» »

Far Cry 5

Far Cry 5

««
10 / 12
»»

Dr_M ::

Eh, tudi s tipkovnico se da avion odfurat, meni je ratalo po skupno eni uri, ko dobis obcutek, ni tako tezko. Bi bilo pa fino, ce bi lahko naredil predogled proge.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ahac ::

Jaz sem 3x probal eno z avijonom in obupal...
Verjetno sem tudi jaz prestar. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Z letalom je čisto fino letet čez mapo pa iskat silose ali pa baze. Kar se pa tiče tistega Nixona pa sem probal samo enkrat in nikoli več tam ob reki.

Dr_M ::

Jest sem bil prisiljen pridt cez nixon misijo, drugace nebi mogel nadaljevat. Ce nisi ravno nagle jeze, se da z malo treninga s tipkovnico letet, moras bit pa zelo nezen s tipkami.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ahac ::

Kako si bil prisiljen? Saj tisto ni nujno.

ps.
V bistvu je orenk butasto, da se letalo in helikopter furata drugače. Helikopter obračaš z miško, letalo pa s tipkami. To je čisto nesmiselno...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Furbo ::

Jap, jaz sem šel tudi enkrat čez tisto misijo.. nikoli več. Vleče se kot čreva, igra pa itak prelahka, da bi rabil zračno podporo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

McClane ::

Če se ti ne gre letenje lahko pokličeš tistega letečega kamerada in ti brez problema sklati tarče. Tiste Nixon misije pa spustiš.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

oo7 ::

Far Cry 2 details vs Far Cry 5

Dr_M ::

ahac je izjavil:

Kako si bil prisiljen? Saj tisto ni nujno.

ps.
V bistvu je orenk butasto, da se letalo in helikopter furata drugače. Helikopter obračaš z miško, letalo pa s tipkami. To je čisto nesmiselno...



Poglej dve strani nazaj, ko sem pisal o tem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lojz123 ::

Furbo je izjavil:

Jap, jaz sem šel tudi enkrat čez tisto misijo.. nikoli več. Vleče se kot čreva, igra pa itak prelahka, da bi rabil zračno podporo.

Se strinjam, najbolj lahke so postojanke povspneš se na streho ali na kakšen stolp in ko lezejo eden po eden bum v glavo. Velika mapa lepa grafika, vendar zelo zelo enolična igra. Primal je bil neprimerno bolj zanimiv, škoda pričakoval sem veliko več.

Machete ::

lojz123 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Jap, jaz sem šel tudi enkrat čez tisto misijo.. nikoli več. Vleče se kot čreva, igra pa itak prelahka, da bi rabil zračno podporo.

Se strinjam, najbolj lahke so postojanke povspneš se na streho ali na kakšen stolp in ko lezejo eden po eden bum v glavo. Velika mapa lepa grafika, vendar zelo zelo enolična igra. Primal je bil neprimerno bolj zanimiv, škoda pričakoval sem veliko več.


Zanimivo, meni je bil Primal na smrt dolgočasen. Tako, da novega niti ne gre nalagati ali kupovati?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

Jap, zdi se mi, da je AI bolj butast kot prej, sovragi se kar materializirajo iz ničesar kakih 100m stran, to ubija imersion, detajli so slabši, orožja bi se lahko bolj razlikovala,..

Všeč mi je pa svoboda tekanja po celem ozemlju takoj.

Drugače bi se dalo pa še toliko stvari dodati.. ko napreduješ, bi lahko tovornjaki dobili oboroženo spremstvo, postojanke bi lahko postajale bistveno težje (ne samo kak tip v neprebojnem jopiču), lahko bi te dejansko kdo lovil, lahko bi bila kaka težja postojanka v igri..

Nakupa še vseeno ne bi ravno odsvetoval, ampak če se ne mudi, bi bilo ql kako 50% znižanje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dr_M ::


Nakupa še vseeno ne bi ravno odsvetoval, ampak če se ne mudi, bi bilo ql kako 50% znižanje.


Jest se nisem videl igre, ki bi bila vredna polne cene (trenutno je to 60€ ali vec).
Sem pa kupil FC5 gold za 72€, pa mi ni prevec zal, ne obstaja pa druga igra, za katero bi toliko placal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

oo7 ::

Evo jaz sem igro preigral v 40 urah.
Nisem naredil vseh stranskih in tudi glavnih misij ne, ko sem odklenil eno regijo sem šel na drugo.
Prva regija od John Seed-a mi je bila še najboljša tudi ugrabitve so bile kolikor toliko zanimive. Ugrabitve pri Faith in Jacobu so se mi pa zdele brezvezne in so najedale, do konca.
Zgodba ni slaba bi lahko bila boljša.
Gameplay je dober vožnja avtomobilov tudi in seveda lepa grafika.
V mapi sem pogrešal kakšno večje mesto pa tudi nasplošno igra se mi je zdela nekako prazna zato sem se tudi kar hitro naveličal.
Stranske misije od Nixona sem naredil samo eno ribaril tudi nisem. Denarja je bilo vrh glave dovolj.
Konec igre mi je bil zanimiv ali bo nadaljevanje SPOILER :
Far Cry v stilu Fallout :)

