» »

Spet en nategun al kaj?

Spet en nategun al kaj?

«
1
2

harmony ::

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......

Vozilo je Slovenskega porekla...

NAJBOLJŠA PONUDBA ZA NAŠE KUPCE:
- Vsa vozila so redno servisirana na pooblaščenih servisih in imajo potrjeno
servisno knjigo
- Vsa vozila so NEMŠKEGA porekla, vožena le na daljše relacije

Katerega porekla je to vozilo?

Tilen ::

poreklo por?klo -a s (é) s prilastkom 1. značilnost glede na prvotno pripadnost; izvor: raziskovati poreklo ameriškega prebivalstva / ljudje različnega narodnostnega porekla / pisatelj je španskega porekla rodu // značilnost glede na prednike zlasti s socialnega stališča: zamolčal je svoje poreklo; biti meščanskega porekla / socialno poreklo učencev 2. značilnost glede na nastanek: raziskovati poreklo pravljice / označba porekla blaga / publ., z oslabljenim pomenom nekaj hotelov je novejšega porekla novejših
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hojnikb ::

kaj pa gledaš zgojene nemce; itk bojo sami nategi z prehudimi cenami :)
#brezpodpisa

shadeX ::

Uporablja gmail: E-mail:avtolan1@gmail.com

;((

amacar ::

Ta tip načeloma avte fura iz tujine (nabavili en avto od njega), možno pa da ima tudi kakšnega slovenskega vmes, če ga najde za nizko ceno. Ta na linku je očitno en, ki je slovenski.

harmony ::

hojnikb je izjavil:

kaj pa gledaš zgojene nemce; itk bojo sami nategi z prehudimi cenami :)


Brezveze komentar. Malo samo gledam, kupil bom itak v AT ali v DE, ampak sem hotel narediti primerjavo cen slo z nemskimi oziroma avstrijskimi in mi je tale oglas padel v oci.

Cena ni pretirana, v kolikor so podatki resnicni. 147k za enga pasata je natanko nula. Tole gre vse do 400k bp.

hojnikb ::

147k.... sam vprašanje kdaj je mel tok kilometrov :)
#brezpodpisa

N0t0ri0us ::

če mene vprašate je to eden izmed redkih ki ne vrti kilometrov. Ga ne poznam, niti nisem nič kupil ampak bi precej raje kupil od njega kot od kakega drugega dilerja. Ko ima 2 leti star avto 150.000km bi težko rekel, da kilometri niso realni.

Je pa res, da je malo beden s temi njegovimi rdečimi čeljustmi.

hojnikb ::

vsi vrtijo, sam eni bolj očitno drugi pa manj :)
#brezpodpisa

N0t0ri0us ::

servisne knjige naj bi bile potrjene, tako da se hitro vidi.. medtem ko od celja naprej servisnih knjig ni, vsi avti pa imajo tam med 180.000-220.000 km ne glede na starost. Pri avto lan se dejansko vidi da ima toliko km avto pri 3-5 letih uporabe, potem se pa naenkrat števec ustavi ko pride do drugih dilerjev.

Druga stvar pa je tudi to, da običajno prodaja avte iz prve roke stare do 5 let in ne nekih zgonjenih jajc ala kičo, keko in ostali nategnuni :D

St235 ::

letnik 2010 in prevoženih cc 140.000 km. Izdelano posebej za Slovence, ki v svojih glavah verjamemo, da avto letno dela okrog 20k km.

servisne knjige naj bi bile potrjene, tako da se hitro vidi.

Potrjeno servisno knjigo naredi vsak Mujo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

N0t0ri0us ::

ne govorim za točno tega pasata. govorim za ostale avte ki jih prodaja.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......

seveda se pa najdejo tudi takšni, ki imajo tam okrog 20-30kkm letno.

amacar ::

Mam 1999 letnik pa 178k prevoženih, dizel vw, tako da je možno, če ga je kak slovenec vozil bolj redko.

