» »

Inženir Povprečna plača

Inženir Povprečna plača

MadMen ::

Kero izobrazbo maš pa ti? Kej več od višje šole ne vrjamem da si skup spacal.

Mato989 ::

MadMen je izjavil:

Kero izobrazbo maš pa ti? Kej več od višje šole ne vrjamem da si skup spacal.


Si zadel... sem uni dipl pusto, ker FERI ni bil za mene, sem bil bolj hardveraš, ne pa 24/7 programiranje, ko sem prišel v 2. semester in je blo od 6 predmetov 5 navezujočih na programiranje in podatkovne baze sem nekako izgubil voljo...

Sem raje v 3 smereh usposabljal svoje znanje, IT, Ekonomija in CNC...

adhoc ::

Mato989 je izjavil:

MadMen je izjavil:

Kero izobrazbo maš pa ti? Kej več od višje šole ne vrjamem da si skup spacal.


Si zadel... sem uni dipl pusto, ker FERI ni bil za mene, sem bil bolj hardveraš, ne pa 24/7 programiranje, ko sem prišel v 2. semester in je blo od 6 predmetov 5 navezujočih na programiranje in podatkovne baze sem nekako izgubil voljo...

Sem raje v 3 smereh usposabljal svoje znanje, IT, Ekonomija in CNC...


Ne kažeš kakšnih sposobnosti iz ekonomije, moram priznati.

Mato989 ::

adhoc je izjavil:

Mato989 je izjavil:

MadMen je izjavil:

Kero izobrazbo maš pa ti? Kej več od višje šole ne vrjamem da si skup spacal.


Si zadel... sem uni dipl pusto, ker FERI ni bil za mene, sem bil bolj hardveraš, ne pa 24/7 programiranje, ko sem prišel v 2. semester in je blo od 6 predmetov 5 navezujočih na programiranje in podatkovne baze sem nekako izgubil voljo...

Sem raje v 3 smereh usposabljal svoje znanje, IT, Ekonomija in CNC...


Ne kažeš kakšnih sposobnosti iz ekonomije, moram priznati.


Dovolj je da moj delodajalec meni drugače, in lastnik... njemu se RVC pokrije, nekaj kar eni inženirji pač ne, kljub višji izobrazbi, ali pa se za razliko od mene ne znajo izpogajat za vpoglet v prihodke podjetja pred mojim prihodom in po (ali njihovim)... ter doprinosom.

To kar vidiš ti je najmanjši problem za mene osebno :)

$%&/() ::

Še malo perspektive iz tujine: dipl. inž. grad. (un) na FGG, do jeseni pa magister inženir gradbeništva, sem trenutno na polletni praksi v Stuttgartu (ki sem jo podaljšal za dodatnih 6 mesecev, ker so mi ponudili mentorstvo za magistrsko nalogo). Firma je sbp gmbh, ena vodilnih na področju specialnih konstrukcij (stadioni, mostovi, stolpi, strehe - s poudarkom na vitkosti in nizki teži), cca. 120 zaposlenih - pisarne imajo v Stuttgartu, Berlinu, New Yorku, Sao Paolu in Šanghaju.

Kot praktikant dobim 1550€ bruto, nekje 1140€ neto, 40h/teden, nadure plačane. Kar sicer za Stuttgart ni ogromno, ampak se je treba zavedati, da sem samo na praksi (se pa veselim eventuelne ponudbe za stalno zaposlitev). Trenutno delam na velikem projektu za Katar. Kolektiv je odličen, veliko mladih, poleg tega pa praktično ni vzvišenosti s strani starejših. Ravno ta vikend smo bili na tridnevnem smučanju v Švici, poleti pa gremo najbrž za nekaj dni na surfanje. Zaradi kolektiva grem vsak dan z veseljem na delo, sanjsko urejen biro pa tudi ne škoduje (https://tinyurl.com/zayhdk8).

Isotropic ::

kaj točno pa delaš tam? glede na malo št. zaposlenih ste verjetno samo arhitekturni biro ali kaj podobnega?

JH84 ::

adhoc je izjavil:

JH84 je izjavil:

Spet dokaz da so tukaj sami geniji z bajnimi plačami....

še en strojni inženir in potrjujem slabe plače, to je pod jurja neto na celjskem/mariborkem koncu. So izjeme seveda, ampak če posplošim, je plača med 900 in 1100 za večino inženirjev tukaj, pa če imaš 3 ali pa 10 let izkušenj. Začetniki okoli 800.


Bla bla, samo jamranje. Mi non-stop zaposlujemo (Maribor) - prave ljudi. Nedoločen čas, ne neka podaljševanja vsake tri mesece. Je pa res, da z ljudmi ki so na termodinamiko/fiziko/matematiko gledali kot izpit za prešpricat ne potrebujemo in pričakovanja so visoka. Oglasa za zaposlitev ne boš našel na ZRSZ. Če koga novega pripelješ dobiš celo solidno finančno nagrado, ker enostavno ne najdemo ljudi.

O plačah ne bom detajlno, ker so tajna podjetja, ampak mislim da lahko povem, da za 800 ne dela nihče pri nas.

Tako da ja, obstajajo podjetja z boljšimi plačami in zaposlitve so, samo če bi si res želel delati v tej panogi bi tako ali tako vedel za nas. Če se fantje iz Ljubljane selijo/vozijo v Maribor zaradi zaposlitve pri nas, ne morem verjeti da resni interesenti iz Štajerske ne vedo tega. Pravzaprav če ne veš za nas, mi to pove da na faksu kaj več kot svojih obveznosti nisi opravil. Če si si pa kdaj kakšno urco v prostem času vzel in prišel na Kuhljeve dneve ali kaj spremljal Formula Student in te dejansko interesira pa ne vem, zakaj še nisi pri nas.

Ajde, zdaj pa dalje, novi izgovori zakaj se več kot 800€ itak ne da dobiti v Mariboru.


Fantek pomiri se malo. Sem napisal da so izjeme, nauči se brati. V splošnem drži, kar sem napisal.Poznam delovne razmere v konstrukciji/programiranju štajerske regije orodjarstva in strojegradnje relativno dobro.

Poznam primera, ko ima programer s 15-20 let izkušnjami 1500-1600 neto. To je izjema. Poznam pa več konstrukterjev v znanih podjetjih, tudi npr proizvajalcev gozdarske opreme, ko ne presežejo 1000 neto.

