» »

Problem z laptopom

Problem z laptopom

quasimodo ::

Pozdravljeni!
Včeraj popoldan mi je laptop zamrznil. Po resetiranju je vse delovalo normalno, danes zjutraj pa se je ob vklopu prikazala utripajoča črtica v levem zgornjem kotu. Po nasvetu sem ga probal formatirat, vstagvil sem cd z windowsi xp, nastavil v biosu naj boota z cd/dvd enote, po restartu se samodejno zažene windows setup in po par minutah dobm blue screen z napako (http://forum.crucial.com/t5/image/serve.... Poskusil sem resetirat in še enkrat dobil isto.
Nato sem poskusil z windows 7 dvdjem. Tukaj pridem do nastavitve jezika (tipkovnice in ure)nato pa dobim tole
, poskusim z refresh in load drive ampak brez uspeha. Vrne me nazaj na instal windows kjer je tudi opcija repair windows.
pri vseh štrih opcijah mi javi napako ali neuspeh. Računalnik je star 26 mescev, disk je bil formatiran le na začetku, ko sem ga kupil, prav tako sem imel instaliran avast, ki bi opozoril v primeru virusa. Kje naj iščem napako?

DeeCoy ::

Mislim, da je disk šel na večna lovišča.

#000000 ::

Lahko ti samo manjka gonilnik za disk, tega najdeš na strani proizvajalca diska ali računalnika, med gonilniki glej, probaj če bo z gonilnikom (glej da bo pravi) isto potem je lahko res disk cepnil.

quasimodo ::

Sem probal z gonilnikom in ni blo sreče,hvala za predlog.
Mam par vprašanj glede diska;
-kako je možno, da mi gre po gobe disk v tako kratkem času,
-kateri disk mi priporočate za nakup (sedaj sem imel wd blue 320gb),
-ali so vsi podatki na njem izgubljeni,
-lahko napravim kaj škode če ga probam preko usbja priklopit na drug računalnik in poskusit prekopirat v primeru da je še kaj podatkov dostopnih in neuničenih

DeeCoy ::

Najprej ga poizkusi preko usb ali sata priklopit na drug računalnik, mogoče sploh ni crknil.

solatko ::

quasimodo - Disk lahko na namiznik priklučiš tako, kot vsak notranji disk, pač odpreš stranico, napajanje in kabel za podatke priključiš, startaš mašino in boš takoj videl, če bo sistem disk zaznal.
Če ne boš diska formatiral, lahko vse podatke normalno prebereš.
Ko ga boš priključil na drugo mašino, glej da boš imel na njej, dober AV program in naštimano skeniranje vseh naprav. Sumim da si pognal nek bootneck virus, ki ti preprečuje bootanje sistema.
Najprej poskeniraj in počisti.
Delo krepa človeka

quasimodo ::

Disk sem poskusil priklopit na drugi disk preko usb kabla, a mi ga računalnik sploh ne zazna. Lučka na škatlici (kao prenosni disk varjanta) utripa oziroma sveti a na rač. ne duha ne sluha o novem priklopu.
Poskusil sem tudi z dvema različnima programoma(Easeus Partition Master Free Edition in MiniTool Partition Wizard Home Edition), tudi brez uspeha.
Nekje na netu sem zasledil, da bi šlo če na cd zapečem hirens boot cd 15.2 verzijo, not dam ta disk, v biosu nastavim boot from cd/dvd.
Noben zgoraj naveden poskus ni deloval. Ma kdo kakšno idejo kaj naj še poskusim, saj ti na servisu zaračunajo več kot je disk vreden za dobljene/ohranjene podatke.

solatko ::

quasimodo - Disk moraš priključit preko sata adapterja. Če od njega ni glasov, je znak, da je šla elektronika ali, da se je sesedla glava. Poizkusi pri kakšenm kolegu, ta disk v namiznik, priklopit, kot še en disk. Zaženi sistem, pojdi na disk manager, da boš videl, če je disk sploh še živ.
Če je disk čisto mrtev, bi morda pomagalo, da ga oživiš, en postopek, ki je meni že omogočil zbuditev diska, drugače pa ga ne priporočajo preveč.
Vtakni disk v polivinil vrečko ga dobro zavij, da ne bo prišla vlaga zraven in ga daj za 15 minut v zmrzovalnik, na -20 stopinj.
Potem ga poizkusi čim prej priklopit, kot zunanji disk (Sata adapter, eSata vhod ali normalen Sata priključek v namiznem sistemu). Meni je uspelo, deloval je dovolj dolgo, da sem skopiral podatke, potem pa je končal na odpadu.
Reševanje podatkov, je nekajkrat dražje, kot je vrednost diska.
Delo krepa človeka

quasimodo ::

