» »

Nakup stanovanja

Nakup stanovanja

Dpool ::

Me zanima kdaj bo tudi pri nama preslo v fazo razmisljanja 'Glej, 6000 EUR letno zapravljava za najemnino, to je ze lahko kar dober kredit na 20-30 let'. Trenutno tu pa tam preide misel na to, sedja ko se vedno bolj ustaljujeva v sluzbah.. na sreco oba s precej dobrimi prihodki za nase razmere.. ampak se vedno nimava dovolj poguma.

kixs ::

Kurc pa dobra placa, ce vse zagonis. Kolega je imel malo vecjo placo od mene, js sem nasparal za pol 3-sobnega stanovanja, on pa skoz na racunu okoli 0€.

Kupis manjse stanovanje, recimo, da bo dovolj za vaju + en otrok. Sta notri 4-5 let. Potem to prodata, dodata kar sta vmes nasparala in kupita vecje stanovanje ali hiso. Pod pogojem, da imata ze zdaj nekaj nasparano in bo kredit minimalen, ce sploh.

Z mojo sva 2012 kupila trosobno stanovanje na cash - lepo opremljeno in ni bilo potrebno v 5-ih letih nic vlagati. Lani sva ga prodala za nekaj jurjev manj. Se vedno pa sva pri najemnimi prihranila konzervativnih 300€ mesecno, v petih letih cca 18K€.

Dpool ::

Ideja je dobra, ampak potem morava kupiti stanovanje nekje, kjer ga bo atraktivno tudi prodati. Kar pa je verjetno samo LJ, koliko vidim. Tu pa so kar beasty cene tudi za manjsa stanovanja. :D

No ja, verjetno bova morala se pridno varcevati. Je res, da je prvi plan se znebiti delno luxury avta, ki kar pije denar na rednih servisih :)

Mato989 ::

Dpool je izjavil:

Ideja je dobra, ampak potem morava kupiti stanovanje nekje, kjer ga bo atraktivno tudi prodati. Kar pa je verjetno samo LJ, koliko vidim. Tu pa so kar beasty cene tudi za manjsa stanovanja. :D

No ja, verjetno bova morala se pridno varcevati. Je res, da je prvi plan se znebiti delno luxury avta, ki kar pije denar na rednih servisih :)


Zakaj bi bila to samo LJ? Maribor so zelo iskana in hitro prodaš stanovanja predvsem na predelu Tabor in Radvanje oz. pod Pohorjem... tudi v Celju je nekaj takšnih lokacij... za zahod sicer ne vem, ampak verjamem da je Kranj in tudi DOmžale zagotovo zanimivi (čeprav ajde Domžale lahko rečemo predmestje LJ) pa verjetno še kje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dpool ::

Ja, alternativa pa je, da morava kupiti se 1 avto in da se bova morala voziti 1-2h v sluzbo vsak dan tja in enak cas domov. Eno je se odpovedati luksuznim zadevam (high end mobiteli vsako leto, potovanja, 3 sobna stanovanja in nevem kaki nakupi, dragi avti,..), drugo pa da izberes bistveno slabso izbiro, kjer na vec nivojih izgubljas: odnosi doma (zagotovo doprinese 2uri zajebancije na cestah MB-LJ ali CE-LJ k stresu, kar je vzrok), osebno zdravje (spet zaradi predolgih vozenj v zelo kratkih razdaljah, ki bi jih ob onrmalnem prometu oprabil v 30min, ti pa se ticis v konici 2h), stroski avtomobila in kot sem omenil se dodatni avto bi trebalo kupiti, ker ni nobene trole, ki bi te pripeljala iz MB v LJ v razumljivem casu, tako pa se sedaj eden vozi s trolo v sluzbo.

Moje mnenje. Pomoje si res dober, ce najdes resitev za nepremicnino brez pretiranih odpovedanj v zivljenju. Mislim da je povprecen slovenec, vsja tu na ST preprican, da bolj ali manj moras ziveti berasko, ce zelis kdaj kupiti nepremicnino. Jaz upam, da se motijo - verjamem v boljso plat. Seveda pa je res, da z novejsim BMWjem in iphone menjavanje na vsako 1-2 leti ne bo slo.