In to ni jamranje. Naslov teme je inženir-povprečna plača, pa sem jo navedel za našo regijo.

FTad ::

$%&/() je izjavil:

Še malo perspektive iz tujine: dipl. inž. grad. (un) na FGG, do jeseni pa magister inženir gradbeništva, sem trenutno na polletni praksi v Stuttgartu (ki sem jo podaljšal za dodatnih 6 mesecev, ker so mi ponudili mentorstvo za magistrsko nalogo). Firma je sbp gmbh, ena vodilnih na področju specialnih konstrukcij (stadioni, mostovi, stolpi, strehe - s poudarkom na vitkosti in nizki teži), cca. 120 zaposlenih - pisarne imajo v Stuttgartu, Berlinu, New Yorku, Sao Paolu in Šanghaju.

Kot praktikant dobim 1550€ bruto, nekje 1140€ neto, 40h/teden, nadure plačane. Kar sicer za Stuttgart ni ogromno, ampak se je treba zavedati, da sem samo na praksi (se pa veselim eventuelne ponudbe za stalno zaposlitev). Trenutno delam na velikem projektu za Katar. Kolektiv je odličen, veliko mladih, poleg tega pa praktično ni vzvišenosti s strani starejših. Ravno ta vikend smo bili na tridnevnem smučanju v Švici, poleti pa gremo najbrž za nekaj dni na surfanje. Zaradi kolektiva grem vsak dan z veseljem na delo, sanjsko urejen biro pa tudi ne škoduje (https://tinyurl.com/zayhdk8).


sliši/vidi se kul :) koliko pa bi dobil kot redno zaposleni?

KraitPay ::

Že to je eden od primerov zakaj mladi ljudje hodijo ven. Tipičen primer, res. Tam te že tekom študija "uvajajo" in če vidijo potencial v tebi, te konkretno "stimulirajo", da ostaneš.
Pri nas bi delodajalci radi, da študentje delajo kar zastonj. Da pa o obnašanju od starih mačkov do svežezaposlenih niti ne omenjam. Sem delal študensko pri kar nekaj takšnih podjetjih in se imajo res za boga. Je pa res da sem to opazil samo pri večjih podjetjih (1000+ zaposlenih).
Tisti, ki res lahko, mu res svetujem da se pač preseli kam na sever. Pa ne samo zaradi plače, tudi zaradi odnosa sodelavcev in nadrejenih do tebe. Tam se znanja ponavadi ne skriva, tako kot pri nas.

Kar se tiče gradbeništa je pa tako. Pri nas je bolj tako tako, v tujini je to perspektiven poklic z ustrezno plačo. Poglejte situcijo pri nas. Katastrofa.

adhoc ::

Mato989 je izjavil:

za vpoglet v prihodke podjetja


Jaz vidim, da ti niti pismen nisi. Tipično osebe, ki nimajo razčiščene niti osnovnih pojmov ekonomije ali slovnice niso neki skriti diamanti, po mojih izkušnjah. Pa brez zamere.

JH84 je izjavil:

In to ni jamranje. Naslov teme je inženir-povprečna plača, pa sem jo navedel za našo regijo.


No, jaz pa ti povem da imaš možnost dobiti nadpovprečno plačo, če se le prijaviš. Kako enostavno!

harmony ::

$%&/() je izjavil:

Še malo perspektive iz tujine: dipl. inž. grad. (un) na FGG, do jeseni pa magister inženir gradbeništva, sem trenutno na polletni praksi v Stuttgartu (ki sem jo podaljšal za dodatnih 6 mesecev, ker so mi ponudili mentorstvo za magistrsko nalogo). Firma je sbp gmbh, ena vodilnih na področju specialnih konstrukcij (stadioni, mostovi, stolpi, strehe - s poudarkom na vitkosti in nizki teži), cca. 120 zaposlenih - pisarne imajo v Stuttgartu, Berlinu, New Yorku, Sao Paolu in Šanghaju.

Kot praktikant dobim 1550€ bruto, nekje 1140€ neto, 40h/teden, nadure plačane. Kar sicer za Stuttgart ni ogromno, ampak se je treba zavedati, da sem samo na praksi (se pa veselim eventuelne ponudbe za stalno zaposlitev). Trenutno delam na velikem projektu za Katar. Kolektiv je odličen, veliko mladih, poleg tega pa praktično ni vzvišenosti s strani starejših. Ravno ta vikend smo bili na tridnevnem smučanju v Švici, poleti pa gremo najbrž za nekaj dni na surfanje. Zaradi kolektiva grem vsak dan z veseljem na delo, sanjsko urejen biro pa tudi ne škoduje (https://tinyurl.com/zayhdk8).

Na koncu ti bodo ponudili 1800€. Verjemi, da imas premalo denarja, ceprav si praktikant.

Nikec3 ::

Da pa o obnašanju od starih mačkov do svežezaposlenih niti ne omenjam. Sem delal študensko pri kar nekaj takšnih podjetjih in se imajo res za boga.

Uf, to pa drži kot pribito. Odkar prideš vidiš takoj pogled "kaj bo ta študentek", nakar ponavadi sledi še kako vprašanje, "čuj, ti ko boš zaj naredo magisterij, znaš to in ono...?". Na srečo sem v mojih primerih imel dobre šefe, ki so vedeli za kaj se gre in ki so študente radi hvalili tudi kot sredstvo motiviranja na eni strani študentov, na drugi strani pa starejših zaposlenih - nekako v smislu "glej, študent je tukaj en teden, pa je več naredil kot ti v nekaj letih".
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Invictus ::

Nikec3 je izjavil:

Da pa o obnašanju od starih mačkov do svežezaposlenih niti ne omenjam. Sem delal študensko pri kar nekaj takšnih podjetjih in se imajo res za boga.

Uf, to pa drži kot pribito. Odkar prideš vidiš takoj pogled "kaj bo ta študentek", nakar ponavadi sledi še kako vprašanje, "čuj, ti ko boš zaj naredo magisterij, znaš to in ono...?".

Tak odnos je viden tudi tukaj pri faliranih študentih ;). Zaničevanje izobrazbe, ker on pa zna s 6 kladivi naenkrat zabiti žebelj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Jaz vidim, da ti niti pismen nisi. Tipično osebe, ki nimajo razčiščene niti osnovnih pojmov ekonomije ali slovnice niso neki skriti diamanti, po mojih izkušnjah. Pa brez zamere.


