» »

Predčasen potek veljavnosti stare "vozniške"

Predčasen potek veljavnosti stare "vozniške"

«
1
2

MrStein ::

Roza trodelna vozniška dovoljenja bi naj potekla pred napisanim rokom, na 30.april 2018.
To se zdaj podaljšali do 2023.
Zahteva je do leta 2033 (EU uredba), tako se se lahko vprašamo komu se mudi in zakaj?
(in zakaj se zdaj malo manj mudi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Steinkauz ::

Jst jo bom menjal prej verjetno.
V grčiji mi niso hoteli izposodit skuterja, ker ni bilo očitno, kaj naj bi kategorija H predstavljala.
Avto sm si pa lahk :))

Na novih je pa AM kategorija

PandaFlow2 ::

Zakaj pa ne bi bili vsaj v necem boljsi od EU? A je res komu lazje nositi okrog tisti zmazek kot lepo kartico?

St235 ::

Tist zmazek lahko zatlačiš kamorkoli brez nevarnosti, da se zlomi.

smacker ::

Sej ni iz stekla :D A osebno, zdravstveno, bančno tud zlomiš parkrat letno???

fujtajksel ::

PandaFlow2 je izjavil:

Zakaj pa ne bi bili vsaj v necem boljsi od EU? A je res komu lazje nositi okrog tisti zmazek kot lepo kartico?


Zmazek bi lahko nosil okrog zastonj do 2033, lepo kartico bi moral plačat in potem še enkrat zamenjat, ker velja 10 let. Nepotrebni stroški in obiski UE. Če pa hočeš lepo kartico, jo itak lahko dobiš.

St235 ::

smacker je izjavil:

Sej ni iz stekla :D A osebno, zdravstveno, bančno tud zlomiš parkrat letno???


Z izjemo bančne (ki sem do sedaj fental že dve pred iztekom veljavnosti) ostalih ne rabim tovorit sabo. V vozniško porineš par bankovcev in zadevo lahko zatlačiš tudi v tiste vodotesne tulce, ki so jih čehi na plaži prodajal, pa se nič ne zgodi. Ravno tako še nobena od plastičnih kartic ni preživela več kot 10 let v denarnici v zadnjem žepu hlač. "Zmazek" pa brez težav 50+ let. Na osebni na primer se 7 letih že vidijo poškodbe in vprašanje, če bo še tri leta preden bo na kakšni meji začel kdo težit. Pač vsakomur svoje. Dodatno me tista plastika vsakih 10 let dodatno nekaj stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

PandaFlow2 ::

fujtajksel je izjavil:

Zmazek bi lahko nosil okrog zastonj do 2033, lepo kartico bi moral plačat in potem še enkrat zamenjat, ker velja 10 let. Nepotrebni stroški in obiski UE. Če pa hočeš lepo kartico, jo itak lahko dobiš.


1x na 10 let it na UE, kjer hkrati uredis vse tri dokumente, ki imajo btw isti rok trajanja, je problem? Stane pa 15 EUR, 0.125 EUR/mesec. Bankrot.

Zstiller ::

Ja problem je zakaj bi plačeval za slabšo stvar, ki traja manj časa. Funkcionalnost je ista samo da dodatno mečem stran denar.

St235 ::

PandaFlow2 je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

Zmazek bi lahko nosil okrog zastonj do 2033, lepo kartico bi moral plačat in potem še enkrat zamenjat, ker velja 10 let. Nepotrebni stroški in obiski UE. Če pa hočeš lepo kartico, jo itak lahko dobiš.


1x na 10 let it na UE, kjer hkrati uredis vse tri dokumente, ki imajo btw isti rok trajanja, je problem? Stane pa 15 EUR, 0.125 EUR/mesec. Bankrot.


Kdo govori o bankrotu? Govorim o tem, da ne vidim dodane vrednosti v temu, da obstoječ dokument, ki se je izkazal za izjemno trdoživega zamenjam za inferioren produkt, ki velja samo 10 let in nosi sabo nepotreben strošek.

