» »

Dune (remake)

Dune (remake)

Temo vidijo: vsi
««
5 / 15
»»

Sheteentz ::

Me sploh ne moti zamenjava spola. Moški, ženska, trans, xyz... Če končna realizacija zaradi tega ne bo trpela, ni panike. Podobno, kot so se hardcore Battlestar Galactica ventilatorji križali, ko je Starbuck na začetku tretjega tisočletja fasal joške, pa je vse skupaj izpadlo vredu.

opeter ::

Malo nostalgije za tiste, ki ste gledali miniserije. Prizor iz Otroci peščenega planeta:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

wired ::

Bravo opeter, praktično najboljši del serije (Cleansing of the house)!

Soundtrack of Brian Tylerja je bil pa itak zakon - Inama Nushif (she is eternal) pa je v bistvu namenjena Paulovi sestri Aliji.

BaTeMaN ::

Ta serija res ni bila slaba... glede na vse skupaj. Pa tud knjig so se kr držali, ta scena je v knjigi in v seriji ful dobra: Tleilaxu Face Dancer Scytale (res dobra imena, tale Herbert) tule izsiljuje imperij z grožno da bo ubil Genimo pa Leta... in pol slep Paul se začne zavedat, da lahko vidi skozi Letove oči... in ubije Scytale. Ne vem če ne bom še enkrat gledal serije :)
Še malo pa izide prevod Children of Dune: Otroka peščenega planeta, 420 strani, čez dober mesec.
less then zero

Kurzweil ::

Pri teh knjigah sem se pa jaz znašel v strašnem precepu... pred časom sem se odločil, da ne bom kopičil plastike, torej raznih CDjev, sedaj sploh nimam CD-roma... nasploh sem se distanciral od razne zbiranja. Knjig imam že toliko, da prakitčno nimam več kam dati kakšno polico, najbolj prakitčno je seveda, da si vseh 17+ knjig kolikor jih je nabavim digitalno in jih imam na bralniku, po drugi strani pa, takšne kultne zadeve je fino imeti cele zbirke na policah. Damn!

Koliko je sploh že prevedenih knjig v Slovenščino? Jaz to vse berem v Angleščini, kakšni pa so slovenski prevodi?

pegasus ::

Presenetljivo všečni. Ni to kar en random pisun prevajal, oseba si je vzela čas za premislek, kako kaj prevesti.

drvo ::

Mislim, da sta prvi dve. Prvo je prevedel Igor Harb, za drugo ne vem.

bambam20 ::

BaTeMaN je izjavil:



Problem je da veliko ljudi DUNE ne pozna,


Dej, dej. Dune pozna vsak ljubitelj ZF-ja in ne zaradi knjig, pač pa zaradi Lyncha.

pegasus ::

Še prej pa zaradi špilov ;)

BigWhale ::

Dajte svojo anti-woke jokanje odnest drugam. Debatirjate o Dune filmu, ne pa o tem kolk ste osebno prizadeti zarad menjave spola namisljenega lika.

pegasus ::

En lušten zapis o nastanku igre: https://readonlymemory.vg/the-making-of...

BaTeMaN ::

bambam20 je izjavil:

BaTeMaN je izjavil:


Problem je da veliko ljudi DUNE ne pozna,

Dej, dej. Dune pozna vsak ljubitelj ZF-ja in ne zaradi knjig, pač pa zaradi Lyncha.


Jaz sem star-ful :), v mojem okolju mladi ne berejo (moja sestra dela v knjižnjici in vem kaj kdo bere v moji okolici), gledajo NETFLIX pa MARVEL pa DC pa to :)
Bladerunner Dune Alien … to jim je prestaro … zdaj je scy fi The BOYS, RAISED By the WOLVES... pa to :)
less then zero

bambam20 ::

BaTeMaN je izjavil:



Jaz sem star-ful :), v mojem okolju mladi ne berejo


PIšeše tako, kot, da so fani Dune stari povprečno med 70 in 80 let.

Povprečen DUne fan je star nekje med 40 - 47 let.

BaTeMaN ::

... in jaz sem točno :) 44 dobro si ocenil :)
ne res sem šel pogledat v knjižnjici kdo bere Dune, sicer je to regijsko, ampak v moji okolici, se ne bere..
še vedno se bere Harry Poter, Da Vinčijeva šifra, 50 odtenkov (ja govorim še vedno o mladih), Trilogija Millennium,..
less then zero

BaTeMaN ::

Ko tkole malo berem online... Blade Runner 2049 (za Dune napovedujejo podoben razplet financ, seveda se lahko popolnoma motijo)..
Budget:$150,000,000 (estimated)
Opening Weekend USA: $32,753,122, 8 October 2017
Gross USA: $92,054,159
Cumulative Worldwide Gross: $259,239,658

Budget za Dune 2020 je baje 200,000,000 :)

Res zanimivo, da so se zadeve sploh lotili... izgleda, da je med fani tud kak financer filma, ki ima viška kak biljonček :)
less then zero

pegasus ::

Tale fan edit je presenetljivo gledljiv:

Primeren material za vse, ki niso seznanjeni z Dune svetom.

kuglvinkl ::

pegasus je izjavil:

Tale fan edit je presenetljivo gledljiv:

Primeren material za vse, ki niso seznanjeni z Dune svetom.


