» »

Dune (remake)

Dune (remake)

Temo vidijo: vsi
««
8 / 17
»»

wired ::

Če si že prišel do Chapterhouse-a, potem se še potrudiš tiste 2 knjigi od sineta (ki sta baje po zapiskih očeta), da zaključiš sago.
Sploh ker spoznaš, kdo je ultimate enemy v Dune universe.

Beli_Zajcek ::

Baje... Pol pa svizec zavije čokolado v folijo.

Dejstvo je, da je njegovo pisanje popolnoma različno od fotrovega, predvsem pa popolnoma zanič. Njegove ideje so sveta preproščina in za nekoga, ki je navajen sloga njegovega očeta, neprebavljive. Se šlepa na trditev, da piše po zapiskih njegovega očeta, samo glede na rezultat mu ni za verjet. Pa sej ne verjemi meni, poguglaj kaj si mislijo o "nadaljevanjih" Dune, pa boš videl, da je skoraj univerzalno osovražen.

nejcek74 ::

Se strinjam z Zajcem :) sem sel brati prequelle, pa so bili neprebavljivi. Totalen Disney stil, samo povrsen opis dogajanja. Dune ne bi bil to kar je brez liternega izraza avtorja. Bom pa vseeno nekoč ugriznil, ravno zato da zaključim zgodbo. Samo se se nisem uspel mentalno pripravit na to. Saj sem tudi GOT pogledal do konca. No zadnji del nekoliko na "skip" Drugače grem danes v kino, da vidim to novo čudo.

Gagatronix ::

Beli_Zajcek je izjavil:

Baje... Pol pa svizec zavije čokolado v folijo.

Dejstvo je, da je njegovo pisanje popolnoma različno od fotrovega, predvsem pa popolnoma zanič. Njegove ideje so sveta preproščina in za nekoga, ki je navajen sloga njegovega očeta, neprebavljive. Se šlepa na trditev, da piše po zapiskih njegovega očeta, samo glede na rezultat mu ni za verjet. Pa sej ne verjemi meni, poguglaj kaj si mislijo o "nadaljevanjih" Dune, pa boš videl, da je skoraj univerzalno osovražen.


Heh, ja, je priblizno tako kot je Chris Tolkien bil s svojimi buklami in Silmarillionom, ki ga JRR ni nikdar dokoncal, nato ga je pa Chris vrgel skupaj.

nejcek74 ::

pozabil poročat:
- zvok in slika sta vrhunska
- zgodbo itak poznam, ja polovica knjige je in je nezaključena v tem filmu
Reinterpretacija je bolj meh, torej ce ne poznaš zgodbe, je vse skupaj plehko. Edini poudarek je na "mahdi", v spominu mi je ostala samo ena filmska razlaga, kako so Bene Gesserit implementirale pričakovanje mesije na Arakis, da pripravijo teren. Cel kup drugih stvari manjka: napeto ravnovesje med silami (Landsrat, emperor), vloga Bene Gesserit, neskončno sovraštvo Harkonnen vs Atreides, guild pilotov, vloga melange etc, pomankanje AI. Ne samo da manjka razlaga (ki bi sicer lahko izpadla tudi naivno), huje je da ni nobene prave napetosti med različnimi stranmi. Od Villeneuva sem pričakoval malo vec, ker me je njegov Bladerunner pozitivno presenetil. Je pa Dune prelep zlepek do popolnosti oblikovanih scen. Ne vem, nisem se se odločil, nekje med 2-3 od 5, mu se puščam možnosti, zato ker je slo proti koncu zgodbi malo na boljše.

Gagatronix je izjavil:

Heh, ja, je priblizno tako kot je Chris Tolkien bil s svojimi buklami in Silmarillionom, ki ga JRR ni nikdar dokoncal, nato ga je pa Chris vrgel skupaj.

Ja saj, prequeli so nekje na nivoju Silmarilliona, bolj sinopsis kot pa roman.

Zvezdica27 ::

wired: kdo je ultimativni enemy?