Če bi si hoteli vsaj domišljat, da smo boljši od EU (kot si se sam neuko izrazil) potem bi uvedli enotno kartico državljana, ki bi služila vsemu zgoraj naštetemu. Ne pa da en birokratski obrazec menjamo za drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

PandaFlow2 ::

Če bi si hoteli vsaj domišljat, da smo boljši od EU (kot si se sam neuko izrazil) potem bi uvedli enotno kartico državljana, ki bi služila vsemu zgoraj naštetemu. Ne pa da en birokratski obrazec menjamo za drugega.


To dejansko ni mozno. Potnega lista ne mores kar tako nadomestiti, ker ne mores na kartico nalepiti vize. Voznisko dovoljenje pa ni nujno izdano v isti EU clanici kot osebna izkaznica, ker ti ga lahko izda samo drzava, kjer imas stalno prebivalisce - in to za slovenske drzavljane ni nujno Slovenija....

St235 ::

Ni možno, dokler živiš v prepričanju, da si boljši od EU zato, ker hitreje ubogaš od ostalih. Kakor hitro se tako ozkega razmišljanja odvadiš pa postane precej opcij odprtih. Največji izziv je potni list, kar pa nikakor ni ovira, da se za vse potrebe, ki jih ima posameznik znotraj svoje države uporablja enotna listina. Še vedno imam raje potni list in eno kartico, kot potni list in 20 kartic.

To, da mi je druga država izdala vozniško ni nikakršna omejitev, da moja država ne bi uporabljala enotne listine. Saj imaš tudi kup državljanov, ki nima vozniške pa imajo zato lahko vseeno enotno listino, ki pa jim seveda ne omogoča upravljanja vozila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MrStein ::

Bi se dalo s čim izpodbijati ta rok (pod predpostavko, da zakonodajalec sam ne pride k pameti in sam premakne rok na "konec")?
Torej da država državljanu samovoljno ukine veljaven dokument in "pridobljene pravice" brez utemeljenega razloga?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

PandaFlow2 je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

Zmazek bi lahko nosil okrog zastonj do 2033, lepo kartico bi moral plačat in potem še enkrat zamenjat, ker velja 10 let. Nepotrebni stroški in obiski UE. Če pa hočeš lepo kartico, jo itak lahko dobiš.


1x na 10 let it na UE, kjer hkrati uredis vse tri dokumente, ki imajo btw isti rok trajanja, je problem? Stane pa 15 EUR, 0.125 EUR/mesec. Bankrot.

Probaj zdaj isto, če ti piše v izpitu, da nosiš očala.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

St235 ::

MrStein je izjavil:

Bi se dalo s čim izpodbijati ta rok (pod predpostavko, da zakonodajalec sam ne pride k pameti in sam premakne rok na "konec")?
Torej da država državljanu samovoljno ukine veljaven dokument in "pridobljene pravice" brez utemeljenega razloga?


Si ne znam predstavljat pravne osnove. Sploh, ker se ti ne ukinja pridobljenih pravic, ampak menjava zgolj listino na podlagi katere ti to pravico uveljavljaš. Je pa treba pri tem upoštevat tudi dejstvo, da če vozniškega dovoljenja ne zamenjaš, to nikakor ne pomeni, da ne smeš vozit ali da nimaš veljavnega dokumenta. Pomeni zgolj to, da ga imaš na neustreznem obrazcu in podobno, kot če na primer ne spremeniš bivališča plačaš 40EUR kazni. Pri prejšnjih zakonih pa še tega ni bilo. Tako da leta 2018, če bi ostal star zakon, dejansko ne bi rabil menjat dokumenta oziroma za to ne bi mogel biti sankcioniran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krho ::

OP joka zaradi 17€, sam sem jo pa zamenjal, ker mi ni šla več v denarnico.
Po drugi strani pa.. pojdi še kakšen izpit narest, pol jo boš pa tko al tko moral. Al pa zaćni očala nosti.. Pol jo boš pa vsakih 5 let.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Invictus ::

Te nove vozniške so super, ker je končno vpravivelikosti.

