» »

Dune (remake)

Dune (remake)

Temo vidijo: vsi
««
7 / 17
»»

pegasus ::

Ja, sehr nett :) Lahko v normalnih jezikih poslušamo filme :D

Gagatronix ::

Za .de nimam pojma ampak za .be vem pa iz prve roke da ko kupis karto imas vecinoma izbiro flamski, francoski, ali podnapisi.

BaTeMaN ::

Sem vprašal kolega, ki živi v Nemčiji 20 let, baje so neka mala kina, ki predvajajao angl, 99% pa je sinhronizirano. Morda pa je on v napačnem koncu Nemčije :)

AAAAmpak...

Ich darf mich nicht fürchten.
Die Furcht tötet das Bewußtsein.
Die Furcht führt zu völliger Zerstörung.
Ich werde ihr ins Gesicht sehen.
Sie soll mich völlig durchdringen.
Und wenn sie von mir gegangen ist, wird nichts zurückbleiben.
Nichts außer mir.

Tole žal ne gre :)
less then zero

Gregor P ::

Moja praksa je, da imajo v večjih mednarodnih mestih (Dunaj, Berlin itd.) v teh velikih multikino kompleksih vedno najmanj tudi še opcijo originala z nemškimi podnapisi; seveda za bolj popularne filme, ne kar za vse. Imajo pa običajno tudi specializirana manjša kina, kjer je vse v originalnem jeziku npr. Kino Haydn na Dunaju.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

BaTeMaN ::

Če bi že naredil teh 300km za kino bi želel IMAX izkušnjo v original jeziku. :)
Bomo počakal... sam da ne bo preveč mikavna poplava screenerjev.
less then zero

Kurzweil ::

Baron in Piter

pegasus ::

Ok, našel eno kino dvorano s prostimi mesti, zdaj pa da vidimo.

pegasus ::

Ganz noj kino halle, dolby atmos yadda yadda yadda ... na stropu res več zvočnikov kot luči, a kot sem se bal, pomeni to samo več grmenja in bobnenja in manj dobrega zvoka. Naslonjala sedežev še vedno absorbirajo toliko zvoka, da če hočete kaj imeti od tega silnega ozvočenja, morate sedeti čisto na robu sedala in praktično dihati osebi pred vami za ovratnik. Dobro da so zdaj maske obvezne ... a opažam, da se folk extra založi s kokicami, da si jih potem lahko dajo dol. Češ, jem. Grr ...

Film ... bo treba še nekajkrat pogledat. Mogoče v 3d. Izgleda kot da bo zelo dobro sprejet pri širši publiki, a ne bo dosegel kultnega statusa, kot ga je Lynchev film. Za moj okus je čisto premalo introvertiran, popolna odsotnost notranjih monologov ... več pa čez kak mesec, da ne bom preveč spoilal.

Kurzweil ::

Kurzweil ::

Soundtrack...

bambam20 ::

pegasus je izjavil:

.

a ne bo dosegel kultnega statusa, kot ga je Lynchev film.


Res? kako je to možno? Neverjetno.

Logično, da ne bo dosegel kultnega statusa, ker je zgolj kopija nekja, kar je postalo kultno.

BigWhale ::

Roko na srce, Lynchev Dune ni tako zelo dober kot marsikdo pravi. :)

pegasus ::

Je zgolj ... poseben ;)

bambam20 ::

BigWhale je izjavil:

Roko na srce, Lynchev Dune ni tako zelo dober kot marsikdo pravi. :)


KDo si ti, ki boš to pisal.

svecka ::

BigWhale je izjavil:

Roko na srce, Lynchev Dune ni tako zelo dober kot marsikdo pravi. :)


Žal ima kultni status in tudi dizajn "črva" se je prenesel v širšo podzavest na vsa področja medijev. Film kot samosvoj je imho dober in jahanje črvov je bilo tako epsko kot "bear cavalry".

Po eni strani bolje da ne bi bilo Dune 1984 filma, saj je naredil več škode kot koristi Dune vesolju, po drugi strani je pa ravno film Dune 1984 bil prva popotnica v Dune vesolje mlajši in današnji generaciji, ki je odraščala ob filmih in ne knjigah.

Jaz žal imam občutek da novi Dune ne bo megahit in se ne bo prijel med mladež :(

BigWhale ::

Dune (1984) je bil box office flop in tudi kritiki so imel pretezno negativno menje. Ni vse kar Lynch nardi kr takoj mojstrovina. :> Tud na rotten tomatos ne blesti ravno najbolje.

Tudi ne vem po katerih kriterijih bi se lahko uvrstil med kultne filme. Pac je relativno zanic adaptacija knjige. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Poldi112 ::

Mrbit ker ga je relativno lahko razumeti, za razliko od dejanskih mojstrovin omenjenega genialca.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Gagatronix ::

BigWhale je izjavil:

Roko na srce, Lynchev Dune ni tako zelo dober kot marsikdo pravi. :)


Lynchev Dune sicer ima nek cuden status, ampak dober film to definitivno ni, saj se vlece kot kurja creva in clovek desetkrat zaspi zraven preden pride do konca.