Silmarillion: alo fantje, Silmarillion je kar lepo Tolkien pisal, samo na 95% nekje je obstal, torej finishing touches so naredili in skup vrgli dve enoti (dva dela), da je potem nastal Silmarillion. Ali trije deli, saj se ne spomnim. Cristopher nima nič s tem (hvala bogu).

In Silmarillion je najboljše, kar je JRR skup dal. Fakin religija je not, neverjetno. Ampak neprimerjljivo, ker Hobirt je pravljica, LoTR pa akcijski triler ali kaj naj rečem. Sam silmarillion je pa ... skupek mitov, izmišljenih, ampak fakin neverjetno dobrih. IMO.

zz

nejcek74 ::

Zvezdica27 je izjavil:

Silmarillion: alo fantje, Silmarillion je kar lepo Tolkien pisal, samo na 95% nekje je obstal, torej finishing touches so naredili in skup vrgli dve enoti (dva dela), da je potem nastal Silmarillion. Ali trije deli, saj se ne spomnim. Cristopher nima nič s tem (hvala bogu)...zz

Silmarillion je enciklopedija ali pa biblija, je samo zbirka sinopsisov zgodb, ni pa roman.

Beli_Zajcek ::

Zvezdica27 je izjavil:

wired: kdo je ultimativni enemy?


Kao A.I. Erasmus in Omnius, ki jih Brian predstavi v prequelih.

Problem je, da stari ni nič opisoval tega. V bistvu vse kar imamo je Marty in Daniela na koncu Chapterhouse Dune v dialogu iz katerega se razbere, da sta bila Face dancerja, ki sta prevzela toliko osebnosti, da sta postala samostojna in ne več pod kontrolo svojih Tleilaxu gospodarjev. Žal pa je smrt Franka 86' leta pustila cliffhanger, ki ga je Brian premostil s svojimi blodnjami.

nejcek74 ::

Beli_Zajcek je izjavil:

Kao A.I. Erasmus in Omnius, ki jih Brian predstavi v prequelih.
Problem je, da stari ni nič opisoval tega. V bistvu vse kar imamo je Marty in Daniela na koncu Chapterhouse Dune v dialogu iz katerega se razbere, da sta bila Face dancerja, ki sta prevzela toliko osebnosti, da sta postala samostojna in ne več pod kontrolo svojih Tleilaxu gospodarjev. Žal pa je smrt Franka 86' leta pustila cliffhanger, ki ga je Brian premostil s svojimi blodnjami.

Saj to je nekako razumljivo iz prequelov če se prav spomnim? Lahko tudi blodim, res slabo se jih spomnim, ampak kao da ne uničijo vseh tiranskih A.I.? Saj to je glavni problem Brianovih zgodb, samo gola zgodba, ki je popolnoma premočrtna. Hvala, bom se za nekaj časa odložil dokončanje zgodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Beli_Zajcek ::

nejcek74 je izjavil:

Beli_Zajcek je izjavil:

Kao A.I. Erasmus in Omnius, ki jih Brian predstavi v prequelih.
Problem je, da stari ni nič opisoval tega. V bistvu vse kar imamo je Marty in Daniela na koncu Chapterhouse Dune v dialogu iz katerega se razbere, da sta bila Face dancerja, ki sta prevzela toliko osebnosti, da sta postala samostojna in ne več pod kontrolo svojih Tleilaxu gospodarjev. Žal pa je smrt Franka 86' leta pustila cliffhanger, ki ga je Brian premostil s svojimi blodnjami.

Saj to je nekako razumljivo iz prequelov če se prav spomnim? Lahko tudi blodim, res slabo se jih spomnim, ampak kao da ne uničijo vseh tiranskih A.I.? Saj to je glavni problem Brianovih zgodb, samo gola zgodba, ki je popolnoma premočrtna. Hvala, bom se za nekaj časa odložil dokončanje zgodbe.