Škoda da niso združili osebne, vozniške in zdravstvene.

Če pa kdo joka za 17 EUR/10 let, naj pa dobro premisli kaj dela in koliko zasluži ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

konspirator ::

17 eur tu, 17 tam, ponovi N-krat in se nabere.
Zakaj bi plačeval nekaj, kar mi ni treba (in od tega nimam prav ničesar) ?

Zakaj mora veljati samo do 2023, če je Eu postavila mejo 2033 ? Same shit kot nalepte za TP.
--

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Ne gre se za jokanje za 17€/10 let, gre se za to, da je POTREBNO menjati POVSEM FUNKCIONALEN in BOLJ VZDRŽLJIV dokument z ENAKO FUNKCIONALNIM in MANJ VZDRŽLJIVIM, ki ga je celo potrebno menjati na vsakih 10 let, četudi je še vedno dober. Torej problemi, ki nastanejo za brezveze:
1. Dajanje denarja za brezveze (17€ vozniška + 10-15€ slikanje)
2. Treba si je vzeti čas (1. za slikanje, 2. za odhod na UE, ki ima tako zelo prilagojen urnik)
3. Lahko pozabiš, da moraš menjati (v resnici ne bi bilo treba, ampak od nekje je treba še malo denarja dobiti)
4. Če si osebno dal delati danes, potni list boš rabil čez 2 leti, vozniško pa 2023, ne moreš hkrati delati vseh, poleg tega se moraš še vsakič posebej slikati, ker slika ne sme biti starejša od enega leta. No, načeloma bi lahko vseeno vse 3 hkrati dal delati, ampak zakaj bi plačeval? Po možnosti končno spraviš vse 3 dokumente na isti datum, ti pa po 8ih letih poči vozniško dovoljenje in si spet na začetku. Totalna bedarija.

Prednosti kartice:
1. Enotna kartica v celi EU

Za nekoga prednost, za drugega slabost:
1. Za nekatere je lepša, za druge ne
2. Zate je v pravi velikosti, zame je premajhna

Mislim, da je slabosti veliko več kot prednosti.

MrStein ::

Hja, ovce, kaj pa drugega.
A objavim TRR, da nakaže vsak 10 EUR?
Samo 10 EUR! To ni nič!
:P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

konspirator ::

Steinkauz
Jst jo bom menjal prej verjetno.
V grčiji mi niso hoteli izposodit skuterja, ker ni bilo očitno, kaj naj bi kategorija H predstavljala.

https://www.amzs.si/na-poti/mednarodni-...



Obvezno vozniško dovoljenje je bedarija oz striženje ovc.
V 80% primerih, ko so me ustavili (kontrola prometa je bil vedno razlog) je šel policaj v avto na računalnik preverjati stanje, tako da bi povsem zadoščala osebna.
Itak lahko fizično še poseduješ vozniško dovoljenje, ki ima 18 pik ali ti je bilo že odvzeto - either way mora preveriti online, torej je same shit če imaš fizično kartico ali ne.
--

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Hja, Cetis mora služiti... >:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

balluf ::

Meni tastara velja do 2056 8-O bom imel več kot 90 let ko jo bom zamenjal:)).

MrStein ::

No ja, to pa je že druga tema...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

69charger ::

Dober smeh... mejmo vozniške 50 let, da bo slika pri 70 letih starosti ista kot takrat ko sem naredil izpit. Pa res useless kartice, ki se lepo skrijejo med ostale in pozabiš na njih, jaz bi raje z sabo mel eno seminarsko v mapci za tiste dva izpita, ki jih mam.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Invictus ::

Pismo kak problem s 17 EUR na 10 let...