Mato989 ::

Ja če oba delata v LJ, potem je res nesmiselno kupovat izven, sploh če imata za namečeš še nadpovprečne slo plače, kar v LJ skoraj bi moral met =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

O sparanju*... da ne bo kdo mislil, da je bilo potrebno jesti kruh in vodo. Nic posebnega, vse v mejah normale. Najdes ugoden najem. Pri avtih ni luksuza. Kar se mene tice, je avto najvecji strosek. Recimo, da sva v letih "najvecjega sparanja", 2007-2012, za dopuste zapravila vec kot 10K€. Samo 2011 vec kot 6K€, ko sva sla na eno daljse popotovanje. Trenutni avto sem 2011 kupil 5 let star za 6K€. Glede na male vlozke se mi je ze trikrat obrnil in bo dober se za 3-5 let.

Morda je celo beseda sparanje prevec groba. Saj niti nisva sparala z namenom. Pac toliko in toliko je ostalo na mesec. Cez cas se je nabralo. Edino ni bilo kaksnih luksuznih zelja, ki bi ta kup unicil.

V zivljenju sem si kupil dva mobilna telefona - regljo 1998 in Sony Xperio Play 2012. V narocnini sem bil maks eno leto. Tudi za internet se nisem dal niti evra. Vse to pokrije sluzba direktno ali indirektno.

Ok.. zdej grem pa zbirat ponudbe za krovca :lol:

Okapi ::

kixs je izjavil:

Tudi za internet se nisem dal niti evra. Vse to pokrije sluzba direktno ali indirektno.
:)) Jaz še v življenju nisem evra zapravil. Vse moje stroške pokrije služba, direktno ali indirektno.;)

StarMafijec ::

Mato989 je izjavil:

Slovenska plača pa pomeni mediana torej tam okol 800-900EUR neto... to ima namreč večina.


Aha. To je neto. Kaj pa dodatki za malico in prevoz pa še kaki drugi potni stroški? Ti so vedno naviti do maksimuma. Poleg tega še dodatni na nočne in vikende.

V nekaterih dejavnostih dobijo denar tudi na roko.

Tu je potem še popoldansko delo na črno, in ker so uradni dohodki tako nizki, zraven pridejo še otroški dokladi, zastonj vrtci, itd.

Mato989 ::

StarMafijec je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Slovenska plača pa pomeni mediana torej tam okol 800-900EUR neto... to ima namreč večina.


Aha. To je neto. Kaj pa dodatki za malico in prevoz pa še kaki drugi potni stroški? Ti so vedno naviti do maksimuma. Poleg tega še dodatni na nočne in vikende.

V nekaterih dejavnostih dobijo denar tudi na roko.

Tu je potem še popoldansko delo na črno, in ker so uradni dohodki tako nizki, zraven pridejo še otroški dokladi, zastonj vrtci, itd.


Prevoz načeloma porabiš, sploh z trneutnimi cenami goriva in za amortizacijo avta, malice porabiš vsaj 50%, še več če delaš fizičarska dela kjer običajno ješ malo bolj konkretno, seveda, če dobiš 6,xx€ za malico potem še nekaj ostane ja =)

Tako da četudi velikodušno dodamo k temu še 100€, smo še vedno pod povprečno plačo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

Okapi je izjavil:

kixs je izjavil:

Tudi za internet se nisem dal niti evra. Vse to pokrije sluzba direktno ali indirektno.
:)) Jaz še v življenju nisem evra zapravil. Vse moje stroške pokrije služba, direktno ali indirektno.;)


Misljeno je bilo seveda mimo place.

Timurlenk ::

GreenT je izjavil:

Mah, zmerej ko so te debate po forumih mam občutek, da večina zarad različnih razlogov noče povedat, kako je v resnic prišla do svoje nepremičnine in poj se bodoči graditelji samo čudijo, od kje folku po 200,..300k denarja. Realnost je taka, da nakup bajte za povprečnga Janeza s povprečno plačo ni mogoč. Pika. Sam se mam za tipičnega Slovenskega graditelja. Skorej vsi, ki jih poznam in so gradil, majo podobno zgodbo s podobnimi predpostavkami.

