» »

Mehanska tipkovnica ali membranska

Mehanska tipkovnica ali membranska

David83 ::

Lep pozdrav,

imam sledeče vprašanje. Ali se splača konkretno več investirat v tipkovnico ali ne? Trenutno imam navadno membransko in razmišljam o posodobitvi.
Gledam Razer Blackwidow Chroma in Logitech G910 orion spectre in me zanima če še splača dat takšen denar(cca 200€) za tipkovnico? Kakšna je dejanska razlika v uporabi med mehansko in membransko? Sem že večkrat tudi uporabljal mehansko, vendar nisem videl nobene razlike razen tega da je glasnejša.
Ne zastopim poante zakaj so sploh mehanske tipkovnice, ali je boljše za igre, pisanje? Ali prej primejo gumbi, kje bi takšna draga tipkovnica prišla na svoj račun, proti recimo "gaming" membranski tipkovnici za kakšnih 30-50€?

Kakšne so kaj vaše izkušnje z mehanskimi tipkovnicami?

DarwiN ::

Občutek, feedback je pač nekaj posebnega, poleg same kvalitete izdelave.. Absolutno se splača. Takšna tipkovnica te drži 10+ let, zato teh 100-200EUR ni prevelik strošek, kaj?

Mimogrede, kolega pripelje naslednji teden z Nemčije dve G910 orion spectrum in bo imel eno odveč.. Lahko daš ponudbo in jo dobiš dokaj ugodno, edino pač DE razpored tipk je (tistih par tipk), ampak na to smo se vse "mehaničarji" hitro navadili. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

David83 ::

V čem je razlika med slovenskim razporedom in nemškim? Še kaj druga kot to da nimaš šumnikov na tipkah?

DarwiN ::

Šumniki in še par tipk. Osebno imam UK razpored, torej brez šumnikov, zamaknjena dvopičje in vprašaj in še kakšna tipka. DE je podobna zadeva.

Evo nemška Orion Spectrum:

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

jackasclever ::

Kakšne tipkovnice se pa poslužujejo ljudje, ki veliko tipkajo? Tudi mehanskih.

Sam opažam, da ko tipkam dalj časa, ne ko igram igre, mi bolj paše, da ima tipkovnica nizki hod tipk. Veliko pretipkam na hp470, kjer mi res ni takšen problem tipkati.


Potem imam pa na stacionarnem eno najbolj navadno tipkovnica, kar jih obstaja:


No, ta ima visoki hod tipk in se mi zdi veliko bolj udobno tipkati na prenosniku, kakor na tej tipkovnici z velikim hodom tipk.

Imate mogoče kakšne predloge za takšne ljudi?
Ker kolikor vem so vse mehanske tipkovnice z velikim hodom tipk.

Kako se npr. kaj takega obnese? To so neki mem - mechanical switchi. Zraven dobiš še miško:
https://www.bigbang.si/tipkovnice/coole...

Seljak ::

Definitivno je mehanska boljša. Potem se samo poraja katere switch-e si želiš. Jaz imam Razer BlackWidow Chroma in je fantastična. Kako pa je v primerjavi z drugimi pa ne bom razpravljal.

mulc007 ::

Jaz imam že dolgo Logitechovo ultrax premium.
Mislim da je to membranska tipkovnica.
Parkrat so se spodaj /znucale gumice, pa sem jih zamenjal z gumicami od drugih tipk ki jih ne uporabljam. Občutek tipkanja je še vedno enak kot bi bila nova.
Spomnem se še tiste legendarne Cherry G83. Ko se je tam znucala plastika so se tipke začele zatikat in je bilo samo še za v kanto.

ST-777 ::

Ko sem v trgovini videl Logitech Wave tipkovnico, ki je imela v krivulje postavljene tipke, sem bil precej skeptičen. Preizkusil sem jo in skepsa je izginila. To je odlična tipkovnica, čeprav ima membranske tipke, nakupa sploh ne obžalujem. Leta 2008 je imela Wave tipkovnica kabel, danes se prodaja kot brezžična.

Tipkovnica Logitech Wireless Keyboard K350 Wave, SLO (pri nas: 55,84 €): https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2875642877 (1512) kuglvinkl
»

logitech ultrax nadomestek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13824966 (11523) scipascapa
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212953 (10611) zhigatsey
»

Katera tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
132854 (2333) PNG
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048055 (42665) LordPero

Več podobnih tem