A pol tud seksate ne, če morate kondome kupit?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dosan ::

Pravilno, da končno velja samo 10 let in se konča obdobje, ko ljudje dobijo vozniško za 80 let in nimajo vmes nobenega zdravniškega pregleda, ki bi preveril če so sploh še v stanju sposobnem za vožnjo. Z veseljem plačujem 17€ na 10 let zato, da so tudi drugi prisiljeni v zdravniški pregled, ne samo tisti z očali že od mladih let (zavoljo varnosti v prometu seveda, ne iz želje "da še ostali plačujejo tako kot jaz").

Samuel ::

A da je ta stara papirnata BOLJ vzdržljiva od nove plastične??
Kaj vse človek ne izve na tem forumu.. lol.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Furbo ::

Invictus je izjavil:

Pismo kak problem s 17 EUR na 10 let...

A pol tud seksate ne, če morate kondome kupit?

Ni samo to problem, če imaš očala npr, moraš iti vsakič še čez kompleten zdravniški pregled.. več stroškov.. več časa.. pač še ena birotatska neumnost.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

69charger ::

Sam imam očala in sploh ni res, opravil sem pregled in so podaljšali vozniško za 10 let, naslednjič pri podaljšanju ne potrebujem novega zdravniškega, opravim samo okolista po potrebi, če opazim da ne vidim v redu.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

MrStein ::

Daj neja z dejstvi po sloteku, no! ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

69charger je izjavil:

Sam imam očala in sploh ni res, opravil sem pregled in so podaljšali vozniško za 10 let, naslednjič pri podaljšanju ne potrebujem novega zdravniškega, opravim samo okolista po potrebi, če opazim da ne vidim v redu.

Kako ni res, če si pa opravil pregled?

Ker imaš pa dioptrijo enako ali pod 2.0 so ti pa skenslali za v naprej zdravniškega.

Sam sem naredil enako, pa je že zdravnica jamrala, da bo zaradi te novosti manj pregledov in da se trudijo, da bi postali pregledi obvezni za vse.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

GupeM ::

Dosan je izjavil:

Pravilno, da končno velja samo 10 let in se konča obdobje, ko ljudje dobijo vozniško za 80 let in nimajo vmes nobenega zdravniškega pregleda, ki bi preveril če so sploh še v stanju sposobnem za vožnjo. Z veseljem plačujem 17€ na 10 let zato, da so tudi drugi prisiljeni v zdravniški pregled, ne samo tisti z očali že od mladih let (zavoljo varnosti v prometu seveda, ne iz želje "da še ostali plačujejo tako kot jaz").

S tem bi se še nekako strinjal. Problem je, ker pregledi niso obvezni. Obvezna je samo izdelava nove kartice, tudi, če je stara še kot nova.

St235 ::

Dosan je izjavil:

Pravilno, da končno velja samo 10 let in se konča obdobje, ko ljudje dobijo vozniško za 80 let in nimajo vmes nobenega zdravniškega pregleda, ki bi preveril če so sploh še v stanju sposobnem za vožnjo. Z veseljem plačujem 17€ na 10 let zato, da so tudi drugi prisiljeni v zdravniški pregled, ne samo tisti z očali že od mladih let (zavoljo varnosti v prometu seveda, ne iz želje "da še ostali plačujejo tako kot jaz").


Neumnosti govoriš. Veljavnost pridobljenega dovoljenja je povsem enaka. Uvedli smo samo to da treba kartico menjat vsakih 10 let. Nikakršnih dodatnih zdravstalnih pregledov.

Samuel je izjavil:

A da je ta stara papirnata BOLJ vzdržljiva od nove plastične??
Kaj vse človek ne izve na tem forumu.. lol.

