» »

Rabljeni avtomobil okoli 8000 EUR

Rabljeni avtomobil okoli 8000 EUR

Temo vidijo: vsi
«
1
2

uporabnik44 ::

zdravo

prosil bi za nasvet, kupujem rabljen avto do 8k eur, dnevno delam cca 55-60 km (brez AC)
znamka in model nista važna, samo da ma dovolj prostora za 1,90 m voznika :)

marsovcek ::

Hmm, lahko malo bilj opredelis svoje zelje? Tako lahko dobis starega, zgonjenega BMW X5, ali pa skoraj novo Kio.

Torej, zeljena karoserijska oblika? Imas druzino, moras parkirati v zelo ozke luknje? Koliko opreme zelis? Se ukvarjas s kakim sportom, da rabis velik prtljaznik? Imas poznanega serviserja ali znas tudi sam kaj popraviti?
S svojimi 194 cm sem se popolnoma udobno vec let prevazal tudi v Cliu mk1...

uporabnik44 ::

raje novejši avto kot zgonjen BMW

glede oblike pa je lahko limuzina, kombilimuzina, karavan, suv ... Trenutno sva sama s punco, parkiranje ni problem, rabim dokaj velik prtljaznik zaradi službe (dokumenti, načrti, oprema), avto pa vozim k poznanemu serviseru
Edina zahteva glede opreme je avtomatska klima ter 5 vrat

Washer ::

Volvo v50 :D

mikojan ::

Golf V gti.

JC Denton ::

Vzemi par let starega Francoza ali Korejca, tisti bodo zagotovo manj zgonjeni kot kak nemški avto.

Golf V GTI, hahaha.

B-Stard ::

bambam20 ::

Zstiller ::

B-Stard je izjavil:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=....


Če ima tale jajca 211k kilometrov sem pa jaz papež.

bambam20 ::

Zstiller je izjavil:

B-Stard je izjavil:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=....


Če ima tale jajca 211k kilometrov sem pa jaz papež.


S-klasa je za tebe jajca. Pri tem modelu se šele pri 500.000 km motor dodobra uleže.

hojnikb ::

pa vse ostalo zacne razpadat ;)
#brezpodpisa

Zstiller ::

Ja tole je jajca x število lastnikov x nazaj zavrteni kilometri in bog si ga vedi kaj vse so z njim delali. Op je prosil za avto ne pa stare gare.

loveJDM ::

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Če bi imela celotno poštemplano knjigo bi bilo morda vredno razmislit...

AapocalypseE ::

S to hondo si hitro na 10l porabe.

Nekomu je to ok, nekomu pa absolutno preveč.

borisk ::

juhu, 13 post in smo že prišli do porabe.

C5 karavan. udobni sedeži, udobno podvozje, da preživiš regionalke. npr:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......

p0ki ::

nevem zakaj mi ne gre linka dodat
http://avtoprem.si/
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0ki ()

Longinus ::

Za tak denar dobis citroena c4 , dizla
Poraba je nekje 5.6 litrov,kombinirana voznja
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

kingsix ::

loveJDM je izjavil:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Če bi imela celotno poštemplano knjigo bi bilo morda vredno razmislit...


+1, zakon avto in zelo zanesljivi... in ne ne prideš hitro na 10l porabe. Če so relacije AC si z lahkoto na tam slabih 8l.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

AapocalypseE ::

Jaz si nebi kupil takšnega avta, da mi bo pil na AC z lahkoto slabih 8l, ampak takšnega, da mi bo z lahkoto slabih 5l.

Kje je šele mestna poraba tega bencinarja.

10l je neizogibno s tem avtom sploh, če ne voziš kot dedek.

m0LN4r ::

Kupis cim novejsi avto, po moznosti z garancij in brez rje.
Brez rje pomeni, da je resnicno ne najdes oz. je skoraj ni.

Pazi se une fore, ko ti eni pokazejo avto v 2 sekundah pa recejo, da ni rje nikjer.
Poglej spredaj pr pogonskih kolesih malo sraufe, pa zadnjo os ipd.

Poglej si ene 10 razlicnih na tak nacin, pa vzem tistga z cim manj rje. Za 8000.-eur bi moral najt takega, ki zgleda od spodaj, kot iz salona.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NikolormousB ::

Za manj kot 10 jurjev dobiš nov Citroen C-elysee ali Škodo Rapid. Oba sta precej prostorna za svoj denar. Opreme sicer ni na pretek, ampak imaš osnovne stvari. Airbagi, klima, mp3 radio, tempomat itd. Pa predvsem dolgo tovarniško garancijo, preverjeno tehniko in relativno nizke stroške vzdrževanja.

