» »

Anatomija baterije - Sony Ericsson Xperia ARC S

Anatomija baterije - Sony Ericsson Xperia ARC S

igralec17 ::

Pozdravljeni!

Imam težavo pri omenjenem telefonu "Sony Ericsson Xperia ARC S". Telefon sem kupil pred 2 mesecema in baterija mi je pred kakšnimi 14 dnevi še držala do 3-4 dni ali več. Kar naenkrat, ko sem prišel iz dopusta, pa mi baterija ne zdrži več kot 1 dan ali še manj. Kupil sem ga pri Tušmobilu, ter ga tam poslal na servis pred 14 dnevi, njihov servis za Sony-je naj bi bil Top Time. Po dolgem čakanju sem ga pred nekaj dnevi dobil nazaj in njihovo delo je obsegalo:

Delovni nalog:
- Opomba ob sprejemu: Na telefonu so vidne posledice uporabe.
- Opravljene storitve: Ponastavitev programskega modula
- Dodatna pojasnila: Po vrnitvi na tovarniške nastavitve se napaka ni ponovila, test baterije - ok, test porabe- ok

Prinesem domov telefon, ga dam polniti do maximuma, izklopim in opazim, da se mi telefon izprazni v majn kot enem dnevu.

Kaj predlagate, da storim?


In še slika telefona

GeForce ::

Imaš naložen Gingerbread ali Ice Cream Sandwich?

puffs ::

3-4 dni O_o kaj si pa počel z njim, ga gledal kako leži na mizi? Meni drži dober dan.

igralec17 ::

GeForce je izjavil:

Imaš naložen Gingerbread ali Ice Cream Sandwich?


Trenutno je nameščen Android 4.0.4 - Ice Cream Sandwich.
Pred tem pa je bil nameščen Android 2.3.4 - Gingerbread pa ni bilo razlike.
Zdaj imam nameščen tudi program "Easy Battery Saver" pa mogoče malo pomaga, ampak še vedno manj kot 1 dan.

puffs je izjavil:

3-4 dni O_o kaj si pa počel z njim, ga gledal kako leži na mizi? Meni drži dober dan.


Pred to napako sem na njem izvajal različne aplikacije, klical... in mi je zdržal 2 dni, samo klicanje pa 3-4 dni, potem, ko se je pojavila napaka pa sem ga testiral in iz telefona izločil "sim" in ga pustil samo v stanju pripravljenosti, napaka je bila ista, ni zdržal niti 1 dan.

Zgodovina sprememb…

GeForce ::

Ko bo baterija že bolj proti koncu pod 15% pojdi v Nastavitve->Baterija in naredi screenshot (za nekaj sekund naenkrat pritisneš Power button in Volume Down Button) ter ga prilepi sem, da vidim kaj ti popije največ baterije. Sam sem imel problem ko je več kot 50% baterije porabil Android OS, pa sem potem rešil zadevo, tako da spet zdrži dobre dva dni ob normalni uporabi.

igralec17 ::

 Posnetek zaslona

Posnetek zaslona

ttommy ::

Ko ti je baterija držala 3-4 dni, povej kako si uporabljal telefon? Samo klicanje, ali tudi kamera, kakšne aplikacije itd.? Imaš vklopljen GPS, 3G, podatke v ozadju? Koliko aplikacij imaš odprtih?
Gamer

_kuhi_ ::

tale ics je killer za baterijo in sistem

igralec17 ::

ttommy je izjavil:

Ko ti je baterija držala 3-4 dni, povej kako si uporabljal telefon? Samo klicanje, ali tudi kamera, kakšne aplikacije itd.? Imaš vklopljen GPS, 3G, podatke v ozadju? Koliko aplikacij imaš odprtih?


Ko mi je držala 2-3 dni sem ga uporabljal samo za klicanje in sms-se. Seveda, če pa sem veliko igral igre pa tudi samo 1 dan. Če pa ga nisem uporabljal pa je držala 3-4 dni. Ko ni dolgo držala sem igral različne igre, kamero uporabljam tu pa tam kdaj in brskanje po internetu, ter Facebook.

_kuhi_ je izjavil:

tale ics je killer za baterijo in sistem


Misliš Ice Cream Sandwich ali kaj drugega? Katerega ti predlagaš?