@adhoc
Saj vem da bi rad pametoval in izpadel koristen ampak poizkušaš trolat in prcat pa ti ne rata... seveda je to moja zadnja replika tebi, ki se ne znaš pogajat, eni smo si tako izbrali, ena (kot si ti) pa to zelo muči, zato poizkuate z osebnimi napadi in diskreditacijo... pa saj bo, nekoč boš prišel dol s socialne, samo ne bit jezen za mene če sem ti šiht vzel.

eric_cartman ::

KraitPay je izjavil:

Že to je eden od primerov zakaj mladi ljudje hodijo ven. Tipičen primer, res. Tam te že tekom študija "uvajajo" in če vidijo potencial v tebi, te konkretno "stimulirajo", da ostaneš.
Pri nas bi delodajalci radi, da študentje delajo kar zastonj. Da pa o obnašanju od starih mačkov do svežezaposlenih niti ne omenjam. Sem delal študensko pri kar nekaj takšnih podjetjih in se imajo res za boga. Je pa res da sem to opazil samo pri večjih podjetjih (1000+ zaposlenih).
Tisti, ki res lahko, mu res svetujem da se pač preseli kam na sever. Pa ne samo zaradi plače, tudi zaradi odnosa sodelavcev in nadrejenih do tebe. Tam se znanja ponavadi ne skriva, tako kot pri nas.

Kar se tiče gradbeništa je pa tako. Pri nas je bolj tako tako, v tujini je to perspektiven poklic z ustrezno plačo. Poglejte situcijo pri nas. Katastrofa.


To mlatim že cel teden v tej temi. Da bi moral met že od začetka študija prakso. Porazdelitev študij/praksa bi morala biti vsaj 70/30, pa bi po koncu študija lahko izpogajal višjo plačo zaradi znanja.

Zgodovina sprememb…

$%&/() ::

harmony je izjavil:

Na koncu ti bodo ponudili 1800€. Verjemi, da imas premalo denarja, ceprav si praktikant.


Haha, se hecaš? 1800€ imajo tukaj prodajalci v trgovini. V tej firmi se začetne plače structural engineerja s VII. stopnjo začnejo kar nekaj višje kot si ugibal ti. Vsi praktikanti pa imamo enako plačo.

Mato989 ::

eric_cartman je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Že to je eden od primerov zakaj mladi ljudje hodijo ven. Tipičen primer, res. Tam te že tekom študija "uvajajo" in če vidijo potencial v tebi, te konkretno "stimulirajo", da ostaneš.
Pri nas bi delodajalci radi, da študentje delajo kar zastonj. Da pa o obnašanju od starih mačkov do svežezaposlenih niti ne omenjam. Sem delal študensko pri kar nekaj takšnih podjetjih in se imajo res za boga. Je pa res da sem to opazil samo pri večjih podjetjih (1000+ zaposlenih).
Tisti, ki res lahko, mu res svetujem da se pač preseli kam na sever. Pa ne samo zaradi plače, tudi zaradi odnosa sodelavcev in nadrejenih do tebe. Tam se znanja ponavadi ne skriva, tako kot pri nas.

Kar se tiče gradbeništa je pa tako. Pri nas je bolj tako tako, v tujini je to perspektiven poklic z ustrezno plačo. Poglejte situcijo pri nas. Katastrofa.


To mlatim že cel teden v tej temi. Da bi moral met že od začetka študija prakso. Porazdelitev študij/praksa bi morala biti vsaj 70/30, pa bi po koncu študija lahko izpogajal višjo plačo zaradi znanja.


Znanje je pomembno, se strinjam, AMPAK, glavni faktor pri 90% plač na trgu je zamenljivost delavca... Če za tabo stoji 100 ljudi ki bi delalo na tvojem mestu si lahko tiho in delaš za tolko kolikor dobiš, če ni nobenega, in zagroziš da bo odšel, bo delodajalec dvignil plačo da ja ne bi odšel, ker te nima s kom zamenjat...

Delodajalci so zelo veseli ob visoki brezposelnosti, ker to ustvarja pritisk na delavce ki so zaposleni, in le-ti požrejo dodatno delo in nadure ipd... Ko zmanjka delavcev se situacija obrne, ker če en odide ne morš obremenit drugega za dva, ker bo še ta odšel drugam in potem si "game over"

Zato mora bit cilj vsake države ki hoče da se plače dvignejo znižat brezposelnost skozi več delovnih mest (idealno) ali pa znižat nataliteto (se že delno kaže v Sloveniji, bolj evidentno bo čez 10 let)

harmony ::

$%&/() je izjavil:

harmony je izjavil:

Na koncu ti bodo ponudili 1800€. Verjemi, da imas premalo denarja, ceprav si praktikant.


Haha, se hecaš? 1800€ imajo tukaj prodajalci v trgovini. V tej firmi se začetne plače structural engineerja s VII. stopnjo začnejo kar nekaj višje kot si ugibal ti. Vsi praktikanti pa imamo enako plačo.

Vidim po tvoji neto placi. Ti delas sedaj magisterij, kar pomeni da ze imas 7 stopnjo...kar pomeni, da dobis toliko kot cistilka, ki dela teilzeit.

kunigunda ::

Mato989 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Že to je eden od primerov zakaj mladi ljudje hodijo ven. Tipičen primer, res. Tam te že tekom študija "uvajajo" in če vidijo potencial v tebi, te konkretno "stimulirajo", da ostaneš.
Pri nas bi delodajalci radi, da študentje delajo kar zastonj. Da pa o obnašanju od starih mačkov do svežezaposlenih niti ne omenjam. Sem delal študensko pri kar nekaj takšnih podjetjih in se imajo res za boga. Je pa res da sem to opazil samo pri večjih podjetjih (1000+ zaposlenih).
Tisti, ki res lahko, mu res svetujem da se pač preseli kam na sever. Pa ne samo zaradi plače, tudi zaradi odnosa sodelavcev in nadrejenih do tebe. Tam se znanja ponavadi ne skriva, tako kot pri nas.

Kar se tiče gradbeništa je pa tako. Pri nas je bolj tako tako, v tujini je to perspektiven poklic z ustrezno plačo. Poglejte situcijo pri nas. Katastrofa.