Npr: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

kingsix ::

AapocalypseE je izjavil:

Jaz si nebi kupil takšnega avta, da mi bo pil na AC z lahkoto slabih 8l, ampak takšnega, da mi bo z lahkoto slabih 5l.

Kje je šele mestna poraba tega bencinarja.

10l je neizogibno s tem avtom sploh, če ne voziš kot dedek.


Ne vem kaj fantaziraš... kolega ma ravno ta avto in ima po računalniku porabo 7,8l. Vozi pa se 25km po AC v službo (130-150kmh) in kakšne 8km na dan po mestu.
Gledano po spritmonitorju je tako: 44 avtov.. min: 6,31 med: 7,99 max: 12,80

Koliko pa misliš da pijejo dizli po mestu? pod 5? Sanjaj.
Primerljivi dizel (npr VW passat) dobiš za 9k podoben letnik ampak bolj zvožen. Poraba...min:4,21 mid: 6,20 max: 8,73. Z tem, da so servisi dražji in več tveganja za okvare, sploh pa, če skoz voziš na kratke relacije.

Kakorkoli..tole ni sedaj tema.

m0LN4r ::

dnevno delam cca 55-60 km (brez AC

To se slisi kot fina regionalka, super za kakega lahkega dizla.
59-99
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AapocalypseE ::

Sem napisal, da dizl pije po mestu pod 5? Bencinar in dizl logično oba pijeta več po mestu, ampak bencinar ma itak serijsko tolko višjo porabo, da se še mestna vožnja tolko bolj pozna.

Tako kot je molnar napisal, super za lahkega dizla. Takšnega dizla bi še spravil na 4L po AC, če bi lepo enakomerno vozil brez nepotrebnih pospeševanj.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

OP kupuje avto primarno za regionalko. Pri 90 v 5. oz. 6. prestavi so razlike v porabi minimalne. Še 300 konjski V8 pije krepko pod 10 pri taki vožnji.

AapocalypseE ::

Evo super avto:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Nizka poraba, cestnina in zavarovanje.

Pa še prostoren je.

Samo ene lepe ALU felne gor in zmaga.

janezvalva ::

za naše regionalke bo tale čisto fajn:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

uporabnik44 ::

kot ste predlagali razmišljam o lahkem dizlu (1.6 mašina) tipa focus, c4, ceed, astra ...

chort ::

Ne me narobe razumet, vozim dizla. Ampak ne razumem logike kogarkoli, ki za relativno kratke vožnje (let's face it, 50 km na dan je običajno 25km v vsako smer z daljšim postankom vmes) priporoča dizla. Za začetek se dizel najprej 10-15 km greje na delovno temperaturo (sploh moderni dizli), med katero poraba ni majhna, zaradi tega se ti paca DPF, pri pogostem menjanju prestav se sesuva dvomasni vztrajnik, turbina se ves čas segreva in ohlaja itd. O ekologiji ne bom, ker bi bil hipokrit (3.6 V8 dizel...). Za njegove potrebe je po mojem mnenju idealen atmosferski bencinar nekje med 1.6 in 2l delovne prostornine. Če ga skrbi poraba investira raje jurja v dober sistem za plin, pa se vozi napol zastonj.

Navor je pri dizlih edina res pozitivna stvar, porabo prej ali slej več kot izničiš z menjavo prej naštetih komponent.

Kar se tiče konkretnih modelov, Honda FR-V je čudna a dobra, kak (grand) Scenic ki je relativno drag, C4 Grand Picasso ampak so baje 1.6 bencinci malo problematični.

Isotropic ::

še dobre 3 jurje daš, pa maš novo fiesto 1.0 turbo, oprema style.

kosta ::

Bi rekel VW Golf 5 zaradi res odličnega podvozja, že serijski se odlično pelje, da ne govorim o sportline paketu. Ampak je že kar stara zadeva, zato ti raje predlegam kaj novejšega. Zgoraj sem videl predlog za Volvo V50 in se pridružujem. Je karavan, IMO lepe oblike, dovolj velik ni pa spet 5m dolga krava. Skratka odličen avto, smo ga imeli več let in bi za verjetno imeli še danes, če ne bi bil premajhen za camping. Evo še en primerek:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kosta ()

radmannsdorf ::

wini ::

Konec koncev naj OP vzame kar mu pač dopade. Glavno da je vsak s svojim zadovoljem.
Predlagan focus za 8k+drobiž se mi zdi dobra opcija za tale denar.

