» »

Kako vi zaslužite malo na strani?

Kako vi zaslužite malo na strani?

1
2
3

Phantomeye ::

lol samo na slo-tech se folk začne prepucavat zarad bednih razlogov, tokrat spet JS in ZS

tikitoki ::

shadeX je izjavil:

To sta dva poklica, ki ju vsi zanučujejo


Vsak (pošten) poklic je spoštovanja vreden. Če si npr. direktor in misliš, da si nekaj več kot čistilka samo zato, ker si oblečen v kravato in imaš naziv, si omejen v glavi.

Sem dost prepričan, da je družinski prijatelj, kar uspešen v svojem poslu. Vsaj na način razmišljanja, ki ga ima.


Sem preprican, da vecji del elite tako misli, ker si morajo svoej bajne place obrazloziti.

Cruz ::

Ko se mi je še dalo sem boostal ranke v League of Legends za precej lep denar. Nekaj Slovencev poznam, ki so služili do 600€ na mesec iz tega. Edino časa ti precej odide. Zdaj sicer League of Legends ni več tako popularen(da bi ljudje kupili booste, že račun zelo težko prodaš tudi, če za mali denar), zato so se Boosti selili na CS:GO in Overwatch kolikor sem slišal.

Enega kolega imam, ki dela te online surveye, sicer na začetku zelo malo dobivaš, potem pa čedalje več s pomočjo refferalov itd. Zdaj zasluži do 20-30€ na mesec za 5 min dela na dan, ampak to dela že eno leto.

Če imaš kakšno njivo na voljo je dobro posaditi meliso, v naših krajih je zelo iskana in lepo plačana, poznam prijatelja, ki lepo služijo doma s tem. Seveda je precej dela, ampak se splača.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

next3steps ::

shadeX je izjavil:

haha,, res težko je to "delo" če se temu lahko reče "delo" To ni nobeno delo. Sodniki z razlogom poslušajo kletvice, ker mislijo, da ljudje hodijo njih gledat na tekmo.


Troll much?

Sodniki imajo težko in odgovorno delo. Da ne omenjam priprav, treningov, itd. Da tebe vidim, če boš prav ocenil, ali je bila žoga še na črti ali pa že v golu. Ali pa je bil prekršek za 11m, ali ne. itd

Sodnik pač nočeš biti. Je oseba, ki ji fuzbalski znalci največkrat jebejo mater. Ponavadi kar v gručah.

Cruz je izjavil:

Ko se mi je še dalo sem boostal ranke v League of Legends za precej lep denar. Nekaj Slovencev poznam, ki so služili do 600€ na mesec iz tega. Edino časa ti precej odide. Zdaj sicer League of Legends ni več tako popularen(da bi ljudje kupili booste, že račun zelo težko prodaš tudi, če za mali denar), zato so se Boosti selili na CS:GO in Overwatch kolikor sem slišal.

Enega kolega imam, ki dela te online surveye, sicer na začetku zelo malo dobivaš, potem pa čedalje več s pomočjo refferalov itd. Zdaj zasluži do 20-30€ na mesec za 5 min dela na dan, ampak to dela že eno leto.

Če imaš kakšno njivo na voljo je dobro posaditi meliso, v naših krajih je zelo iskana in lepo plačana, poznam prijatelja, ki lepo služijo doma s tem. Seveda je precej dela, ampak se splača.

Boostanje ni vredno nič. Grem lah sam boostat accounta za 20 evrov za dva tedna. To ti pride skozi enih 10-15 iger.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

shadeX - firma je njegova, on je že dolgo smo predsednik nadzornikov, cca 300 zaposlenih, začel je pa z družinsko firmo. Ja, lahko bi se reklo, da je uspešen, dva sina pa še bolj. Imata pa svojo firmo in podobno filozofijo razmišljanja. Atu se pač še ni dalo v penzion, pa sta šla na svoje in to na čisto drugem področju. Hočem povedat to, da je vsako delo vredno spoštovanja, saj delovni proces težko poteka, če mišljenje ni tako. Firma je uspešna samo toliko, kot je uspešen najšibkejši člen v njej in čisto nič več.

Zato pri nas ne more biti dobrih firm, ker lastniki ne cenijo dela zaposlenih in stremijo samo za hitrim zaslužkom.
Delo krepa človeka

mtosev ::

danes sem zaslužil 20e za vgradnjo 2x2gb rama, ssd disk in install win10
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

knesz ::

mtosev je izjavil:

danes sem zaslužil 20e za vgradnjo 2x2gb rama, ssd disk in install win10

Vse to za samo 20? Pod 80 se ne pogovarjamo za to...