Hvala za odgovor @solatko, bom probal v bližnji prihodnosti. Ta del o zmrzovalniku sem našel na netu, ko so ljudje s podobnimi težavami spraševali, kaj naj naredijo in par odgovorov je bilo istih, le časovna razlika je bila od 1-2 ure, pa do čez noč pustiti v zmrzovalniku.
Nekateri so tudi predlagali zamenjavo glave na disku (v primeru, da je elektronska težava) z glavo drugega ampak popolnoma istega diska. Ta verzija je zame preveč zahtevna pa tudi problem bi bil najti identičen disk.
Me pa zanima, če veš mogoče, katere metode uporabljajo na servisih, al je to kao tajna za širšo javnost?

solatko ::

Na servisih praviloma ugotovijo, če je disk v okvari in ga v primeru garancije, zamenjajo. Tvoj disk pošljejo na zbirno mesto proizvajalca, tam pa se ukvarjajo najprej - gre v popravilo ali v uničenje.
Če pa imaš problem s podatki, so za to specializirane firme, ki okvarjen disk razdrejo in prekopirajo podatke s plošč. V lastni režiji tega ne moreš naredit.
Kadar je zanič elelktronika, se včasih zadeve reši z zamenjavo z enako, vendar to ni pravilo. Včasih zaradi drugačnega firmwera, to ne deluje in je samo dodaten strošek.
Poizkusi z zmrzovalnikom (meni je zadostovalo 15 minut, če ga imaš več časa, ti bo znal kondenz ob segrevanju, uničit še tisto kar dela). Seveda če ne bo uspeha, lahko šas tudi podaljšuješ, saj če ne deluje, nimaš kaj še bolj pokvart.
Delo krepa človeka

...:TOMI:... ::

Elektronike se ne menja, saj ima vsak disk po meri elektroniko, v kateri je zapisano, kateri sektorji so zanič.
Tomi

solatko ::

Menja se ravno elektronika na disku, kadar ta crkne, če crkne kaj drugega, so podatki za uporabnika, brez visokih sredstev prepisa, izgubljeni.
Ob menjavi elektronike, se, če je gor pravi firmware, reši tisto, kar ni na pokvarjenih sektorjih, potem pa gre disk v smeti.
Menjava glave nebi pomagala nič, saj je že nastavitev oprimizirat, za navadnega smrtnika, misija nemogoče.
Druge metode reševanja podatkov, so finančno, za večino nedosegljive.
Delo krepa človeka

SplitCookie ::

-ali so vsi podatki na njem izgubljeni,

Za neke uporabne pojme ja

Če pa imaš 150€ za reševanje povprašaj na tannaris, kaj se da narediti

Tisto zamrzovanje je larifari
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

solatko ::

Tist larifari je meni omogočil presnetje cca 18k fotografij iz nedelujočega diska.
150€ bo plačal za pregled, cena reševanja gre posebej in se računa po količini rešenih podatkov. Reševanje diplomske naloge, je kolega pri Kotarju, stalo skoraj 1000€.
Delo krepa človeka

SplitCookie ::

150€ bo plačal za pregled

Pregled je zastonj

cena reševanja gre posebej in se računa po količini rešenih podatko

Ne, ne gre

Reševanje diplomske naloge, je kolega pri Kotarju, stalo skoraj 1000€.

Seveda, saj dajo delat drugim sami pa poberejo razliko

OP - disk katerega proizvajalca imaš ?

Tist larifari je meni omogočil presnetje cca 18k fotografij iz nedelujočega diska.

Meni pa ni omogočil ničesar, potreben je bil strokovni pregled in servis
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

quasimodo ::

@SplitCookie disk je wd scorpio blue 320gb, prenosnik pa dell inspiron n5010. Če ni tajna, kolko gb podatkov so ti rešli, kolko te je koštalo in kam si to nosil disk?

Zgodovina sprememb…

SplitCookie ::

hmm, good luck
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene po nenavadnem hrupu (zvočni posnetek)

Oddelek: Pomoč in nasveti
372045 (1297) jukoz
»

Reševanje podatkov s trdega diska - kje, za kakšno ceno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5122953 (9053) darkolord
»

Kako popraviti disk?

Oddelek: Strojna oprema
132824 (2524) Glugy
»

Pokvarjen disk - reševanje podatkov

Oddelek: Strojna oprema
161473 (1209) dzinks63
»

Recovery podatkov na trdem disku

Oddelek: Strojna oprema
462575 (2008) Pyr0Beast

Več podobnih tem