Da, da. V prequelih se herojski ljudje spopadejo z zlobnimi A.I.-ji in jih vse premagajo in uničijo. Ampak ker Brian zna pisat zgolj in samo sranje, se Erasmus in Omnius "uploadata" tik pred uničenjem in kao postaneta čez čas Marty in Daniel.

nejcek74 ::

Beli_Zajcek je izjavil:

Da, da. V prequelih se herojski ljudje spopadejo z zlobnimi A.I.-ji in jih vse premagajo in uničijo. Ampak ker Brian zna pisat zgolj in samo sranje, se Erasmus in Omnius "uploadata" tik pred uničenjem in kao postaneta čez čas Marty in Daniel.

Hvala, sem sel dune fandom, in se prebil do Krazilec-a.

Kurzweil ::

No... danes pa končno premiera!

Masayoshi ::

Pogledal, meni je kar dober, celo boljši kot original. Kdaj bo nadaljevanje?

opeter ::

Masayoshi je izjavil:

Pogledal, meni je kar dober, celo boljši kot original. Kdaj bo nadaljevanje?


Ko in če bodo pri WB dali zeleno luč. Prej ne ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kurzweil ::

opeter je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

Pogledal, meni je kar dober, celo boljši kot original. Kdaj bo nadaljevanje?


Ko in če bodo pri WB dali zeleno luč. Prej ne ...


Glede na to, kako kaže box officu jaz sploh ne dvomim več v drugi del... zadeva pije vodo, se pa tu pa tam celo bere, da ni izključen tudi kakšen del po tem 2. delu... materiala/predlog je tako za cel shitload filmov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

pegasus ::

https://arstechnica.com/gaming/2021/10/... ... zaključek je zelo na mestu: "a normal movie for normal people". Povejte, če se strinjate, ko pridete s premiere ;)

dild0idis ::

Vizualno hudo, film tudi vsecen, igralci dobri.

Samo upam, da bo vsaj se 2. del, ker tukaj se prva knjiga ni v celoti posneta in je konec obcutno prehiter.

Osebno si zelim, da celotno Dune zgodbo posnejo.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

tilen03 ::

Sam knjige nisem bral, niti vedel plota.

Dennis mi ni prevec vsecen filmar oz ima nek tak stil, ki mi ne ustreza, zmede me in se ne morem vziveti v zgodbo.

Mnenje o filmu...

V eni povedi bi rekel, da je film povedal to: "Ta knjiga je zelo dobra, pojdite jo prebrat."

To je to... Drugega dela ne bom gledal, raje bom knjigo prebral.

opeter ::

Že sam naslov filma je tako nastavljen (Dune/Peščeni planet, 1. del), da nadaljevanje mora biti ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kow ::

Soliden film, ampak dalec od presezka. Ne morem pa soditi niti priblizno objektivno, ker sem dvakrat ali trikrat prebral knjigo. Na nek nacin je precej motece, ce si knjigo prebral, ker je veliko scen zato posnetih dolgocasno oz. so nepotrebne, ali pa se v njih gledalcu sugerira kaj je poanta.

Pohvalil bi se izbiro glavnega igralca, ki je dovolj mlad. (ce primerjamo s filmom Lyncha).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gus5 ::

Trapast film. Ni jasno, zakaj naj bi bile visoko tehnološko razvite civilizacije strukturirane kot fevdalne družbe? In ni jasno, zakaj bi se te civilizacije, ki npr. že obvladajo medzvezdna potovanja, na terenu še vedno bojevale z meči oz. noži, ne pa z visokotehnološkimi orožji?

Masayoshi ::

Tebi pa ornk domišljije manjka ;). Gre za fantazijsko pravljico in ne za sci-fi...

brett ::

Pogledal včeraj zvečer doma... na travniku zelo lepe verzije :)

Ne poznam knjig, filma iz leta 84 nisem mogel nikoli gledati več kot 15 minut...

Tale pa mi je bil ok: 7,5/10. Sicer mi Denisov način snemanja ni ravno blizu (izjema BR 2049, katerega počasen tempo narative se prilega že izvirniku), je pa vseeno naredil zelo gledljivo zadevo! Škoda da niso snemali tako kot npr. LOTR, novi Avatarji, še posebej zato, ker sledi logično nadaljevanje, saj je zaključek filma IN MEDIA RES!

