» »

Mrtev zunanji trdi disk Seagate

Mrtev zunanji trdi disk Seagate

rsroki ::

Pozdravljeni,
imam torej težavo z zunanjim trdim diskom Seagate External Drive 1 TB na USB 2.0, ki je prenehal delovati. Disk se sicer vedno znova poskuša zagnati,
vendar pa mu to nikakor ne uspe, vmes pa tudi klenka. Po nasvetih iz predhodnih opisov težav z diski na forumu sem disk odstranil iz ohišja in ga priklopil prek SATA vodila direktno v računalnik. Bios ga sicer skoraj vedno zazna, tudi windowsi (7) ga najdejo -ampak samo znotraj "upravljanje diskov",ga pa ne morem inicializirati. Za disk se ne sekiram preveč, rad pa bi z njega rešil vsaj nekaj podatkov, če bi to šlo rešit doma (ostale variante so predrage zame)...prebral pa sem na forumih da baje pomaga če ga daš v zmrzovalnik, da potem lahko rešiš vsaj nekaj podatkov 8-O..no v to nisem prepričan najbolj, a za poskusit bi bilo..če ni druge alternative.
Ima kdo še kake izkušnje s tem oz. mi lahko da kak nasvet ?
rsroki

SplitCookie ::

Pusti tiste zmrzovalniške variante, so bedarija


Če ti ga bios in windows zazna/najde, potegni dol podatke s kakšno opremo za reševanje podatkov.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

rsroki ::

SplitCookie je izjavil:

Pusti tiste zmrzovalniške variante, so bedarija


Če ti ga bios in windows zazna/najde, potegni dol podatke s kakšno opremo za reševanje podatkov.


Sem poskusil z Seagate tools pa dlje od testa nisem prišel nikamor..imaš kak nasvet s katero programsko opremo bi lahko reševal podatke ? :D
rsroki

SplitCookie ::

Get data back ali R-studio, to sta dva dobra
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

evian ::

Poiskusi z Recuva:

http://www.piriform.com/recuva

rsroki ::

..hvala..sem ravnokar gledal Get data back, bom še poiskal R-studio in probal z njima kaj rešit.. "Evian" Recuvo poznam, pa ni za te namene (mrtvi in okvarjeni diski), sem pa z njo že rešil veliko podatkov iz formatiranih delujočih diskov. Hvala obema za pomoč...bom javil kaj se dogaja oz. kaj bom uspel narediti. :D
rsroki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rsroki ()

Ziga Dolhar ::

testdisk
https://dolhar.si/

Vragec_sc ::

rsoki: potem pa na spletu preveri ali je še v garanciji in ga pošlji nazaj. Prvi zbrini center za to je v Celovcu in če je vse po sreči ti pošljejo novega.

Lep pozdrav,
mrVragec

Lonsarg ::

SplitCookie je izjavil:

Pusti tiste zmrzovalniške variante, so bedarija


Če ti ga bios in windows zazna/najde, potegni dol podatke s kakšno opremo za reševanje podatkov.


Zmrzovalnik ni nobena bedarija. Jaz sem en zunanji disk kolegu ozivel zadosti za resit ppodatke z obhladki, ko sem ga dal za nekaj casa v hladilnik(ne rabis pretiravat z zmrzovalnikov) pa ke celo potem kar se nekaj dni delal.

Raztezanje plosc zaradi pregrevanja je pogosta okvara diska, zato to deluje, ce slucajno gre v tvojem primeru za to stvar. Namrdc ce ne mores niti inicializirat diska. Pazi sam na vodo, ce bos obhladke daj eno cunjo vmes, ce ga das hladit pa v eno nepropustno vrecko.

solatko ::

Vragec_sc - Ceneje in hitreje je poslati direktno na Nizozemsko. Novega diska ne bodo poslali, dokler imajo cel kup, slabo popravljenih diskov na zalogi!
Delo krepa človeka

Vragec_sc ::

solatko: ceneje in hitreje? kako to misliš? ... poštnina tu v avstrijo pride cca. 6€ - 9€. Pošiljka pride gor v 2 dneh.