čuhalev ::

dottor je izjavil:

Žal te morem razočarat da darovanje krvi ni plačano ampak je prostovoljno ;) Res pa je da dobiš fraj dan, ti država plača 8 ur (v mojem primeru je urna podstavka višja kot delavna ura) in malco dobiš :)

Kako pa to izgleda pri s.p.?

mtosev ::

knesz je izjavil:

mtosev je izjavil:

danes sem zaslužil 20e za vgradnjo 2x2gb rama, ssd disk in install win10

Vse to za samo 20? Pod 80 se ne pogovarjamo za to...
za 20e sem tudi namestil ruter, install winxp, vse update in antivirus
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Oberyn ::

mtosev je izjavil:

za 20e sem tudi namestil ruter, install winxp, vse update in antivirus

Lepo, upam da si za to tudi izdal račun. Aja, pa kaj govorim, to se vendar samo po sebi razume. O licenci za one winse bomo pa kdaj drugič...

mtosev ::

frendom in znancem ne davam račune. nisem sp. winsi pa so licenčni katere nameščam. winxp so mi dali, da namestim in to meli enterprise različico
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

koyotee ::

Dej vloži tistih 20€ v en delovni zvezek o slovenskem jeziku.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

next3steps ::

Ne rab računčka, če se ne ukvarja poklicno s tem. Zaradi tega gre tudi za tako simbolično ceno.

knesz ::

next3steps je izjavil:

Ne rab računčka, če se ne ukvarja poklicno s tem. Zaradi tega gre tudi za tako simbolično ceno.

Ja pa rabi. Zato obstaja popoldanski s.p.

Machete ::

solatko je izjavil:

Zato pri nas ne more biti dobrih firm, ker lastniki ne cenijo dela zaposlenih in stremijo samo za hitrim zaslužkom.

Nehaj no. Tistih nekaj 10 firm, ki crkuje in za njih izveš iz medijev, ni enako nekaj 100 oz. tisoč uspešnih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatko ::

Machete - Največji problem je, da so uspešne samo za lastnike, zaposleni pa tega večinoma ne občutijo. Pa ne mi zdej nakladat o visoko tehnološko razvojnih fimah, z nekaj 10 zaposlenih. Govorimo o firmah, ki se ukvarjajo s proizvodnjo in zaposlujejo 100+ delavcev, recimo Gorenje ali Akrapovič,......
Večinoma imajo zaposlene na minimalcu, preko agencij in zaposlitvami za določen čas. Veliko jih je tudi na študentskih izkaznicah ali v novejšem času (nekaj let) na zaposlenih s.p..

Tebi ni jasno, kako izgleda garažna firma, ki se 20+ let razvija in prerase v uspešno tovarno, kjer je najnižja plača, precej večja od minimalne.
Delo krepa človeka

Machete ::

Kako mi ni jasno, če delam v taki firmi in jo spremljam že od malega..? (od kjer se btw oglašam, ker je zame in soborce sobota običajen deloven dan ;))
Še vedno čakam vse bevskače da pokažejo kako se stvari streže in zaposlijo sami teh 10, 40, 100.. ljudi in jim daje super plače. Pa nisem ciničen da bi negiral pomembnost pošteno plačanega delavca, ker nikakor ne zagovarjam mizernih dohodkov, ki jih eni izplačujejo, ali še to ne, ampak mam že malo dovolj laježa forumskih borcev za plače, ki ne zaposlujejo niti ene osebe, večinoma niti sebi niso sposobni zrihtat šihta.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

solatko ::

Machete - Gre enostavno zato, da moraš imeti produkt, ki prinaša dovolj dodane vrednosti, da firma raste in se razvija. Če imaš firmo za čiščenje, se ve, da to ni dejavnost, s katero bi imel lastnik ogromne profite, če bi delavke plačeval dobro, ravno tako je z lon posli za tujce in take firme tudi nimajo kakšne dolgoročne perspektive in je edini interes lastnika s poceni delovno silo, hiter in čim večji dobiček. Taki so tudi zagnali vik in krik, zaradi dviga minimalne plače.
Firm, v katerih lastnik širi dejavnost na lastno razvitem produktu, pa je izredno malo in nimajo veliko vpliva na BDP države. Take firme, praviloma ne delujejo na principu prekernih zaposlitev in minimalnih plač.