HotBurek ::

Predlagam ti nakup starejšega BMWja z solidno opremo ter rednim in doslednim vzdrževanjem.

Konkretno: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...

Za avto na zgornjem linku predvidevam, da je servisiran "po reglcih", ter da je avto v originalnem stanju, skratka nemodificiran. (nekateri iz BMWjev odstranijo DPF filter... -> kazen) Od opreme ima iDrive, če kdaj potuješ za navigacijo. Ter samo zadnji pogon, da se lepo pelješ skozi ovinke.

Glede na rating hendlerja, tak avto lahko (če ti je všeč) kupiš in naročiš po telfonu. V Sloveniji je potem homologacija (90€), DMV (~450€, traja 10dni), tehinični + tablice + registracija.
Izračun DMVja: http://avtoalan.com/dmv.html

Porabo z normalno vožnjo računaš na 8L/100km.

Prostornost spredaj: V zgornjem primeru (avto ima M opremo), lahko sedežu nastavljaš tudi kot naklona za sedalni del, ter ga raztegneš naprej, da celotna noga počiva. Prav tako ima na bokih sedežev dodatne blazine (nastavljaž z gumbom skupaj/narazen), in si kot v eni školjki.

Vsega skupaj sem v takem sedežu (in avtu) presedel in prevozil 50.000+ km. Zaenkrat zadovoljen, imamo "tvojo" višino, pa imam sedež nekje na 2/3 od spredaj nazaj. Sam se lahko tudi usedem za voznikovim sedežom (v/iz zadne klopi je težje, ker je sprednji steber od vrat bolj nazaj).

Pri BMWjih imajo take sedeže ("bolj" nastavljive) samo tisti z M opremo. Verjetno isti sistem pri ostalih proizvajalcih (S-line...)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

bluesands ::

lp, najprej bi bilo treba napisati kakšne velikosti avtomobil se kupuje oz potrebuje. Starost ni čisto pomembna, saj to tudi 8 let stari avtomobili lahko zelo dobri. Odsvetujem športne avtomobile ali avtomobile s športnimi podvozji, ker bo na slovenskih cestan avto neudoben spoh če se vozi izven ac. Obvezno mora biti avto slovenskega porekla, obvezno naj ima potrjeno servisno knjigo na uradnih servisih znamke (uradnih! in ne pri domačih mojstrih). Boljše je če se avto ni uporabljal za mestne vožnje ali vožnje v hrib ampak je bil vožen po ac. Izogibaj se tudi velikim/eksotičnim avtomobilom, ker imajo enormne stroške vzdrževanja in registracije.
Kupi direktno od lastnika ali od trgovine, ki prodaja tudi nove avte. Raznim posrednikom ali trgovcem, ki se ukvarjajo samo s prodajo rabljenih se izogibaj.
Če je avto starejši ali ima prevoženih več kot 100.000km, mora imeti obvezno veliki servis (menjava jermenov, vodne črpalke, vseh filtrov, svečk)na uradnem servisu

Zgodovina sprememb…

RedDrake ::

@uporabnik44:
Priporočam ti, da si pogledaš še kakšne na-pol kinderjajčke a-la Hyundai ix20, Renault Scenic ali če kje stakneš za pameten denar lahko tudi Golf Sportvan (ali Plus, ali kaj že), pač tak manjši enoprostorec. Vsi ti avti imajo konkretno veliko prostora za potnike in podobno kot navaden hatchback za prtljago. Na testni vožnji ix20 pred cca tremi leti sem bil izjemno presenenčen nad prostornostjo spredaj in zadaj - pa sem visok 185.
Za 50km na dan regionalke, pa ne vem če se ti splača iskati rabljenega dizla, ker je žal tu zelo veliko tržišče za natege. Raje poglej za kakim 1.6 ali pa 1.2 turbo bencincem s tam cca 110-120KM. Sem imel Hyundai i30 1.6 bencin, in mi je po regionalki (Logatec-Tolmin) pil realno tam 5,8-6,2 (odvisno od klime in drugih avtomobilov na cesti).