Moja ocena bi bila 6,5/10

Isotropic ::

McClane ::

Sam sem ga končal pri cca. 30 odigranih urah, na koncu sem pustil par misij (Nixon, par nabiralniških) zdaj pa igram Arcade in mape ki so tam notri.
Drugače se strinjam z predhodniki, AI je obupen, sovragi se spawnajo dobesedno iz nič za hrbtom, outposte lahko narediš z levo roko - iz višine posnajpaš vse...
Ko imaš enkrat dušilec si praktično v GOD mode, ker ga natakneš na vse in te živ bog ne opazi, orožij je premalo na voljo in ni veliko razlik ozr, nisem imel potrebe in želje po nadgradnji. Denarja sem imel na koncu toliko da me sploh ni zanimalo, dobre stvari bi morale biti dražje ali pa težje dosegljive.
Mehanika igranja se preveč ponavlja, preveč ugrabitev, obvezni monologi in nato pobegi..
Bojevanje je drugače dobro, se lepo igra, samo vseeno bi lahko vse skupaj malo popilili.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Dr_M ::

Je ze komu uspel raziskat tole stavbo?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kitl76 ::

Ne kaj pa je v njej?

yayo ::

dlc?

Skyman ::

travnik edition out..cpy 39gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

kitl76 ::

CPY so res zakon sicer imam original samo vseeno kapo dol.:D

Furbo ::

Hudo, pa ravno danes sem hotel napisati, kako jim bo to uspelo, glede na to, da se zadeva stalno povezuje na net, za vsak nakup v trgovini itd..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dxx ::

Furbo je izjavil:

Hudo, pa ravno danes sem hotel napisati, kako jim bo to uspelo, glede na to, da se zadeva stalno povezuje na net, za vsak nakup v trgovini itd..

Bi ti rekel kar amater. Že več različic teh kao bulletproof tehnologij je končalo na travniku. Tale denuvo5 pa ni nič kaj izjema. 15dni? Hitro bi rekel.

Isotropic ::

ja no, spomni se, koliko časa so rabili za primal.
mislim da kakšno leto.
just cause 2 je pa tut ze dolgo zunaj, pa ne vem, ce so ga sploh ze

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

afaik so ga, pa tud jc3, nfs 2015..

mjolnir ::

afaik so ga, pa tud jc3, nfs 2015..

NFS 2015 niso, ker je igra always online.

gddr85 ::

menda so, deluxe edition...nej en proba, pa da vidmo :P

Furbo ::

dxx je izjavil:

Furbo je izjavil:

Hudo, pa ravno danes sem hotel napisati, kako jim bo to uspelo, glede na to, da se zadeva stalno povezuje na net, za vsak nakup v trgovini itd..

Bi ti rekel kar amater. Že več različic teh kao bulletproof tehnologij je končalo na travniku. Tale denuvo5 pa ni nič kaj izjema. 15dni? Hitro bi rekel.

A je treba žaliti? Bi ti rekel kar skret.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ZiedRieke ::

Špil še nima SLI supporta? Če Disablam SLI imam 50-60fps, če pa vklopim SLI pa padem na 35 FPS..

Enron x86 ::

@ZiedRieke, dela SLI. Sicer se včasih pojavijo kašne čudne barve/čudni odtenki svetlobe, ampak načeloma se kar pozna pri številu FPS.
A imaš nameščene najnovejše gonilnike 391.35?

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

mitkos ::

Kaj za vraga je uno orožje, ki ti ga pusti po misijah, tisti ki ga rešiš iz električne pasti, ko izklapljaš generatorje?

Furbo ::

Neko alien sranje, jaz ga ne uporabljam, ker po mojem ne sodi v to igro.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

avtek ::

Kaj pa mate navadno equipano?

Jaz sem zdaj končal z Faith (ne še vseh stranskih misij, ampak z njo sem končal) in sem trenutno na M60, lok (ne vem kater model) in pa RPG. Secondary še nimam nič pametnega za odklenit. Čakam, da bo kot na FC4 kot nek metalec granat za secondary weapon...

kitl76 ::

M60 top orožje končal dva šefa še zadnji, ki pa je že čisto pred vrati.