SplitCookie ::

Lonsarg je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Pusti tiste zmrzovalniške variante, so bedarija


Če ti ga bios in windows zazna/najde, potegni dol podatke s kakšno opremo za reševanje podatkov.


Zmrzovalnik ni nobena bedarija. Jaz sem en zunanji disk kolegu ozivel zadosti za resit ppodatke z obhladki, ko sem ga dal za nekaj casa v hladilnik(ne rabis pretiravat z zmrzovalnikov) pa ke celo potem kar se nekaj dni delal.

Raztezanje plosc zaradi pregrevanja je pogosta okvara diska, zato to deluje, ce slucajno gre v tvojem primeru za to stvar. Namrdc ce ne mores niti inicializirat diska. Pazi sam na vodo, ce bos obhladke daj eno cunjo vmes, ce ga das hladit pa v eno nepropustno vrecko.


Kako veš da so ravno obkladki pomagali in ne to da si ga pustil pri miru ?

Plate se ne raztezajo in ta tvoja definicija je mimo
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

polde66 ::

Poinstaliraj si HDD regenerator. Če je kaj za popravit ti bo tudi popravil, delal ti bo zadevo kar nekaj časa ampak probat ni greh.
http://hddreg.com/how-to-use-hdd-regene...
polde

rsroki ::

hvala vsem za nasvete...torej na kratko
- disk ni več v garanciji (star je več kot 4. leta), poleg tgea nimam namena ga pošiljam nekam v morebitno popravilo (tudi garancijsko ne - ker je pač ni)
- sem probal z Getdataback in R-studio pa ga noben program ne zazna oz. ne najde diska
- windows (verzija 7 home p. 64b)ga najde, vendar ga ne uspe inicializirati "Drive is Not Accessible: Data Error (Cyclic Redundancy Check)"
- našel ga je program Hard disk sentinel, a isto ne more izvesti nobenega testa
Bom še probal z HDD regeratorjem, čeprav sem z njim že nekaj delal, pa mi ni šlo ravno od rok, zato hvala "polde66" za tale link z navodili za uporabo.
Se oglasim še ko bom prišel do novih ugotovitev.:|
rsroki

Ziga Dolhar ::

A testdisk si sprobal? [Kar v Windowsih.]
https://dolhar.si/

Lonsarg ::

SplitCookie je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Pusti tiste zmrzovalniške variante, so bedarija


Če ti ga bios in windows zazna/najde, potegni dol podatke s kakšno opremo za reševanje podatkov.


Zmrzovalnik ni nobena bedarija. Jaz sem en zunanji disk kolegu ozivel zadosti za resit podatke z obhladki, ko sem ga dal za nekaj casa v hladilnik(ne rabis pretiravat z zmrzovalnikov) pa ke celo potem kar se nekaj dni delal.

Raztezanje plosc zaradi pregrevanja je pogosta okvara diska, zato to deluje, ce slucajno gre v tvojem primeru za to stvar. Namrdc ce ne mores niti inicializirat diska. Pazi sam na vodo, ce bos obhladke daj eno cunjo vmes, ce ga das hladit pa v eno nepropustno vrecko.


Kako veš da so ravno obkladki pomagali in ne to da si ga pustil pri miru ?

Plate se ne raztezajo in ta tvoja definicija je mimo


Vsak obhladek je zadostoval za kake 10-30 minut kopiranja podatkov dol z diska, potem sem moral nov obhladek dati(uni, ki se za zmrzovalno skrinjo uporabljajo), drugače je zginila particija in mi je pokazalo, da ni formatiran. Po novem obhladku je v dokaj kratkem času spet našlo mojo particijo/disk.

Sem se kar fajn pozanimal o stvari, ni to niti slučajno iz riti povlečeno, tak da če nimaš tudi sam informacij iz prve roke o tem, potem lahko verjemeš meni, ki jih imam, oziroma googlu, kjer so tudi enake informacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

rsroki ::

..ehh tako, sprobal x-orodij za reševanje diska, pa nič...torej disk gre sedaj v zamrzovalno skrinjo do jutri zjutraj pa bo kar bo. Bom jutri pisal če bo delalo.8-O
rsroki

Invictus ::

Odšraufaj ga ven iz ohišja in ga priklopi direktno na računalnik.