Ne pa pričakovati na nivoju LOTR, kot mnogi upajo. Mu pa seže recimo do pasu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

kow ::

gus5 je izjavil:

Trapast film. Ni jasno, zakaj naj bi bile visoko tehnološko razvite civilizacije strukturirane kot fevdalne družbe? In ni jasno, zakaj bi se te civilizacije, ki npr. že obvladajo medzvezdna potovanja, na terenu še vedno bojevale z meči oz. noži, ne pa z visokotehnološkimi orožji?


Ker gre za fikcijo. Knjiga te stvari sicer razlozi. Tudi v filmu je kar nekaj hintov. Je pa jasno, da je edino logicno konsistentno vesolje nasa realnost.

oo7 ::

A WarnerMedia Exec May Have Just Confirmed A Dune Sequel


https://www.looper.com/639213/a-warnerm...

pegasus ::

Še review filma:
https://arstechnica.com/gaming/2021/10/...
Verjamem da jih je po netu sedaj cel kup.
Držimo pesti za drugi del ...

gus5 ::

Masayoshi je izjavil:

Tebi pa ornk domišljije manjka ;). Gre za fantazijsko pravljico in ne za sci-fi...
Razumem, da gre za fantazijsko zgodbo. A tudi fantazija naj bi bila prepričljiva.

Cr00k ::

Prebral vse knjige od Franka... od njegovega sina pač ne.

Bil sem super nahajpan za film,... in sem bil zadovoljen. Če bi šel na predpremiero brez pričakovanj, bi bil navdušen. Vse je relativno :)

Je pa res, da pomaga, če si prej prebral kakšno knjigo... npr. da razumeš, zakaj je fevdalizem v uporabi v 11.tisočletju.

V bistvu je IMO vloga celega filma, da pripravi podlago, setting in zgradi like za naslednje dele..

Komi čakam nadaljevanja :)

opeter ::

Zanimiv video, v katerem primerjajo Dune film iz leta 1984 in tega novega:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gus5 ::

Cr00k je izjavil:

Je pa res, da pomaga, če si prej prebral kakšno knjigo... npr. da razumeš, zakaj je fevdalizem v uporabi v 11.tisočletju.
V 11. tisočletju po katerem koledarju? Iz filma ni razvidno, kater koledar uporabljajo, tudi ne, ali ima njihovo leto enako dolžino kot leto na Zemlji.

Tudi ni jasno, zakaj se je fevdalna družina glavnega junaka tako zamerila Imperiju, da jo hoče uničiti? Le zato, ker je glavni protagonist "izbranec" s posebnimi magičnimi močmi?

Scena z dvobojem med Pavlom & Jamisom je bila povsem neprepričljiva, saj je fantič brez bojnih izkušenj premagal izkušenega puščavskega bojevnika. Tudi ni jasno, zakaj se je Pavelček boril kot mamin zaščitnik, saj je mama Jess coprnica & je brez težav obvladala poglavarja puščavskega ljudstva.

opeter ::

No, bojne izkušnje ima, saj ga je Gurney Halleck ves čas treniral ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

gus5 je izjavil:

Trapast film. Ni jasno, zakaj naj bi bile visoko tehnološko razvite civilizacije strukturirane kot fevdalne družbe?


Zato, ker kapitalizem in korporativizem ne more v drugo smer. In ce se je druzba temu podredila dobis na koncu neke vrste fevdalizem.

gus5 je izjavil:

In ni jasno, zakaj bi se te civilizacije, ki npr. že obvladajo medzvezdna potovanja, na terenu še vedno bojevale z meči oz. noži, ne pa z visokotehnološkimi orožji?


Zato, ker imajo vsi okrog sebe scite, skozi katere lahko prides skozi samo pocasi.

A je res tolk tezko, no? :))

nejcek74 ::

BigWhale je izjavil:

gus5 je izjavil:

Trapast film. Ni jasno, zakaj naj bi bile visoko tehnološko razvite civilizacije strukturirane kot fevdalne družbe?

Zato, ker kapitalizem in korporativizem ne more v drugo smer. In ce se je druzba temu podredila dobis na koncu neke vrste fevdalizem.

gus5 je izjavil:

In ni jasno, zakaj bi se te civilizacije, ki npr. že obvladajo medzvezdna potovanja, na terenu še vedno bojevale z meči oz. noži, ne pa z visokotehnološkimi orožji?

