» »

WAV ---> MP3 konverter

WAV ---> MP3 konverter

DanKick ::

Skratka, v starem forumu je bila debata o najkvalitetnejših encoder-jih za pretvorbo WAV file-ov v MP3. Nekdo je stvar blazno raztural, vendar se ne spomnim njegovega imena in njegovih nasvetov. Kratka obnovitev zelo zaželjena !

matevzm ::

Jaz bi ti priporocil Lame, vgrajen je tudi v CDex. CDex je uporaben za ripanje, zna pa tudi pretvarjati iz wav.
Lame je drugace lahko tudi command line tool, a je lazje iti preko CDexa, kjer lahko nastavis vkoraj vse.
Obstaja se nekaj razlicic lamea, recimo GOGO.
Nekateri prisegajo na Frauenhoferjeve encoderje (oni so tudi izumili zadevo). Poleg stand alone programa, ki je drag kot pes in neprijazen, je vgrajen tudi v MusicMatch.
Ce imas dobro opremo, se lahko loci 128kbps od CDja. 256 ne vec. Ce mislis delati 128 je po moje najbolje, da vzames Frauenhoferja, ce 256, Lame.

miranpozar ::

Kakor je rekel Matevz... Lame ali Fraunhofer. Ostalo pozabi!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

kockish ::

LAME je prava izbira. Poleg tega, da je free (kar frauhofer ni!), se tudi stalno izboljsuje (kar za frauhofer spet ne velja). Ce hoces WAV fajle dat v MP3 lahko to storis s skoraj vsakim programom za ripanje, se najbolje pa je, da si dljas najnovejso verzijo lame-a (trenutno 3.87) ter frontend zanj (recimo RazorLame).

Osebno se mi zdi 128kbps premalo, 256 pa zasede prevec prostora. Zato uporabis VBR, ki dodeljuje bitrate po potrebi. Splaca se ti tudi joint stereo, ki primerja L/D kanal in ce sta enaka, ju le enkrat zakodira ter tako prihrani prostor.

Optimalne nastavitve za LAME:
-V 1 -m j -h -b128 -B320

Aja lame in razne stvari zanj dobis na tej strani.

matevzm ::

Jaz osebno nisem fan VBRja, ker se nisem zasledil kaksne prednosti pred isto velikim CBRjem. Izjema so verjetno 'hidden tracks', ki so res razmetavanje prostora.
JS vs S: jaz imam vecino na S. So ljudje, ki pravijo, da se prostor bolje ohrani na S. Pa se ce je Surround po moje bolje prezivi. Za Surround pravijo, da moras imeti vsaj 224kbps, da se ohrani.

DanKick ::

Thanx boys !

hanuman ::

0:)0:) heh kaj pa RIGHT CLICK.? Poinstalaciji tega programa samo kliknes na wav z (jasno) desnim miskinim gumbom in iz menija izberes enkode to mp3 ali pa obratno. Lahko kliknes tudi na direktorij ali pa kar na cel drive right click in spremenil ti bo vse wave v mp3, ali pa vse mp3 v wave v kakerikoli kvaliteti ki si jo predhodno dolocil. Jaz mislim da je ta program najbolj simple kar jih je, kar pa se kvalitete tice pa nebi bil rad prevec pameten ker se toliko ne spoznam samo meni se zdi super ok;);)
Quake or be Quaked

hanuman ::

aja pa se to originalne mp3 oz. wave ti lahko puti ali pa zbrise

Loki ::

A s tem mislis CDEX?

hanuman ::

ne . Program se imenuje Right click in je delo nekega rusa. Res zakon program in se u uber simple je. Enkarta sem ga najdu na netu ko sem iskal nekaj kar bi mi konvertiralo wav v mp3

Milko ::

Jst mam cist navadn SMP3M decoder...cist majhn fajl pa dela ql


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za ripanje cd-jev?

Oddelek: Zvok in slika
293921 (3383) BaRtMaN
»

Iz CD v MP3 format (Help)

Oddelek: Zvok in slika
131591 (1408) Hammer123
»

cda 2 mp3

Oddelek: Programska oprema
81562 (1475) gumby
»

Ker MP3 encoder priporočate

Oddelek: Zvok in slika
191401 (1116) VASkO
»

Audio ripper

Oddelek: Pomoč in nasveti
201817 (1616) kockish

Več podobnih tem