Pinturicchio ::

Far Cry 5 je največja prevara med igrami zadnjih let. Sej ne rečem, igra je zelo optimizirana, deluje tudi na slabših sistemih, okolica je čudovita, ogromno likov, dobra zgodba, pestro dogajanje itd..., ampak fizika v igri je pa obupna. Od sovragov, ki zgledajo kot da so na rolerjih, do nas ko tečemo v navpičen hrib s polno paro brez problema, da ne govorim o takedownu, ki zgleda kot bi zagrabil lutko, do povijanja rane in še bi lahko našteval. Nasploh mi igra deluje "prehitra" in nerealno, ter se lahko skrije pred 3 in 4.

Zgodovina sprememb…

Linko ::

V primerjavi s Crysiom je kar nekaj. Fizike sploh ni. En je nalimal video primerjavo med FC2 in FC5... Katastrofa

Furbo ::

Morda zato, ker so se spajdašili z AMD, imajo oni kaj za fiziko?

Precej stvari je bilo boljših v 4ki, fizika je izginila, grmovje, drevesa, se ne odzivajo na igralca, na eksplozije, helikopter..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

peburuchug ::

Ja, tole je bolj FarCry -5. Očitno so predvideli kaj kupci želijo, glede na to da se prodaja bolje od prejšnih. Da ni vredno torrenta mi je bilo jasno že na začetnem "hold W to continue". Kmalu bojo celi špili tok "zoptimizirani" da boš od začetka do konca prišel z vklopljenim Kaps Lokom :/

Zmajc ::

FC4 je uporabljal Nvidiin PhysiX, ne vem zakaj so se šli pajdašit z AMDjem na račun porazne fizike.

Tudi ko jih vstreliš z lokom jih vrže kot da si jih vstrelil najmanj z protiletalkim šmajserom. :))

Drugače če ignoriraš fiziko je igra meni osebno top shit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Predator X ::

Zmajc je izjavil:

FC4 je uporabljal Nvidiin PhysiX, ne vem zakaj so se šli pajdašit z AMDjem na račun porazne fizike.

Tudi ko jih vstreliš z lokom jih vrže kot da si jih vstrelil najmanj z protiletalkim šmajserom. :))

Drugače če ignoriraš fiziko je igra meni osebno top shit.


WHAT?!
BF ma tud porazno fiziko, ker ne uporabljajo physx.

Zgodovina sprememb…

Zmajc ::

Očitno so šli na drug physics engine in jim ni uspelo še vse izpilit. Nikjer ne piše da je fizika slaba ker NE uporabljajo physix.

Furbo ::

Zmajc je izjavil:

Očitno so šli na drug physics engine in jim ni uspelo še vse izpilit. Nikjer ne piše da je fizika slaba ker NE uporabljajo physix.

Meni se pa zdi, da tvoj stavek pomeni točno to.

Šli so na drug stroj, posledice so vidne. Igra je fertik, čas za piljenje je mimo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zmajc ::

Najverjetneje so razlog AMDjeve grafe v konzolah.

Izi ::

Furbo je izjavil:

Morda zato, ker so se spajdašili z AMD, imajo oni kaj za fiziko?

Sami poznavalci tukaj :P
Danes sicer v igričarskskem svetu obstajata samo dva API-ja za fiziko. Havok in PhysX. Ampak PhysX ne uporablja praktično nihče več, ker Havok velja za standard, kot za večino Microsoftovih zadev.

PhysX je stari API za fiziko, ki ga je razvila Nvidia in ga dandanes ne uporablja praktično nihče več. Edina znana igra, ki ga je uporabljala v zadnjih letih je bil Fallout 4. In PhysX deluje na vseh računalnikih ne glede na grafično kartico. Na Nvidia grafičnih je lahko tekel na GPU ali CPU (samo eno-nitno), pri AMD pa samo na CPU ampak je tekel več-nitno. Razlike praktično ni bilo.

Havok pa je Microsoftov API za fiziko in ga dandanes uporabljajo praktično vse igre tako na PC kot na konzolah.
Vse Far Cry igre (razen enke) uporabljajo Havok.
Ni nobene razlike v delovanju Havoka na Nvidia ali AMD grafični kartici.


Ravno včeraj sem končal Far Cry 4, ki sem ga začel igrati po preigranem Far Cry 5. Razlike v fiziki med Far Cry 4 in Far Cry 5 ni nobene. Spet gre za rožnata očala in nostalgijo ;)
Tudi v Far Cry 4 sovražniki kot lutke letijo po zraku, če jih pokosiš s katerimkoli orožjem, ki uporablja 50. kalibrsko municijo.
Sem bil posebej pozoren na fiziko in umetno inteligenco. Fizika je pri FC4 in FC5 enaka, medtem ko je AI pri FC5 celo malenkost boljši. Pri obeh igrah se sovražniki spawnajo iz niča na razdalji nekje okoli 50 metrov, so pa sovražniki v FC5 veliko bolj nepredvidljivi kot v FC4, ker so precej bolj statični in te praktično nikoli ne morejo presenetiti.

