» »

17" vs. 19"

17" vs. 19"

|ViPeR| ::

Zanima me vaše mnenje!

Kaj naj kupim?

LG Studioworks 19" 995E za 91.746 Sit (kao ful dobr)
ali
LG FlaTRON 17" 795FT za 89.078 Sit:\

ali morda kak drug monitor za cca. 90.000 sit.
Hvala vsem!:)

lp Viper

whatson ::

Res tezka odlocitev.. Jaz imam Flatrona 795 pa sem z njim zelo zelo zadovoljen, zatorej bi ti priporocal kar Flatrona... sicer pa 19 incni LG tudi ni slab...

Space Surfer ::

odvisno za kaj ga boš uporabljal. Pri gledanju DVDjev ful zažge 19", drugač je pa marbit že mal velik. Sam glede na majhno razliko v ceni je najbrž bolš 19". Tvoja odločitev!

andrej ::

najboljse bi blo oba pogledat, ker je razlika v ceni sumljivo mala. raje se res sam prepricaj da je 19" kao ful dobra...

Tr0n ::

Glede na teste v Monitorju je 19" slabsa od 17", ker ima dolocene probleme pri prikazu (podrobni testi).

Igor ::

19 za 90k sigurno ni dobra za dnar dobis ok (ne dobro samo ok :)) 17 ..
poglej odloci se sam
drugac pa ce mislis kupit kupi 19 (ne recem da to k si ti dal)
recimo jest mam 17 in mi je zal de nism takrat 19 uzel ..
je pa res de takrat nisem mel velik dnarja in sm su pac na to da je 17 se vseen velik bolj k 14 ..
ampak cez cajt ti je zal ..

NiggerBob ::

LG FlaTRON 795 FT je res "flat", raven, za LG Studioworks 995E pa tega ni mogoče reči.:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Kovax ::

Ufa... prostora na monitorju ni nikdar dovolj... Tak da ce te ukrivljen ekran ne moti... potem 19" ce pa te pa vec kot tolk nisi pripravljen dat... pa 17"...
Je pa res da nekdo ki je enkrat delal na velikem monitorju na majhnega vec noce it...

SHooTEK ::

Sam si lastim 19 LG 995E in nimam nobenih pripomb. Tk da ce te ne moti ukrivljenost zaslona ti priporocam 19.
2" sta le 2" :)

||_^_|| ::

lej, tkole, za 90Ksit 17" je BOMBA sigurn, 19" za 92Ksit pa nebi mogu isto rečt...

mojsterpeter ::

če nočeš met ciganske krogle na mizi pol kup flat ekran
ill communication

msmiha ::

če bi ti je pa pomembna samo velikost vzemi 19" drugače pa 17" flat tron ma lepšo sliko, raven ekran, večja osveževalna frekvenca, resolucija je pa men se zdi enaka....
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

|ViPeR| ::

Zdej sem še bolj zmeden kot prej!

SHooTEK mal povej kakšna je kej slika pri 1280x1024 in pri 1600x1200.

Drugač pa hvala za nasvete!:))

Tr0n ::

V vsakem primeru se ti splaca kupit 19" in ne LG, ampak kaksno iiyamo, nokio,...

Ker 17" je premala. Sem hitro opazo :).

miranpozar ::

MONITOR KUPUJ S SVOJIMI OČMI!
Oprostite, ker kričim, ampak sliko na monitorju si morate na lastne oči ogledati in primerjati. Šele potem se boš lahko odločil za nakup. Če ti prodajalec ne more (noče) pokazati naprave, za katero boš odštel za manjšo slovensko plačo tolarčkov, pojdi drugam.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

frudi ::

eni pravijo, da ko enkrat delaš z večjim monitorjem, manjših več ne maraš. ampak po drugi strani je še bolj res, da ko se enkrat navadiš na raven ekran, se ti navadni zdijo okrogli ko balon.
med tema dvema modeloma bi jaz izbral 795FT. prvič zato ker je raven, drugič pa zato, ker se mi zdi boljše met zlo dober 17" monitor kot pa povprečnega 19".
sicer pa, oglej si ju in se odloči, kaj ti je pomembnejše.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Misty ::

Definitivno je bolje kupiti kvalitetnejši (čeprav manjši) monitor. Po parih urah za računalnikom boš opazu, zakaj je pomemben dober monitor.
Je res, da bi moral sliko na monitorju vidt, preden ga kupš, ampak sam da jo vidš ni vse.
Men je nov monitor (Sony G200) na začetku zlo čudn delu, po enem tednu pa je slika postala normalna. Če bi ga takrat v trgovini preskusu, ga sigurno ne bi kupu, zdej pa mi ni žal.

andro ::

Mislim da večji kod je monitor boljše je. Kupi pa takega ki ti je bolj všec, idi v trgovino reči da boš enega kupil (samo da ne veš kerega) in jih prosi naj jih priklučijo in jih stestiraj.:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

SHooTEK ::

U glavnem slika pri 1280x1024@85Hz je cisto vredu, ni meglena pa nima kakih opaznih defektov po mojih oceh boljsa kot na cimrovi IIyami (da me nebo kdo napadu una 19 Iiyamina za 95.000) drugac pa meni osebno ni take razlike med ravnim in ukrivljenim zaslonom (OK ravni zgleda bol COOL na mizi;(() )Ne vem men je zadnje case na 17 ze tezko delat na manjsih pa tak al tak odpovem.
17 ma manjso piko sam ma pa slabso elektroniko tak da na 1600x1200 nebos mogel met 75Hz je malo premalo.
Karkoli od tega dvojega bos kupil dobil bos kvaliteten monitor in to je najbolj pomembno!!!

andrej ::

SHooTEK: za 1600x1200 17 in 19 odpadejo - se 21 so tej resoluciji komaj kos. No saj monitorji jo ze prikazejo samo se slika nikakor ne more primerjati s kvaliteto na recimo 1152x864.
Pred leti sem sam navija resolucije in sem na stari 15" picil 1024x768 ampak potem sem vido da to ni pravo in da resolucija ni vse - boljse je da mas manjso resolucijo z boljso sliko - oci ti bodo zelo hvalezne. Tako zdaj picim 1152x864 na mojem flat 21". Ta resolucija je tudi najbolj optimalna za 17 in 19. Vse kar je vec je ze slika bolj meglena in popacena, vse kar je manj pa je skoda inc...

SHooTEK ::

Tut js mislim da je 17 oz 19 manj (oz. ni) primerna za 1600x1200 in je tudi v praksi nikoli ne uporabljam, vendar se mi zdi da bi bila pri 1600x1200 na 17 in 75Hz slabsa kot n1 19 pri 85Hz. Slika bi bila na obeh pod mejo.

Ce bi bilo pomoje bi si kupil 20 LCD od appla vendar bom do naslednje stipendije pocakal z mojim 19 LG995E.

andrej ::

Jaz bi tudi mel tistega appla, samo bi najprej morali pri ceni eno cifro stvan vzet:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup monitorja (LG)

Oddelek: Kaj kupiti
71083 (938) darh
»

Monitor

Oddelek: Zvok in slika
9883 (637) Trdi
»

ker 19" monitor kupt?

Oddelek: Kaj kupiti
381932 (1383) Trdi
»

Monitor LG 19"

Oddelek: Kaj kupiti
161263 (1109) R0K
»

Kateri monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
201186 (958) ChiefThunder

Več podobnih tem