Dejstvo pa je, da v Nemčiji, A, I lahko zaposelni preživijo mesec, kolikor toliko znosno, tudi z minimalno plačo, pri nas so ljudje na teh plačah, obsojeni na životarjenje in občasno pomoč RK in Karitas-a, kar pa je sramota našega "trga" delovne sile in zakonodaje na tem področju.
Delo krepa človeka

Invictus ::

solatko je izjavil:


Dejstvo pa je, da v Nemčiji, A, I lahko zaposelni preživijo mesec, kolikor toliko znosno, tudi z minimalno plačo, pri nas so ljudje na teh plačah, obsojeni na životarjenje in občasno pomoč RK in Karitas-a, kar pa je sramota našega "trga" delovne sile in zakonodaje na tem področju.

Sramote ni v delovni zakonodaji, ampak preprosto v predragih osnovnih storitvah.

Nemčija ima osnovna živila (pa tudi marsikaj drugega), cenejše kot Slovenija. Pogledaš položnice, in se čudiš kaj vse plačuješ poleg porabe.

Zadeve niso tako črnobele, kot bi nam jih radi prikazali.

Za jugonostalgike pa tole...

Če hočete živeti tako kot v tistih časih, pol bo vaše življenje precej cenejše. Brez interneta, mobitela, zanič, poceni avto... lahko precej prišparaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Magic1 ::

Je tako, marsikdo sanja stare čase, a z vsemi današnjimi dobrinami. To pač ne gre.
Magic

m0LN4r ::

Moj sosed v Nemciji dela na tekocem traku, pa njegova zena tudi. Zastluzta vsaj 3k neto.
Stem se, da tukaj lepo zivet tudi v najemnini, kljub temu:

Polek tega pa moz hodi na "crno" pleskat stanovanja raznim poljakom tukaj, kar je rizicno, ampak dobro placano. Vzame si bolnisko pa gre pleskat. Zasluzi se za kako placo.

Ena druga soseda pa ob delu pece torte za posebne priloznosti. En drug pa sraufa avte kolegom v garazi.

Tam na oko, se stem prihodek soseda dvigne od legalnih 3k neto (oba skup) verjetno na 3,5k neto. Toplo najemnino z stroski mata 700eur, kuhata bolj ne, kot ja. Torej jima ostane vsaj 2k.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nekikr ::

Sramote ni v delovni zakonodaji, ampak preprosto v predragih osnovnih storitvah.

Problem bi bil bolj kot ne rešen, če država ne bi pobrala takih davkov že pri tistih, ki imajo najmanj. Če bi buroto bruto izplačilo delodajalca za minimalno plačo obdavčili le recimo 20% in ustrezno dvignili minimalni neto, bi bilo precej bolje. Minimalna plača bi morala zadostiti za minimalno življenje. Obiskovanje Karitasa to ni.

Moj sosed v Nemciji dela na tekocem traku, pa njegova zena tudi. Zastluzta vsaj 3k neto.

Kako zanimivo. Vsem Nemcem ostane konec meseca 2k€, četudi delajo za minimalno plačilo....ampak, pismo, no, saj veš...en kup revnih je tudi v Nemčiji? Kako to? Je tvoj sosed imaginaren ali si kaj izpustil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Furbo ::

Morda zato, ker on govori o tistih ki delajo in ne o tistih ki ne?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

r3dkv1c4 ::

m0LN4r je izjavil:

Moj sosed v Nemciji dela na tekocem traku, pa njegova zena tudi. Zastluzta vsaj 3k neto.
Stem se, da tukaj lepo zivet tudi v najemnini, kljub temu:

Polek tega pa moz hodi na "crno" pleskat stanovanja raznim poljakom tukaj, kar je rizicno, ampak dobro placano. Vzame si bolnisko pa gre pleskat. Zasluzi se za kako placo.

Ena druga soseda pa ob delu pece torte za posebne priloznosti. En drug pa sraufa avte kolegom v garazi.

Tam na oko, se stem prihodek soseda dvigne od legalnih 3k neto (oba skup) verjetno na 3,5k neto. Toplo najemnino z stroski mata 700eur, kuhata bolj ne, kot ja. Torej jima ostane vsaj 2k.