Stare brez vsakih zapletov v denarnici preživijo 50+ let. Plastična kartica se nobena ni zdržala 10 let v denarnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

radmannsdorf ::

veljavnost dokumenta, ni enako veljavnosti vozniškega izpita. če dokument velja 10 let, greš po nov dokument, ne pa k dohtarju na zdravniški pregled. to greš pol, po 65 al katerem letu že.

MadMax ::

GupeM je izjavil:

...Če si osebno dal delati danes, potni list boš rabil čez 2 leti, vozniško pa 2023, ne moreš hkrati delati vseh, poleg tega se moraš še vsakič posebej slikati, ker slika ne sme biti starejša od enega leta. ...

Priznam da nisem sam nič gledal, ampak kje to piše?
Sem lani dal delat osebno, takrat sem naredil "domačo nalogo", pa veljavnosti slike nisem našel. Zato sem predložil 5 let staro sliko (mimogrede: enako kot za prejšnjo osebno). Nobenih problemov.


Samuel je izjavil:

A da je ta stara papirnata BOLJ vzdržljiva od nove plastične??
Kaj vse človek ne izve na tem forumu.. lol.

Ja, je.
Glej par vrstic višje.
Osebna se mi po par letih razpade.
Vozniško imam pa "papirnato" že slabih 25 let, pa se ne razpada, oziroma drugače: ni več nova, je pa popolnoma funkcionalna. In če se po 40 letih ne bi malce spremenil, sem prepričan, da bi popolnoma ustrezala še nadalnjih vsaj 15 let.

/edit: typo/
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

GupeM ::

V zakonu res nikjer ne piše, da ne sme biti starejša od enega leta. Sem pa sam dal izdelati osebno letos avgusta. O sliki v elektronski obliki pa v zakonu piše tole:
(4) K vlogi za izdajo osebne izkaznice mora državljan priložiti fotografijo predpisane velikosti, ki kaže njegovo pravo podobo. Fotografija se priloži v fizični ali digitalni obliki. Fotografije v digitalni obliki se hranijo na elektronskem odložišču fotografij za osebne dokumente 1 leto in se lahko na vlogo državljana uporabijo tudi za izdajo drugega uradnega identifikacijskega dokumenta.

To, da velja eno leto, je pisalo tudi na tistem listu s črtno kodo, zato sem mislil, da velja eno leto. My bad. Kakor koli, fizičnih slik ti prej ali slej zmanjka, elektronska velja eno leto. Če bi s tem, ko moraš na 10 let podaljšati V.D. kaj pridobili bi razumel, tako pa popolnoma nič ne pridobiš, samo izgubiš 17€. Popolnoma brez veze.

MadMax ::

Saj za take dokumente jo samo poskenira in jo dobiš takoj nazaj.
Zakaj bi torej zmanjkalo slik?

Pa da ne bo pomote, samo določene "šank" zadeve razčiščujemo. Tudi meni se zdi butasto tole odiranje raje in posiljevanje z nepotrebnimi menjavami dokumentov.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

GupeM ::

Nisem vedel, da jo samo poskenira. Včasih je ostala tam. Ko sem jo avgusta sam dal delati, pa sem jo imel v elektronski obliki, tako da nisem vedel, da jo vrnejo.

PandaFlow2 ::

MadMax je izjavil:

Osebna se mi po par letih razpade.


Kaj pa delas z njo?

MadMax ::

V žepu jo imam skupaj s staro vozniško.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

St235 ::

Enako, po sedmih letih v denarnici so vidne konkretne razpoke na osebni. Pri zdravstveni pa praktično samo še čip in selotejp nosim sabo.

69charger ::

Nevem kaj delate z karticam, da vam v 10 letih razpadejo lol, vsako jutro pelje tovornjak čez denarnico? Sploh pa o vzdržnosti starih vozniških... pride v kontakt z vodo in je samo še za podkurit.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

St235 ::

40 let izkušenj kaže na to, da je precej večja verjetnost da na vozniško delujejo mehanske sile kot pa voda.