Zato, ker imajo vsi okrog sebe scite, skozi katere lahko prides skozi samo pocasi.
A je res tolk tezko, no? :))

problem je ker ta verzija filma ne da kaj dosti namigov, oziroma ne zna dovolj namigovat. Prvo sreöanje z nazgulom v LOTR je gledalcu uspesno najezilo kozo, 5tudi ce ni vedel, kdo Nazguli so. Tega manjka v tem filmu. Drugace pa je cisto kul. 7/4 al kako je ze to.

Lonsarg ::

Mani prav ustrezajo te malo počasnejši filmi, ki bolj poudarjajo dramatiko in okolico. Na ta način so se dejansko tudi precej bolj približali sporočilu knjige kot če bi iz tega naredili "yet another action film". Tako da kudos režiserju.

gus5 ::

opeter je izjavil:

No, bojne izkušnje ima, saj ga je Gurney Halleck ves čas treniral ...
Trening ni bojna izkušnja.

BigWhale je izjavil:

gus5 je izjavil:

Trapast film. Ni jasno, zakaj naj bi bile visoko tehnološko razvite civilizacije strukturirane kot fevdalne družbe?
Zato, ker kapitalizem in korporativizem ne more v drugo smer. In ce se je druzba temu podredila dobis na koncu neke vrste fevdalizem.
Korporativni fevdalci so tech-guruji, ki jim je v pogojih deregulirane tržne ekonomije uspelo zgraditi svoje poslovne imperije; v filmu pa ima družina oz. hiša Atreides v fevdu planet Caladan po zaslugi plemiškega porekla - moški potomci so potomci starogrškega kralja Agamemnona, plemiški naslovi se dedujejo po moški liniji. V hi-tech družbi še vedno cveti patriarhat in "klasičen" heteroseksualni tip družine?

BigWhale je izjavil:

gus5 je izjavil:

In ni jasno, zakaj bi se te civilizacije, ki npr. že obvladajo medzvezdna potovanja, na terenu še vedno bojevale z meči oz. noži, ne pa z visokotehnološkimi orožji?
Zato, ker imajo vsi okrog sebe scite, skozi katere lahko prides skozi samo pocasi.
In teh ščitov noben laser ne prebije? Ščitijo pred ognjem in bojnimi strupi? Ščitijo pred raznimi žarčenji in hudo vročino? Če slednje, zakaj potem Pavle in Jess sploh potrebujeta zaščitno obleko na Arrakisu, naj aktivirata ščite.

Cr00k ::

Ni to film zate, ne trudi se ga razumet...

mgermo ::

gus5...ni film zate, ker sploh ne poslušaš besedila...
Sine se je boril kot mamin champion, ker se ženska sama ne more borit, mora nekdo zanjo. Kandidatov se ni trlo.
Ščiti privabljajo worme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

yoco ::

Se pravi, je film povzel samo polovico prve knjige? Mejbi mi zato ni bil preveč všeč. Sem konstantno pričakoval, kdaj bo pravi vrhunec filma. Knjig nisem bral, tako da nimam pojma o čem se gre. Me pa zanima, kaj se je zgodilo z Brolinom? Model je kar "izpuhtel" sredi filma! :)) Pa upam, da lik Bautiste ima večjo vlogo, ker to kar je blo v filmu ni blo nič :P

dild0idis ::

gus5 je izjavil:


Scena z dvobojem med Pavlom & Jamisom je bila povsem neprepričljiva, saj je fantič brez bojnih izkušenj premagal izkušenega puščavskega bojevnika. Tudi ni jasno, zakaj se je Pavelček boril kot mamin zaščitnik, saj je mama Jess coprnica & je brez težav obvladala poglavarja puščavskega ljudstva.