Glede tega Lana pa ne vem, mi smo kupili od njega 3 leta starega s 150k, ampak vprašanje če jih nima še kaj več in jih je nekaj zbil (ali pa so jih tam, kjer ga je kupil). Cene pa ima solidne in tudi kot prodajalec ne deluje slabo, ne moreš pa vedeti (verjetno pri nobenem prodajalcu), če je vse kar pove res.

shadeX ::

St235 je izjavil:

letnik 2010 in prevoženih cc 140.000 km. Izdelano posebej za Slovence, ki v svojih glavah verjamemo, da avto letno dela okrog 20k km.

servisne knjige naj bi bile potrjene, tako da se hitro vidi.

Potrjeno servisno knjigo naredi vsak Mujo.


In koliko po tvojem dela povprečen slovenec kilometrov? 23k na leto je popolnoma realna številka. To je 64km na dan. Dvomim da povprečen slovenec naredi toliko km na dan.

Večina ljudi, ki imajo službe v svojem kraju, delajo po 5-6km na dan - če sploh. Jaz imam avto za lepo videt. 22k km v zadnjih 4 letih. Bratov leon (1. lastnik) , 2011 letnik, 30k km, fotrov reno 96k km, v 16 letih.

Ne pravim, da tale ni zbil kilometrov sploh, ampak zanimivo mi je brati posplošeno nabijanje o tem koliko grozno se slovenec prevozi na podlagi svojih izkušenj oz. prepričanj.

St235 ::

No saj, zato pa Slovenci kot mutavi kupujejo avto z čudežnimi 20k na leto in trg se temu prilagaja.

Invictus ::

Na Zahodu so tiste vožene dizelske limuzene praktično vse vožene 40-50k na leto... Ponavadi še operativni leasing.

Take krave gredo poceni naprej. Če hočeš dober rabljen avto, z zgodovino, lastniški, stane toliko kot pri nas.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HotBurek ::

Kilometre preveriš z VIN številko tega avta pri uradnem serviserju. Tam ti izpišejo datum + stanje števca zadnjega posega na uradnem servisu.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

cuxoh ::

amacar je izjavil:

Mam 1999 letnik pa 178k prevoženih, dizel vw, tako da je možno, če ga je kak slovenec vozil bolj redko.

Glede tega Lana pa ne vem, mi smo kupili od njega 3 leta starega s 150k, ampak vprašanje če jih nima še kaj več in jih je nekaj zbil (ali pa so jih tam, kjer ga je kupil). Cene pa ima solidne in tudi kot prodajalec ne deluje slabo, ne moreš pa vedeti (verjetno pri nobenem prodajalcu), če je vse kar pove res.

Kaj imaš to, VW lupo 1.2, ki še ni videl avtoceste? Za v trgovino v nedeljo in nazaj?

2.0 TDI CR 110 5gang pri nas sploh nisi mogel kupit. Mutibarič, ki ali ne ve kaj prodaja, ali pa ugodno uvaža leasing avtomobile in vrti kilometre.

Invictus je izjavil:

Na Zahodu so tiste vožene dizelske limuzene praktično vse vožene 40-50k na leto... Ponavadi še operativni leasing.

Take krave gredo poceni naprej. Če hočeš dober rabljen avto, z zgodovino, lastniški, stane toliko kot pri nas.

Tudi po 100k na leto. Po 3, 4 letih jih praktično podarijo, Avto Lan in njegovi kolegi pa jih uvozijo kot nove, polakirajo haubo, menjajo odbijač, nataknejo nova platišča, slovenski Janez, ki kupuje z očmi, kupi nov avto, nato nekaj crkne in je znamka avtomobila za kurac. Ga slučajno pelješ na pooblaščen servis, pa šok. Po 700.000 in več kilometrov piše na računalniku.

Ampak, glavno da izgleda lep in je poceni.

HotBurek je izjavil:

Kilometre preveriš z VIN številko tega avta pri uradnem serviserju. Tam ti izpišejo datum + stanje števca zadnjega posega na uradnem servisu.

Najboljše je, ko imaš 1. in mogoče še 2. servis po knjigi, tretji je pri 120.000, 4. pa pri 280.000. Leta 2014.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cuxoh ()

bambam20 ::

N0t0ri0us je izjavil:

če mene vprašate je to eden izmed redkih ki ne vrti kilometrov. Ga ne poznam, niti nisem nič kupil ampak bi precej raje kupil od njega kot od kakega drugega dilerja. Ko ima 2 leti star avto 150.000km bi težko rekel, da kilometri niso realni.



