» »

Xperia Z1 compact help

Xperia Z1 compact help

-valvoline- ::

Pred ksnim tednom mi je telefon odpovedal. Se prej je zacel delat nekih random restartov. Zdele se pa sploh ne vklopi, tudi ce je na polnilec. Utripa tista rdeca ledica in to je to. Sm sprobaval vse kombinacije z gumbi pa se un gumbek za restart zraven sim kartice. Nic ne pomaga. Sumim da je zarad mraza totalno mrknila baterija. Ali bi se v primeru pokvarjene baterije telefon moral prizgat na polnilec oz prek usbja na racunalnik ali ne? Zato ne vem ali je baterija hin ali je sla elektronika. A se je mogoce komu kaj podobnega zgodilo? Precej fotk je ostalo na telefonu, o tem se mi najbolj gre, pa tudi to da ne najdem nic pametnega z podobnimi performancami za kupit z manjsim zaslonom tko k je z1 compact. Kaj bi vi svetovali, al je samo baterija za zamenjat pa bo ok al pa direkt v kos pa fotk pozabit.

trulex ::

Probaj priti v fastboot način in potem poglej če se da datoteke skopirat na pc.

r3dkv1c4 ::

najprej ga pusti na polnilcu da se nafila to maksimuma(kolikor se pač bo)....
...po določenem času se bo toliko zbudila, da ga boš lahko prižgal na kablu....upam.

Pred ksnim tednom mi je telefon odpovedal. Se prej je zacel delat nekih random restartov.


je rootan?
kater rom je naložen?
pobriši cache particijo, da mu daš malo prostora za dihanje......

Kaj več boš pa potem videl, če se bo vklopil seveda.....

Če ne pa boš moral uporabit flashtool in se malo poigrat....mogoče celo nov rom.....
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

-valvoline- ::

Hvala za odgovore. Sem probal prav vse kombinacije z gumbi, kabli, flashboot itn. PC v nobenem primeru ne zazna telefona. Sem ga pustil tudi cel dan na polnilcu pa nic, skoz utripa rdeca lucka. Prenosnik recimo ce ma baterijo hin lahko deluje tudi brez baterije pac na kabl, a ne bi moral tudi telefon delat na polnilec oz ce je priklopljen na usb prek racunalnika? A ne bi mogu delat tudi ce je brez baterije pa je priklopljen na polnilec? Oz ce je baterija res mrknila in je totalno fuc,ali je mogoce da zarad tega telefon se ne vklopi? Pr prejsnemu s3 se je vcasih tudi zacelo podobno dogajat z restarti, zamenjal baterijo in je potem vse bilo ok. Sam pa tisti s3 ni nikoli cisto mrknil, vedno se ga je dalo prizgat. Jeba je baterijo menjat pr xperijah, saj so fiksirane in je ohisje zadaj lepljeno. Tu so ga zasral. Drugac boljsega telefona zame ni.

hojnikb ::

telefon ne dela brez baterije, tut na polnilcu
#brezpodpisa

-valvoline- ::

hojnikb je izjavil:

telefon ne dela brez baterije, tut na polnilcu

Kako pa delajo prenosniki brez baterije? A je sploh mogoce da se je baterija kar naenkrat tolk pokvarila, da se telefon sploh ne da przgat?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ker imajo elektroniko drugače nastavljeno.

A je sploh mogoce da se je baterija kar naenkrat tolk pokvarila, da se telefon sploh ne da przgat?

je možno ja.
#brezpodpisa

-valvoline- ::

r3dkv1c4 je izjavil:

najprej ga pusti na polnilcu da se nafila to maksimuma(kolikor se pač bo)....
...po določenem času se bo toliko zbudila, da ga boš lahko prižgal na kablu....upam.

Pred ksnim tednom mi je telefon odpovedal. Se prej je zacel delat nekih random restartov.


je rootan?
kater rom je naložen?
pobriši cache particijo, da mu daš malo prostora za dihanje......

Kaj več boš pa potem videl, če se bo vklopil seveda.....

Če ne pa boš moral uporabit flashtool in se malo poigrat....mogoče celo nov rom.....