Se prav, če bi hotel gledal Dune by Lynch, potem bi izbral tega?
Your focus determines your reallity

pegasus ::

Da.

kuglvinkl ::

Thnx.
Your focus determines your reallity

opeter ::

Tukaj je solidno razloženo bistvo, ogled vzame samo pet minut življenja:


Če pa imaš čas, voljo itn. pa poglej ta večdelni "dokumentarec" od istega avtorja:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kuglvinkl ::

thnx
Your focus determines your reallity

Sheteentz ::

oo7 ::

Dune film so prestavili na 21 oktober 2021 se pravi 10 mesecev kasneje.

Kurzweil ::

oo7 je izjavil:

Dune film so prestavili na 21 oktober 2021 se pravi 10 mesecev kasneje.


Sicer tega še nisem nikjer zasledil... se pa ne bi čudil... na pamet bi rekel, da čakajo, da ne bodo ukrepi tolk zategnjeni, da bo folk lahko bolj obiskoval kino? Ali si bodo vzel več časa za produkcijo, to pa bi bil drugi razlog, če malce ugibam...

BaTeMaN ::

less then zero

Sheteentz ::

Kaj pa če nameravajo oba filma spraviti ven v ožjem časovnem oknu, pa grejo snemat že drugi del? :D

Kurzweil ::

Sheteentz je izjavil:

Kaj pa če nameravajo oba filma spraviti ven v ožjem časovnem oknu, pa grejo snemat že drugi del? :D


To bi bilo dejansko še dobro... ampak žal je razlog drugje... zdaj med korono tudi berem, da se ogromno filmov sredi snemanja in produkcije prekinja,... kar sigurno ne bo pripomoglo kvaliteti... upam, da bo vsaj čez eno leto kaj bolje... :))

ahac ::

Do jeseni 2021 (kamor zdaj prestavljajo vse filme) bo tričetrt kino dvoran propadlo. Samo s Tenetom ne bodo preživel še 1 leto...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BaTeMaN ::

Saj prestavlja se vse,... Batman, Black Widow, Matrix 4, MI7, MI8, Morbius, 007 No Time to Die, Thor, Top Gun,.. nekateri za par mesecev, nekateri za leto in več.
less then zero

Kurzweil ::

Še en pojav bo zanimiv... namreč vse se prelaga na praktično isto obdobje... tako filmi, turneje, koncerti, izidi iger.. in ko se bo enkrat vse to sprostilo, pa bo spet vse preveč nasičeno... ja bo kar hudo spremljat recimo naslednji 2 leti, ko bo na nivoju umetnosti, takšne ali drugačne,... šlo marsikaj klavrno navzdol, da ne rečem propadlo, ali pa bo finančno zelo neuspešno...

Master_Yoda ::

Upam da The Wheel of Time serija ne bo zrtev korone.
Dovie'andi se tovya sagain.

Kurzweil ::

Master_Yoda je izjavil:

Upam da The Wheel of Time serija ne bo zrtev korone.


Tega pa ne poznam prav dobro, moram prečekirat. Knjige? Filmi? Karkol?

nejcek74 ::

Kurzweil je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Upam da The Wheel of Time serija ne bo zrtev korone.

Tega pa ne poznam prav dobro, moram prečekirat. Knjige? Filmi? Karkol?

Mah, Wheel of Time ze v knjižni seriji doživi usodo televizijskega GOT-a, iz verjetno finančno-osebnih razlogov se spremeni v razvlečeno recikliranje same sebe. Avtor je nekje na polovici serije zbolel za rakom, ter ni hotel/mogel končati serije. Zaključil jo je, k sreci, drug avtor, večina nametanih premis pa je ostala neizrabljenih. Zame je bil to avtor, ki mi je po Tolkienu, vrnil ljubezen do fantazijskih zgodb, ampak z Dune-om se ne more primerjat.

Master_Yoda ::

nejcek74 je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Upam da The Wheel of Time serija ne bo zrtev korone.

Tega pa ne poznam prav dobro, moram prečekirat. Knjige? Filmi? Karkol?

Mah, Wheel of Time ze v knjižni seriji doživi usodo televizijskega GOT-a, iz verjetno finančno-osebnih razlogov se spremeni v razvlečeno recikliranje same sebe. Avtor je nekje na polovici serije zbolel za rakom, ter ni hotel/mogel končati serije. Zaključil jo je, k sreci, drug avtor, večina nametanih premis pa je ostala neizrabljenih. Zame je bil to avtor, ki mi je po Tolkienu, vrnil ljubezen do fantazijskih zgodb, ampak z Dune-om se ne more primerjat.


