkv1c4 je izjavil:

nobena zadeva ni varna, če imam dostop do serverja več kot lastnik....simple ko pasulj


A nisi slišal za client-side enkripicijo?

next3steps ::

Saul Goodman je izjavil:

Mega je cloud storage narejen by Kim DotCom, bivšega avtorja megaupload. Vendar je zaradi težav z ameriškimi oblastmi Kim sam pred nekaj časa uporabnikom sporočil, da Mega še deluje, vendar nima več kontrole nad servisom in "ni več njegov", po domače povedano.

Point sporočila je bil, da nad servisom in pretočeno vsebino (verjetno) bedijo organi pregona.

Kim dela na novem sharing projektu, ki naj bi bil zunaj že zelo kmalu (za več info spremljaj njegov twitter account).

Po mojem mnenju ima znanje in denar, vendar je pod stalnim nadzorom FBI-ja, ki mu nagaja pri vseh poskusih oživitve megauploada oz podobnega servisa.

Kim Dotcom in njegova grupa čajnizerjev < The company has suffered from a hostile takeover by a Chinese investor who is wanted in China for fraud. He used a number of straw-men and businesses to accumulate more and more Mega shares < NZ < USA
Njegov delež v podjetju ima trenutno NZ, ostalo ima bolj kot ne kitajc.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

mlamat je izjavil:

Jaz priporočam Backblaze, mislim da je tudi najcenejši neomenjen PLAČLJIV cloud storage.

Za hranjenje 100 GB na leto recimo plačaš 6 EUR. Arhiviraš in kriptiraš pa za takšno ceno v lastni režiji z recimo Duplicity.



Kje je ta ponudba na njihovi strani?

yyyeb ::

ok, ste me prepričali, da MEGA ni dobra opcija. bom še nekaj let počakal z uploadanjem, ker ostala konkurenca si pa dela sramoto z 15GB in dropbox z 2GB. Tolko je mel jezus pred našim štetjem na abacusu, ko je izumil dropbox. chuck norris je že takrat imel neomejeno na iphone7. pustimo to. a obstaja kakšen encription program, ki deluje na windows in android?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

nejcek74 ::

mile je izjavil:

Na Amazon lepo nalagam DNG + JPEG in je vse brez problema..ze cca 500GB
https://www.amazon.com/gp/help/customer...

A si DNG steje kot foto al ti gre pod data plan?

aha, sem zbrskal:
Supported RAW File Types
The following RAW photo files from the following camera models are recognized by Amazon Drive as a photo file; however, file preview is not possible at this time. This is not a definitive list:
Nikon (NEF files) - Nikon D1, Nikon D1X, Nikon D4, Nikon Coolpix A, Nikon E5700, Nikon AW1, Nikon D800, Nikon D50, Nikon D610
Canon (CR2 Files**) - Canon 5D, Canon 1D, Canon 1D MarkIIN, Canon Rebel SL1, Canon 60D, Canon 5D MarkIII, Canon 1D MarkIV
**While Amazon Drive recognizes these files as photos, some of the information associated the file (like the time and date the photo was taken) may not be recognized.
Sony (ARW files) - Sony A7, Sony A7R, Sony A6000, Sony NEX-5T, Sony NEX-3N, Sony NEX-6


Tezko sledit, ko iz leta v leto spreminjajo pogoje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

polpo ::

yyyeb je izjavil:

ok, ste me prepričali, da MEGA ni dobra opcija. bom še nekaj let počakal z uploadanjem, ker ostala konkurenca si pa dela sramoto z 15GB in dropbox z 2GB. Tolko je mel jezus pred našim štetjem na abacusu, ko je izumil dropbox. chuck norris je že takrat imel neomejeno na iphone7. pustimo to. a obstaja kakšen encription program, ki deluje na windows in android?


Kot sem bral je degoo iz P2P shranjevanja (ostali uporabniki so imeli shranjene kriptirane datoteke od "tebe") prešel na shranjevanje na Amazonovih strežnikih in ima tudi aplikacijo za Android sedaj.
Sam bi poizkusil s Degoo (če je MEGA sedaj "res ni priporočljiva") in uporabil, kot sem že napisal Cryptomator ali Boxcryptor (oba imata Android in iOS app).

neooo ::

Amazon cloud drive

Netrunner ::

polpo je izjavil:

S katerim programom pa jih kriptiraš?


