» »

Dune (remake)

Dune (remake)

Temo vidijo: vsi
««
2 / 15
»»

hendriks ::

2dark je izjavil:

Arrival pa nisem gledal in ga tudi ne mislim.


Naredi si uslugo in ga poglej. Ne bo ti žal.

Han ::

Arrival ni vreden ogleda. Ogromen dolgčas in brezvezen konec.

WarpedGone ::

Arrival je kul.
Zbogom in hvala za vse ribe

Han ::

If our first contact with an alien race turns out to be as boring as this movie, then I hope it doesn't happen. Big disappointment considering the nominations, which makes it one of the most overrated movies of 2016. Their ships look stupid, the aliens themselves look stupider, and there's generally a lack of awe at this event.

Gagatronix ::

Arrival ni kul samo tistim ljudem, ki ob gledanju filmov izklopijo mozgane. Pac film terja razmisljanje. Je pa definitivno vreden ogleda.

2dark ::

hendriks je izjavil:

2dark je izjavil:

Arrival pa nisem gledal in ga tudi ne mislim.


Naredi si uslugo in ga poglej. Ne bo ti žal.


Sem si naredil uslugo in sem ga po petih minutah prenehal gledat, ker je bil dolgočasen.

Gagatronix je izjavil:

Arrival ni kul samo tistim ljudem, ki ob gledanju filmov izklopijo mozgane. Pac film terja razmisljanje. Je pa definitivno vreden ogleda.


Terminator je bil tud zanič pa ni treba zraven razmišljat. Kaj zdaj. Ne morejo bit vsi filmi všeč vsem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Sheteentz ::

Se pa v vseh Villeneuovih filmih pojavlja neka stalnica, in sicer hladnost obravnave medčloveških odnosov, oziroma še bolje, naivna obravnava medčloveških tenzij. Na momente res ne vem, ali je režiser avtist, ki se je emocionalno podprtih interakcij učil iz knjig? Arrival tako nerodno izkoristi romanco med protagonistoma, da je ves ta zaplet nekje na nivoju osnovnošolske igre dramskega krožka. Kako protagonist izpove ljubezen Amy Adams je kar boleče komično. Sj pri 2049 je vsa stvar podobna. Liki so zgolj mrtvo sredstvo dramaturgije, z nobenim se nisem mogel istovetiti, v primerjavi z Royevo izpovedjo o solzah v dežju iz originala je vse tako hladno in sterilno, dejansko res dolgočasno.

Ajde, scenografija mu kar gre...

2dark ::

2049 se med drugim tudi zaključi debilno.

WarpedGone ::

Mater mora bit tole huda bolečina ...
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

2dark je izjavil:

2049 se med drugim tudi zaključi debilno.
Če si debil, potem zlahka prideš do takšnega zaključka. Če si film dejansko gledal in razumel, potem ni tako hudo, razumem pa, da je to za nekatere investicija, ki je ne zmorejo.

Sheteentz je izjavil:

v primerjavi z Royevo izpovedjo o solzah v dežju iz originala je vse tako hladno in sterilno, dejansko res dolgočasno.
Mene pa to zelo veseli, ker gre v korak s časom. Včasih so ljudje bili easy, zdaj pa to ne gre več. Finska kultura romantike bo prevladala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Gagatronix ::

Finci pa romantika. Ne me smejat.

Poldi112 ::

Gagatronix je izjavil:

Arrival ni kul samo tistim ljudem, ki ob gledanju filmov izklopijo mozgane. Pac film terja razmisljanje. Je pa definitivno vreden ogleda.


Hja, lahko bi se reklo, da je za odtenek manj nesmiselen kot oni, kjer so šli v črno luknjo in nazaj, ali oni, kjer so tekli pred vesoljskim krofom.

Še vedno je pa nesmiselen. In če hočeš uživat, moraš izklopit možgane.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

WarpedGone ::

Naši možgani niso sposobni dekodirat smiselne SF.
Ta bi bila najbljižje mixu matrixa in borga.
Dekodiraj si kaj takega ..
Zbogom in hvala za vse ribe

Gagatronix ::

Poldi112 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Arrival ni kul samo tistim ljudem, ki ob gledanju filmov izklopijo mozgane. Pac film terja razmisljanje. Je pa definitivno vreden ogleda.


Hja, lahko bi se reklo, da je za odtenek manj nesmiselen kot oni, kjer so šli v črno luknjo in nazaj, ali oni, kjer so tekli pred vesoljskim krofom.

Še vedno je pa nesmiselen. In če hočeš uživat, moraš izklopit možgane.