Ahaha... ga ne poznaš in mu zaupaš. Dej. 7 let star dizel z 147.000 km :). A smo po župci priplavali. Če bi tale passat imel realne km bi ga lastnik brez problema prodal za lep keš.

tako, ga je pa za 7 jurjev kupil diler.

#000000 ::

čudežnih 150 imajo vsi avti pri dilerjih in celo v uradnih salonih, VSI do ZADNJEGA vrtijo, enga ni da se ne poslužuje avtom vcepit DODANO VREDNOST :)

hojnikb ::

zato pa kupit od privat lastnika ko še ni mel šanse zbit kilometrov :)
#brezpodpisa

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:

zato pa kupit od privat lastnika ko še ni mel šanse zbit kilometrov :)


ponavadi predrago za tiste, ki bi radi vzdrževano vozilo za malo denarja ;)

amacar ::

cuxoh je izjavil:

amacar je izjavil:

Mam 1999 letnik pa 178k prevoženih, dizel vw, tako da je možno, če ga je kak slovenec vozil bolj redko.
Glede tega Lana pa ne vem, mi smo kupili od njega 3 leta starega s 150k, ampak vprašanje če jih nima še kaj več in jih je nekaj zbil (ali pa so jih tam, kjer ga je kupil). Cene pa ima solidne in tudi kot prodajalec ne deluje slabo, ne moreš pa vedeti (verjetno pri nobenem prodajalcu), če je vse kar pove res.

Kaj imaš to, VW lupo 1.2, ki še ni videl avtoceste? Za v trgovino v nedeljo in nazaj?


Nope, vw bora 1.9, čez teden praktično stoji ker se v službo hodi peš, tako da se letno dela tam 10k km, čez vikend pa tam 150km relacije + ac.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Scorpia ::

Na FB (mali oglasi oziroma eno od podobnih skupin) lastnik ali delavec, karkoli pač, hitro izgubi živce oziroma neprimerno odgovarja ob komentarjih, ko ni kaj po njegovem.
////

čuhalev ::

Vozilo prvič kupljeno v Sloveniji ima navodila za uporabo v slovenščini. Diler jih lahko priskrbi, ampak verjetno se mu jih ne bo luštalo. Tudi servisna knjiga je napisana v slovenščini. Lahko jo ponaredi, ampak nekje mora dobiti prazno.

Ko sem jaz kupoval avto sem prišel na servis iste avtohiše, kjer je bil avto kupljen (to je zavedeno v servisni knjižici), in tam so me brezplačno v dveh minutah seznanili z vsemi popravili, tudi tistimi, za katere lastniki niso vedeli. Šlo je za odpravljene tovarniške napake (menjan injektor) sočasno z letnim servisem. Vedeti sem moral samo VIN avtomobila.

Nakup avtomobila ni nekaj, kar se stori v eni uri. Vzemite si dan, da ne boste preklinjali eno leto. Morda je bil moj barvan, ampak če je bil, je bil pobarvan tako dobro, da se tega ne opazi. :))

Bodite pozorni na malenkosti kot so ostanki polirpaste pri kljukah ipd.

bambam20 ::

čuhalev je izjavil:

Vozilo prvič kupljeno v Sloveniji ima navodila za uporabo v slovenščini. Diler jih lahko priskrbi, ampak verjetno se mu jih ne bo luštalo. Tudi servisna knjiga je napisana v slovenščini. Lahko jo ponaredi, ampak nekje mora dobiti prazno.



Novi avti imajo celotno servisno zdodovino na ključu. Ne gre to šmigi tigi.

perci ::

Prijatelj je imel težave prodat 3 leta starega Passata CC-ja, ker mu nihče ni verjel, da ima res samo 50k km :). Bi moral kilometre vsaj na 100k zavrtet naprej, da bi bil bolj verodostojen :).

čuhalev ::

bambam20 je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Vozilo prvič kupljeno v Sloveniji ima navodila za uporabo v slovenščini. Diler jih lahko priskrbi, ampak verjetno se mu jih ne bo luštalo. Tudi servisna knjiga je napisana v slovenščini. Lahko jo ponaredi, ampak nekje mora dobiti prazno.



Novi avti imajo celotno servisno zdodovino na ključu. Ne gre to šmigi tigi.

