» »

Program za enostavno skeniranje

Program za enostavno skeniranje

AnotherMe ::

Živjo!

Za "tajnico" bi rabil en enostaven program za skeniranje.

Skener je nek samsung multifunkcijski printer, ki pa ima obupen software za skeniranje.

Rab bi čim enostavneje naredil:

1. poskeniral kup papirjev iz avtomatskega podajalca
2. vse naenkrat v (.PDF) shranil nekam na disk tako, da vpišem ime in potem avtomatsko program doda sekvenčne številke za vsako naslednjo datoteko.

Recimo nekaj takega omogoča software, ki pride zraven HPja. Zelo bluzu je tudi NAPS2, vendar vedno (!) shrani vse poskenirano v en pdf (ne pa ločeno).

Kak predlog prosim, ker sem se že po pravici povedano naveličal brskat...

Hvala!

popster ::

na sourceforge pise da NAPS2 omogoča tudi jpg izvoz, imas staro verzijo?

GTX970 ::

IrfanView ima batch scanning in shranjevanje v pdf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

AnotherMe ::

popster je izjavil:

na sourceforge pise da NAPS2 omogoča tudi jpg izvoz, imas staro verzijo?


jpg dela posamično, ampak rabim pdf...

SimplTech ::

mogoče VueScan for Windows? Malo poglej na njihovem sajtu če ustreza: link

AnotherMe ::

GTX970 je izjavil:

IrfanView ima batch scanning in shranjevanje v pdf.

Nevem kaj se je dogajalo - vse mi je lepo poskeniral, nič pa ni shranil :D

crniangeo ::

AnotherMe je izjavil:

GTX970 je izjavil:

IrfanView ima batch scanning in shranjevanje v pdf.

Nevem kaj se je dogajalo - vse mi je lepo poskeniral, nič pa ni shranil :D


Pomojem nisi pogledal nastavitev kam je shranil :) ali pa preprosto zazeni zadevo run as administrator..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Gogo ::

Foxit Reader ima možnost delati PDF iz lokalnega skenerja. Uporabljam že zelo dolgo časa in je ok.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

AnotherMe ::

crniangeo je izjavil:

AnotherMe je izjavil:

GTX970 je izjavil:

IrfanView ima batch scanning in shranjevanje v pdf.

Nevem kaj se je dogajalo - vse mi je lepo poskeniral, nič pa ni shranil :D


Pomojem nisi pogledal nastavitev kam je shranil :) ali pa preprosto zazeni zadevo run as administrator..



Možno, da sm bil na "omejenem" accountu...

#000000 ::

Evo men doma se je MFC napravi odpeljalo, ne dela pa da ga jbš, imam pa za skenirat par dokumentov v karkoli uporabnega, in nekaj let star Medion Skener, užas, dela počasi da če dam na 1200 dpi kjer v bistvu dejansko preberem kaj piše, ampak grem za vsak sken lahko na malco vmes.

Njihova stran ne pokaže nobenega programa za skener, razen gonilnikov, ampak WIN je skener spoznal in dela, ampak obupno počasi.

Pozna kdo kak SW ki dela hitro, aja NAPS2 odpade ker je enako, šit kvaliteta in počasen, edino VUESCAn je dokaj dober že pri nižji resoluciji, ampak ni free, obstaja še kaj kar se splača sprobat ? za win7 64 bit.

crniangeo ::

kaj pa officov scan orodje, mislim da je bil del offica 2003. modi al neki takega? :)
https://www.microsoft.com/en-us/downloa...
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

#000000 ::

officev nimam ma jih sploh ne nucam, sem sedaj najdu original SW sicer ni za ta printer a dela, je precej hitrejši, ampak že na 1200 dpi traja kr neki minut, na 4800 dpi pa spet vmes lahko ne samo poješ kosilo ampak dejansko tudi prebaviš, sile pa ima preko 4 gb se mi zdi.

ampak samo na full resoluciji dela lepe (dokaj) skene, a pri 150-300 dpi zadeva sploh ni uporabna

če tole sprintam vprašanje kaj bom dobil, dočim je vuescan znal delat lepe že pri 150 dpi brez tistega blura okol črk, sem spucal steklo z oneh strani, ma neki ga serje pa ne vem kaj, ma nč gre v kanto, da mi ne dela več gužve po bajti.

Spajky ::

Skeniraj text na 600dpi (max1200) v grayscale ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

opeter ::

Spajky je izjavil:

Skeniraj text na 600dpi (max1200) v grayscale ...


Za tekst bi bil bitmap (dosebeno črno-belo) še boljši.
Razen, če so kakšni pečati ipd., ki morajo nujno ostati barvni oz. mora biti viden odtenek ipd.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

#000000 ::

Ok bom testiral, čeprav sem mel tud do zdaj v grayscale.

So pečati ampak nima veze ali so modri oz dejansko nekaj jih je kok se spomnim tudi črnih, ne igra pa to vloge, sej sem vmes še odnesu v fotokopirnico, ampak gre se zdej predvsem da se, ali enkrat za vselej naučim pravilno skenirat, al pa vržem printer preč :)

Pri MFC od brotherja ni blo nobenih težav, prtisnu kaj češ met in vedno zadovoljen z razultatom, tuki pa za ponort, pa neb reku da je nek jurasic skener (ki bi verjetno celo bil boljši) gre za skener star cca 2 leti nikakor ne 3, ampak da ga jebesh ni rezultata.

opeter ::

Odvisno, kaj želiš skenirat.

Rečimo črno-bele (pozor, ne sive!) risbe s tušem, tehnični svinčnikom, razni stari odtisi - lesores, bakrorez, linorez ipd. se vedno skenirajo z vsaj 600 dpi ločljivostjo v č/b načinu. Ampak to je dejansko priporočeni minimum, za dolgoročno arhiviranje se uporablja 1000/1200+ dpi, bitmap način in formati kot so TIFF, PNG, BMP ipd.

Recimo tudi tipkana stran na pisalnem stroju spada pod to kategorijo.

Ampak, v primeru, da je potrebno ohraniti razne pečate, barve itn. pa imaš ostale variante (siva/grayscale, rgb oz. cmyk itn.).
Spet odvisno od namena uporabe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

#000000 ::

ma večinoma skeniram oz bom, bolj črnobele dokumente, razne izvide ipd. ampak me vedno zaj. ker naredi neko čudno sivo meglico kot nek blur, tam kjer je tekst sem probal artwork ampak je pa spacalo vse da je bilo črno tud tam kjer ni treba.

Hvala bom še mal testiral.

opeter ::

#000000 je izjavil:

ma večinoma skeniram oz bom, bolj črnobele dokumente, razne izvide ipd. ampak me vedno zaj. ker naredi neko čudno sivo meglico kot nek blur, tam kjer je tekst sem probal artwork ampak je pa spacalo vse da je bilo črno tud tam kjer ni treba.

Hvala bom še mal testiral.


To je pol problem s samim skenerjem, npr. kondenz na steklu, ali pa s samo lučjo, če je CCFL lučka (verjetno še ni led, to imajo samo novejši skenerji).
Vsekakor je strojni problem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skeniranje in dpi

Oddelek: Pomoč in nasveti
7786 (640) Opkow
»

kvaliteta skeniranja - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
9894 (813) ananchel
»

Skener resolucija - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
4017420 (16832) moat
»

Skener pušča vijolične sledi - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
141576 (1244) konspirator
»

Enostaven program za scaner?

Oddelek: Programska oprema
172531 (2207) Racunalnik

Več podobnih tem