Interstellar je sci-fi wankery, Arrival pa ima veliko poudarka na lingvistiki. Ampak nekateri si predstavljate first contact kot Independence Day.

oo7 ::

Dune logo

Sheteentz ::

Meni je logo všeč. Enakost v različnosti, cikličnosti, lepota simetrije, diagonala, ki gre od levo zgoraj proti desno spodaj po vzoru klasične likovne umetnosti, skratka, čudovito!

opeter ::

Spominja me tudi na lunine faze/cikle ... všečno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kow ::

Uff, to pride sele decembra. Komaj cakam.

svecka ::

Jaz vidim problem, da novejše generacije poznajo le film Frank Herberts Dune in ne knjige. In lahko se zgodi da bo dosti ljudi razočaranih.

jype ::

Gagatronix je izjavil:

Finci pa romantika. Ne me smejat.
Ei ole parempaa.

kow ::

Ce bo narejen za knjigoljubce/igroljubce, bo film epic. Ni vse v trenutnem zasluzku. Blade Runner je flopnu, ampak verjetno na dolgi rok prinesel ogromno denarja. Ce ne drugega, z nadaljevanjem.

Ceprav zdaj vidim, da nadaljevanje ni bilo profitabilno O_O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

2dark ::

kow je izjavil:

Ce bo narejen za knjigoljubce/igroljubce, bo film epic. Ni vse v trenutnem zasluzku. Blade Runner je flopnu, ampak verjetno na dolgi rok prinesel ogromno denarja. Ce ne drugega, z nadaljevanjem.

Ceprav zdaj vidim, da nadaljevanje ni bilo profitabilno O_O.

Logicno, da ni bilo profitabilno,ce je bil smet.


Tudi tale dune bo težka smet. Film bo delan z namenom da zasluzi in ne da bi mam ponudili cudovito izkusnjo.

kow ::

No, profitabilno v prvi fazi. Ne spoznam se na ekonomiko filmov. Gotovo je rental prinesel zelo veliko. In sedaj streaming.

Bezukhoff ::

Meni je bila Lyncheva rendicija precej všečna, sicer iz štorijalnega vidika kompaktna, ampak bukve pač ne moreš primerjati z filmsko različico, a lot of things gets lost, se pa prav veselim nove različice, hoping da bo Villeneuvev vision zvestejši knjižni predlogi, ki slavi kot ena izmed best sci-fi koncipiranih univerzumov spljoh.

Razen če bo "woke", potlej bo more than likely crap, ker je pač "woke" propagirati "woke" agendo, ne glede na content. :))

2dark ::

Villeneuve je pokazal z Blade Runnerjem, da nima občutka za klasike.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Cr00k ()

opeter ::

Tudi obe mini seriji nista slabi, sploh Children of Dune.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Cr00k ::

2dark je izjavil:

Villeneuve je pokazal z Blade Runnerjem, da nima občutka za klasike.


Kolkrat bos to ponovil, da je BR2049 z k...? Smo razumel.

Meni je to eden najboljsih sci/fi oz. cyberpunk filmov zadnjega casa... pa tudi ne pisem vsak drug post, kako je Villeneuve zakon.

Dune ima IMO z Villeneuvem najboljse sanse da postane se en legendaren film.

vostok_1 ::

2dark je izjavil:

Villeneuve je pokazal z Blade Runnerjem, da nima občutka za klasike.


On je predvsem pretentious pseudo-frenchman.
Misli, da dela mojstrovine, v resnici so bolj meh.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Sheteentz ::

Dejansko ima občutek za opiko in gradnjo suspenza, totalno pa odpove pri likih. Romantični zaplet v Arrival je bil eden bolj komično speljanih v zadnjem času.

kow ::

Lyncheve akcijske scene so komicno slabe. Ima pa film druge kvalitete, npr. kostumografija mi je bila izjemno vsec.

Kurzweil ::

vostok_1 ::

Iz holivuda mi je trenutno mar zgolj za dva filma. Top Gun in Dune. Vse ostalo naj se j****
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Kurzweil ::

vostok_1 je izjavil:

Iz holivuda mi je trenutno mar zgolj za dva filma. Top Gun in Dune. Vse ostalo naj se j****


Nekak tako... s to razliko, da se men še za Top Gun jebe :))

vostok_1 ::

Tom me filemsko še ni razočaral.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Han ::

Tudi v Mumiji ne? :'(

vostok_1 ::

Ok ajde...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

Dune' First Look

Kurzweil ::

Upam, da bodo do decembra že odprli kinodvorane... in upam, da bo tole mojstrovina, kar se za Dune spodobi!