-do lastne bajte sm pršu tako, da je moja praprastara mama kupla parcelo, leta ne vem 1800. To zemljo sm podedval. (večina nas je neki dedovala, eni zemljo, drugi kakšen manši flat, tretji avto, četrti vikend, staro hišo....)
-fotr je na tej parceli porušil staro bajto, uredil dokumentacijo in začel z gradnjo (večini nam pomagajo starši, če že ne finančno pa vsaj z nasveti in izkušnjami,...tut oni so pred cajtam gradil)
-brutalno varčevanje (vsaj 5 let, dajej denar na stran. Jest nisem bil na dopustu 10let, morja od deleč nisem vidu, avto je bil še starejši, ven nisem hodu jest, šport je bla hoja v hribe... skratka velik folka živi s 300e na mesec. Začni s tem in poglej kok denarja zagoniš za razne gadgete in kavice. Pri povprečni plači 1500e lahko 10k na leto pršparaš brez problema!
-kredit! Ko nekej že maš, vzameš na banki stanovanski kredit. Zavaruješ ga z zemljo in tistim kar stoji gor.
-Samogradnja (karkol se da, narediš sam. Ni tako kot bi delali profesionalci, je pa zastonj. Te scene trajajo lahko poj tut še leta in leta po vselitvi. Če maš velik prijateljev si sploh zmagal.

Če maš pa punco in še njene starše ki so prpravleni tut kej v bajto vložit je pa itak da plus.

Prosperity, opportunity. Samo dovolj priden bodi in boš lahko tudi ti imel svojo sanjsko hišo in ženo in avto in nato boš uspešen član te družbe. hu ra
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Timurlenk ::

še po nadaljnjem prebiranju teme: omg, koliko so vas babice in dedki sprali s temi nepremičninami in zemljo in "lastna bajta"

stereotipi o slovenčkih in bajtah ne obstajajo, ker je vse res; tipo je 10 let žrl prepečenc, za to, da je lahko vmes bival v bajti brez fasade in dovoza
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Ti si spran očitno v drugo smer.
Bajte nisem nabavil zaradi nekega prepričanja, da je to treba imet, ampak ker v njej uživam in ker rabim prostor za svoje hobije.

Timurlenk ::

Jp, spran je tisti, ki dejansko živi svoje življenje, ne pa ta, ki 20 let živi kot cerkvena miš, da si postavi 4 stene in streho :))
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

10 let se hitro obrne. V najemu bos revez veliko dlje. Ce ne prej v penzionu.

Timurlenk ::

Kako bomo v najemu reveži, če je pa prav fajn? Pa itak bo v roku 10 let ali nov jazbinškov zakon ali pa nova nacionalizacija premoženja stanodajalcev
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Dpool ::

Ne razumem. Ce imas najemnino itak ze vec kot 500 eur mesecno.. zakaj si ne bi za enako velik kredit postavil hiso? Jaz ze od zmeraj v bloku zivim in komaj cakam, da si bom kdaj zgradil hiso. Ko sva kak vikend pri njenih starsih (imajo hiso), je to popolnoma drug svet. Svoboda (lastno dvorisce, hobije se ustvarjas na svoji zemlji, notranjost oblikujes kot je tebi vsec,..), zasebnost (ne slisis sosedov preko zidov, vsakic ko kdo gre iz stanovanja po hodniku,..) in prostor (zal v LJ za tak denar dobis max 2 sobno sodobno stanvanje, kar je nekje 50 kvadratov, medtem ko hiso zazidas recimo 120 kvadratov).

Verjetno sem se kaj izpustil, ampak zame ko sva tisti vikend ko greva na obisk pri njenih, je popolnoma drugacne svet. Res se lahko koncno umiris in sprostis. Tu v mestu v blokih pa nenehno ali brnijo zunaj avti na cestah, ali pa imas sosede, ki tu pa tam kaj slavijo, glasneje govorijo, potem spet ti nadlegujejo ker voda iz klime kaplja na njihov balkon, itd itd. Skratka zgodb je verjetno nesteto. Pri hisi, si lepo ograjen, mas lastno dvorisce in mir. Pocnes pa lahko kar hoces (v najemu tega ne mores, da bi kar stene prezidal, kuhinjo menjaval in nevem kaj se vse). Je dejansko kul da imas potem tudi hisna opravila, ki kdaj prezenejo monotonost bivanja v bloku tudi za moskega - kosenje trave, delo na dvoriscu in znotraj hise, ipd.

Skratka ja, meni je hisa TOP in upam, da bom kdaj lahko zivel v svoji :)

Utk ::

Timurlenk je izjavil:

Kako bomo v najemu reveži, če je pa prav fajn?

Itak, tistih 100 al 200 evrov na mesec razlike med kreditom in najemnino je razlika, da lahko zivis monte carlo style namesto v slumu.

Timurlenk ::

Utk je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

Kako bomo v najemu reveži, če je pa prav fajn?