Zgodovina sprememb…

GeForce ::

Factory reset si že poskusi naredit? Če to ne pomaga naredi sledeče: Ugasni telefon in vzemi ven baterijo za nekaj minut. Nato vklopi polnilec v elektriko in priklopi telefon na polnilec (brez baterije). Telefon bi se moral prižgat do napisa Sony potem pa ugasnit in ko se ugasne vstavi baterijo ter napolni telefon do konca (ni važno ali ga polniš ugasnjenega ali ga vmes prižgeš). To je vsaj meni pomagalo, pri problemu z baterijo.

sonitonokia ::

a mi lahko kdo pomaga ,tud men ne drzi baterijavec kot dan pa imam svetlobo najmajnso,wifi bluetooth prenospodatkov ugasjen

ttommy ::

Se bo pač treba sprijaznit da so pametni telefoni potrebni polnjenja vsak dan.
Gamer

matjash ::

Imam isti telefon

Meni je z orginalnim firmwarom ICS 4.0 največ baterije žrl 3g prenos podatkov, z 2g prenosom podatkov je baterija zdržala vsaj 2 lahko pa tudi 3 dni.

Sedaj imam en custum rom in mi baterija zdrži vseeno 2 dni z zmerno uporabo. Wifi imam skor cel čas vklopljen 3g po potrebi, drugače 2g stalno.

Primerjam tvojo sliko z mojo porabo baterije, po 14 urah uporabe imam še 80% baterije, porabniki so:
wifi 25%,
stanje pripravljenosti 19% ,
telefon je nedejaven 18%,
zaslon 16%, govorni klici 13%
sistem android 10%

Pomojem je problem v software-u jaz bi ga fleshal al nazaj na gingerbreada, al pa na kak drug rom, predlagam Jelly Sandwich, na XDA v 7.1
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

sonitonokia ::

mi lahko malo razlozis kako vrnem prejsnji android?

matjash ::

Rabiš uraden rom od sonyja in ga s flashtoolom naložiš.

Na hitro sem našel en tutorial

http://androidadvices.com/downgrade-son...

Preveri če je v povezavi zadnji rom, flashtool poberi pa tu

http://forum.xda-developers.com/showthr...
... bolje pozno kot nikoli.

sonitonokia ::

hvala ce se kaj rabim se lahko na tebe obrnem!

zdaj sem ga resetiral in mi sistem android pije baterijo 8% pred resetom pa mi je 72%

kriko1 ::

Imaš najnovejši update? Meni baterija drži 3-4 dni na zadnjem ICS buildu .587.
Tisto stanje pripravljenosti in telefon je nedajaven - neki ni ok. Izgleda kot da telefon ne gre v deep sleep,
bodisi je to kaka aplikacija ali servis.

Probaj s SEUS orodjem naložiti zadnji firmware.

sonitonokia ::

hvala,mi lahko bolj podrobno razčozis kaj morm nardit ker sem laik glede tega

kriko1 je izjavil:

Imaš najnovejši update? Meni baterija drži 3-4 dni na zadnjem ICS buildu .587.
Tisto stanje pripravljenosti in telefon je nedajaven - neki ni ok. Izgleda kot da telefon ne gre v deep sleep,
bodisi je to kaka aplikacija ali servis.

Probaj s SEUS orodjem naložiti zadnji firmware.

imam zadnji update 587

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

http://www.sonymobile.com/global-en/too...

To prepiše vse čez particije, ultimat wipe and reinstall orodje.

sonitonokia ::

kriko1 je izjavil:

http://www.sonymobile.com/global-en/too...

To prepiše vse čez particije, ultimat wipe and reinstall orodje.

to nardim pa bi moglo bit bolje?

kriko1 ::

Če ne bo potem je nekaj z baterijo narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

andromedar ::

Prosim, naj nekdo popravi naslov. OP je imel verjetno v mislih avtonomijo in ne anatomijo.

Sem po naslovu mislil, da bo kaj bolj zanimivega...
Eh?

sonitonokia ::

http://www.ebay.co.uk/itm/GOLD-2430MAH-...



kaksno imate mennje o teh baterijah?
vse zivljenje se ucimo!

suhi99 ::

pozdravljeni,

imam SONY XPERIA SP kupljen pri mobitelu pred slabim mesecem,

men baterija ne zdži en dan (v 7 urah čez noč porabi 12-15%)

sem naložil najnovejšo različico na SONY Companionu pa je isto stanje, dvakrat povrnil na tovarniške nastavitve, nič ne pomaga

ne znam pa rootat ali kaj podobnega, mi lahko kdo pomaga??

hvala

andromedar ::

suhi99 je izjavil:

pozdravljeni,

imam SONY XPERIA SP kupljen pri mobitelu pred slabim mesecem,

men baterija ne zdži en dan (v 7 urah čez noč porabi 12-15%)

sem naložil najnovejšo različico na SONY Companionu pa je isto stanje, dvakrat povrnil na tovarniške nastavitve, nič ne pomaga

ne znam pa rootat ali kaj podobnega, mi lahko kdo pomaga??

hvala


V nastavitvah poglej katera aplikacija ti žre toliko baterije in ustrezno ukrepaj...
Eh?