hermes ::

C4 je super zadeva; varčen in res velik prtljažnik. Imam otroka, pa je več kot dovolj prostora za na morje, smučanje itd. Varčen ne samo pri porabi, ampak tudi, če kaj crkne, gume itd.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hermes ()

urli ::

Toplo priporočam kakšnega 3-4 leta starega Renaulta (npr. Megane). Se ne kvarijo in še razmeroma kvalitetno so narejeni (za razliko od kakšnih Kia Ceed ipd. kjer so avtomobili s 100.000km obrabljeni tko kot da imajo 400.000km, ker so pač materiali nekvalitetni) - če res ne delaš z avtom grdo, je notranjost pri renaultih s celo 200.000km KOT NOVA! Pa ne posluši nekaterih pametnjakovičev iz tega forum, ki pravjo da so Renaulti jajca, da si z njim sam pri mehaniku... moraš razumet da so to osebe, ki so še nedolgo nazaj (ali še vedno) vozile renaulte iz leta 2000 in realnimi kilometri tam 500.000+. Novejši renaulti so super, tudi po raznoraznih statistikah okvar itd.! Seveda to renault haterjev ne zanima, njim se je 20 let star jajc, ki je zamenjal vsaj 5 lestnikov, kvaril in po njihovo se zdaj kvarijo vsi renaulti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

69charger ::

Megane kvalitetna notranjost? Fural prevoženega 50k, tipke za glastnost pri radiu so bile že olupljene (tipična Renault fora), čudni zvoki iz plastike vrat... preh kot se sprijaznite, da avto za množice za male pare ne bo perfect boljše bo.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

urli ::

Letnik oz. modelno leto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

69charger ::

Se mi zdi da je bil 2010, to je model trojka.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

bambam20 ::

uporabnik44 je izjavil:

kot ste predlagali razmišljam o lahkem dizlu (1.6 mašina) tipa focus, c4, ceed, astra ...



Sem bi ti dodal še Ford C-max 1.6 tdi.. udoben, lep pregled skozi vsa okna, prostoren, nizka poraba 5 litrov po AC-ju brez problema pri hitrosti 130 km/H, turbina lepo deluje in avto zvezno pospešuje , plus precej velik prtljažnik ima, neproblematičen avto.

sandmat ::

69charger je izjavil:

Megane kvalitetna notranjost? Fural prevoženega 50k, tipke za glastnost pri radiu so bile že olupljene (tipična Renault fora), čudni zvoki iz plastike vrat... preh kot se sprijaznite, da avto za množice za male pare ne bo perfect boljše bo.


Občasno vozim enega takšnega letnik 2010 in se nič ne lupi. Plastika precej boljša kot v raznih VW, škodah in podobnih. Kilometrov precej več kot 50k

bluesands ::

če razmišljaš o lahkem dizlu in srednjem segmentu priporočam opel astro

harmony ::

HotBurek je izjavil:

Predlagam ti nakup starejšega BMWja z solidno opremo ter rednim in doslednim vzdrževanjem.

Konkretno: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...

Za avto na zgornjem linku predvidevam, da je servisiran "po reglcih", ter da je avto v originalnem stanju, skratka nemodificiran. (nekateri iz BMWjev odstranijo DPF filter... -> kazen) Od opreme ima iDrive, če kdaj potuješ za navigacijo. Ter samo zadnji pogon, da se lepo pelješ skozi ovinke.

Glede na rating hendlerja, tak avto lahko (če ti je všeč) kupiš in naročiš po telfonu. V Sloveniji je potem homologacija (90€), DMV (~450€, traja 10dni), tehinični + tablice + registracija.
Izračun DMVja: http://avtoalan.com/dmv.html

Porabo z normalno vožnjo računaš na 8L/100km.

Prostornost spredaj: V zgornjem primeru (avto ima M opremo), lahko sedežu nastavljaš tudi kot naklona za sedalni del, ter ga raztegneš naprej, da celotna noga počiva. Prav tako ima na bokih sedežev dodatne blazine (nastavljaž z gumbom skupaj/narazen), in si kot v eni školjki.

Vsega skupaj sem v takem sedežu (in avtu) presedel in prevozil 50.000+ km. Zaenkrat zadovoljen, imamo "tvojo" višino, pa imam sedež nekje na 2/3 od spredaj nazaj. Sam se lahko tudi usedem za voznikovim sedežom (v/iz zadne klopi je težje, ker je sprednji steber od vrat bolj nazaj).