Mogoče ti je pa USB kontroler crknil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

rsroki ::

rsroki je izjavil:

Pozdravljeni,
imam torej težavo z zunanjim trdim diskom Seagate External Drive 1 TB na USB 2.0, ki je prenehal delovati. Disk se sicer vedno znova poskuša zagnati,
vendar pa mu to nikakor ne uspe, vmes pa tudi klenka. Po nasvetih iz predhodnih opisov težav z diski na forumu sem disk odstranil iz ohišja in ga priklopil prek SATA vodila direktno v računalnik. Bios ga sicer skoraj vedno zazna, tudi windowsi (7) ga najdejo -ampak samo znotraj "upravljanje diskov",ga pa ne morem inicializirati. Za disk se ne sekiram preveč, rad pa bi z njega rešil vsaj nekaj podatkov, če bi to šlo rešit doma (ostale variante so predrage zame)...prebral pa sem na forumih da baje pomaga če ga daš v zmrzovalnik, da potem lahko rešiš vsaj nekaj podatkov 8-O..no v to nisem prepričan najbolj, a za poskusit bi bilo..če ni druge alternative.
Ima kdo še kake izkušnje s tem oz. mi lahko da kak nasvet ?


a..nisi prebral vsega..sem ga že priklopil direktno v računalnik pa ništa..je že v zamrzovalniku.
rsroki

solatko ::

Vragec_sc - Dunaj - 12€, NL - 7,5€ - pot preko Dunaja - 4-6 dni, direktno max 4, če pošlješ v ponedeljek, imaš v četrtek na povezavi - sprejeto.
Reklamacijski center je na Nizozemskem.

rsroki - Sem k življenju spravil nekaj diskov iz prenosnikov, s sistemom ohlajanja in je delovalo na pol - torej od 8-ih so 4-je spregovorili, štirje pač ne. V zmrzovalnik, ga ne daj več kot kakšno uro, zaradi velike količine kondensa, ki se ustvari.
Delo krepa človeka

king67 ::

+1 za zmrzovanje. Imel podobno izkušnjo kot Azgard. Rešil sem prek 90% fotk in druge krame.

lp,
king67

fosil ::

solatko je izjavil:

Vragec_sc - Dunaj - 12EUR, NL - 7,5EUR - pot preko Dunaja - 4-6 dni, direktno max 4, če pošlješ v ponedeljek, imaš v četrtek na povezavi - sprejeto.
Reklamacijski center je na Nizozemskem.

Ne vem od kje ti te cene. Cene za pošiljke so enake za celo EU.
Očitno si enkrat poslal kot paket, enkrat pa kot pismo.
Razen za poslovne pakete, tam je Avstrija cenejša od Nizozemske.
Poleg tega hitreje pride če pošlješ na Dunaj. Do Dunaja pride pošiljka v enem dnevu, njihova interna pošta pa tudi dostavi v enem dnevu na Nizozemsko.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

solatko ::

fosil - V dveh mesecih sem poslal disk na RMA, pošta Moste, enkrat na Dunaj v centralo DHL in drugič direktno v Seagate na NL, enak paket, skoraj do grama enaka teža, na enak način (kot paket) in je bila prvič za Dunaj cena 11,78, drugič za NL 7,23, obakrat na express varianto.
Za Seagate so vsi naslovi, razen NL, ki jih dobiš na izbiro, centrale DHL na posameznih pozicijah.
Disk je iz Dunaja potoval 4 dni, pri pošiljanju na NL preko pošte, je bil disk 3-ji dan pri Seagate-u.
DHL ima pač svojo politiko dostave in nenujne pošiljke ne odpravlja naprej več kot 2x tedensko. Lokalne pošte z RMA pošiljkami za Seagate, nimajo nič.
Delo krepa človeka

fosil ::