To mlatim že cel teden v tej temi. Da bi moral met že od začetka študija prakso. Porazdelitev študij/praksa bi morala biti vsaj 70/30, pa bi po koncu študija lahko izpogajal višjo plačo zaradi znanja.


Znanje je pomembno, se strinjam, AMPAK, glavni faktor pri 90% plač na trgu je zamenljivost delavca... Če za tabo stoji 100 ljudi ki bi delalo na tvojem mestu si lahko tiho in delaš za tolko kolikor dobiš, če ni nobenega, in zagroziš da bo odšel, bo delodajalec dvignil plačo da ja ne bi odšel, ker te nima s kom zamenjat...

Delodajalci so zelo veseli ob visoki brezposelnosti, ker to ustvarja pritisk na delavce ki so zaposleni, in le-ti požrejo dodatno delo in nadure ipd... Ko zmanjka delavcev se situacija obrne, ker če en odide ne morš obremenit drugega za dva, ker bo še ta odšel drugam in potem si "game over"

Zato mora bit cilj vsake države ki hoče da se plače dvignejo znižat brezposelnost skozi več delovnih mest (idealno) ali pa znižat nataliteto (se že delno kaže v Sloveniji, bolj evidentno bo čez 10 let)


Si me spomnil na en primer dobro stojece firme. Razvijalc je hotu 100eur vecjo placo,ker so mu zaradi odpovedi drugih dodal se nekaj dela.
Direktorji se niso strinjal, dal je odpoved. Priblizno 6 mesecev so iskali drugega. Vsaj 200 intervjujev, noben sposoben vsega tega dela.
Na koncu so dobili priblizek, ki je potreboval se 3 mesece uvajanja. Izguba se se danes pozna.
In potem se je zgodba z naslednjim skorajda identicno ponovila.
Nekaj ostalih je sprejelo brez problema kup dodatnih nalog in ne bojo sli drugam, ker jim je prevec dobro (beri, niso neki znalci in boljse sluzbe ne bojo s svojim znanjem dobili).
Tko da je tovrstn nacin "izsiljevanja" zlo dvorezen mec.

KraitPay ::

To tudi meni ni jasno, kako se jim izplača. Sem že v veliko podjetjih videl, da kader odhaja, ker mu ne povečajo plače. Pa je to lahko samo 50EUR. Enostavno vodstvo vidi težavo (osebno sicer ne vem kje).
Tako se podjetju splača dobiti "novega" za manjšo plačo in upati, da kasneje ne razmišlja o kakšni povišici. Nekaj je rezerve, ko gre čez tisto pa je spet na stari poti. Če je podjetje veliko se delo itak porazdeli?

Očitno se podjetju to "splača", saj lahko pri novem delavcu še profitirajo (200EUR x 12 mesecev) pri plači? Ko je samostojen mu počasi dvigujejo in je to to.
Nisem ekonomist niti noben vodja, tako da nimam pojma kako se tukaj razmišlja. Tole je pač moj pogled na vse skupaj.
Dejstvo je, da je vsak zamenljiv. Namesto da se enemu da 2000EUR bruto, se da pač dvema po 1000 Bruto in se delo ter znanje porazdeli, v primeru zapuščanja podjetja pa lahko drugi malo prevzame, dokler ne pride "novi". In krog se sklene.

p.s. Je še pa tretji način. Delodajalec da ven delati/razvijati produkt. Sicer je vprašanje kako se to splača, če je že pri osnovnih kadrih imel problem z izplačili. Zunanji izvajalci pa potem pridejo po mojem nekajkrat dražje za isto storitev, da o podpori/vzdrževanju ne govorim (vse plačljivo). Če je razvoj v hiši, tega ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

mojca ::

Ne, ni vsak zamenljiv. Na precej mestih sicer je, ne pa povsod. Že samo ena tečna tajnica lahko odžene deset dobrih delavcev (zase lahko rečem, da sta bili osebi v referatu "(so)krivi" za menjavo študijske smeri oz. kar fakultete), dober inžinir pa lahko pride do izuma ali inovacije, ki podjetju prinese precej dobička. Primer kunigunde je zelo zgovoren.

NikolormousB ::

Očitno se podjetju to "splača", saj lahko pri novem delavcu še profitirajo (200EUR x 12 mesecev) pri plači? Ko je samostojen mu počasi dvigujejo in je to to.


Večinoma se ne splača, gre za ego driven poteze neumnih managerjev. Škoda, ki jo povzročiš podjetju z menjavo dobrega delavca je lahko nekaj velikostnih razredov višja od povišice.

100€ povišice je za "dobro stoječe podjetje" drobiž, ki se ne pozna nikjer, tudi, če je v podjetju 100 takšnih ljudi s 100€ povišice letno.

kunigunda ::

NikolormousB je izjavil:

Očitno se podjetju to "splača", saj lahko pri novem delavcu še profitirajo (200EUR x 12 mesecev) pri plači? Ko je samostojen mu počasi dvigujejo in je to to.


Večinoma se ne splača, gre za ego driven poteze neumnih managerjev. Škoda, ki jo povzročiš podjetju z menjavo dobrega delavca je lahko nekaj velikostnih razredov višja od povišice.

100€ povišice je za "dobro stoječe podjetje" drobiž, ki se ne pozna nikjer, tudi, če je v podjetju 100 takšnih ljudi s 100€ povišice letno.

Po eni strani jih je tudi za razumeti (vsaj v vecjih organiziranih firmah). Delovno mesto je npr. opredeljeno z doloceno tarifo, tako da ni to
zgolj "nekoliko" vecja placa, ampak je treba potem naresti reorganizacijo tarif (razen ce sfejkas dvig v kak dodatek).
Po drugi strani zna biti to potem precedens za druge, ki bojo kot sokoli navalili tudi na svojo povisice.
Pri manjsih d.o.o. je verjetno lazje, pac nakazujes malo vec.

Invictus ::

Ah, ne nabijaj.

Problem je, ker so managerji večinoma diplomanti managerske smeri ekonomske fakultete, ki o razvoju nimajo pojma.

Potem ti pa tak manager škrtari pri brez zveznih stroških, ker razvijalci zahtevajo nekaj za 20- 50 EUR. Ampak zatradi predpisov tega ne morejo dobiti. Kao... Seveda se za vse najde denar, ko dotični razvijalec da odpoved.