Master_Yoda ::

- Poglej tudi ce ti gre v deep sleep ( Properties -> Battery klikni na graf in poglej Ce je pri Awake vrstici vedno ON ali ne).
- Probaj se izklopiti GPS, Wifi in, mobilni internet, ali pa vklopi airplane mode predno gres spati in potem poglej.
- Revertaj na tovarniske nastavitve in ne namescat nobene druge aplikacije. Lahko tudo probas se:
- Disablati aplikacije ki so po defaultu gor in jih ne uporabljas (ter jih ne rabi OS)

suhi99 ::

Vaakw toliko mi napise da se zbudi in nekaj dela, tako da zgleda ni v deep sleepu

Katere aplikacije ne rabo OS??? Jaz osebno ne rabim noibene in bi vse zbrisu

Kaj naj naredim???

Je mozno downgrejdad androida?? Kje oz kako???

kriko1 ::

S tem si poglej kaj ti zbuja telefon:
https://play.google.com/store/apps/deta...

Lahko poskusiš izklopit telefon, dati baterijo ven ter nazaj not čez par minut in vklopit (če je problem z RILJ wakelock)

Je možno downgradeat, samo moreš imeti odklenjen bootloader. Info kako to storiti dobiš vse na XDA developers. Veselo iskanje!

exibo ::

http://forum.xda-developers.com/showthr...

tukaj imaš vodič za odklep bootloaderja
drugače pa imam tudi jaz probleme z baterijo, ker mislim da mi jo prehitro pobira.

suhi99 ::

baterija ne gre ven pri tem telefonu, kakršna koli pomoč bi mi prav prišla,

hvala

kriko1 ::

Wakelockdetector si poskusil?

suhi99 ::

ne nisem probal,

berem o programčkih pa ne vem kako naj to nardim

mi lahko pojasniš čisto "za telebane" kako in kaj??

lepo prosim, pa neki programi kao battery helaer in podobno, bi probal pa ne vem kaj in kako, samo naložim in brišem al kako?

hvala za nasvete

kriko1 ::

Link sem ti dal: https://play.google.com/store/apps/deta...
Namestiš in čez nekaj ur ti pokaže kdo je največji potratnik, oz kaj ga drži zbujenega. Precej enostavno.

suhi99 ::

aha špica

hvala ti

suhi99 ::

a kdo ve če zbrišem INTEGRAL VEDNO POVEZANI od mobitela ker mislim da je smotan, bo vse ok?? kakšno ma sploh funkcijo??

hvala

minca21 ::

pozdravljeni :)
imam eno težavo in upam da mi lahko pomagate jo rešit..
sony xperia arc sem kupila pred kratkimi..ko sem hotela oditi na splet (s svojim podatkovnim prenosom) mi ga je vključilo, vendar se zgoraj pri signalu ni pojavila nobena črka "H" (3G) .. ko sem hotela oditi na splet me ni povezalo saj ni bilo internetnega dostopa..vklopila sem mobilne podatke in vse...vendar mi internet ne dela..mogoče kdo ve zakaj?
lepo prosim za odgovor
Lp

exibo ::

imaš pravilne nastavitve za internet?

black ice ::

Sem že mislil, da sprašuješ o sestavi baterije. Silly me. 8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy s5 - nenormalno dobro tajanje baterije!

Oddelek: Mobilne tehnologije
264119 (3243) bajsibajsi
»

Sony Xperia Z (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15339699 (27930) b787
»

Sony Ericsson Xperia Arc (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421174 (8357) cordoba
»

Update in rootanje SE Xperia Ray

Oddelek: Mobilne tehnologije
5869 (736) matjash
»

iPhone vs Android - mnenja uporabnikov

Oddelek: Mobilne tehnologije
256899 (5255) ;-)

Več podobnih tem