Itak, tistih 100 al 200 evrov na mesec razlike med kreditom in najemnino je razlika, da lahko zivis monte carlo style namesto v slumu.

In ista je razlika, ko po 25 letih odplačaš kredit za 25 let staro/dotrajano bajto, v kateri ne bo nihče več živel, ker so otroci že zdavnaj odšli :)) edino nekdo ti jo bo prišel zarubit, ker s 500 EUR penzije niti elektrike in ogrevanja ne boš mogel plačati, kaj šele davka, obnovitvenih del itd
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Po 25 letih je dotrajana samo tvoja pamet, ne pa bajta.

Timurlenk ::

Moja pamet bo čila in sveža, tvoja pamet pa bo kar naprej paranoično preračunavala stroške, davek, gledala ali streha že pušča, z ravnilom merila višino travce in štrihala ograjo
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Utk ::

Bo, tako bo, vse bo tako kot si ti misliš, samo zato, ker boš celo življenje v najemu namesto v svojem stanovanju, dlje boš brez demence, dlje boš z lasmi na glavi, pri 70ih boš obkrožen s misicami, vse to si boš privoščil s tistimi 100 evri več na mesec.

ginekk ::

Timurlenk je izjavil:

Jp, spran je tisti, ki dejansko živi svoje življenje, ne pa ta, ki 20 let živi kot cerkvena miš, da si postavi 4 stene in streho :))


Hehe, ti se kar tolaži, midva z ženo sva jo odplačala v osmih letih, s tem da sem še pustil nasrat s frankovskim kreditom (cca 30k dodatnega minusa). Vmes je družina rastla, smo hodili na smučanje, morje in ostale izlete. Ves čas sem imel tudi tretji - recimo temu hobi - avto, ker s hišo sem zgradil še garažo/delavnico. Zdaj imam še udobje lastnega fitnesa in svoj glasbeni studio. Če na stara leta ostanem preveč dementen za služenje denarja in hkrati (odrasli) otroci ne bodo v nikakršno pomoč, bom pač prodal, tudi pod ceno če je treba. (čeprav trend cen v katerem koli dvajsetletnem intervalu ni šel nikoli v minus). Aja, nimava podjetja, nisva zadela na lotu, sva oba odvisna od zaposlitve.

GreenT ::

Timurlenk je izjavil:

še po nadaljnjem prebiranju teme: omg, koliko so vas babice in dedki sprali s temi nepremičninami in zemljo in "lastna bajta"

stereotipi o slovenčkih in bajtah ne obstajajo, ker je vse res; tipo je 10 let žrl prepečenc, za to, da je lahko vmes bival v bajti brez fasade in dovoza


Očitno ne razumeš, da sem ceneje pršu skos kot ti, ki plačuješ 600e najemnine. Poleg tega je to odlično naložen denar. Če bo kdaj hudo, lahko prodam bajto. Ti boš lahko prodajal samo svojo luliko....

Alien123 ::

GreenT je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

še po nadaljnjem prebiranju teme: omg, koliko so vas babice in dedki sprali s temi nepremičninami in zemljo in "lastna bajta"

stereotipi o slovenčkih in bajtah ne obstajajo, ker je vse res; tipo je 10 let žrl prepečenc, za to, da je lahko vmes bival v bajti brez fasade in dovoza


Očitno ne razumeš, da sem ceneje pršu skos kot ti, ki plačuješ 600e najemnine. Poleg tega je to odlično naložen denar. Če bo kdaj hudo, lahko prodam bajto. Ti boš lahko prodajal samo svojo luliko....


eni mamo za polovico manj najemnine :P..

Če bo hudo? In kaj pol?.. prodaš bajto, kaj pa pol? Itq boš moral spet nekaj kupit ali pa it v najem.. think outside the box boii.. Pa kredit te omejuje v življenju, ker ko ga maš ne upaš več tvegat s priložnostmi glede boljših služb.

energetik ::

Timurlenk je izjavil:

edino nekdo ti jo bo prišel zarubit, ker s 500 EUR penzije niti elektrike in ogrevanja ne boš mogel plačati, kaj šele davka, obnovitvenih del itd
Amm, povprečni mesečni stroški so v NEH cca. 150EUR. Komplet štrom (ogrevanje + topla voda na TČ), voda+kanal, smeti, davek. Sam tolk, da ne boš nabijal o 500EUR stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Utk ::

On bo seveda lažje plačal 150 evrov stroškov plus najemnino od istih 500 evrov penzije.