Firma zje zaradi piškaviš 20 EUR izgubila super razvijalca, ampak manager je pa dosegel svoj prav... Pa je to resničen primer...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

otago ::

harmony je izjavil:

$%&/() je izjavil:

harmony je izjavil:

Na koncu ti bodo ponudili 1800€. Verjemi, da imas premalo denarja, ceprav si praktikant.


Haha, se hecaš? 1800€ imajo tukaj prodajalci v trgovini. V tej firmi se začetne plače structural engineerja s VII. stopnjo začnejo kar nekaj višje kot si ugibal ti. Vsi praktikanti pa imamo enako plačo.

Vidim po tvoji neto placi. Ti delas sedaj magisterij, kar pomeni da ze imas 7 stopnjo...kar pomeni, da dobis toliko kot cistilka, ki dela teilzeit.


Verjetno je mislil, magisterij bolonjca...starega znanstvenega magisterija ni vec.. se pravi OP bo 7. stopnja. Kar ni niti ekstremno vazno, ker imajo v podjetju dovolj pooblascenih inzenirjev, ki se podpišejo na koncu.

Par znancev je na Bavarskem in so imeli zacetne 2k bruto. Kar ni veliko. Je pa nedvomno boljsa referenca nemskega podjetja napram slovenskem, znanje nemscine bo bolje (spet ce ni anglescina delovni jezik) in bo lazje si izpogajat vecjo placo. Sicer pa OP ni napisal, nekatera podjetja dajo 13. in 14.to placo. V Avstriji je tak sistem, v Nemciji je odvisno od delodajalca. Pa so tu so mozni razni dodatki, ki povecajo neto izkupicek. Kot bi rekel Friedman, življenje je borba.

Invictus ::

harmony je izjavil:


Vidim po tvoji neto placi. Ti delas sedaj magisterij, kar pomeni da ze imas 7 stopnjo...kar pomeni, da dobis toliko kot cistilka, ki dela teilzeit.

Bolje dobiti plačo švabske čistilke kot slovenske ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

korenje3 ::

GrimReaper je izjavil:

Strojni inženir v eni povprečni firmi s cca. 500 zaposlenimi dobi na začetku 700-800EUR, kakšnih 1000EUR neki.
En konstrukter vem da je enkrat jamral, ko je imel še po več kot 10 letih delovne dobe 1000EUR. Zdaj po 20 letih, ko je vodja konstrukterjev, ne vem če dobi 1500EUR.

OP lahko pričakuje 680-700EUR, ne vem zakaj bi ga kdo plačal 800-1000EUR, mogoče čez 4-5 let, ko pokaže da je sploh koristen za firmo.

Tistim s 7. stopnjo pa sam nisem nič fovš, naj kar imajo tistih borih 900-1000EUR, če pa morajo viset na šihtu do 16-ih ali celo 17-ih, torej cel dan. Eden je ravno iz tega razloga pred kratkim po 20 letih dela v podjetju šel stran, čeprav je ravno iz razloga, da ne bi delal do tako poznih ur, na šiht hodil 6:30, pred sedmo se mu pa itak ni štelo.

Sam imam za SLO razmere optimalno, samo 6. stopnjo (kot rečeno, IMO še bolje), ampak sem se trudil na max, po 4 letih izboril 920EUR (+plačan prevoz in malica), imam pa precej prilagodljiv delovnik, zjutraj od 6-ih do 7-ih, popoldne od 14-ih do 16-ih, če imam dovolj ur, grem brez problema tudi ob 12-ih, pa tudi 4-urni delovnik bi šel pomoje še skozi brez da bi rabil dajat dopust.


920€? lepo da te šišajo ljudje brez izobrazbe v mcdonaldsu.
920€ je ok plača - za leto 2005. čez 1 leto zahtevaj 1250€, glede na statistične podatke je to povrečna plača za 5 let delovne dobe. za 10let je 1400÷1500€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Matko ::

najprej se uskladita glede neto/bruto ;)

GrimReaper ::

Bruto je 1.360EUR, sem mislil da je samoumnevno, da 920EUR ni bruto. Na TRR pa dobim okroglih 1.000EUR.
Sam mislim da je plača 100% primerna mojemu znanju, trudu ter doprinosu podjetju, se pravi si ne zaslužim več in ne manj. In mislim da je takih, ki lahko kaj takega trdijo, v SLO zelo malo.
Tudi mi potem ni bilo jasno od kdaj ima McDonalds tako dobre plače, potem bi mi izgubili 2/3 zaposlenih, ki so na nekje 600-700EUR neto.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

A110 ::

sam sem delal med pocitnicami ko sem bil se v srednji soli v firmi kjer navadni delavci na 3 izmene dobijo 900 do 1200 tisti na 4 izmene pa vsi 1200-1400. pa delo sploh ni fizicno prevec naporno ali pa da bi bil kak hiter tempo. je kvecjemu prej ti dolgcas kot pa da si utrujen (ce odstejemo vrocino poleti). zacetniki z diplomo pa vsi takoj vsaj 1000e. tako da res nevem zakaj za vraga bi nek inzenir po 5 letih z dodatkih bil vesel in zadovoljen z 1000e neto. pa je to podjetje na stajreskem in ne nekje v osrednji sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

eric_cartman ::

GrimReaper je izjavil:

Bruto je 1.360EUR, sem mislil da je samoumnevno, da 920EUR ni bruto. Na TRR pa dobim okroglih 1.000EUR.
Sam mislim da je plača 100% primerna mojemu znanju, trudu ter doprinosu podjetju, se pravi si ne zaslužim več in ne manj. In mislim da je takih, ki lahko kaj takega trdijo, v SLO zelo malo.
Tudi mi potem ni bilo jasno od kdaj ima McDonalds tako dobre plače, potem bi mi izgubili 2/3 zaposlenih, ki so na nekje 600-700EUR neto.


Trdit, da je dobra plača 1000 € neto je bedarija.. Če maš otroka in hišo/stanovanje za odplačevat je 1000 € žalost.

Dokler si v mama hotelu je 1000 € na mesec bogatija. Potem pa hitro vidiš kako reven si brez tega. Pri taki plači si že avto težko privoščiš.. Če maš zraven še garsonjero si srečen če ti na koncu za hrano sploh kaj ostane.