Če si gledal, se je boril kot mamin šampion, plus Paul kot "Kvisatz Haderach" ima določene videnja, če užije "Spice Melange" in v tej videnjih je videl, kako se bo njegov nasprotnik boril in ga je zato, čeprav ima občutno manj izkušenj, premagal.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

BigWhale ::

gus5 je izjavil:

Korporativni fevdalci so tech-guruji, ki jim je v pogojih deregulirane tržne ekonomije uspelo zgraditi svoje poslovne imperije; v filmu pa ima družina oz. hiša Atreides v fevdu planet Caladan po zaslugi plemiškega porekla - moški potomci so potomci starogrškega kralja Agamemnona, plemiški naslovi se dedujejo po moški liniji. V hi-tech družbi še vedno cveti patriarhat in "klasičen" heteroseksualni tip družine?


Saj ves kdaj je bil Dune napisan, a ne? Postavi se v tisti cas. Ce bi te reci popravili, bi se pa najbrz drl, da je film 'woke'. :>

gus5 je izjavil:

In teh ščitov noben laser ne prebije? Ščitijo pred ognjem in bojnimi strupi? Ščitijo pred raznimi žarčenji in hudo vročino? Če slednje, zakaj potem Pavle in Jess sploh potrebujeta zaščitno obleko na Arrakisu, naj aktivirata ščite.


Zakaj okolja, ki so ga ustvarili ne sprejmes taksnega kot je? A pri Star Wars se tudi deres, da je The Force kr en bullshit? :) Sciti sicer zavarujejo pred kineticnimi stvarmi. Precej podobne scite lahko vidis tudi v Foundation seriji. :)

svecka ::

Sem pogledal DUNE...cinematika odlična, zvestoba knjigi dobra...ampak se zelo vleče. Če ne bi poznal DUNE filma in zgodbe, bi me mogoče bolj zanimalo, tako pa sem imel občutek, da gledam nekaj, kar sem že gledal predhodno.

Beli_Zajcek ::

Z meči se bojujejo, ker imajo sicer lasguns, ampak če ustreliš z laserjem v force shield se zgodi nekaj podobnega atomski eksploziji. Pač svoboda avtorja, da se sam spomni svoj svet. Force field tudi deluje na način, da hitre naboje odbije, skozi prideš zgolj s počasnimi gibi.

opeter ::

yoco je izjavil:

Se pravi, je film povzel samo polovico prve knjige? Mejbi mi zato ni bil preveč všeč. Sem konstantno pričakoval, kdaj bo pravi vrhunec filma. Knjig nisem bral, tako da nimam pojma o čem se gre. Me pa zanima, kaj se je zgodilo z Brolinom? Model je kar "izpuhtel" sredi filma! :)) Pa upam, da lik Bautiste ima večjo vlogo, ker to kar je blo v filmu ni blo nič :P


Pa kaj ste nekateri resnično slepi?

Na začetku filma ti lepo piše:


Povečava:


To pomeni, da mora biti (vsaj) še en del za lažje razumevanje zgodbe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Pozor: spoilerji, ne glejte, če nočete izvedeti določenih stvari!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kow ::

opeter je izjavil:


Na začetku filma ti lepo piše:


Korporacije pac tega ne dajo v naslov. Postenost ni nagrajena >:D

kow ::

Imo bi film(e) moral posneti nekdo z budgetom max 50milijonv dolarjev (vkljucno z marketingom). Da bi dejansko posnel film za fane oz. ljudi, ki so prebrali knjigo.
Torej, goodbye znani igralci ali razni Hans Zimmerji, top efekti itd. Izgubil bi precej, a hkrati bi lahko imel napisal veliko bolj dinamicen scenarij, vec nelinearnosti, manj neumnosti tipa Duncan Idaho, ki ne zna umreti itd.

Bom pa definitivno sel gledat nadaljevanje, film je bil vec kot gledljiv in ni bil razocaranje.

gus5 ::

mgermo je izjavil:

gus5...ni film zate, ker sploh ne poslušaš besedila...
Sine se je boril kot mamin champion, ker se ženska sama ne more borit, mora nekdo zanjo. Kandidatov se ni trlo.
Jess nihče ne sme izzvati, ker je coprnica. Če prav razumem, se je zgodilo sledeče: Stilgar napade Jess, ker ne ve, da je coprnica. Ta ga premaga in postane vodja skupine - pri puščavskih staroselcih je vodja vedno najmočnejša oseba oz. najboljši bojevnik. Jamis želi dvoboj z Jess z namenom, da jo ubije in povrne "titulo" vodje. Stilgar, ki dojame, da je je Jess coprnica, mu pove, da se zoper coprnico ne sme boriti, zato Jamis terja dvoboj z njenim branilcem. Javi se Pavle, premaga Jamisa in zdaj je on poglavar klana.

