» »

disk se vrti in nič ne stori:(

disk se vrti in nič ne stori:(

marshall ::

skratka malo mi je disk polepšal dan, kupil sem že rabljenega, čeprav tega ne počnem saj na Bolhi so po navadi rabljeni dražji zaradi zgodovinske vrednosti:) Takole gre zgodba, disk je rekel ˝njet˝ čeprav se še kar lepo vrti naprej, ga BIOS ne zazna več, kar ni nikakršna redkost, vendar tudi sistem ga ne zazna kar pa je malo moteče. V čem bi lahko bila težava, ali je res disk rekel ˝njet rabotajet˝ ali pa so vodila rekla te isto. Obstaja kakšna bližnjica, da se ga malo prečokira, kajti na njem je za 1TB podatkov:(

Riff ::

najprej probaj z drugim sata in napajalnim kablom

Trdi disk je prdnu? tle je podobna tema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

marshall ::

z drugimi kabli sem že poskusil, zakaj pa napajlnim če se disk vrti8-O

marshall ::

tam na linku ni ničesar zame koristnega, sedaj sem dal drugi disk 750gb na iste kable in dela normalno, torej a je dovolj podatkov:P

hojnikb ::

ja, konc je z njim
#brezpodpisa

marshall ::

le kako me lahko tako potolažite, a res ni niti 1% možnosti obnove podatkov;((

hojnikb ::

če ga neseš kotarju, potem ti mogoče rešijo. Sam pripravi denarnico
#brezpodpisa

marshall ::

nisem tako pameten da bi kamorkoli vozil, saj v zadnjih 25L ni odšlo ničesar iz moje hiše... Samo mi pa ne deluje fer, ker se vrti normalno ne spusti pa podatkov, a ga je možno kakorkoli rese-tirat. Na njem niso grozljivo pomembni podatki, ampak kljub temu nisem laden ko špricer.

hojnikb ::

nope, če ga ne zazna je elektronika fuč, kar pomeni da si pečen

naj ti bo to lekcija za drugič, da se diskov ne kupuje rabljenih in da se _vedno_ dela backup.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

marshall ::

aja tako za dodatek, ker nekaj prekurblavam video iz kamere z Firewar kablom mi je že enkrat tako zakuhalo pa je potem ko sem ga ven potegnil našlo vse diske. Da bi ga sračkal ta prenos in je z samim fireware portom, kateri je na zvočni kaj zatajilo...

hojnikb; to lekcijo sem dal skozi že ko sem bil mlad in nor, sedaj sem star in mogoče celo bolj nor, ampak najbolj pomembne podatke imam na treh lokacijah:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: marshall ()

Riff ::

škoda pol k je disk odpovedal

Horejšio ::

Vmes bi poskusil še z drugimi OS-i in PC-ji. Na koncu ga pa daš lahko tudi v skrinjo :) http://www.thetechmentor.com/posts/put-... Je smešno, samo meni je uspelo s pomočjo hladilnika rešit del datotek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horejšio ()

marshall ::

horejšio; zanimiva ideja, nekaj sem že poskušal, tudi sistem sem povrnil na zgodnejši čas, skratka odnesem ga še na servis kolegu, da ga na hitro preveri druga pa več ni v moji moči. Vsem hvala...

B-Stard ::

Za 7ur in 3 minute ga dej v zmzovalnik na -12'4 c in priklopi potem v 2min in 5 sekundah.

marshall ::

no z temle zmrzovalnikom ste se me pa malo sposodli:D Kaj pa da ga potopim v šmarnico za 10min in potem v boloneze umakac, bi to šlo, poleg pa da si naročim en burek z jogurtom ko ga oživljam...8-O

NSA_Agent ::

Z zmrzovalnikom v nekaterih primerih deluje, tako da se te ni nihče "sposodil". V šmarnico in ostale neumnosti pa namakaj po lastni presoji.

r3dkv1c4 ::

marshall je izjavil:

no z temle zmrzovalnikom ste se me pa malo sposodli:D Kaj pa da ga potopim v šmarnico za 10min in potem v boloneze umakac, bi to šlo, poleg pa da si naročim en burek z jogurtom ko ga oživljam...8-O

Kaj pri vsem tem boš trpel od žeje?

Še po pivo skoči pred opravilom.:)
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

marshall ::

NSA_Agent je izjavil:

Z zmrzovalnikom v nekaterih primerih deluje, tako da se te ni nihče "sposodil". V šmarnico in ostale neumnosti pa namakaj po lastni presoji.


Skratka glej, za zamrzovalnik le ti poskusi jaz sem malo prebutast za te vaše ideje, ti si pa zagotovo bolj pameten!! Še na nobenem servisu ti niso dajali disk v zamrzovalnik. A kondenz pa nič hudega, a kar direkta na štroma, fantje preveč gledate ZF Esmeralde:)

Jst ::

Če ga BIOS ne zazna, potem nimaš kaj z delati z drugimi OSi...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Riff ::

to z zmrzovalnik je preverjeno in res drži za diske da včas pomaga

dxx ::

marshall je izjavil:

NSA_Agent je izjavil:

Z zmrzovalnikom v nekaterih primerih deluje, tako da se te ni nihče "sposodil". V šmarnico in ostale neumnosti pa namakaj po lastni presoji.


Skratka glej, za zamrzovalnik le ti poskusi jaz sem malo prebutast za te vaše ideje, ti si pa zagotovo bolj pameten!! Še na nobenem servisu ti niso dajali disk v zamrzovalnik. A kondenz pa nič hudega, a kar direkta na štroma, fantje preveč gledate ZF Esmeralde:)

Kot kaže, zelo dobro poznaš delo na servisu. In mi, ki smo zagotovo "med bolj pametnimi" smo kdaj tudi že to poizkusili. Večinoma sicer neuspešno, ene parkrat pa je ratalo. Pravtako smo na veliko "pekli" grafične v pečicah in greli GPU-je z vročim zrakom.... tudi tega, verjamem, da ti ne bodo naredili oziroma svetovali na servisu.
Glede kondenza pa se ti malo ohladi, ni vse tako črno kot v ZF Esmeraldah...

MIHAc27 ::

marshall je izjavil:

no z temle zmrzovalnikom ste se me pa malo sposodli:D Kaj pa da ga potopim v šmarnico za 10min in potem v boloneze umakac, bi to šlo, poleg pa da si naročim en burek z jogurtom ko ga oživljam...8-O


Na našem servisu je zmrzovalnik kar redna praksa, če nič drugega prej ne pomaga. Kondenz je še najmanjši problem, pri vsem tem postopku, pomaga pa nekje v 10-15%.

minimus ::

Če se disk vrti je verjetno odpovedalo elektonsko vezje, katero se da dokaj enostavno zamenjati samo pravega moraš dobit(bolha).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: minimus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvoj pametnega gospodinjskega aparata

Oddelek: Loža
222366 (1574) nejcek74
»

Odpoved diska WD black

Oddelek: Strojna oprema
101689 (1258) energetik
»

Problem z laptopom

Oddelek: Pomoč in nasveti
161117 (801) SplitCookie
»

Mrtev zunanji trdi disk Seagate

Oddelek: Pomoč in nasveti
304106 (3590) Lonsarg
»

Reševanje podatkov fizično poškodovanega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
317267 (6465) MadMax

Več podobnih tem