Prvo sem z Truecryptom oz. Veracrypt-om vendar mi je bilo zamudno zato sedaj kar enostavno zazipam pod geslom z 7zip kateri ima solidno enkripcijo.

yyyeb ::

degoo ne dovoljuje uporabo dveh naprav z enim računom. naprimer PC in telefon. samo za eno se moraš odločit
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

mlamat ::

Daniel je izjavil:

mlamat je izjavil:

Jaz priporočam Backblaze, mislim da je tudi najcenejši neomenjen PLAČLJIV cloud storage.

Za hranjenje 100 GB na leto recimo plačaš 6 EUR. Arhiviraš in kriptiraš pa za takšno ceno v lastni režiji z recimo Duplicity.



Kje je ta ponudba na njihovi strani?


Poglej zgoraj desno zavihek B2 Cloud Storage.

next3steps ::

Daniel je izjavil:

mlamat je izjavil:

Jaz priporočam Backblaze, mislim da je tudi najcenejši neomenjen PLAČLJIV cloud storage.

Za hranjenje 100 GB na leto recimo plačaš 6 EUR. Arhiviraš in kriptiraš pa za takšno ceno v lastni režiji z recimo Duplicity.



Kje je ta ponudba na njihovi strani?

Za 5.71 EUR lahko sprobaš za pol leta njihov Unlimited plan.
https://www.humblebundle.com/pc-lovers-...

yyyeb ::

amacar je izjavil:

Google ti za slike dovoli neomejeno prostora, imajo sicer neke omejitve (16mpix), pa malo jih skompresirajo itd...


Torej, če je moj fotoaparat slabši od tega in ima samo 14 miljonov pixlov, potem pri google-u fotografij sploh ne bodo spreminjali?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

Daniel ::

Točno.

amacar ::

Mislim, da jih v vsakem primeru skompresirajo, ampak naj ne bi bilo vidne razlike.

neooo ::

Jaz z hyperbackup delam backup celotnag synology nas na CLOUD AMAZON DRIVE in Imam gor ze preko 500gb. 59eur na leto + tax ki ga zracunajo zraven. se splaca!

Sem pa imel prel na Google drive, 1tb prostora. vendar drazje, je pa bil hiter kot blisk! download upload napolno!

polpo ::

yyyeb je izjavil:

degoo ne dovoljuje uporabo dveh naprav z enim računom. naprimer PC in telefon. samo za eno se moraš odločit


Ne, kot piše tule ( http://support.degoo.com/customer/en/po... ) nima veze s kje dostopaš, ampak pri free verziji je limit dveh linkanih naprav.
Problem pa je ta, da je potrebno na novi napravi prvo vse datoteko pobrati (recovery) potem pa jih lahko odpreš, torej če želiš si pogledat 70GB fotografij na telefonu je to žal no-go. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Matej_K ::

Kakšna ideja, bi se dalo tole (Seagate Central 3TB NAS Personal Cloud Storage Drive) izkoristit kot dober cloud storage...

Pomanjklivosti? Ok požar ipd stvari...

Cena cca 90€, ni tako velika.
... .. .

shadeX ::

Sedaj redno uporabljam Google drive. Na začetku dajo 15GB free nato kar je več je za dokupit. Uglavnem imam malo nelogičen problem in sicer trenutno mi piše da je zasedenega 7GB, cel folder (na samem računalniku) pa nima več kot 2.3GB.

Kam je šlo 5GB? Ima kdo podoben problem?

Google je sicer dal nekaj predlogov (kot je npr "rezerviranje prostora" za backup slik), ampak nič pametnega.

amacar ::

Maili se zraven štejejo.

shadeX ::

Mailov je za 350MB. V samem G drive konzoli piše da je zasedenga 7GB (tako kot piše v samem programu od G. Drive). Velikost celega g. drive folderja na računalniku je pa nekaj čez 2GB.

Očitno bom moral pisat supportu ali pa na njihov forum. Z Dropboxom sicer ni tega problema, sam nimajo vmesnega pricing plana (npr 100GB kot google) in zato mi zadeva ne odgovarja.

broken/link ::

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dropbox bo v brezplačni verziji podpiral le tri naprave (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
7812018 (7441) SaXsIm
»

Kateri free cloud storage uporabljate?

Oddelek: Programska oprema
416726 (2072) KTr1sk
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614063 (7638) crniangeo
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5224271 (21268) Mr.B
»

Google bistveno pocenil svoj Drive

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4916199 (13554) emmentaler

Več podobnih tem