» »

Razvoj pametnega gospodinjskega aparata

Razvoj pametnega gospodinjskega aparata

NKIM ::

Pozdravljeni Slotechovci!

Sodelujem pri razvoju naprednih gospodinjskih aparatov - povezali bi jih namreč z aplikacijami na telefonu/tablici, dodali nekaj senzorjev in funkcionalnosti. Zaenkrat smo v začetni fazi razvoja in nabiram ideje, kaj bi si uporabnik še lahko želel od takšnega aparata. Sestavila sem kratko anketo in vas prosim, če lahko pomagate z odgovori/idejami, mogoče celo malo posherate anketo med prijatelji... Anketa v glavnem sprašuje na primeru sladoledomata, ampak se ni potrebno omejiti samo nanj - v mislih imejte moderne gospodinjske aparate, kuhinjo prihodnosti... Traja samo par minut.

http://tiny.cc/sladoled-teh --> slovenska verzija
http://tiny.cc/icecream-tech --> angleška verzija

Hvala!

Live long and prosper! :)

NKIM

RejZoR ::

Do neke mere uporabno ampak po drugi strani pa je v večini primerov vsa ta fancy elektronska navlaka povsem nepotrebna. Večinoma folk raje jemlje aparate, ki so "back to basics". Pa to niso samo starejši ljudje, ki so vajeni "old school" naprav ampak tud mladi. Sam sem eden takih. Imam rad tehniko, ampak ko kupujem nekaj, da mi bo služilo ponavadi raje vzamem z manj elektronike kot pa več. Vsaj kar se tiče malih gospodinjskih aparatov in bele tehnike. Hell, celo pri akustiki se včasih držim tega. Recimo imam TV za okol jurja evrov, pa ima not pol stvari, ki jih nikoli ne bom rabil, samo zato ker je pač prišlo skupaj s stvarmi, ki pa sem jih želel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

francek1 ::

Dokler hladilnik ne bo sam pogruntal, da v njem ni več šnicla in ga online naročil pri mojem mesarju, on pa bo vedel, da mi mora poleg dat še kosti za moje pse, me ne zanima...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Looooooka ::

Ko bo merkator na vsak zrezek zalimal nfc bo tud to možno.
NFC reader + police, ki so občutljive na težo. Problem solved :)

Ok razen če daš istočasno not/ven šnicl in pivo in vmes spiješ samo en požired in odrežeš 1/3 šnicla stran. Then you might have a small bug :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

RejZoR ::

Al pa se hladilniku odfuka in ti naroči pol tone zrezkov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Utk ::

Anketa me ne spusti naprej, ker zahteva pisni odgovor na nekaj kar me res ne zanima, bi me pa verjetno kaka druga naprava v nadaljevanju. Očitno nikoli ne bom zvedel, če res.

V hladilnik bi jaz montiral kamerce, da vidim kakšno je stanje. Jajc, mesa in vsega drugega pač ne nameravam zlagat na točno določena mesta, da bi on avtomatsko vedel kaj mi manjka. Pa ne samo hladilnik, omare enako.

shadeX ::

Glede sladoledomata.

Najbolj TOP bi bilo da bi bil nekje od doma, preko telefona ukazal napravi naj naredi sladoled. To sicer ni tako težko izvedljivo. Edini problem je če sestavin ni v sladoledomatu. Če se spomnim dat sestavine noter potem ga tudi prižgem že prej. (tako kot kruhomat).

francek1 ::

Razvoj posameznih pametnih naprav je pomojem mnenju slepo črevo. Na koncu bo itak v vsaki bajti robot, ki bo tako kot danes gospodinja upravljal vse naprave z umetno inteligenco.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Matako ::

francek1 je izjavil:

Dokler hladilnik ne bo sam pogruntal, da v njem ni več šnicla in ga online naročil pri mojem mesarju, on pa bo vedel, da mi mora poleg dat še kosti za moje pse, me ne zanima...


Jaz od mojega hočem, da gre fentat uno kravo kar sam, da bo res eko!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

koyotee ::

Fail projekt :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dronyx ::

"Pametnih" gospodinskih aparatov se običajni ljudje na daleč izogibamo. Kar se tiče pralnih strojev, štedilnikov, zamrzovalnikov in podobne krame jaz v prvi vrsti pričakujem zanesljivo delovanje (to ponavadi ne gre skupaj z "pametni") ter čim bolj preprosto uporabo. Navodila za uporabo običajno vržem v smeti tako da od naprave pričakujem, da osnovne funkcionalnosti poštekam brez kakšnega naprezanja. V tem delu vidim zlasti še možnosti za izboljšave, ne pa razne wi-fi točke v hladilniku, razni senzorji v kuri, ki jo pečeš v pečici in priklopi za iPad na mikrovalovki.

Utk je izjavil:

V hladilnik bi jaz montiral kamerce, da vidim kakšno je stanje. Jajc, mesa in vsega drugega pač ne nameravam zlagat na točno določena mesta, da bi on avtomatsko vedel kaj mi manjka. Pa ne samo hladilnik, omare enako.

Saj nisi resen! Ti si lepo v telefon vpiši številko "Halo Kitajca", pa ti ne bo treba s kamerami spremljati števila kokoši v hladilniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

SeMiNeSanja ::

Mene so od nekdaj jezili glupi in nefleksibilni programi na pralnih strojih. Tam dejansko nebi bilo tako teško naresti app, s katerim bi si lahko kreiral in prilagajal lastne programe pranja in jih shranil poleg standardnih tovarniških.

