» »

AndroidStudio/java

AndroidStudio/java

Sno0py ::

Zdravo,

sem "zacetnik" v programiranju, poznam osnove racunalniskih jezikov, neznam pa se narediti kaj sam iz svoje glave.

Trenutno imam projekt- RFID android scanner. Se pravi imam to zadevo


Orginalen program, ki zažene scanner je že instaliran.
Hočem pa narediti web stran, ki bi izgledala nekako tako: http://prnt.sc/dt9lzd

No sedaj pa imam problem, ker ne vem kako bi se lotil te zadeve:
Naredil bi, ko pritisnem na webstrani gumb RFID ali CrtneKode, da mi ta njihov orginalen program zažene v ozadju in s pomočjo njega skenira RFID ali crtnokodo ( pač tisto kar izberemo). In da se v levi kvadratek izpise ta koda v obliki številk.

Ali je možno to narediti in kako bi se tega lotil? Mogoče kakšen nasvet ali link s katerimi si lahko pomagam?

lp

nightrage ::

RFID link
Barcode link

Zdownlodaj si android studio link in javo link pri čemer boš moral namestiti še android SDK... nato pa veselo na delo. Si si zadal pa zelo težak problem za začetnika moram rečt.

Sno0py ::

Najlepsa hvala za te linke. Ja nimam druge izbire, to moram pogruntat kako bi naredil, tako so rekli v sluzbi (sem pa student, ki dela ob soli).
Upam da mi rata hehe :)

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sno0py ()

shadeX ::

tako so rekli v sluzbi


Še en primer "deklice za vse".

Ne se pustit :)

jizzer ::

shadeX je izjavil:

tako so rekli v sluzbi


Še en primer "deklice za vse".

Ne se pustit :)


To je načeloma res, ampak sam osebno bi se na njegovem mestu tudi z veseljem lotil projekta, že zaradi tega ker se lahko nnekaj naučiš.
Sigurno pa ne zastonj :)

jizzer ::

Zaradi nekega razloga mi ne gre posta editat.

EDIT(na prejšnji post): Da še ti dam kakšen, po možnosti, uporaben napotek. Nisem še delal z Barcode API-jem od googla, ki ga je postal nightrage, poznam pa library za barcode, v kolikor ti bo kaj pomagal: https://github.com/zxing/zxing
zelo verjetno kaj podobnega obstaja tudi za RFID.
Nasplošno za android obstaja miljon open source lib-ov, zato prej kot kakšno zahtevno stvar delaš na svoje roke, prej pogooglaj za kakšen že obstoječi lib. Saves a lot of trouble, or not, je res da si znaš s katerim več dela naredit kot če bi delal sam :)

Sno0py ::

hvala vam za odgovore.. En open source sem preuredil, ki sem ga nasel na googlu.. Zadeva dela =)
Glede deklice za vse pa.. Kaj pa naj?
Delam 3x na teden, ce ne druga pa znanje pridobivam ob solanju (sem na visji informatiki) :D
Delam pa prek studenta, tako da imam placano

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sno0py ()

kunigunda ::

A je se kak dober java IDE za android, vcasih vem da je bil eclipse based, hitr, delujoc, mislm da keppler, tale android studio mi ne sede, pa se pocasen je (tko kot inteliJ).

Dpool ::

Uporabljaj Android Studio in ti naj "sede", ker boljšega ni za Android razvoj. Saj pa je namenski IDE za Android Development, kaj boljšega še iščeš?
Lepšega odgovora ne morem dati na to.

kunigunda ::

Namenskih je velik - ni edini, zato sprasujem. Vem da sem enkrat v eclipse-based delu, pa poganju na telefonu, sam ga nimam vec ker ze par let nisem rabil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android programiranje

Oddelek: Programiranje
404936 (1186) acookook
»

Android QR reader brez balasta in reklam

Oddelek: Pomoč in nasveti
201833 (1359) 49106
»

kako začeti programiranje za android

Oddelek: Programiranje
258990 (8148) k--p
»

[Android] ZXing

Oddelek: Programiranje
6802 (725) Loaded
»

RFID znajo "shekati" še celo prašiči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
599023 (5531) techfreak :)

Več podobnih tem