Kot rečeno, enkrat so ti zaračunali "pismo" enkrat pa paket.
Ker cena je za obe državi enaka.
In pismo ne pomeni da mora bit zadeva v kuverti, je lahko tudi v obliki paketa, so samo določene omejitve glede velikosti.
Moje izkušnje so take, da je bil pri pošiljanju na Dunaj, naslednji dan, disk že na Nizozemskem. Torej v enem dnevu.
Tako je!

solatko ::

Si imel pač srečo, da je prišla pošiljka do DHL-a pravi dan, sicer bi 3 dni čakal naslednjo pošiljko.
Obe pošiljki sta šele kot paket.
Cene niso enake - najdražje je pošiljanje v Italijo, najceneje v skandinavske države.
Delo krepa človeka

fosil ::

Si pa trmast.
Poglej si cenik in jasno ti bo, da se motiš.
Tako je!

solatko ::

Ti tudi - v dveh mesecih iz iste pošte poslana pošiljka v dve državi - več kot 4€ razlike. Paketa sta bila skoraj identična, obrazec enak, način pošiljanja enak, razen če vsaka referentka na šalterju pošilja drugače (nisem poštni uslužbenec, samo občasni koristnik njihovih uslug).
Delo krepa človeka

Hayabusa ::

fosil je izjavil:

Kot rečeno, enkrat so ti zaračunali "pismo" enkrat pa paket.
Ker cena je za obe državi enaka.
In pismo ne pomeni da mora bit zadeva v kuverti, je lahko tudi v obliki paketa, so samo določene omejitve glede velikosti.
Moje izkušnje so take, da je bil pri pošiljanju na Dunaj, naslednji dan, disk že na Nizozemskem. Torej v enem dnevu.

Pismo se smatra če je masa manjša od 200 gramov (tako mi je danes rekla uslužbenka pošte na okencu) + seveda volumenski gabariti ne smejo biti preveliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

fosil ::

Ti tudi - v dveh mesecih iz iste pošte poslana pošiljka v dve državi - več kot 4EUR razlike. Paketa sta bila skoraj identična, obrazec enak, način pošiljanja enak, razen če vsaka referentka na šalterju pošilja drugače (nisem poštni uslužbenec, samo občasni koristnik njihovih uslug).

Če nimajo posebnega cenika samo zate, potem si enkrat poslal kot pismo, enkrat pa kot paket.
In če bi pogledal cenik, bi vedel da so cene enake za celo EU.
In če bi pogledal cenik, bi vedel da tvoje cene ravno ustrezajo cenam za paket in za pismo do 1kg.

Pismo je lahko do 2 kg.
Največja velikost: seštevek dolžine, širine in višine 900 mm
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

rsroki ::

..tako da zaklučim zadevo...disk je bil 3 dni v zamrzovalniku, sem včeraj priklopil in nič..delal je čist isto kot pred tem, torej nisem mogel rešit čisto nič..gre v koš,
naslednji teden dobim novega, backup in pomembne datoteke pa bom odslej shranjeval delno v oblak (uporabljam 4 shared) in tudi posnel na DVD-je, seveda mi tu gre za slike in razne dokumente...pač včasih ne gre vse kaj si človek želi...hvala pa vsem za nasvete oz. pomoč. :)
rsroki

Lonsarg ::

Z 3-mi dnevi si pretiraval, v par urcah se doseže minimum temperature.

Za normalne ljudi je oblak+lokalni disk dosti, za bolj pazljive kot sem jaz pa še dodaten lokalni backup. Priporočam file history na zunanji ali mrežni disk, če imaš windows 8, dosti bolj enostavno kot peči na DVDje, pa še dodatne te varuje tudi pred lastno neumnostjo, da kej izbrišeš, dokler File Historiju ne začne zmanjkovati placa namreč hrani celotno zgodovino filov/folderjev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seagate RMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
212339 (1566) 2x'=2
»

Reševanje podatkov fizično poškodovanega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
317222 (6420) MadMax
»

Kako dobiti podatke iz pokvarjenega diska?

Oddelek: Strojna oprema
133517 (3192) jft
»

Crknu mi je 1 TB disk. Kaj sedaj ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121940 (1671) lambda
»

ne zazna diska = crknjen disk?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
172550 (2343) bluefish

Več podobnih tem