Alien123 ::

eric_cartman je izjavil:

GrimReaper je izjavil:

Bruto je 1.360EUR, sem mislil da je samoumnevno, da 920EUR ni bruto. Na TRR pa dobim okroglih 1.000EUR.
Sam mislim da je plača 100% primerna mojemu znanju, trudu ter doprinosu podjetju, se pravi si ne zaslužim več in ne manj. In mislim da je takih, ki lahko kaj takega trdijo, v SLO zelo malo.
Tudi mi potem ni bilo jasno od kdaj ima McDonalds tako dobre plače, potem bi mi izgubili 2/3 zaposlenih, ki so na nekje 600-700EUR neto.


Trdit, da je dobra plača 1000 € neto je bedarija.. Če maš otroka in hišo/stanovanje za odplačevat je 1000 € žalost.

Dokler si v mama hotelu je 1000 € na mesec bogatija. Potem pa hitro vidiš kako reven si brez tega. Pri taki plači si že avto težko privoščiš.. Če maš zraven še garsonjero si srečen če ti na koncu za hrano sploh kaj ostane.


Točno tak.. plača se začne pri 1500+

GrimReaper ::

eric_cartman je izjavil:

Trdit, da je dobra plača 1000 € neto je bedarija.. Če maš otroka in hišo/stanovanje za odplačevat je 1000 € žalost.

Dokler si v mama hotelu je 1000 € na mesec bogatija. Potem pa hitro vidiš kako reven si brez tega. Pri taki plači si že avto težko privoščiš.. Če maš zraven še garsonjero si srečen če ti na koncu za hrano sploh kaj ostane.

Tega nisem nič omenjal, seveda je 1000€ premalo, dovolj itak ni nikol, 2000, potem hočeš 3000, na koncu nisi zadovoljen niti z 10.000€. Ampak ok, s 3000-5000€ bi se verjetno že dalo dokaj brez skrbi živet.
Drugače je pa 1000€ precej. Za moje delo, ki nikakor ni stresno, edino če si ga sam delam, je to precej.
Človek zraven mene enake starosti, izobrazbe, delovne dobe in delovnega mesta ima cca. 700€, prav tako večina ostalih sodelavcev nima več kot 750€. Ampak se tudi noben ni nikol trudil da bi dobil več.

koyotee je izjavil:

Js mam s peto stopnjo 1100-1200 neto v fabrki, pa verjemi, da so taki, ki dobijo še več.

koyotee je izjavil:

Well, nocnih nimam, sem na dve izmeni. Gre pa za mesto delovodje.

Tole je povsem drugače, delovodja, to je recimo enako kot moj šef, ki ima nekje proti 1500€. To je povsem neprimerljivo, ker on je psihično precej bolj uničen, mora hodit na ne vem kakšne sestanke, hodit v soboto na šiht, tako da tega ne gre primerjat.
Pa dve izmeni, mislim da bi vsakdo raje izbral mojih 900€, pa bil vsak dan doma prej kot ob treh (razen par dni na leto ob štirih).
Ne samo plača, treba je pač gledati celotno sliko.
Sicer pa pri nas delovodje pomoje ne dobijo več kot 1000€ neto, 1200€ samo tisti ki pokrivajo večjo proizvodnjo (cca. 50 delavk), ne pa tisti ki imajo samo ene 20 delavk pod sabo.

Kakorkoli že, če bi bil sam direktor tudi ne bi nobenemu dal več, zakaj pa, če vse deluje tako kot je.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

eric_cartman ::

Drugače je pa 1000€ precej. Za moje delo, ki nikakor ni stresno, edino če si ga sam delam, je to precej.


Pa se bo malo nesramno slišalo če tako rečem.. Ampak.. Potem pa je tvoj šef bumbar in te res predobro plačuje... Saj plača ni direktno povezana s stresom. Nekdo tudi na zelo odgovornih položajih zelo dobro prenaša stres in ni praktično nič živčen, pa si zato ne zasluži manjše plače. Ali pač? Ker ga delo ne živcira?

Tega nisem nič omenjal, seveda je 1000€ premalo, dovolj itak ni nikol, 2000, potem hočeš 3000, na koncu nisi zadovoljen niti z 10.000€.


To glede tega kdaj si srečen... Če te osrečuje samo misel na veliko denarja, potem ti tudi 10.000 ne bo zadosti.. Govorim o normalnih ljudeh, ki jim ni treba 1000krat pogledat v denarnico, če si res lahko privoščijo in kupijo čevlje za 50€, ki so si jih že tako dolgo časa želeli. Ali pa tehtajo med tem ali bi kupili otroku za oblečt in ali jim bo na koncu ostalo za hrano, če mu kupijo nova oblačila. In s 1000 € plače se to prav komot lahko zgodi. V kolikor imata 2 toliko je malo lažje.. Ampak saj pravim. Sam s 1000€ si pa revež. Če seveda ne živiš doma. In imaš namesto prijateljevega prevoza svoj avto.

korenje3 ::

grimreaper, ne vem kaj ti bluziš. 1050EUR je povprečna neto plača v sloveniji. to povprečje nižajo podjetja v zasebnem sektorju zaradi prikazovanja nižjih plač zaradi davkov, ker dajajo del plače na roke. realna povprečna plača je 1200EUR neto. s tem da je povprečno 2/3 ljudi z manj kot 6. stopnjo izobrazbe.
razpon plač se je močno povečal v zadnjih 10 letih. in to da si z 1000EUR zadovoljen je pač tvoja odločitev. 1. služba in ne veš kakšne so plače okrog, torej slabo izpogajano izhodišče.

me pa žalosti ko vidim ljudje ki stojijo 15. v vrstah pred bankomati. se sprašujem wtf. plača pa rabijo takoj napolnit denarnice?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

next3steps ::

A110 je izjavil:

sam sem delal med pocitnicami ko sem bil se v srednji soli v firmi kjer navadni delavci na 3 izmene dobijo 900 do 1200 tisti na 4 izmene pa vsi 1200-1400. pa delo sploh ni fizicno prevec naporno ali pa da bi bil kak hiter tempo. je kvecjemu prej ti dolgcas kot pa da si utrujen (ce odstejemo vrocino poleti). zacetniki z diplomo pa vsi takoj vsaj 1000e. tako da res nevem zakaj za vraga bi nek inzenir po 5 letih z dodatkih bil vesel in zadovoljen z 1000e neto. pa je to podjetje na stajreskem in ne nekje v osrednji sloveniji.