Drugače pa nič posebnega, 10 let v denarnici v zadnjem žepu in plastika ne preživi.

Furbo ::

St235 je izjavil:

Enako, po sedmih letih v denarnici so vidne konkretne razpoke na osebni. Pri zdravstveni pa praktično samo še čip in selotejp nosim sabo.

Če je še prva, ti jo brezplačno zamenjajo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

GupeM ::

Te kartice, predvsem zdravstvena, niso vredne pol pi*de mrzle vode. Medtem ko razne kartice od Hervisa, Mercatorja, Spara, ... zdržijo do neskončnosti. Pa že dolgo ne nosim več denarnice v zadnjem hlačnem žepu, še manj sedim na denarnici. Včasih sem to počel, takrat se je šele vse lomilo. Sedaj je nekoliko bolje, vendar daleč od odličnega. Sploh, če primarjam s karticami iz trgovin.

Mehmed ::

69charger je izjavil:

Nevem kaj delate z karticam, da vam v 10 letih razpadejo lol, vsako jutro pelje tovornjak čez denarnico? Sploh pa o vzdržnosti starih vozniških... pride v kontakt z vodo in je samo še za podkurit.


Ok, ti dam prav, z novo voznisko lazje praskas led z avta kot s staro.
Kje bo drugac v stiku z vodo ne vem, sej ko peres denar ga verjetno ne peres z denarnico vred.

Drugace ce imas primerno denarnico v kateri je deset kartic znajo zelo dolgo zdrzat. Takrat je vse skupi res trdo plus pac ne bos mogu sedet na taki denarnici lih in jih ne bos upogibal. Enim to ustreza, drugi imajo raje kompaktnost.

krho ::

GupeM je izjavil:

Nisem vedel, da jo samo poskenira. Včasih je ostala tam. Ko sem jo avgusta sam dal delati, pa sem jo imel v elektronski obliki, tako da nisem vedel, da jo vrnejo.

Za vozniško moraš poleg elektronske pustiti fizično sliko. Sem tudi sam pizdil kaj se gredo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

konspirator ::

Kako si nekdo prišel z enako sliko na novi/stari vozniški skozi mi ni jasno.
Verjetno je odvisno od položaja planetov, na dveh različnih vem za primera ko ni uspelo.
--

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

St235 je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

Zmazek bi lahko nosil okrog zastonj do 2033, lepo kartico bi moral plačat in potem še enkrat zamenjat, ker velja 10 let. Nepotrebni stroški in obiski UE. Če pa hočeš lepo kartico, jo itak lahko dobiš.


1x na 10 let it na UE, kjer hkrati uredis vse tri dokumente, ki imajo btw isti rok trajanja, je problem? Stane pa 15 EUR, 0.125 EUR/mesec. Bankrot.


Kdo govori o bankrotu? Govorim o tem, da ne vidim dodane vrednosti v temu, da obstoječ dokument, ki se je izkazal za izjemno trdoživega zamenjam za inferioren produkt, ki velja samo 10 let in nosi sabo nepotreben strošek.

Če bi si hoteli vsaj domišljat, da smo boljši od EU (kot si se sam neuko izrazil) potem bi uvedli enotno kartico državljana, ki bi služila vsemu zgoraj naštetemu. Ne pa da en birokratski obrazec menjamo za drugega.

Pa še en vgrajen NFC čip, ki ga boš lahko bral s čitalnikom z ebaya za 5 eurov, da bo lahko vsak kekec imel vse podatke o meni?
Hvala.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozniska izkaznical za tiste, ki imajo ocala (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7215384 (3753) m0LN4r
»

Podaljšanje vozniškega dovoljenja

Oddelek: Na cesti
4711496 (1781) MarkZC8261
»

Vozniška ni veljaven dokument?

Oddelek: Loža
398234 (6187) St235
»

Nova vozniška dovoljenja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14620906 (14734) Relanium

Več podobnih tem