Pri BMWjih imajo take sedeže ("bolj" nastavljive) samo tisti z M opremo. Verjetno isti sistem pri ostalih proizvajalcih (S-line...)

Dovolj mi je samo prvi stavek

!!!Verkauf ohne Garantie!!!

, da vem da stvari niso tako kot izgleda.

Ne razumem zakaj predlagas nekaj, kar nisi niti sprobal, ne videl ne nic..niti osebno poznas prodajalca. Pa se pravis, da ga lahko poklice in da ga dostavijo. OMG pa saj ni govora o novem avtomobilu, temvec o kisti z 200k prevozenih. Kater bedak gre kupit avtomobil brez ogleda.

jero_no1 ::

+ ta BMW prihaja v leta, ko bo lahko postal finančna jama brez dna.
Medtem ko dobiš avto srednjega razreda za iste €€€ vsaj pol mlajšega, z manj km in nižjimi stroški vzdrževanja.

primozpzp ::

Golf VI, 1.2 TSI oz. 1.4 TSI (bodi pozoren da so že zamenjali verigo sploh pri 1.2 TSI!!), poraba 7L-8L po mestu, majhna registracija in drugi stroški, zelo prostoren. Zaradi turbine je tudi poskočen cca. 10s do 100kmh. Ko boš želel prodajati, bo držal ceno. imam ga že 2 leti,podobne pogoje ko ti, zelo zadovoljen.

urli ::

sandmat je izjavil:

69charger je izjavil:

Megane kvalitetna notranjost? Fural prevoženega 50k, tipke za glastnost pri radiu so bile že olupljene (tipična Renault fora), čudni zvoki iz plastike vrat... preh kot se sprijaznite, da avto za množice za male pare ne bo perfect boljše bo.


Občasno vozim enega takšnega letnik 2010 in se nič ne lupi. Plastika precej boljša kot v raznih VW, škodah in podobnih. Kilometrov precej več kot 50k


Itak da se načeloma ne ampak haterji kot haterji. Meni se v bistvu ne da več z njimi ukvarjati, ker nima smisla. Izguba časa...

Da tistih, ki predlagajo nakup starih BMWjev niti ne omenjam. Pa sem drugače fan BMW, da ne bo pomote, sem jih tudi kar nekaj dal čez in to ne starih jajcev ampak starih do cca. 3 leta ampak v stare BMW jajce bi me bilo pa sram sesti. Za 8000€ pač ne dobiš spodobnega rabljenga BMWja, ki ni ravno modelno leto od pamtiveka. Za spodoben rabljen BMW moraš pač imeti vsaj 15.000€. Za 8000€ se pa, če imaš kaj v glavi, ne kupuje zgojenih BMWjev ampak čim mlajši avto s katerim načeloma ne bi smelo biti težav (avtohiše dajo na take lahko še nekajletno garancijo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

SambaShare ::

Saj Slovenija očitno postaja neka nova Bosna. Na cesti sami stari BMW in VW. Za 8k pa ja raje kupiš korejca/italjana/francoza nekje lokalno, kjer se lahko prepričaš o ohranjenosti. Za tak denar bi lahko še novega kupil, res pa da bo jajček.

Ne pa preko interneta nek BMW z 200k km za povrhu še brez garancije. Najverjetneje 2x prevrteno in zgonjeno do konca, ampak je pa BMW ane.

sandmat ::

btw, a nihče več ne pogleduje za avti velikosti twingo/lupo/clio/hyundai i10/20 itd? Glede na predhodnike so se po občutku pošteno zredili (v širino, višino, medosno razdaljo). Tudi pri 130 na avtocesti se verjetno z 80kW motrojem da čisto normalno vozit. Mislim, da cliota z večino opreme dobiš za kakih 12k (morda pa še kaj ceneje, če se zdealaš). Voziš naslednjih 10 let in imaš mir
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup rabljenega avta z avtoneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8123112 (19425) Robi :P
»

Kateri avto do 6000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6312035 (9713) mat xxl
»

Nakup avtomobila do 5000EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7011803 (9177) Spxy
»

VW Passat letnik 1999-2003 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
538023 (6500) fokz8
»

"gokard" za slabe 10k? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
37865982 (54321) Unknown_001

Več podobnih tem