» »

Kako vi zaslužite malo na strani?

Kako vi zaslužite malo na strani?

«
1
2 3

SloBiscuit ::

Malo berem sem ter tja po forumih (izven SLO) in nekateri ljudje kar lepo zaslužijo. Z oddajo semen, krvi, izpolnjevanjem raznih online vprašanj, z risanjem in tako dalje. Našteval bi lahko cel dan.

Mene pa zanima kako vi zaslužite, tistega malo extra denarja.

Lp,

SloBiscuit
neznanec555
  • zaklenil: bluefish ()

Invictus ::

Taka dela, ki jih naštevaš, niso nekaj dobro plačana, gre ti pa ogromno časa.

Poleg tega je dostikrat reklama za kak donosen biznis. Pa ne zate ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dottor ::

Žal te morem razočarat da darovanje krvi ni plačano ampak je prostovoljno ;) Res pa je da dobiš fraj dan, ti država plača 8 ur (v mojem primeru je urna podstavka višja kot delavna ura) in malco dobiš :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

shadeX ::

in malco dobiš


Ponavadi je klobasa :D

#000000 ::

Jest vsake tolk cajta ženski zrihtam porodniško ni nek keš ampak je zadovoljstvo :) ni dnar vse, je pa na odličnem drugem mestu HAHA

koyotee ::

shadeX je izjavil:

in malco dobiš


Ponavadi je klobasa :D


Na centru za transfuzijo imaš več izbire :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

TheKekec ::

Sem daroval kri že 5x, pa še nikoli nisem dobil klobase....

#000000 ::

pol kranjske in deci vinčka je bilo v socializmu, al pa še malo po 91 pol so pa nehal s tem, mislm da dobiš frej dan, in to je vse.

andromedar ::

dottor je izjavil:

Žal te morem razočarat da darovanje krvi ni plačano ampak je prostovoljno ;) Res pa je da dobiš fraj dan, ti država plača 8 ur (v mojem primeru je urna podstavka višja kot delavna ura) in malco dobiš :)


Pri nas ja, malo severneje od nas pa je kar plačano. Sem slišal da mariborčani hodijo plazmo v nakupovalni center Seiersberg darovat (pred Gradcem).

Glej, še SLO spletno stran imajo: http://www.szs.at/sl/domov/pogosta-vpra...

Plačajo 25 Eur / daruješ lahko 2x tedensko.
Eh?

dottor ::

Kar se malce tiče v Izoli dobiš al kranjsko alpa sendvič pa kavica za na konec. Zadnjič smo se z doktorco hecali da bi lahko bli vampi naslednjič :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ales85 ::

V Sevnici in Brežicah sem jaz do sedaj vedno dobil kupon za malico v lokalni restavraciji. In ne samo sendvič ampak konkretno, za najesti vključno s sokom.

mtosev ::

jaz malo zaslužim, da kompu popravim/posodobim komp.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

A120 ::

Inštruiranje, sojenje nogometnih tekem,... Ob dobrih mesecih se nabere za minimano plačo, kar pa je za študentski žep oz. za pijačo in zabavo več kot dovolj :D

shadeX ::

sojenje nogometnih tekem


Mali/veliki nogomet? Katera liga?

bambam20 ::

SloBiscuit je izjavil:

izpolnjevanjem raznih online vprašanj,

Mene pa zanima kako vi zaslužite, tistega malo extra denarja.

Lp,

SloBiscuit


Nekje na letni ravni 100€. Ankete slovenske, več panelov.. trajanje med 5 in 15 minut. Dvakrat letno pa kakšna 1 urna ..

A120 ::

shadeX je izjavil:

sojenje nogometnih tekem


Mali/veliki nogomet? Katera liga?


malega samo kakšen lokalni turnir iz dobre volje za pivo. drugače pa velikega. vse od mnz članskih do prve nzs mladinske/kadetske in vse kar je vmes. se je prostora in predvsem časa za napredek :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A120 ()

shadeX ::

Imam kolega, ki je kar napredoval kar se tiče sojenja v malem nogometu. Baje da zasluži nekje 500€ na mesec samo s tem (začel z nule). Zanimivo, kar tako naprej. Očitno je biznis v tem, če maš veselje :)

A120 ::

ja, v malem nogometu se še hitreje napreduje ker je veliko manj konkurence. Sicer so takse vsako leto slabše (sploh za začetnike) ampak je veliko tekem ker je malo sodnikov in se hitro nabere 400e na mesec ko je sezona ali še več. pa še druženje (sploh po tekmi) je. j pa bilo včasih še veliko boljše ko smo dobili denar direkt na roke (sam sodim 3 leto tako da sem še praktično na začetku ampak se še spomim tega). zdaj pa so poostrili vse skupaj in mora vse biti po predpisih in nam velik del vzame država. je pa res da takrat velikokrat denarja do naslednega jutri več ni bilo haha :D

Jupito ::

SloBiscuit je izjavil:


Mene pa zanima kako vi zaslužite, tistega malo extra denarja.