Blade Runner 2049 sem šel nazadnje 2x gledat (v dveh dneh)... sicer nadpovprečen, ampak sem kot die hard fan prvega Blade Runnerja moral še bolj v detajle videt zadevo...

Nekaj bo zelo pomembno, da bo soundtrack vrhunski, kot je bil v Dunu od Lyncha in kot je seveda tudi v prvem Blade Runnerju, za razliko od drugega, ko je bil dejansko predelava originalnega soundtracka z dodanimi efekti in raznimi new age climax zvoki...

I must not hype, hype is the mindkiller... ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

kow ::

@M-Power
Ce se malo posalim, to je bolj "Caladan's First Look".

2dark ::

Dune ne bo dosegel lynchevega. Tako, da bo to zgolj nekaj, kar bodo posneli, ker nimajo svežih iddej.

Bladerunner 2049 izjemno slaba kopija originala.

Odličem film lahko človek pogleda večkrat v življenju. To velja tako za prvega bladerunnerja kot tudi za dune.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Bwaze6 ::

Zdaj je tako ali tako vprašanje, koliko od teh filmov (in serij) v različnih fazah produkcije bodo studiji sploh nadaljevali po koncu karanten. Ker snemanja, dela na setih, postprodukcija, vse se je trenutno ustavilo.

Tako da jaz ne bi ravno zadrževal sape, v varčevanju po karanteni bo zagotovo marsikaj odletelo.

kow ::

Zakaj bi se pa postprodukcija ustavila? Pomoje delajo prej hitreje.

Gagatronix ::

Dune je zeh-festa.

Bwaze6 ::

kow je izjavil:

Zakaj bi se pa postprodukcija ustavila? Pomoje delajo prej hitreje.


Ker nimajo ravno neke potrebe po hitenju - zaenkrat ne upa nihče napovedati kdaj se bodo kinodvorane odprle, studiji pa tudi nimajo toliko denarja, da bi delali filme "na zalogo". Nekatete zadeve so odpovedane zaradi zmanjševanja socialnih stikov (predvsem snemanja), ogromno ostalega pa so dali na čakanje ali celo odpovedali, da zmanjšajo stroške.

Impact of the 2019–20 coronavirus pandemic on cinema

Verjetno bodo začeli počasi razmišljati o prestavitvi izidov kar direktno na streaming servise, a je težko delati neke revolucionarne spremembe, če ti predsednik kar naprej obljublja sprostitev ukrepov "čez dva tedna".

showsover ::

Kak pa bo tisti Guild navigator v 2020? Pa crvi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Kurzweil ::

Personanonim ::

Kurzweil je izjavil:

Behold Dune: An Exclusive Look at Timothée Chalamet, Zendaya, Oscar Isaac, and More


Da ponovim že uporabljeno šalo:

I must not hype ,hype is the movie killer

Ima kdo kakšno informacijo,idejo kdaj bo trailer?
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Kurzweil ::

Parkrat sem je bilo samo omenjeno "soon"... zdej pa upam, da je to res soon... jaz imam kar upanje, dobro vemo, kdo dela scenarij (Eric Roth, Denis Villeneuve, Jon Spaihts), Denis Villeneuve je od te generacije nadpovprečen režiser in pa seveda ne smemo pozabit tudi Roger Deakinsa, kar pomeni da bo kamera in scene top shit, kar tudi vsi hvalijo, ampak pustmo to, to tako vedno počnejo... vsi... sicer nikdar ne grabim po trailerjih, ampak tule se mi zdi, da bomo marsikaj videli,... mene že zanima kakšna bo overall atmosfera, soundtrack, CGI... igralci so tut precej solidni... edino kar je, hype je treba v kali zatret in mislim, da bo tole več kot za v kino it.

nejcek74 ::

nehaj hypat :D
btw, tudi meni daje exlusive look nekaj upanja. Ne bo Lynch, lahko pa bo cool čisto po svoje. Me je pa groza, da sem prebral dune serijo že več kot 20 let nazaj in sem večino stvari že pozabil (sploh imena). Veličastna legenda.

Kurzweil ::

@nejcek74, če nisi bral Duna že 20 let... bi to pomenilo, da imaš en lep kup novih knjih še dodatno za obdelat ;)
««
2 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blade Runner - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
141958 (181) oo7
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282144 (1258) Uporabnik
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23038186 (10307) Zvezdica27
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688105666 (70013) nurse013

Več podobnih tem