Pozabil si omenit, da je življenje v Nemčiji cenejše, kot pri nas in da ima posledično še večji profit.

Pri nas imamo poleg tega še večjo težavo.
To, da se fušarji premalo cenijo in da zbijajo cene storitev, kar posledično pomeni, da imajo tisti, ki najamejo tako delovno silo, še večji profit.

Želim povedat to, da si fušarji sami pljuvajo v lastno skledo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

FTad ::

Daj povej, kaj točno je v Nemčiji ceneje? Storitve - (frizer, mehanik, ipd)? Hrana, bencin, stanovanja?

Furbo ::

Cene v .de so podobne slovenskim, ampak ker so plače toliko višje...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

perci ::

Jst ne vem kje po Nemčiji se vi potikate, ampak glavnina življenjskih stroškov ni cenejša.

mtosev ::

tukaj lahko primerjate SLO in DEland www.numbeo.com
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krneki0001 ::

Zakaj nekateri mislijo, da so nepogrešljivi v službi? Niso, vendo se najde zamenjava. Tudi če jih avto zbije, bo prišel nekdo drugi in bo naredil njihovo delo.

Poleg tega so tudi pokopališča polna nepogrešljivih. Še noben ni preživel.

nekikr ::

Furbo je izjavil:

Morda zato, ker on govori o tistih ki delajo in ne o tistih ki ne?

Ja, jaz tudi. Zanimivo je, da toliko Nemcev komaj nekako shaja (Gauss pa to), če pa že za najbolj osnovna dela na mesec ostane vsaj 2.000€ po glavi. Nekaj ne štima. No, pri njegovih izjavah velikokrat kaj ne štima.

Magic1 ::

Dosti stvari je tudi relativnih. Če bi prišel nekdo iz res revnega dela sveta v Slovenijo delat za minimalca, bi verjetno po njegovo živel kot kralj. Pač nekdo, ki pa vsak dan videva že celo življenje, kaj imajo ostali v Sloveniji, pa bo verjetno za minimalca hitro največji revež.
Se pa strinjam, da je težko preživet brez lastnega stanovanja v Ljubljani za minimalca.
Magic

d4vid ::

mtosev je izjavil:

knesz je izjavil:

mtosev je izjavil:

danes sem zaslužil 20e za vgradnjo 2x2gb rama, ssd disk in install win10

Vse to za samo 20? Pod 80 se ne pogovarjamo za to...
za 20e sem tudi namestil ruter, install winxp, vse update in antivirus


Jaz take stvari naredim zastonj. Nekako ne morem sosedom in žlahti rečt dej mi 20, 50, 100€, zato ker sem ti popravil nekaj pri čemer sem uporabil samo svoje znanje. Seveda, če neko stvar kupim, jim da zraven račun za tisto stvar in pričakujem denar.

Ja, sedaj pričakujem napade, kako malo cenim svoje znanje, ampak mi je bolj važno, da se razumemo kot pa da bom npr. bratranca olupil za nekaj 10€.

Kakorkoli, ponavadi mi potem rinejo 20€ v žep. Pa sem zadovoljen, on pa upam da tudi.

Kak € ob strani dobim iz različnih stvari, prav veliko pa tud ne zaslužim ob strani. Zaenkrat, dokler sem še v hotelu mama, mi 700-900€, ki jih zaslužim mesečno čist ustreza. Pri dvajsetih letih kaj drugega kot živet doma ne gre, a ne?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

mtosev ::

jaz delam zastonj pa dosti krat dobim po 10,20eur katere me prisilijo, da vzamem. nič o ceni ne rečem in če ne bi oni rekli oz mi dali denar ne bi nič dobil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

r3dkv1c4 ::

FTad je izjavil:

Daj povej, kaj točno je v Nemčiji ceneje? Storitve - (frizer, mehanik, ipd)? Hrana, bencin, stanovanja?

90% dobrin.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

perci je izjavil:

Jst ne vem kje po Nemčiji se vi potikate, ampak glavnina življenjskih stroškov ni cenejša.

Zanimivo.....odvisno kje živiš.....odvisno kje kupuješ.
Pa saj to je vsepovsod enako.

Ocenit tako na splošno je brezpredmetno, ker je od vse odvisno od posameznika, kje in ka kupuje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Invictus ::

FTad je izjavil:

Daj povej, kaj točno je v Nemčiji ceneje? Storitve - (frizer, mehanik, ipd)? Hrana, bencin, stanovanja?