Alien123 ::

pol pa si naj boljši šiht najde

MTB ::

kixs je izjavil:


Kupis manjse stanovanje, recimo, da bo dovolj za vaju + en otrok. Sta notri 4-5 let. Potem to prodata, dodata kar sta vmes nasparala in kupita vecje stanovanje ali hiso. Pod pogojem, da imata ze zdaj nekaj nasparano in bo kredit minimalen, ce sploh.


Pri prodaji po 4 letih razmišljaj še o davku, ki ga moraš kot prodajalec plačati.

kixs ::

Davek je na profit in se vsako leto zmanjsa. Ce si kaj vlagal, se to uposteva pri vrednosti. Po petih letih ne placas nic (razen, ce se je kaj spremenilo v tem casu). Js rade volje placam davek na dobicek. Se boljse bi bilo, ce bi mi dali nazaj, ko je zguba :lol:

MTB ::

Z informiran.si.
Pri starih nepremičninah se obračunava 2 % davek na promet nepremičnin, zavezanec za plačilo davka je prodajalec. Osnova za odmero tega davka je prodajna cena nepremičnine.
Poleg davka na promet z nepremičninami mora prodajalec plačati tudi davek od kapitalskega dobička, ki/če ga je ustvaril pri prodaji nepremičnine (razlika med nabavno in prodajno ceno).
Stopnja tega davka znaša prvih 5 let po nakupu 25%, se na vsakih dopolnjenih pet let lastništva zmanjšuje (po petih letih znaša stopnja 15%, po desetih letih 10%, po petnajstih letih 5%), po 20 letih lastništva nepremičnine tega davka ni več.
Davka na kapitalski dobiček so opravičeni tisti, ki so kupili nepremičnino pred 1. januarjem 2002 ali so imeli vsaj zadnja tri leta pred prodajo na naslovu nepremičnine prijavljeno stalno prebivališče.

kixs ::

Ja, imas prav. Res se ne splaca prodajat, ker placas ogromne denarje :))

buttcrack ::

MTB je izjavil:

...ali so imeli vsaj zadnja tri leta pred prodajo na naslovu nepremičnine prijavljeno stalno prebivališče.

torej...

kixs ::

Sej sem vedel, da sem nekaj falil.

brett ::

Midva z ženo sva tri leta dajala na stran 1000€ mesečno. Ob koncu tega obdobja sva začela gledati za stanovanji v okolici LJ max radij 30km in to v času ko so cene še padale - 2014. Izbrano 2.5 sobno stanovanje letnik 2006 sva dobila v Logatcu. Iz oglaševanih 123 jurjev smo se zdilali na 108. Ostala je skoraj vsa oprema, naknadno zastekljena balkon (super zadeva), klima, garaža. In sama v štuku 🙂
Tako sva vzela sprva hipo. kredit za 27 let 76 jurjev. Z najinimi 36 prišparanimi sva razliko porabila za ostalo opremo. Po dveh letih sva kredit reorganizirala v fiksno obrestno mero in skrajšala odplačevanje za dve leti. Tako da je obrok 375€...vmes sva dobil hčerko... In stanovanje predelala v trisobno.
Za foro sva dala oglas spomladi 2018... verjamete ali ne... naslednji dan bi šel za 130 jurjev. Niti pogajati se ni hotel.

Timurlenk ::

GreenT je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

še po nadaljnjem prebiranju teme: omg, koliko so vas babice in dedki sprali s temi nepremičninami in zemljo in "lastna bajta"

stereotipi o slovenčkih in bajtah ne obstajajo, ker je vse res; tipo je 10 let žrl prepečenc, za to, da je lahko vmes bival v bajti brez fasade in dovoza


Očitno ne razumeš, da sem ceneje pršu skos kot ti, ki plačuješ 600e najemnine. Poleg tega je to odlično naložen denar. Če bo kdaj hudo, lahko prodam bajto. Ti boš lahko prodajal samo svojo luliko....

ja jezus, kdo pa plačuje 600 e najemnine no; v neLjubljana dobiš odlična stanovanja za 350-450; če si pa sam, pa še manj, ker ne rabiš 65+ kvadratov zase; v MB dobiš stanovanje 110 kvadratov 3 minute peš od centra za 490
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

Timurlenk ::