Zgodba ima predvidljiv konec. Pavle bo po tem, ko bo ponovno zagnal projekt črpanja podzemnih voda in namakanja puščave, verjetno končal kot poglavar vseh plemen na Arrakisu.

dild0idis je izjavil:

Če si gledal, se je boril kot mamin šampion, plus Paul kot "Kvisatz Haderach" ima določene videnja, če užije "Spice Melange" in v tej videnjih je videl, kako se bo njegov nasprotnik boril in ga je zato, čeprav ima občutno manj izkušenj, premagal.
Torej je varal s pomočjo magije? OK. V tem primeru je film slabo narejen, ker ni v zadostni meri izpostavljena ta magična "dimenzija" dvoboja. Mu je morda "telepatsko" pomagala tudi Jess?

Beli_Zajcek je izjavil:

Z meči se bojujejo, ker imajo sicer lasguns, ampak če ustreliš z laserjem v force shield se zgodi nekaj podobnega atomski eksploziji.
Kar atomska eksplozija? Jao. Pa naj se obstreljujejo z zastrupljenimi puščicami. Leto je podlegel prav puščici. Pravzaprav energijski ščit sploh ni dobra zaščita pred kinetičnimi izstrelki. Res, da upočasni hitre izstrelke, a upočasnjeni izstrelki lahko prodirajo skozi ščit in počasi nadaljujejo pot proti cilju - telesu žrtve.

mgermo je izjavil:

Ščiti privabljajo worme.
Zakaj ne pobijejo črvov? Črvi so neumna bitja, poženejo se zoper vsako telo, ki oddaja zvok, ki odstopa od šumov okolja. Žrejo vse živo in neživo, celo kombajne za žetev začimbe. Zlahka bi jim bilo podtakniti ogromno eksplozivno vabo... Ka-boom! Aja, saj res, ne gre to tako. Le na čem bojo pa puščavniki jezdili, če jim pobijejo črvičke...

Še eno vprašanje, kje se je Pavle naučil letenja? Tudi letenje obvlada z magijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

Jarno ::

@gus, zakaj raje ne rantaš v kakšni 'Karate kid' temi?
Črvi so btw. ključni za nastanek 'začimbe'...
#65W!

Ganon ::

Če koga zanima. Ponatis knjige Peščeni planet, tokrat s filmsko naslovnico.



https://www.sanje.si/pesceni-planet-zep...

Okapi ::

BigWhale je izjavil:

Zato, ker imajo vsi okrog sebe scite, skozi katere lahko prides skozi samo pocasi.

A je res tolk tezko, no? :))

Ja, če te je vsa domišljija zapustila, potem se ti morda ta plehki izgovor morda zdi celo dober.>:D

Lahko si v petih minutah izmisliš deset vrst strelnega orožja, pred katerim te ta ščit ne obrani. Recimo kemični naboji. Ali laser. Ali vodeni izstrelki, ki se pred ščitom upočasnjo, ali pa eksplodirajo (ni bilo videti, da bi ščit varoval pred eksplozijo). Ali raketni nanoboti. Ali...

V glavnem, film je razvlečen, zgodi se bolj malo, in večino tistega, kar se zgodi, je povsem nelogično.

V gradu je cela vojska, potem pa en zdravnik ubije tri stražarje in izključi glavni ščit. Medtem vsi drugi sladko spijo, iz vesolja pride druga vojska in vse preseneti. Mislim, ajoj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
««
8 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blade Runner - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
142024 (247) oo7
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282212 (1326) Uporabnik
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23038881 (11002) Zvezdica27
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688107561 (71908) nurse013

Več podobnih tem