» »

Barcode scanner

Barcode scanner

Vanquish ::

Pozdravljeni,

zanima me, če se kdo tukaj kaj spozna na barcode scannerje?
Dejansko se mi sanja ne kako kaj delujejo mislim pa, da bi znali resiti mojo tezavo.

Torej imam lastno skladisce z nekje 200-300 izdelki.
Sedaj sem vodil zalogo racunalnisko in vsakih nekaj casa delal inventuro, kjer sem poslikal ean-e in poazuriral zalogo, kar pa je bilo zelo zamudno.

Sedaj pa bi rad malo posodobil zadevo tako, da lahko poskeniram izdelke, ki pridejo na zalogo, hkrati pa mi omogoca iz inventara umakniti izdelke, ki gredo ven.
Vse scannerje, ki jih gledam imajo moznost dodajanja izdelkov v inventar. Kako pa jih umaknes?
Kako potem sploh dostopas do podatkov?

Idealno bi bilo, da bi imel kaksen wireless. Obstaja mogoce kaksen, ki omogoca shrnajevanje v cloud?

Vsaka informacija je vec kot dobrodosla, ker se resnicno ne spoznam na te zadeve in sploh ne vem kaj naj pricakujem.

flyby ::

Vanquish ::

flyby - nekaj takega ja, vendar bi rad namensko napravo, profesionalno.

bluefish ::

Vanquish je izjavil:

Sedaj sem vodil zalogo racunalnisko in vsakih nekaj casa delal inventuro, kjer sem poslikal ean-e in poazuriral zalogo, kar pa je bilo zelo zamudno.
Sicer odgovor nepovezan s preostankom. V takih primerih precej pomaga uporaba RFID.

Vanquish ::

bluefish - bi bila mogoce opcija, ce bi imel ogromno istih izdelkov tako pa ko imam po enega istega nima smisla, sploh ker je v katalogu 60.000 izdelkov.
Meni je edina bistvena informacija EAN in skeniranje, ko pride noter in skeniranje ko gre ven.

bluefish ::

Vanquish je izjavil:

bluefish - bi bila mogoce opcija, ce bi imel ogromno istih izdelkov tako pa ko imam po enega istega nima smisla, sploh ker je v katalogu 60.000 izdelkov.
Ja, to je pa druga reč.

prtenjam ::

Vanquish je izjavil:

bluefish - bi bila mogoce opcija, ce bi imel ogromno istih izdelkov tako pa ko imam po enega istega nima smisla, sploh ker je v katalogu 60.000 izdelkov.
Meni je edina bistvena informacija EAN in skeniranje, ko pride noter in skeniranje ko gre ven.

Pozdravljeni,

Vaš problem nima neposredne zveze s čitalcem črtnih kod (scanner-jem). Čitalec je samo orodje. Vi potrebujete programsko opremo, ki bo izvajala to, kar želite.

In kolikor vas razumem, želite oz. potrebujete pregled zalog, kar bi izvajali tako, da bi vsak artikel, ki gre v skladišče (nabava) prebrali in ga s tem zapisali v podatkovno bazo kot vhod (+1), ko pa gre artikel iz skaladišča (izdaja) pa bi ga v podatkovni bazi zavedli kot izdanega (-1).

Kot vidite, torej čitalec z vašo težavo nima neposredne zveze, je samo orodje, ki vam bo omogočilo udobnejše in neprimerno lažje ter zaneslivejše delo. Vse to bi lahko vi počeli tako da ob nabavi/izdaji sami popravite zalogo v računalniku.

"Problem" je torej v aplikaciji. Vi se morate samo dogovoriti s proizvajalcem vaše programske opreme, da vam program zveže s čitalcem. To je vse!

Če pa zaloge vodite sami (npr. v Excelu) ali kako drugače, potem pa je res, da morate čitalec sami zvezati z aplikacijo, kar pa vem bo - če niste razvijalec programske opreme - vzelo preveč časa in je bolje, da najamete koga, ki vam bo to napisal.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Vanquish ::

prtenjam - hvala za odgovor! Tako kot ste opisali, dejansko ni potem tezava v čitalcu.
Zanimalo me je predvsem, ker eni čitalci imajo možnost, da se da v mode: inventory - in glede na ta inventory si nekako mislim, da bi moral obstajati vnos ali izbris.

Verjetno pa je spisanih kar nekaj ze obstojecih programov, ki opravljajo to kar bi rabil, saj je zelo enostavna zadeva. Mogoce poznate kaksnega?

Hvala

prtenjam ::

Pozdravljeni,

Ne ne poznam nobenega izmed programov, jih pa je v Sloveniji kar nekaj od MinMax, Čebelice, Pantheon-a itd...

Če pa potrebujete kaj pisanega čisto vam na kožo pa se lahko obrnete tudi name.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Vanquish ::

@flyby

sem vseeno probal malo potestirati programcek, ki si ga predlagal in sem ga ze kupil. Vec kot odlicno je opravil to kaj sem rabil in je vec kot intuitivn!

Hvala ti!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napačna cena (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8014599 (7340) stb
»

Android preverjanje cene artiklov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
12818468 (9758) dacker
»

Spar črtna koda (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9019125 (13074) ales85
»

Problem s scanerjem po inštalaciji windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
101403 (1272) jagodek
»

Čitalci EAN kode

Oddelek: Strojna oprema
51365 (1325) Šimpanz

Več podobnih tem