Hrana definitvno. Oz., če ne drugega, je večji nabor trgovinskih mrež in tako višji razpon cen. Cene za malico, kosilo so tam, tam kot pri nas. Celo zvečer se da v restavracijah jesti za normalno ceno.

Bencin mislim da je malo dražji. Ampak odvisno kje in kdaj. Cene so dinamične in imaš appe za najcenejši bencin.

Stanovanja so lahko cenejša kot pri nas, sploh hiše. Ampak, ker imajo tam boljše in elitne soseske, so seveda tudi dražja. Več ponudbe, večji razpon cen. Top ponudbe pri nas psloh ni.

Pivo je pol cenejše v trgovinah kot pri nas, in 100x boljše.

Glede na to, da gor dobim sam 2-3x višjo plačo kot v Sloveniji, so meni te razlike nepomembne. Konec meseca mi ostane več denarja na računu za isto delo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Ma dej, Invicuts, ne nabijej. Pejt v Berlinu/Frankfurtu/Munchnu v eno normalno restavracijo, pa če boš plačal isto kot v SLO, te jaz častim.

Matko ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Pri nas imamo poleg tega še večjo težavo.
To, da se fušarji premalo cenijo in da zbijajo cene storitev, kar posledično pomeni, da imajo tisti, ki najamejo tako delovno silo, še večji profit.
Želim povedat to, da si fušarji sami pljuvajo v lastno skledo.


"fušarji" davijo legalno konkurenco in znižujejo plačo tam zaposlenih.
Osnovni problem je, ker ljudje ljudje samo vidijo zaračunano urno postavko in svojo neto plačo.


V osnovno šolo bi bilo potrebno vključit predmet osnove podjetništva in upravljanje z denarjem.

solatko ::

Invictus - Ni pomembno kako posameznik živi, ker je to pač individualno - nekateri s 3000+ komaj preživijo mesec (Pahor), temveč to ali lahko delavec z minimalno plačo sploh normalno preživi (delavec, ki dela vsaj 8 ur dnevno) in ne govorimo o socialni pomoči.

perci - Ja pri nas se pa delavci na minimalcih hodijo redno futrat v elitne restavracije, če za navadno beznico nimajo. Tudi v tujini, se tisti na minimalcu ne udeležijo gostij v mestih in lokalih, ki si jih navedel za primer.
Primerjaj življenje na minimalcu tu in tam, ne pa tako kot je rekel znani odstavljeni minister za delo - če nimajo za kruh, naj jedo potico.
Tudi ti bi s svojimi znanji in podobno službo v Nemčiji zaslužil precej več, v privat sektorju pa nekajkrat več.


Gre enostavno za to, da smo delo drugih razvrednotili do tako željenega volonterskega ali brezplačnega dela, svoje pa vsi cenimo v ležečo 8-co.

In še za tiste, ki vsako kritiko naše anarhije enačijo z jugonostalgijo - noben zaposlen v yugi ni potreboval RK ali Karitasa, da je preživel in si ob tem še lahko rešil stanovanjski problem, preživel 10 dni s familijo na morju in si po potrebi kupil novega ali starega fičeka, golfa, 101,.....

Matko - Ne potrebujemo predmeta osnov podjetništva, lahko bi imeli uro spoznavanja ekonomije, razlagali bi pa tisti, ki družino preživijo z minimalno plačo, saj so se diplomirani ekonomisti večinoma izkazali za nesposobne.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

krneki0001 ::

Solatko, nekoč je bilo delo spoštovano, danes si pa kot delavec samo in izključno "strošek" s pripisom "po izrabi odvrzi".

r3dkv1c4 ::

perci je izjavil:

Ma dej, Invicuts, ne nabijej. Pejt v Berlinu/Frankfurtu/Munchnu v eno normalno restavracijo, pa če boš plačal isto kot v SLO, te jaz častim.

Ti nehaj nabijat.
A govorimo o luksuzu?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Vice ::

krneki0001 je izjavil:

Solatko, nekoč je bilo delo spoštovano, danes si pa kot delavec samo in izključno "strošek" s pripisom "po izrabi odvrzi".


A si plačan za delo, ki ga opravljaš? Kaj bi ti še rad, rdečo preprogo do garderobne omarice?

r3dkv1c4 ::

Matko je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:


Pri nas imamo poleg tega še večjo težavo.
To, da se fušarji premalo cenijo in da zbijajo cene storitev, kar posledično pomeni, da imajo tisti, ki najamejo tako delovno silo, še večji profit.
Želim povedat to, da si fušarji sami pljuvajo v lastno skledo.