Ampak roko na srce, kot večina igralcev moram tudi jaz reči, da je tako fizika kot AI tudi v FC5 še vedno pod kritiko in rabi še precej dela in izboljšav. Od FC2 naprej je vse razen grafike in zgodbe, bolj ali manj enako.

Zmajc ::

Stvar ki je meni v FC seriji najbolj všeč so prav fenomenalno narejeni antagonisti. Tudi John Seed v PC5 je nekako uspel prekositi Pagan Min-a iz 4ke

Lahko bi celo trdil da v celi gaming industriji ni primerljivo dobrih zlikovcev. Čista 10ka. :D

Intro scena z helikopterjem je prav fenomenalno zrežirana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

D3m ::

Izi je izjavil:

Furbo je izjavil:

Morda zato, ker so se spajdašili z AMD, imajo oni kaj za fiziko?

Sami poznavalci tukaj :P
Danes sicer v igričarskskem svetu obstajata samo dva API-ja za fiziko. Havok in PhysX. Ampak PhysX ne uporablja praktično nihče več, ker Havok velja za standard, kot za večino Microsoftovih zadev.

PhysX je stari API za fiziko, ki ga je razvila Nvidia in ga dandanes ne uporablja praktično nihče več. Edina znana igra, ki ga je uporabljala v zadnjih letih je bil Fallout 4. In PhysX deluje na vseh računalnikih ne glede na grafično kartico. Na Nvidia grafičnih je lahko tekel na GPU ali CPU (samo eno-nitno), pri AMD pa samo na CPU ampak je tekel več-nitno. Razlike praktično ni bilo.

Havok pa je Microsoftov API za fiziko in ga dandanes uporabljajo praktično vse igre tako na PC kot na konzolah.
Vse Far Cry igre (razen enke) uporabljajo Havok.
Ni nobene razlike v delovanju Havoka na Nvidia ali AMD grafični kartici.


Ravno včeraj sem končal Far Cry 4, ki sem ga začel igrati po preigranem Far Cry 5. Razlike v fiziki med Far Cry 4 in Far Cry 5 ni nobene. Spet gre za rožnata očala in nostalgijo ;)
Tudi v Far Cry 4 sovražniki kot lutke letijo po zraku, če jih pokosiš s katerimkoli orožjem, ki uporablja 50. kalibrsko municijo.
Sem bil posebej pozoren na fiziko in umetno inteligenco. Fizika je pri FC4 in FC5 enaka, medtem ko je AI pri FC5 celo malenkost boljši. Pri obeh igrah se sovražniki spawnajo iz niča na razdalji nekje okoli 50 metrov, so pa sovražniki v FC5 veliko bolj nepredvidljivi kot v FC4, ker so precej bolj statični in te praktično nikoli ne morejo presenetiti.

Ampak roko na srce, kot večina igralcev moram tudi jaz reči, da je tako fizika kot AI tudi v FC5 še vedno pod kritiko in rabi še precej dela in izboljšav. Od FC2 naprej je vse razen grafike in zgodbe, bolj ali manj enako.


Oni niso nič razvili. Temveč kupili.
|HP EliteBook|R5 6650U|

yayo ::

Linko je izjavil:

V En je nalimal video primerjavo med FC2 in FC5...

Predator X ::

Kva pa vi zdej nabijate?

Pustil so fiziko zarad denarja in časa. Prioriteta je bila drugje.

Zgodovina sprememb…

Izi ::

D3m je izjavil:

Izi je izjavil:

PhysX je stari API za fiziko, ki ga je razvila Nvidia

Oni niso nič razvili. Temveč kupili.

Ja, imaš prav. Oba sta že večkrat zamenjala lastnike. Lepo da kdo prebere kar pišem ;) Tudi "stari" ne bi smel napisati, saj je Havok starejši kot PhysX.

Physx so leta 2001 naredili pri firmi NovodeX, leta 2004 so ga najprej kupili pri firmi Ageia, potem pa ga je leta 2008 kupila Nvidia in ga razvijala naprej. Zadnja verzija je iz junija 2017.
Havok pa je leta 2000 naredila irska firma Havok, leta 2007 ga je najprej kupil Intel, potem pa ga je leta 2015 kupil Microsoft, ki ga tudi sam razvija naprej zadnja 3 leta. Zadnja verzija je iz decembra 2017.

Pezdicek ::

Zgodba je kar nekaj... sploh začetek. WTF? šerif in 2 zelenca gresta v gnezdo kriminala aretirat šefa. aha
««
10 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Far Cry 6 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20426767 (4764) ahac
»

Assassin's Creed: Origins (Assassin's Creed: Empire) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9914367 (6142) Izi
»

Far Cry New Dawn (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13616059 (9646) Riff
»

Far Cry Primal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15326742 (13614) Izi
»

Far Cry 4 (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Igre
51793382 (60588) krefi

Več podobnih tem