Moraš da veš, ekonomisti niso vredni nič v kolikor niso sposobni bodisi že nimajo rezervirane službe.

korenje3 je izjavil:

grimreaper, ne vem kaj ti bluziš. 1050EUR je povprečna neto plača v sloveniji. to povprečje nižajo podjetja v zasebnem sektorju zaradi prikazovanja nižjih plač zaradi davkov, ker dajajo del plače na roke. realna povprečna plača je 1200EUR neto. s tem da je povprečno 2/3 ljudi z manj kot 6. stopnjo izobrazbe.
razpon plač se je močno povečal v zadnjih 10 letih. in to da si z 1000EUR zadovoljen je pač tvoja odločitev. 1. služba in ne veš kakšne so plače okrog, torej slabo izpogajano izhodišče.

me pa žalosti ko vidim ljudje ki stojijo 15. v vrstah pred bankomati. se sprašujem wtf. plača pa rabijo takoj napolnit denarnice?

nehi gobic v usta dajat

eric_cartman je izjavil:

GrimReaper je izjavil:

Bruto je 1.360EUR, sem mislil da je samoumnevno, da 920EUR ni bruto. Na TRR pa dobim okroglih 1.000EUR.
Sam mislim da je plača 100% primerna mojemu znanju, trudu ter doprinosu podjetju, se pravi si ne zaslužim več in ne manj. In mislim da je takih, ki lahko kaj takega trdijo, v SLO zelo malo.
Tudi mi potem ni bilo jasno od kdaj ima McDonalds tako dobre plače, potem bi mi izgubili 2/3 zaposlenih, ki so na nekje 600-700EUR neto.


Trdit, da je dobra plača 1000 € neto je bedarija.. Če maš otroka in hišo/stanovanje za odplačevat je 1000 € žalost.

Dokler si v mama hotelu je 1000 € na mesec bogatija. Potem pa hitro vidiš kako reven si brez tega. Pri taki plači si že avto težko privoščiš.. Če maš zraven še garsonjero si srečen če ti na koncu za hrano sploh kaj ostane.

Res pa je, da te noben ne sili delati froca, če ga nisi sposoben preživljati. Te fore "Češ premalo mi je 1000 eur, ker imam froca" pri inteligentih ljudeh NE funkcionirajo. Saj ga menda nisi po nesreči dobil po pošti?!

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Res pa je, da te noben ne sili delati froca, če ga nisi sposoben preživljati. Te fore "Češ premalo mi je 1000 eur, ker imam froca" pri inteligentih ljudeh NE funkcionirajo. Saj ga menda nisi po nesreči dobil po pošti?!


Inteligentni ljudje bi tudi pomislili na to, da je potem 1000 € res premajhna plača če z njo ne moraš vzdrževati niti 1 otroka, ki je nekako smisel življenja.

Če pa bi pri nas vsi tako razmišljali bi rodnost padla na zelo nizko številko oz. še nižjo.. Kdo pa bi potem dajal za pokojnine? Bi moral uvažat..

next3steps ::

Uh, spreminjaš temo na pokojnino. Težke forumske fore.

Mato989 ::

eric_cartman je izjavil:

Res pa je, da te noben ne sili delati froca, če ga nisi sposoben preživljati. Te fore "Češ premalo mi je 1000 eur, ker imam froca" pri inteligentih ljudeh NE funkcionirajo. Saj ga menda nisi po nesreči dobil po pošti?!


Inteligentni ljudje bi tudi pomislili na to, da je potem 1000 € res premajhna plača če z njo ne moraš vzdrževati niti 1 otroka, ki je nekako smisel življenja.

Če pa bi pri nas vsi tako razmišljali bi rodnost padla na zelo nizko številko oz. še nižjo.. Kdo pa bi potem dajal za pokojnine? Bi moral uvažat..


Boldano.... smehi :)

eric_cartman ::

Pa ne da je to edini smisel v zivljennju.. Mislim bolj iz bioloskega stalisca.. torej rojstvo, reprodukcija, smrt... Seveda imas ljudi ki otrok ne marajo in seveda imas ljudi ki raje kot otroka, naredijo milijone v denarnici.. tukaj je treba nujno vsako stvar nedvoumno razlozit sicer zacne vsak napihovat zadeve v maloro...

Mato989 ::

eric_cartman je izjavil:

Pa ne da je to edini smisel v zivljennju.. Mislim bolj iz bioloskega stalisca.. torej rojstvo, reprodukcija, smrt... Seveda imas ljudi ki otrok ne marajo in seveda imas ljudi ki raje kot otroka, naredijo milijone v denarnici.. tukaj je treba nujno vsako stvar nedvoumno razlozit sicer zacne vsak napihovat zadeve v maloro...


Potem to ni težava odkrito rečeno, če imajo lahko tam romi po par otrok v blatu in jih spravijo gor, potem lahko tudi ti in vsak izmed nas opravi ta "biološki smisel" gre se zato da pačželiš ti nekvišji standard, gledano GLOBALNO (tako kot je globalno tole biološki smisel!) glede na to v kakih razmerah odrastejo otroci, ne vidim težave da ne bi zmogel z jurija ali celo manj, pomisli koliko je povprečni prihodek ljudi na Svetu :) ali da ti olajšam, mislim da je tisti z jurija med par % najbogatejših :)

A110 ::

3much5me :: danes, 20:11:12citiraj
#
A110 je včeraj ob 15:17:08 izjavil:
sam sem delal med pocitnicami ko sem bil se v srednji soli v firmi kjer navadni delavci na 3 izmene dobijo 900 do 1200 tisti na 4 izmene pa vsi 1200-1400. pa delo sploh ni fizicno prevec naporno ali pa da bi bil kak hiter tempo. je kvecjemu prej ti dolgcas kot pa da si utrujen (ce odstejemo vrocino poleti). zacetniki z diplomo pa vsi takoj vsaj 1000e. tako da res nevem zakaj za vraga bi nek inzenir po 5 letih z dodatkih bil vesel in zadovoljen z 1000e neto. pa je to podjetje na stajreskem in ne nekje v osrednji sloveniji.