Vsakomur svoje, ampak meni je The Wheel of time najboljsa serija. Je proti koncu par knjig ki so bolj dolgocasne (oz. vsaj chapterji s stalisca nepriljubljenih likov), ampak skupno gledano je serija super. Ima najboljsi magic sistem od katerekoli fantazije recimo. In Brandon Sanderson jo je zakljucil zelo dobro. Spekuliramo pa lahko ali bo GoT sploh zakljucen, ali pa the Kingkiller chronicles, kjer na tretjo knjigo cakamo ze deset let ...
Dovie'andi se tovya sagain.

zmaugy ::

oo7 je izjavil:

Dune film so prestavili na 21 oktober 2021 se pravi 10 mesecev kasneje.


To je pa resno sranje. Sam bi ga z veseljem kupil iz iTunesov ali kake podobne trgovine, lahko mi računajo dvojno, ker ga ne morejo plasirat v kinu.
Ampak nas bojo nategovali še eno leto.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Kurzweil ::

zmaugy je izjavil:

oo7 je izjavil:

Dune film so prestavili na 21 oktober 2021 se pravi 10 mesecev kasneje.


To je pa resno sranje. Sam bi ga z veseljem kupil iz iTunesov ali kake podobne trgovine, lahko mi računajo dvojno, ker ga ne morejo plasirat v kinu.
Ampak nas bojo nategovali še eno leto.


Ko smo že ravno na tehnološkem forumu...

Eno leto++

Kurzweil ::

Dune directed by Denis Villeneuve will run for 2 hours 35 minutes

Je pa ta 22. oktober še kar blizu... upajmo, da ne bodo spet prestavili zadeve... sem pa, če ne bo v tistem času kakšnega lockdowna ravno na Škotskem, tako da če bo sreač, bom zgleda šel v kino tam...

Sheteentz ::

https://www.kolosej.si/filmi/film/dune-...

Na sporedu od: 30.9.2021, Kolosej Ljubljana

its happening gif, pa take fore

Kurzweil ::

Kako pa je to mogoče? da bi bil dobre 3 tedne prej na sporedu v Koloseju, kot je predviden official release?

Sheteentz ::

Glede na to, da je premiera v Benetkah 3. septembra, niti ni tako čudno.

Pa še nekaj datumov

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Nisem sicer nič preverjal... se pa sicer dosti pogosto zgodi, da je premiera ameriškega filma v Evropi prej kot v ZDA, ne spomnim pa se, kdaj sem zasledil, da toliko časa več.

Še toliko bolje, mogoče bo to še pred 4. valom, ki se ga vedno pogosteje omenja zadnje tedne... bom verjetno tako kot novega Blade Runnerja šel 2x v kino gledat, da malce bolj temeljito in poglobljeno vidim zadevo...

pegasus ::

Jaz bom pa spet moral gledati v nemščini ... ;)

Kurzweil ::

pegasus je izjavil:

Jaz bom pa spet moral gledati v nemščini ... ;)


Živiš/delaš v Nemčiji/Avstriji/etc. ali iz kakšnega razloga?

Jaz sem sprva mislil, da bo 22. v Evropi premiera, takrat sem namenjen na Škotsko, če bo seveda koronashite dovoljeval... in sem mislil tam gledat, ampak zgleda bo zadeva že slab mesec prej v kinematografih...

oo7 ::

Jutri nov trailer za film Dune.

ahac ::

Dune | Official Main Trailer
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

opeter ::

Vauu, solidno. Upam, da bo film uspešen in dobimo še kakšno nadaljevanje iz te bogate pripovedi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Sheteentz ::

Nadaljevanje je samoumevno, glede na to da prvi film pokriva samo polovico knjige.

BaTeMaN ::

Prebral sem vse knjige v angleščini od Frank Herberta... in sedaj vse 3 prevedene v slovenščino in ni nobenih glupih "šal" not. Tule v trejlerju pa kr dve to me je nenormalno zmotilo. Verjetno sem edini :) Sicer pa komaj čakam..

Drugače glede drugega dela je uradno sledeče:
Yes. The book will be split into two movies but they will not be shot back-to-back. The second will be made if the first one is financially successful.

Drug moteč faktor pa je PG-13. Ta film že v osnovi ni za otroke.. zakaj potem PG-13? Lahko bi... pokazal kaj :)
less then zero

pegasus ::

BaTeMaN je izjavil:

ni nobenih glupih "šal" not. Tule v trejlerju pa kr dve to me je nenormalno zmotilo.
Tudi jaz sem dvignil obrvi. Če hočejo Dune atmosfero, potem šale ne pašejo notri.

opeter ::

Ja, Vodni mož je moral eno poknit glede mišic, drugače bi ga srbel jezik.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
««
5 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blade Runner - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
141957 (180) oo7
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282144 (1258) Uporabnik
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23038184 (10305) Zvezdica27
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688105663 (70010) nurse013

Več podobnih tem