Na internetu iščem ljudi, ki na strani zaslužijo in jih prijavljam davkariji. >:D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

stara mama ::

Zbiram staro železo.

stb ::

dottor je izjavil:

Žal te morem razočarat da darovanje krvi ni plačano ampak je prostovoljno ;) Res pa je da dobiš fraj dan, ti država plača 8 ur (v mojem primeru je urna podstavka višja kot delavna ura) in malco dobiš :)

A je frej dan na račun delodajalca ali države?

Machete ::

Pri nas vsi čisto prostovoljno pridemo nazaj. Ker smo pač odvisni en od drugega in radi delamo, na koncu pa so tu še stranke seveda. Frej dan je za bluznike ali ju, da grejo postat na FB kako so človekoljubni in darujejo kri.
Ta dan pa btw plača ZZZS.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

perci ::

No, tlele en primerek iz JU, ki gre po darovanju (ali pred njim) v sluzbo. Na FB ni besede o tem. Ni lepo posploševati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Machete ::

Se ti opravičujem. Moral bi imeti doma plaketo, nisem kot ostali :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

koyotee ::

Machete je izjavil:

Pri nas vsi čisto prostovoljno pridemo nazaj. Ker smo pač odvisni en od drugega in radi delamo, na koncu pa so tu še stranke seveda. Frej dan je za bluznike ali ju, da grejo postat na FB kako so človekoljubni in darujejo kri.
Ta dan pa btw plača ZZZS.


Uglavnem na isti dan ne moreš met bolniške in bit hkrati v službi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

stara mama ::

V bistvu ni bolniška ampak so plačane ure.
In ja tud sam grem nazaj, ker je pač delo treba naredit (ZS), ure kolikor jih je plačanih se pač koristijo kdaj drugič.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Machete je izjavil:

Se ti opravičujem. Moral bi imeti doma plaketo, nisem kot ostali :)

Ne ne, narobe si razumel. Nisem edini. In tudi v ZS ne gredo vsi nazaj na šiht.

joze ::

stara mama je izjavil:

V bistvu ni bolniška ampak so plačane ure.
In ja tud sam grem nazaj, ker je pač delo treba naredit (ZS), ure kolikor jih je plačanih se pač koristijo kdaj drugič.

Jaz sem v javnem sektorju dolga leta delal enako. Letos so to prepovedali in moram biti obvezno doma tisti dan ko darujem. Prej sem kri daroval med časom za mailco(imam to možnost, ker sem blizu), ure pa sem porabil po koščkih, ko sem občasno odšel pol ure prej. Zdaj mora tisti dan ko me ni nekdo delat namesto mene. Če tako zahtevajo pa naj bo.

perci ::

Ja, ne moreš koristit ur, to je res, lahko samo koristiš cel dan. Zato jaz nič ne koristim, ker si ne morem privoščit, da me cel dan ni.

Machete ::

koyotee je izjavil:


Uglavnem na isti dan ne moreš met bolniške in bit hkrati v službi.


Spuščanje krvi traja cirka urco, od tja do nazaj. Za to ne kompliciramo, ker pač nismo Revoz in si to lahko privoščimo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GupeM ::

perci je izjavil:

Ja, ne moreš koristit ur, to je res, lahko samo koristiš cel dan. Zato jaz nič ne koristim, ker si ne morem privoščit, da me cel dan ni.

Razumem, gospod Nepogrešljivi. Bog ne daj, da zboliš/se ti zgodi kakšna nesreča. Saj ne, da bi me skrbelo zate. Ampak že tako uboga javna uprava bo propadla!!!

Boone ::

perci je izjavil:

Machete je izjavil:

Se ti opravičujem. Moral bi imeti doma plaketo, nisem kot ostali :)

Ne ne, narobe si razumel. Nisem edini. In tudi v ZS ne gredo vsi nazaj na šiht.