Ni rootan, pac nadgrajen z tovarniskim android 5 samodejno prek serverjev. Doslej je telefon delal BP, pac v zadnjem mescu se je zacel restartirat. Vcahih se mi zdi da je kapaciteta baterije padala kar naenkrat iz 90% na 5% in podobno.

-valvoline- ::

hojnikb je izjavil:

ker imajo elektroniko drugače nastavljeno.

A je sploh mogoce da se je baterija kar naenkrat tolk pokvarila, da se telefon sploh ne da przgat?

je možno ja.

Zanimivo. Ampak baterija je pa drzala najmanj 2 dni vcasih tudi 3 kljub obcasnim restartiranjem in ko je kazalo da je padla kapaciteta.

DSI ::

Sem imel do nedavnega isti telefon in ekvivalenten problem.
Brez baterije oz. z mrtvo baterijo, samo z polnilcem, telefona ne moreš prižgat.

Kolikor vem takrat, ko ob polnjenju utripa rdeča lučka (gori, posveti malo bolje in utripne)...se baterija dejansko ne polne. Rešitev je ponavadi, da za 2-3 min odklopiš baterijo in se potem nekako pobere.
Do baterije ni nek problem pridet...s fenom malo pogrej vogale zadnje stranice in potem boš lahko zadnji pokrov enostavno snel.

No, pri meni je isto telefon lepo delal...na kar se je naenkrat začel ugašat pri recimo 30% baterije...v mesecu, dveh je to prišlo do nekje 80%. Potem sem kupil drugo baterijo in je bilo kak teden bolje, potem spet isto. No potem sem še eno baterijo zamenjal, v upanju češ...saj tista prva nadomestna je bila od kitajcev, mogoče bo nova kupljena v SLO kaj boljša. No, ni bila.
Tako, da potem sem sklepal da je verjetno problem v elektroniki in kupil drug telefon.

Skratka, probaj najprej z drugo baterijo. Na XDA forumu boš videl, da večini originalna crkne ravno nekje po preteku garancije. Večini zamenjava pomaga...meni pač ni ;)

r3dkv1c4 ::

-valvoline- je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

najprej ga pusti na polnilcu da se nafila to maksimuma(kolikor se pač bo)....
...po določenem času se bo toliko zbudila, da ga boš lahko prižgal na kablu....upam.

Pred ksnim tednom mi je telefon odpovedal. Se prej je zacel delat nekih random restartov.


je rootan?
kater rom je naložen?
pobriši cache particijo, da mu daš malo prostora za dihanje......

Kaj več boš pa potem videl, če se bo vklopil seveda.....

Če ne pa boš moral uporabit flashtool in se malo poigrat....mogoče celo nov rom.....

Ni rootan, pac nadgrajen z tovarniskim android 5 samodejno prek serverjev. Doslej je telefon delal BP, pac v zadnjem mescu se je zacel restartirat. Vcahih se mi zdi da je kapaciteta baterije padala kar naenkrat iz 90% na 5% in podobno.

lahko je tudi virus

Velik problem je tudi, ker uporabniki ne upoštevajo, da je optimalno uporabljat baterijo med 20-80% in da je hitrejše "uničevanje" baterije ravno, pod tem območjem 20%.

Imel sem težavo z xperio L, da se ni hotela in ni hotela pobrat.
Čisto brezveze sem jo imel na polnilcu 2 dni skupaj in glej ga zlomka.....prebudila se je iz zimskega spanja.

Še danes dela bp....sicer drži max 1 dan ob ne preveliki uporabi ampak dela...pa je tega že leto dni.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija in baterija. Lahko uveljavljam?

Oddelek: Mobilne tehnologije
226443 (2090) St235
»

Koliko se vam sprazne telefon čez noč?

Oddelek: Mobilne tehnologije
456010 (4608) DMouse
»

Polnjenje baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
101069 (839) bobby
»

Anatomija baterije - Sony Ericsson Xperia ARC S

Oddelek: Mobilne tehnologije
377414 (5317) black ice
»

laptop brez baterije

Oddelek: Pomoč in nasveti
92079 (1736) FCbarcelona

Več podobnih tem