Koneckoncev je pranje zgolj zaporedje določenih operacij, ki jim rabiš samo parametre spreminjati. Na tabu čisto simpl preko sliderjev skrajšaš ali podaljšaš določeno fazo, količino vode, temperaturo. Za 'template' vzameš že obstoječ program, poštelaš sliderje in shraniš kot novega. Nobena raketna znanost. Kak zagret hobbyist to še celo z raspberry naredi, en Gorenje pa ne more?

Šmorn ::

Mene so od nekdaj jezili glupi in nefleksibilni programi na pralnih strojih.

Ok, tole je pa malce smešno. Ok, ne samo malce, ampak kar precej, da ne bom preskromen. Sam uporabljam natančno 1 program in to je to. Pa večino časa dodam še sušenje. Če bi bil moja mat bi pa uporabljal 2 ali 3.

Klinc gleda pametne naprave. Važno, da delajo.

Arctander ::

Se strinjam. Gospodinjski aparati morajo imeti stikalo on/off, če je treba še gumb, dva ali tri za izbiro in nastavitev različnih funkcij/programov, in konec. Nobenih menijev, tačskrinov, tipk, glossy black dizajnerskih dodatkov ... in DELATI morajo minimalno 10 let brez okvar in vmesnega servisiranja.

Stara mati je imela 30 let isti AEG pralni stroj. Imel je samo 2 vrtljiva gumba (temperatura in program) in stikalo on/off. In je vseh 30 let DELAL. Kateri današnji fancy electronic-touch-ne-vem-kaj pralni stroj zdrži toliko časa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

SeMiNeSanja ::

Naš 'moderni' pralni stroj pa ima samo predefinirane programe z fiksnimi temperaturami, tako da je bil 30 let stari AEG tvoje babice boljši, kar se tega tiče!

Viktor33 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Mene so od nekdaj jezili glupi in nefleksibilni programi na pralnih strojih. Tam dejansko nebi bilo tako teško naresti app, s katerim bi si lahko kreiral in prilagajal lastne programe pranja in jih shranil poleg standardnih tovarniških.

Koneckoncev je pranje zgolj zaporedje določenih operacij, ki jim rabiš samo parametre spreminjati. Na tabu čisto simpl preko sliderjev skrajšaš ali podaljšaš določeno fazo, količino vode, temperaturo. Za 'template' vzameš že obstoječ program, poštelaš sliderje in shraniš kot novega. Nobena raketna znanost. Kak zagret hobbyist to še celo z raspberry naredi, en Gorenje pa ne more?


Evo se strinjam, in mogoče da bi še sporočil kdaj je končal :) drugače tudi mene jezijo starodobni programi. Kot da za vsako pranje želim cel program dat čez...

anketar ::

sladoledomat useless, razen če nimaš 2 levi roki pol pa tko in tko nimaš kej za počet v kuhinji

Šimpanz ::

Kaj bom z sledomatom? Posoda mora biti skoz v zmrzovalniku kjer zaseda prostor. Na zalogi moram imeti sestavine za sladoled, pol ga pa moram še narediti če mi sladoled zapaše pa še vse pomiti. Mam raje banjico sladoleda v zmrzovalniku pa je.

MIHAc27 ::

Se strinjam, da je bolj enostavno kupit sladoled v banjci pa je.

Nekateri pač raje vse naredijo sami. Še en plus je, da točno veš, kaj je v sladoledu notri (brez kakih E-jev) in si ga narediš točno takega, kot ti paše.
Isto je z avtomatom za peko kruha. V mestu je pekarn, kot toče... ampak včasih je domač kruh vseeno boljši.

msjr ::

Pri sladoledomatu je bolj potreben razvoj dobrega hladilnika (zmrzovalnika), da ne bo drag kot žafran, kot pa share with friends. Ko bom velik, si bom pa tako ali tako kupil tisti old skul avtomat, ki je v osemdestih stal na Čopovi, do takrat pa dušik ftw.

cekr ::

Ko nanese govor o pralnih strojih, me vedno zmrazi. Kaj hudiča jim je treba dajat gor toliko gumbov, ekranov... glavne stvari pa v toliko letih obstoja ne znajo urediti.
Govorim o eni stvari, pri kateri nikoli ne veš, če si dodal dovolj ali premalo. Govorim o avtomatskem dozatorju praška/gela. Res je, da je polno parametrov za določit pravo dozo. Vendar, da pri takšnem razvoju ne znajo tega rešit, je prava polomija znanosti.
Včasih za kakšno/kom tako smrdi po prašku, da se vprašam, kako zdrži koža po nošnji take močne kemikalije.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Šimpanz ::

Ja točno tako naj nekdo pogrunta en sistem da boš v pralni stroj vsul prašek pa mehčalec za cel teden pa ga bo pralni stroj sam doziral po potrebi. To bi bilo nekaj novega.

nejcek74 ::

de longhi

Sladoledomat ima lahko tudi lasten hladilni sistem. Precej bolj uporabno kot tisti s posodo za v zmrzovalnik. V zakaj se ne bi spuscal.

Drugace pa se v glavnem strinjam. Kuhinjski aparati morajo imeti fizicne gumbe, iskanje po menijih odpade.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policija preiskala LG-jev sedež zaradi Samsungove prijave

Oddelek: Novice / Ostale najave
126004 (4337) filip007
»

Bosch najslabši gospodinjski aparati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8323372 (20468) Nummy
»

Kater pralni stroj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11064810 (49674) brinas
»

gorenje - 500 kWh brezplačno?

Oddelek: Kaj kupiti
143284 (2546) gregor
»

gorenje pomivalni stroji

Oddelek: Kaj kupiti
134611 (4361) nodes

Več podobnih tem