Jaz si tisti dan vzamem frej. Samo jaz že kakšnih 14 dni prej vem, da me takrat ne bo in si temu primerno organiziram delo.

dottor ::

Jaz obvestim nadrejene tolko prej da splanirajo izmeno tako da je moje delovno mesto pokrito. Delam pa v proizvodnji tako da z pol litra krvi manj bi malo težko premetaval kose :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jerry000 ::

A120 je izjavil:

ja, v malem nogometu se še hitreje napreduje ker je veliko manj konkurence. Sicer so takse vsako leto slabše (sploh za začetnike) ampak je veliko tekem ker je malo sodnikov in se hitro nabere 400e na mesec ko je sezona ali še več. pa še druženje (sploh po tekmi) je. j pa bilo včasih še veliko boljše ko smo dobili denar direkt na roke (sam sodim 3 leto tako da sem še praktično na začetku ampak se še spomim tega). zdaj pa so poostrili vse skupaj in mora vse biti po predpisih in nam velik del vzame država. je pa res da takrat velikokrat denarja do naslednega jutri več ni bilo haha :D

Pa si to kar tako šel sodit ali si prej igral nogomet? Verjetno da si sodnik moraš vsaj X let igrat nogomet na tekmovalni ravni?

Machete ::

Zakaj, saj povprečen slovenec največ ve ravno o tistem, česar ni nikoli počel. 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Machete je izjavil:

Zakaj, saj povprečen slovenec največ ve ravno o tistem, česar ni nikoli počel. 8-)

True, true, sem pozabil na to :)

shadeX ::

Pa si to kar tako šel sodit ali si prej igral nogomet? Verjetno da si sodnik moraš vsaj X let igrat nogomet na tekmovalni ravni?


Ni potrebno. Za sodnika, moraš narediti izpite in kondicijske treninge (te moraš obnavljat na določen čas), pa še kaj bi se dobilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

perci ::

GupeM je izjavil:

perci je izjavil:

Ja, ne moreš koristit ur, to je res, lahko samo koristiš cel dan. Zato jaz nič ne koristim, ker si ne morem privoščit, da me cel dan ni.

Razumem, gospod Nepogrešljivi. Bog ne daj, da zboliš/se ti zgodi kakšna nesreča. Saj ne, da bi me skrbelo zate. Ampak že tako uboga javna uprava bo propadla!!!

Ko boš prepričal Valvolina ipd, da nehajo operirat z izrazi kot so "državni paraziti", bom tudi jaz nehal s takimi izjavami. Sicer pa, če imaš občutek odgovornosti za svoje delo, potem imaš komot tudi občutek, da bo brez tebe vse propadlo. Se pa strinjam, da ta občutek ni upravičen - vsak je zamenljiv.

Aja, če že sprašuješ glede bolezni. Če zbolim in imam nujne zadeve za narediti, jih naredim doma, iz postelje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Jerry000 ::

shadeX je izjavil:

Pa si to kar tako šel sodit ali si prej igral nogomet? Verjetno da si sodnik moraš vsaj X let igrat nogomet na tekmovalni ravni?


Ni potrebno. Za sodnika, moraš narediti izpite in kondicijske treninge (te moraš obnavljat na določen čas), pa še kaj bi se dobilo.

Ampak...se mi zdi kar težko delo...predvsem zato ker poslušaš razne žaljitve in kletvice od gledalcev.

Machete ::

Jerry000 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Pa si to kar tako šel sodit ali si prej igral nogomet? Verjetno da si sodnik moraš vsaj X let igrat nogomet na tekmovalni ravni?


Ni potrebno. Za sodnika, moraš narediti izpite in kondicijske treninge (te moraš obnavljat na določen čas), pa še kaj bi se dobilo.

Ampak...se mi zdi kar težko delo...predvsem zato ker poslušaš razne žaljitve in kletvice od gledalcev.


Pa Predina lahko še faseš med publiko. Pol moraš pa celo igro čez hrbet gledat :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GupeM ::

Me zanima koliko jih bi naredil doma iz postelje, ko bi po prometni nesreči ostal v komi. Javna uprava zagotovo propade.

Verjamem, da nekateri delate/delajo. 3/4 je pa državnih parazitov. In tisti, ki delate/delajo, niso/niste nepogrešljivi.

To, da pa na bolniški od doma delaš, je pa čisto tvoj problem. Potem pa pride razno jamranje kako so delodajalci in sistem v Sloveniji v pizdi. Če ti bolniška pripada in si UPRAVIČENO bolniško odsoten, potem nimaš kaj delati. Če lahko delaš, lahko greš tudi v službo. Sicer pa, če boš kdaj dovolj bolan, tudi od doma ne boš kaj veliko naredil. V tem primeru bo kar naenkrat zadevo lahko naredil nekdo drug, ali pa bo brez posledic počakala nate, da se vrneš. Verjemi, še vedno je bilo tako.

stara mama ::

^ no lahko bi vzel v obzir tudi primer ko ne moreš opravljati določenih fizičnih del, za katere si sploh v službi, lahko pa npr. doma komot kodiraš ali pa opravljaš kaj drugega na PCju.
Pa tud nekaterim bolj delo smrdi kot drugim, nekateri pa celo ne morjo brez dela, ker jim rata dolgcajt.

bambam20 ::

Jerry000 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Pa si to kar tako šel sodit ali si prej igral nogomet? Verjetno da si sodnik moraš vsaj X let igrat nogomet na tekmovalni ravni?