Hkrati pa se seveda zavedam, da je najemniški trg v Sloveniji v kurcu in bi morali asap kopirati Avstrijo ali Nemčijo. V Avstriji imajo precej podrobne predpise kako je z najemninami, kako dolgo si lahko noter, koliko in če sploh se lahko najemnina skozi leta viša ipd. In pol dobiš na Dunaju (ne v strogem centru) dvosobno stanovanje za 450, v Kölnu pa luksuzno stanovanje v središču za 800
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Invictus ::

Če bi kopirali najemniško zakonodajo Avstrije in Nemčije, bi to za najemnike pomenilo še veliko hujše obveznosti in veliko večje pravice lastnikov ter celo sosedov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Lastnik ki ne plačuje davke ne more od države pričakovat da ga kakorkoli zaščiti.
Quack !

Lonsarg ::

Dokler nimaš ti na najemniškem trgu resnih firm, s katerimi podpišeš pogodbe z dolgim odpovednim rokom in ki se grebejo med sabo za stranke, do takrat najemniški trg pač sucks.

LeQuack ::

Lonsarg je izjavil:

Dokler nimaš ti na najemniškem trgu resnih firm, s katerimi podpišeš pogodbe z dolgim odpovednim rokom in ki se grebejo med sabo za stranke, do takrat najemniški trg pač sucks.


Ne nujno z dolgim odpovednim rokom, ampak nasploh dolgoročne pogodbe. Ampak sicer se strinjam, najemniški trg je sestavljen večinoma samo iz posameznikov, ki so preveč navezani na svoja stanovanja da bi jih oddajali, ampak imajo preveč radi denar da jih ne bi.
Quack !

saule ::

Timurlenk je izjavil:

GreenT je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

še po nadaljnjem prebiranju teme: omg, koliko so vas babice in dedki sprali s temi nepremičninami in zemljo in "lastna bajta"

stereotipi o slovenčkih in bajtah ne obstajajo, ker je vse res; tipo je 10 let žrl prepečenc, za to, da je lahko vmes bival v bajti brez fasade in dovoza


Očitno ne razumeš, da sem ceneje pršu skos kot ti, ki plačuješ 600e najemnine. Poleg tega je to odlično naložen denar. Če bo kdaj hudo, lahko prodam bajto. Ti boš lahko prodajal samo svojo luliko....

ja jezus, kdo pa plačuje 600 e najemnine no; v neLjubljana dobiš odlična stanovanja za 350-450; če si pa sam, pa še manj, ker ne rabiš 65+ kvadratov zase; v MB dobiš stanovanje 110 kvadratov 3 minute peš od centra za 490


Malo sanjaš... za 350 ne dobiš spodobne garsonjere

KAVINSKY ::

Odlična stanovanja za 350€ :))

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

Za 400€ dobiš spodobno garsoniero če malo iščeš, naprej pa je nebo omejitev:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

korenje3 ::

KAVINSKY je izjavil:

Odlična stanovanja za 350€ :))

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

Za 400€ dobiš spodobno garsoniero če malo iščeš, naprej pa je nebo omejitev:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...


srsly? tisti drek za 350€ hahaha.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Ganon ::

KAVINSKY je izjavil:

Odlična stanovanja za 350€ :))

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...


Ne rečem, da bi šlo za zasebno ponudbo nekega nemarneža, ampak da takšne slike objavi agencija, je pa šokantno. Izgleda kot luknja v bližini Černobila.

chucki ::

Piše potrebno obnove
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

LeQuack ::

chucki je izjavil:

Piše potrebno obnove


Piše tudi, da hočejo varščino 700€ lol. Kaj zaboga lahko sploh uničiš tu notri, karkol narediš je izboljšava od trenutnega stanja.
Quack !

dominuspro ::

LeQuack je izjavil:

chucki je izjavil:

Piše potrebno obnove


Piše tudi, da hočejo varščino 700€ lol. Kaj zaboga lahko sploh uničiš tu notri, karkol narediš je izboljšava od trenutnega stanja.


Tisto na slikah se sploh nebi smelo oddajati...
Ampak varščina 700€, je smešno nizka, ne glede na to, kaj se oddaja. Če je najemnik pizda, lahko naredi mnogo več stroškov v par mesecih. Kriva pa je zakonodaja in sodstvo...

Steinkauz ::

Sej veš da varščina ni glih mišljena, da ti bo krizla celo stanovanje.
Pol bi mel v določenih primerih varščine par 10k.
Za take primere imaš tožbe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029162888 (132833) thramos

Več podobnih tem