Pa to recem kot fan Andreja Tarkovskega.

Zgodovina sprememb…

BaTeMaN ::

Morda ker sem starejši.. meni je pa Dune (1984) bil kr super :), morda ne tako ko sem kot otrok gledal v istem letu še Alien, in malo pozneje ALiens
... ampak če se pogovarjamo o kultnem filmu nima ravno veze flop ker kult je tudi The Room, Blade Runners, Clerks, Donnie Darko,.. in mnogi drugi ki niso ravno bili money makerji in postalu nek kult.. a Dune je KULT? Piše da je: The '80s Dune is one of the most beloved cult classics ever made, but not everyone who's seen it was sold on its spice.
Okusi so različni :)
less then zero

Gregor P ::

Meni je bil tudi všeč, predvsem ker so igralci bili dobri oz. so dobro odigrali svojo vlogo. Pa glasba je bila tudi dobra.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

opeter ::

Meni osebno sta bila obe mini seriji dosti boljša.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gregor P ::

Teh pa žal nisem še uspel pogledati.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kow ::

Mini serija je bila bolj "realisticna", torej sledila je knjigam. To še ne pomeni, da je bila boljša. Dune je imel izjemno kustomografijo, pa tisti mistični feeling.
Imel je tudi izjemno slabe akcijske prizore :))

opeter ::

Meni je bila. Sploh Children of Dune.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BaTeMaN ::

opeter je izjavil:

Meni je bila. Sploh Children of Dune.

Tud odigrano ok... sploh James McAvoy.
less then zero

opeter ::

Res je. James McAvoy in tista punca, ki pa žal več ni nastopila v drugih filmih. Imela sta odlično "kemijo".


Tu je en zanimiv opis:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kow ::

Ja, igralci so def ok. Glavni problem se zdi prenizek budget in sta rezija ter cinematografija bolj uboga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

bambam20 ::

Tale novi Dune je pa izjemno dolgočasen.

sulaco ::

bambam: Nisi bral knjige, a ne?

- vizualna poslastica (sploh "helikopterji" in črvi),
- odlična glasba. Hans Zimmer...a je treba še kaj dodati
- odlična igralska zasedba (relativno)
- skoraj zvesto sledi knjigi-kar je meni odlično
- (glej zgoraj) bolje je prebrati knjigo...potem se film bolje razume. Kdor bo ta film gledal brez prebrane knjige mu bo "kar nekaj"
- dobili bomo še nekaj nadaljevanj :)
- Blade Runner vibe, ampak mislim da ne bo dosegel te stopnje kultnosti

Gregor P ::

opeter je izjavil:

Res je. James McAvoy in tista punca, ki pa žal več ni nastopila v drugih filmih. Imela sta odlično "kemijo".
ok zdaj razumem, zakaj so vam mini serije tako všeč>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Kurzweil ::

bambam20 je izjavil:

Tale novi Dune je pa izjemno dolgočasen.


Kje si ga pa že gledal?

pegasus ::

Ma, če hočeš kemijo med glavnima likoma, glej kaj drugega, npr. Kara no Kyoukai, ne pa Dune. Dune je primarno making of a messiah štorija (in kasneje njegov downfall), zato se mi zdi Lyncheva interpretacija bolj na mestu kot trenutno videni Part 1. No, je pa res, da je precej elementov te interpretacije v Part 2, če se zgodi, zato upam, da bo manj poudarka na akciji in pretepačinah in več na notranjem dogajanju v Paulu.

Med ogledom sem večino časa porabil za primerjanje s prejšnjimi serijami in filmom ter seveda knjigo, dol do posameznih dialogov. Praktično povsod so si privoščili malce svobode, spet me je motila odsotnost najbolj igrabilnih scen iz knjige ... kot da nekdo ne privošči igralcem, da se izkažejo. Poleg tega mi že dejstvo, da sem imel mentalni čas se s tem ukvarjat, pove, da je film preveč plehak. Lahko sklepam samo, da je primeren za današnjo publiko ...

Tudi glasba je meh. Brez nekih prepoznavnih tem, služi bolj kot mašilo tišine. Pa saj imate višje gor link, kjer si jo lahko poslušate ... Hans zna bolje, ne razumem, zakaj se tokrat ni izprsil.

Zvezdica27 ::

je že na torrentih?

knjige so sicer - prva - zelo akcisjke skuapj znotranjimi dialogi, druga in tretja pa samo notranji svet.

Mal schauen,

zz

kow ::

bambam20 je izjavil:

Tale novi Dune je pa izjemno dolgočasen.

Ko vecina ljudi pravi, da je film dolgocasen, sem se bolj nahypean. Podobno dolgocasen kot Dunkirk?

opeter ::

sulaco je izjavil:

- dobili bomo še nekaj nadaljevanj :)


To še ni 100 % ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kow ::

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Tale novi Dune je pa izjemno dolgočasen.


Kje si ga pa že gledal?