Moraš da veš, ekonomisti niso vredni nič v kolikor niso sposobni bodisi že nimajo rezervirane službe.

nevem od kod si ti ekonomiste potegnil?

GrimReaper ::

korenje3 je izjavil:

grimreaper, ne vem kaj ti bluziš. 1050EUR je povprečna neto plača v sloveniji.

To ti ne pove nič, veliko več ti pove podatek da 2/3 ljudi dobi manj od teh 1000EUR.
V naši firmi sem pa kar siguren da 2/3 dobi manj kot 750EUR, skoraj 2/3 je verjetno samo proizvodnih delavcev, ki imajo med 600 in 700EUR, večina v logistiki verjetno tudi ne dobi dosti več, enako vzdrževanje.
Tako da mojih 920EUR je veliko kakorkoli pogledaš. Pa tudi sam drugače ne bi imel tolk, to gre velika zasluga novemu šefu, ki je nekako le uspel prepričat direktorja razvoja, da si zaslužim več kot ostali. Pod starim sem v 4 letih prišel iz 670 na 740EUR. Zdaj po 6 letih bi imel verjetno 760EUR.
Ampak za tak preskok v plači moraš pokazat precej, ni to tako kot ostali, 8:00 čik pavza, 10:00 malica, sam sem v najboljših dneh delal tudi 10 ur zapored brez da bi šel na stranišče. Pa seveda kvaliteta dela je na precej večjem nivoju, enako je s hitrostjo, vse naredim v najkrajšem možnem času.
Izobrazba nima veze, 5. ali 6.1 stopnja (pa tej bi se IMO moralo rečt 5.1 ali vsaj 5.5, ker nima veze s 6.2), slednjo ima zdaj počasi itak že skoraj vsak, ko v Kranju na veliko štepajo inženirje mehatronike, tako da ima že vsak vzdrževalec tako izobrazbo.
Pri plači je itak pomembno samo znanje in sposobnosti, pred kratkim je šel v pokoj eden, ki je ponavljal celo 6. razred osemletke, več kot OŠ ni naredil, pa je bil po hierarhiji takoj pod direktorjem, zamenjati so ga morali pa kar štirje. Ampak ta človek je imel govorne sposobnosti na nadnaravnem nivoju.

Prav če v LJ dobite več, ampak meni je všeč ravno to, da imam šiht 10km preč in se vozim po praktično prazni dolini.
Ni pa verjetno tako slaba firma, če imaš nove ljudi, ki ne vedo niti kaj so to Lesce, kaj šele kje so, čeprav so samo par km stran in jih verjetno poznajo vsi Ljubljančani. Tako da imaš tudi ljudi iz Štajerske in Dolenjske.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

ko berem kaj pišeš lahko rečem da je tvoja plača primerna.

"govorne sposobnosti na nadnaravnem nivoju". jao jao...

to v zvezi s štancanjem diplom pa nekako res velja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

GrimReaper ::

Govorne sposobnosti ali retorika, kaj je tukaj narobe veš samo ti.
Sem pa že rekel da je moja plača povsem primerna. Pač glede na plače ostalih v firmi, če bi bila minimalna plača 800€, bi pa tudi sam lahko mirno spal z 1200€.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

dope1337 ::

Ko se pride do vprasanja visine place, velikokrat zamre razum (obeh partij).

Najveckrat je samo merjenje kurca ;)

Ze veckrat videno, ko slabse produktivni delavci z boljso retoriko in pogajalskimi spretnostmi pridejo do visje place, kot njihovi produktivnejsi "sotekmovalci".

V SLO je problem predvsem v visjem kadru (beri: management) ter staresinam v raznih podjetjih, ki so nejevoljni prenasati svoje znanje mlajsim generacijam ter tu pa tam tudi prisluhniti kaksnim abstraktnim idejam.

Kot delavci (sem spadajo tudi razvijalci, arhitekti, gradbeni inz., strojni inz., ipd ... - da, niso nic visje od statusa "delavec") smo pa slovenci naceloma zelo marljivi, samokriticni (primerjano z vecino EU, severno-srednjo-juzno Ameriko, Afriko), dokaj skromni (vseen perspektivni), spostovani drugod (kjer so nas ze spoznali), dobro sodelujemo med seboj (drugje kot doma), pa se par superlativov bi lahko dodal, sam pol bi blo ze kicasto vse skupaj xD

Kot upravljalci firm ... Katastrofa.

Problem je, da je za to spoznanje potrebno pogledati izven nasih meja ... Nato se je pa zelo tezko vrniti xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Crimson_Shadow ::

A110 je izjavil:

sam sem delal med pocitnicami ko sem bil se v srednji soli v firmi kjer navadni delavci na 3 izmene dobijo 900 do 1200 tisti na 4 izmene pa vsi 1200-1400. pa delo sploh ni fizicno prevec naporno ali pa da bi bil kak hiter tempo. je kvecjemu prej ti dolgcas kot pa da si utrujen (ce odstejemo vrocino poleti). zacetniki z diplomo pa vsi takoj vsaj 1000e. tako da res nevem zakaj za vraga bi nek inzenir po 5 letih z dodatkih bil vesel in zadovoljen z 1000e neto. pa je to podjetje na stajreskem in ne nekje v osrednji sloveniji.


WHAT?

Resno? Jaz na 4 izmene dobim okili 830 evrov! (neto seveda)
We create worlds

Zgodovina sprememb…

A110 ::

ja govorim o neto placah. + da dobijo se 13 placo in 800e neto regresa. pa ni to neka manjsa firma ampak 1000+ zaposlenih

korenje3 ::

Zdravo. Malo gledam plače inženirjev, pa vidim da so po novem povprečno 2200-2600EUR bruto/mesec. Pred enim letom so bile te 1800-2200EUR/bruto. So šle plače res tako gor v enem letu? Res da je kao gospodarska rast velika...
to mislim predvsem na vzorce, ki so jih ljudje dali na placa.si.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Tilen ::

Plače so šle precej gor, ker si normalna podjetja lahko privoščijo manjšo fluktuacijo ljudi.

Plače z velikim pospeškom

 :D

:D

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskra Mehanizmi Brnik plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414320 (1297) McBoby
»

Koliko plače za vodjo proizvodnje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18233275 (7883) solatko
»

Razmere tako hude, da jemljejo vse ki želijo delat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10425116 (20482) Mato989

Več podobnih tem