Ni potrebno. Za sodnika, moraš narediti izpite in kondicijske treninge (te moraš obnavljat na določen čas), pa še kaj bi se dobilo.

Ampak...se mi zdi kar težko delo...predvsem zato ker poslušaš razne žaljitve in kletvice od gledalcev.



haha,, res težko je to "delo" če se temu lahko reče "delo" To ni nobeno delo. Sodniki z razlogom poslušajo kletvice, ker mislijo, da ljudje hodijo njih gledat na tekmo.

perci ::

rupsi, kaj pa je zate delo? nočna izmena v revozu?

bambam20 ::

perci je izjavil:

rupsi, kaj pa je zate delo? nočna izmena v revozu?


baje, da je 560 neto.

shadeX ::

haha,, res težko je to "delo" če se temu lahko reče "delo" To ni nobeno delo. Sodniki z razlogom poslušajo kletvice, ker mislijo, da ljudje hodijo njih gledat na tekmo.


Troll much?

Sodniki imajo težko in odgovorno delo. Da ne omenjam priprav, treningov, itd. Da tebe vidim, če boš prav ocenil, ali je bila žoga še na črti ali pa že v golu. Ali pa je bil prekršek za 11m, ali ne. itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Jerry000 ::

bambam20 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Pa si to kar tako šel sodit ali si prej igral nogomet? Verjetno da si sodnik moraš vsaj X let igrat nogomet na tekmovalni ravni?


Ni potrebno. Za sodnika, moraš narediti izpite in kondicijske treninge (te moraš obnavljat na določen čas), pa še kaj bi se dobilo.

Ampak...se mi zdi kar težko delo...predvsem zato ker poslušaš razne žaljitve in kletvice od gledalcev.



haha,, res težko je to "delo" če se temu lahko reče "delo" To ni nobeno delo. Sodniki z razlogom poslušajo kletvice, ker mislijo, da ljudje hodijo njih gledat na tekmo.

In zakaj ni to delo? Fokus katerega morajo imeti je velik, skos morjo bit pozorni in ocenit napake...poleg tega pa še poslušajo žaljivke publike ker se ne strinjajo z njim.

jericho ::

Pa ne sam publika, tud igralci majo dost za povedat. Je pa res, da tukaj po ljubljani so tud sodniki tko tko, dostikrat debatirajo s kakšnim od gledalcev, ki ga poznajo in ni pozoren na samo tekmo potem so pa pzdarije na igrišču. Takemu ne bi plačal nič.

solatko ::

Za veliko večino je delo samo tisto, kar delajo sami, tudi, če ne delajo nič. Meni je pred leti en znan kirurg, ko je videl račun za popravilo računalnika, dejal, saj imate dražjo uro kot jaz, pa sem mu mirno razložil, da bom, ko si bom zlomil nogo, šel do njega in bo računal, kolikor misli, da je njegovo delo vredno in ne bom iskal mazačev, ki to naredijo ceneje, on pa je pač računalnik, ko je crknu, prinesel k takemu, ki ga zna popravit.
V momentu je spoznal svojo zmoto, podcenjevanja dela drugih, se opravičil in ostal redna stranka.

Vsako delo, ki koristi nekomu, je delo. Družinski prijatelj, ki ima precej veliko fabriko v Nemčiji, najbolj ceni vratarja in snažilko. On pravi lepo, vratar čuva firmo, ko ni mene, snažilka pa pospravi vso svinjarijo za menoj, zaradi katere, bi vsi poslovni partnerji ušli in nebi sodelovali s firmo, ki ni čista.
To sta dva poklica, ki ju vsi zanučujejo, za njega so to najpomembnejša dela. Razcapan, nesramen, površen vratar, lahko naredi več škode, kot kdorkoli drug v podjetju.
Delo krepa človeka

shadeX ::

To sta dva poklica, ki ju vsi zanučujejo


Vsak (pošten) poklic je spoštovanja vreden. Če si npr. direktor in misliš, da si nekaj več kot čistilka samo zato, ker si oblečen v kravato in imaš naziv, si omejen v glavi.

Sem dost prepričan, da je družinski prijatelj, kar uspešen v svojem poslu. Vsaj na način razmišljanja, ki ga ima.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
80299903 (66079) Baja
»

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25937702 (30571)          
»

Živeti na Novi Zelandiji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23356194 (10649) buttcrack
»

Selitev v tujino/Nemcijo?!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13523191 (16725) PrimoZ_

Več podobnih tem