Je že na spletu.

pegasus ::

pegasus je izjavil:

Tudi glasba je meh. Brez nekih prepoznavnih tem,
Evo recimo če bi dali vsaj Dimashevega Strangerja v ending titles, bi že močno popravili vtis. Res, močno upam da so part 1 naredili meh samo zato, da se bodo lahko v part 2 izprsili. Držim pesti.

BaTeMaN ::

na imdb... ima Timothée Chalamet

napisano

Dune 2 (pre-production)
Paul Atreides

Zanimivo.
less then zero

Zvezdica27 ::

če kdo hoče trilogijo v angleščini, je zdaj na bookdepository 16e cela trilogija, kar je džabe. Meni se mnogo lepše zadeva bere v SLO, ker je kar težka angleščina, polno nekih referenc in neznanih besed. V slovenščini takoj opaziš izmišljene besede, medtem ko v ang skoz negotovo bereš kaj je res in kaj ne - kljub vsem znanju nas tu ta prednost native speakerjev zjebe.

zz

rdecaluc ::

Prebral vse knjige na kindlu. Long-press na besedo ti odpre slovar z definicijo tak da sploh ni težavno sledit če je neka nova beseda. Verjetno imajo drugi bralniki podobne.

Komi čakam da pride v kino pri nas :)
Est modus in rebus. ,typos

pegasus ::

opeter ::

Nekje sem bral, da je film direktno razvlečen, v povprečju precej dolgočasen (kar v osnovi ne bi bil problem), ampak direktno narejen tako, da mora biti nadaljevanje. Konec je dobesedno odrezan.
Kot, da bi se pisec zgodbe podredil studiju in zadeva mora postati franšiza z vsaj tremi deli ali več.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

BaTeMaN ::

opeter je izjavil:

Nekje sem bral, da je film direktno razvlečen, v povprečju precej dolgočasen (kar v osnovi ne bi bil problem), ampak direktno narejen tako, da mora biti nadaljevanje. Konec je dobesedno odrezan.
Kot, da bi se pisec zgodbe podredil studiju in zadeva mora postati franšiza z vsaj tremi deli ali več.


... ja vse to je jasno že doooolgo. Delov je pa lahko XX.. pa ne bodo prišli... do konca.

Dune (1965) >>>>>>>>>>>>>>>>> samo tole bosta 2 dela (morda 3 zaradi Dune Messiah (1969)).
Children of Dune (1976)
God Emperor of Dune (1981)
Heretics of Dune (1984)
Chapterhouse: Dune (1985)
“Hunting Harkonnens” (Tales of Dune)
The Butlerian Jihad.
“Whipping Mek” (Tales of Dune)

Denis Villeneuve naj bi delal adaptacijo, ki naj bi bila čim bolj pravilna... glede na gradivo
less then zero

kow ::

opeter je izjavil:

Nekje sem bral, da je film direktno razvlečen, v povprečju precej dolgočasen (kar v osnovi ne bi bil problem), ampak direktno narejen tako, da mora biti nadaljevanje. Konec je dobesedno odrezan.
Kot, da bi se pisec zgodbe podredil studiju in zadeva mora postati franšiza z vsaj tremi deli ali več.


To je itak samoumevno, ker v 1 film ne mores stlaciti tak universe.

Personanonim ::

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Zvezdica27 ::

je že kaka dobra kopija gor? Jaz imam samo nek slab TS...

zz

Ganon ::

Zvezdica27 je izjavil:

je že kaka dobra kopija gor? Jaz imam samo nek slab TS...

zz


Datuma za blu-ray še ni, najverjetneje prihodnje leto. Ne glej zmazkov, do takrat se raje zamoti s knjigami.

Bezukhoff ::

Bo stream od 22. oktobra naprej.

Beli_Zajcek ::

BaTeMaN je izjavil:

opeter je izjavil:

Nekje sem bral, da je film direktno razvlečen, v povprečju precej dolgočasen (kar v osnovi ne bi bil problem), ampak direktno narejen tako, da mora biti nadaljevanje. Konec je dobesedno odrezan.
Kot, da bi se pisec zgodbe podredil studiju in zadeva mora postati franšiza z vsaj tremi deli ali več.


... ja vse to je jasno že doooolgo. Delov je pa lahko XX.. pa ne bodo prišli... do konca.

Dune (1965) >>>>>>>>>>>>>>>>> samo tole bosta 2 dela (morda 3 zaradi Dune Messiah (1969)).
Children of Dune (1976)
God Emperor of Dune (1981)
Heretics of Dune (1984)
Chapterhouse: Dune (1985)
“Hunting Harkonnens” (Tales of Dune)
The Butlerian Jihad.
“Whipping Mek” (Tales of Dune)

Denis Villeneuve naj bi delal adaptacijo, ki naj bi bila čim bolj pravilna... glede na gradivo


Po Chapterhouse: Dune je zgolj sranje od njegovega sina. Ni vredno brat, kaj šele filme delat. Oče je znal pisat, sine pač ne. Zna pa sine vlečt $$$ iz vesolja, ki ga je ustvaril oče.
««
7 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blade Runner - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
142022 (245) oo7
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282209 (1323) Uporabnik
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23038865 (10986) Zvezdica27
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688107520 (71867) nurse013

Več podobnih tem