"fušarji" davijo legalno konkurenco in znižujejo plačo tam zaposlenih.
Osnovni problem je, ker ljudje ljudje samo vidijo zaračunano urno postavko in svojo neto plačo.


V osnovno šolo bi bilo potrebno vključit predmet osnove podjetništva in upravljanje z denarjem.

To je bolj kompleksen problem in skupni imenovalec je, da država preveč lupi legalno delo , kar je posledica to, o čemer razlagaš.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

krneki0001 ::

Vice je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Solatko, nekoč je bilo delo spoštovano, danes si pa kot delavec samo in izključno "strošek" s pripisom "po izrabi odvrzi".


A si plačan za delo, ki ga opravljaš? Kaj bi ti še rad, rdečo preprogo do garderobne omarice?


S tvojo izjavo si povedal, da si samo še en kreten, ki misli, da lahko ljudi zaposluje za minimalca in po uporabi odvrže.

Heavy ::

SloBiscuit je izjavil:

Mene pa zanima kako vi zaslužite, tistega malo extra denarja.



Se mogoče kdo ukvarja z deli na domu?

Vem, da je bivša tašča kot side-job zlagala neke kose skupaj, popoldan pobrala komponente, zjutraj pa odnesla sestavljene komplete na firmo.
#TeamFelix

sift ::

perci je izjavil:

Jst ne vem kje po Nemčiji se vi potikate, ampak glavnina življenjskih stroškov ni cenejša.


pred kakšnimi dvemi leti sm hotu it mal živet v Berlin in mi je rekla ena študendtka gor da za 5€ ma za cel dan hrane. doh

krneki0001 ::

Študentke in misice hočejo dobro zgledat. Misice večinoma samo pogledajo en sadež (jabolko, hruško,...), pa so že site. Sicer se jim cedijo sline, ampak ne smejo jest, ker se bodo potem zredile. :))

dj_uro ::

krneki0001 je izjavil:

Študentke in misice hočejo dobro zgledat. Misice večinoma samo pogledajo en sadež (jabolko, hruško,...), pa so že site. Sicer se jim cedijo sline, ampak ne smejo jest, ker se bodo potem zredile. :))

jst tut samo pogledam en ''khm'' sadež (beri kar koli dobrega), pa sem 2kg težji :))
vw-klub.si

krneki0001 ::

perci je izjavil:

Jst ne vem kje po Nemčiji se vi potikate, ampak glavnina življenjskih stroškov ni cenejša.



Stroški za trosobno stanovanje v centru Minhna so med 250 in 300€ (stavbno zemljišče,, davki, elektrika, voda, komunala, internet, ogrevanje), potem pa še enkratno okoli 100€ na leto za razna vzdrževanja in popravila same stavbe.

Mavrik ::

krneki0001 je izjavil:

perci je izjavil:

Jst ne vem kje po Nemčiji se vi potikate, ampak glavnina življenjskih stroškov ni cenejša.



Stroški za trosobno stanovanje v centru Minhna so med 250 in 300EUR (stavbno zemljišče,, davki, elektrika, voda, komunala, internet, ogrevanje), potem pa še enkratno okoli 100EUR na leto za razna vzdrževanja in popravila same stavbe.


A te niti malo ni sram za tako debelo laž? Munchen je kot center v katerega se vsi selijo (in mesto z resnim pomanjkanjem stanovanj) izjemno drago in za 85 kvadratno stanovanje v centru so cene krepko preko jurja: https://www.expatistan.com/cost-of-livi...

Skupaj s stroški ti od tistih 3 jurjev neto (kar je za delo za trakom izjemen bullshit) glih ostane manj kot pa v Sloveniji s povprečno plačo. Povprečna neto plača v Munchnu je okoli 2500EUR, in to všteje vse visoko izobražene delavce in managerje, kar pomeni da delavec za trakom o taki plači lahko samo sanja.

Za tebe in isto za Invictusa: nehajta lagati in zavajati. Resno.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802102260 (68436) Baja
»

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25938653 (31522)          
»

Živeti na Novi Zelandiji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23356528 (10983) buttcrack
»

Selitev v tujino/Nemcijo?!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13523651 (17185) PrimoZ_

Več podobnih tem