» »

SQL connection problem

SQL connection problem

krneki0001 ::

Na enem starem serverju je sql server express 2005. (ja, staro, ampak to imajo). Narejena je tudi aplikacija client-server. Iz windows 7 se na bazo prikpaljajo brez problemov preko SQL native klienta in v registry-ju imajo za vsako tabelo zapisano pod ODBC.INI specifikacije, da jih program lahko prebere.

Sedaj pa bi rad zadevo prenesel na nov računalnik z windows 10.

Inštaliral sem sql native klienta, ki lepo vidi server in mi napiše ko v odbc testiram, da je povezava do baze uspešna, kreiral sem zapis za eno tabelo v registryju in program se zažene, vendar pa mi takoj ko se zažene izpiše: COLLATING SEQUENCE 'SLOVAK' IS NOT FOUND.

Pregledal sem cel registry, pregledal sem vse datoteke na celotnem računalniku in ne najdem nobenega zapisa 'SLOVAK', razen v definiciji tipkovnic, ki so prednaložene v registry-ju.

Ima kdo kako idejo kaj pogledat, kje pogledat in kako sploh iskat?

darkolord ::

Imaš kje config.fpw fajl?

crniangeo ::

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

krneki0001 ::

crniangeo, Nočem nič na bazi spreminjat, ker tam je nastavljena slovenščina in iz windows 7 deluje vse pravilno, problem je windoww 10.

Ne nobene datoteke config.fpw ni. Sej to mi je čudno.

Tavher ::

Si 100% da si na Win 10 izbral S...LOVE...nijo in ne Slovaško? :)
Preveri tisto nastavitev za unicode programe.

krneki0001 ::

Ja, 100% sem. Vse preverjeno večkrat. Tudi ponastavljeno. Nima pa nobene veze jezik na klientu, ker četudi dam angleščino in tipkovnico us, pa region us, napiše enako napako .

tony1 ::

Tavher je izjavil:

Preveri tisto nastavitev za unicode programe.


Kaj pa tista nastavitev jezika za non-unicode programe, ko inštaliraš winse na klienta? (Če še obstaja v Win10?)

krneki0001 ::

Kje bi pa to še našel?

frudi ::

Za Win10: Control Panel / Language / Change date, time or number formats (v levem menuju) / Administrative (zavihek), tam imaš opcijo za nastaviti "Language for non-Unicode programs".
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

krneki0001 ::

Hvala!
Tam sem nastavil slovenščino in sedaj vse deluje. Nastavljeno je bilo pa US english, tko da je tudi program slabo napisan, ker očitno za neslovenski jezik napiše SLOVAK.

Tavher ::

tony1 je izjavil:

Tavher je izjavil:

Preveri tisto nastavitev za unicode programe.


Kaj pa tista nastavitev jezika za non-unicode programe, ko inštaliraš winse na klienta? (Če še obstaja v Win10?)


No to sem mislil. :)

krneki0001 ::

Ja, ta je bila. Zdej je porihtano in deluje brez problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

notepad in šumniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
143194 (2681) krneki0001
»

Winamp in č

Oddelek: Programska oprema
141185 (816) MrStein
»

Najboljši programski jezik za unicode ?

Oddelek: Programiranje
121806 (1608) brodul
»

Tipkovnica v cirilici

Oddelek: Pomoč in nasveti
253904 (3707) Ramon dekers
»

Test jabolčnih novotarij

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
343814 (2398) darkolord

Več podobnih tem