» »

Kateri monitor je bolj vreden nakupa?

Kateri monitor je bolj vreden nakupa?

Phil ::

Rad bi kupil nov monitor pa se ne morem odločiti med tremi modeli.
To so LG Studioworks 19" 995E ali Belinea CityLine 10 60 30 ali IIYAMA 19" MONITOR, model S900MT1.
Cene se pri vseh treh vrtijo od 90K do 100K sit, resolucije in frekvenčna območja pa imajo zelo
podobna. TCO imajo vsi 99. A kdo ve kateri je najbolj raven in ima najbolj ostro in živo sliko?
LP

miranpozar ::

Tega modela Belinee ne poznam, a tiste, ki sem videl so bili vsi zanič!
Iiyama absolutno ni ravna in nima ostre slike.
LGjev 19" monitor pa so kar hvalili, jaz ga sicer nisem videl, tako da ne morem komentirati.

Obvezno si vse tri oglej na lastne oči! To je ena tistih stvari, ki ti jih v tem forumu pač ne moremo pokazati ;). Monitorje je treba vedno obvezno pogledati pred nakupom in se na podlagi tega odločit za pravega.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

andrej ::

Zal je pri nas se vedno tako da monitorjev sploh ne mores primerjat med seboj, ker nihce nima vseh modelov, ali pa jih sploh nimajo razstavljenih ampak samo v skatlah... zal...

gonzales ::

Iiyama ima nove modele; meni precej zanimiv se zdi 451 pro (19" FLAT, novejsi 450 pro), zal ga pri nasih trgovcih se nisem zasledil, ceprav se zunaj prodaja ze nekaj casa... Pejd na www.iiyama.com.8-O

anxieux ::

sm pr bratrancu gledu Iiyamo 450 pro pa je ful lepa slika, ostra, kontrastna (usaj za nepoznavalca) pa še ekran je skor raven, tko da tkorekoč ni razlike (usaj za nepoznavalca)

sm mam pa iiyamo 400 pro (17 inčev)pa sm tud zlo zadovoln z njim. slika lepa, osveževanje tud dobro, mogoče se mal konvergence ? pojav na robovih.
kar se pa ravnosti tiče, to pač ni odlika starejših modelov.

osebno bi se odloču za iiyamo (sm pač subjektiven!!)
~Let The HammerFall~

Phil ::

Kva je fora pr 19" LG 995E, da ma samo 18" vidne površine recimo 17" pa samo 15.9" itd...?
LP

miguell ::

Ce ma 18" vidne povrsine, jo tak ma velik. To je standardna fora izdelovalcev monitorjev. npr. 19" monitor z vidno površino 18". Mislim da so mel najmajnse povrsine Nokie (razen tistih, k so mele Sonyjeve cevi).

taos ::

Jst mam Iyamo VM pro 450 (19"). Morm rec, da sem kar zadovoljen, samo realnih zmogljivosti pa zal se nisem uspel stestirat, ker mam preslabo gr. kartico s 4MB rama, tko da mi resolucije 1600x1200 pri 90Hz ze graficna ne podpira, monitor pa naj bi jo!
Kaj vec bom lahko povedal ob nakupu novega racunala...

Edina slabost monitorja, ki sem jo odkril je, da se zelo tezko cisti! Ima neko zascito, da se ne blešči --> brises ga lahko le z navadnim robckom - cim sem ga hotel ocistit z cistilnimi robcki za monitor sem po celem monitorju dobil fleke in sem porabil kar nekaj casa, da sem jih odstranil...

lp,
Taos

branko_bm ::

osebno imam monitor iiyama vision master pro 450 19" in sem z njim zelo zadovoljen, ce bi se 1x kupoval bi se odlocil za iiyama

miranpozar ::

Vsi po vrsti zavajate cmana! Fant je vprašal za Iiyamo S900MT1, to je tisti poceni model... če bi prebrali začetno vprašanje, bi bilo to bolj jasno ;).

Se pa vseeno strinjam z vsemi, da je VisionMaster Pro 450 eden boljših monitorjev! Vendar stane 160.000 SIT in ne 100.000 SIT, kolikor je cman pripravljen plačati.

Ta cenejši model sploh ni primerljiv z VMPro450, zato sem ga odsvetoval! Baje je LG boljši.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

edmund ::

LG je the best za ta keš. Oz. ne bi smel rečti tako - je najboljši - poglej teste na zdnet.com - je sicer za nekim drugim, samo oni ma samo eno stvar boljše, ki je sploh ne rabiš, pa 40k več stane...
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Joze_K ::

Jaz mam že kar kakšno leto 19 LGja, pa sem zelo zadovoljen z vsebino (kvaliteta, velikost,...,teža :D, ...no brez heca, stvarca vredna svojga keša!;)

Phil ::

Zdej sm nabavu 19" LG studioworks 995E in stvar seka. Slika je ful dobra in ostra tudi pri robovih, ekran pa dost raven. Skratka seka :)
Hvala vsem za pomoč.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

19" monitorji

Oddelek: Kaj kupiti
111402 (1189) glinik
»

19 " monitor ?

Oddelek: Zvok in slika
191171 (935) zlickon
»

raven zaslon?

Oddelek: Zvok in slika
331487 (1096) Simko
»

VELIKOSTI MONITORJEV (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835271 (2743) element
»

17" vs. 19"

Oddelek: Kaj kupiti
211820 (1580) andrej

Več podobnih tem