Koliko novi in kakšenem ključu?

m0LN4r ::

Ce je z avtom cisto vse kul, se ne bo prodajal po nizki ceni, kakor tudi uporabnik tezko najde razlog, da proda brezhiben avto za brezveze.

Avte folk prodaja, ker se ga hoce znebit. Eni hitreje eni manj.

V nemciji se zaradi strogega tehnicnega avte ne splaca veliko ljudem kupovat/popravljat, zato se potem hitro znebijo takih avtov. Imajo veliko kilometrov, saj za nemca je 50km enako 20km slovencu.
Ko se bliza cas 2. velikega servisa, se avtu zavrtijo kilometri nazaj k prvemu velikemu servisu in po hitrem postopku podila naprej.

PS:
Lahko pa tudi zelo hitro naletis na kak zelo zgognjen lizing avto, sluzbeni ali pa se hujs od kakega poljaka/rusa/romuna, ki se vozi delat v nemcijo in natolce slabe pol miljona kilometrov na avto zelo hitro.
Isti stos so romuni, ki se vozijo v italijo. Potem pa prodajajo te super poceni rabljene avte, ker ve da se eno pot do romunije nebi zdrzal brez postanka pri mehaniku.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AndrejS ::

Ko berem tu komentarje - sploh ne vem kako bom moj avto prodal- delam 8k letno. Kaj naj kilometre nabijem, da bom lažje prodal ?

m0LN4r ::

Malo kilometrov ne pomeni nic. Mamin avto ima pol manj km od ostalih, pa je vseeno najbolj zgonjen izmed vseh, ker se znjim vozi samo po raznih gozdnih poteh, makedamih, luknjah, ter na njive itd. Pa tudi za motor ni kul ker se delajo samo 5-10km relacije pozimi in poleti. Sem bil zelo presenecen kaksna razlika je lahko, ko sem se peljal v enakem avtu z vec kilometri, ampak vozen po lepih regionalkah celo zivljenje, parkiran v nonstop v neki garazi.

AndrejS je izjavil:

Ko berem tu komentarje - sploh ne vem kako bom moj avto prodal- delam 8k letno. Kaj naj kilometre nabijem, da bom lažje prodal ?


Ce menjas olje kljub temu vsako leto in to pise v knjigici (mas racune), je bil garaziran, nekaramboliran, nekadilski, nezivalski, ga bos za pravo ceno hitro prodal.
Najbolj ti bo vplivala cena glede na ponudbo/povprasevanje na avto.net. Enih avtov imas malo morje, drugih manj, tretji pa so neinteresantni. Mi smo VW Boro staro dobrih 8 let prodali v enem tednu, imeli tri interesente iz drugega konca slovenije. Pa se vedno smo jo prodal za 1500 vec, kot bi dal najboljsi avtodiler.

V kolikor pa hoces nekomur dobro, ker je tvoj avto tip-top, ga prodas nekemu znancu ali njegovem prijateljskem krogu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

čuhalev ::

AndrejS je izjavil:

Ko berem tu komentarje - sploh ne vem kako bom moj avto prodal- delam 8k letno. Kaj naj kilometre nabijem, da bom lažje prodal ?

Ne, samo razloži, da si se dnevno peljal tja in nazaj, da to prinese toliko. Imej čimveč računov in dokumentov (plačilo are). Seveda lahko pričakuješ veliko klicev preprodajalcev, ki bodo spraševali samo o ceni, drugo jih ne zanima. Torej prodal boš. Če boš pa dovolj dobil, pa je odvisno od avtomobila in povpraševanja.

m0LN4r ::

Meni grejo na kur.. prodajalci, ki te pricakajo z ogretim in vklopljenim avtom, ker je slucajno glih zdej skocil na posto/trgovino.

Pol pa zacnejo na veliko in siroko razlagat, kako je vse super oh in sploh. Lepo vozen, nikoli teran, itd. kr letijo ven pravljice.
Raznih vprasanj, kaj bi bilo kmalu treba menjat na avtu ali pa ce je z avtom slucajno kaj narobe pa ne slisijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shadeX ::

perci je izjavil:

Prijatelj je imel težave prodat 3 leta starega Passata CC-ja, ker mu nihče ni verjel, da ima res samo 50k km :). Bi moral kilometre vsaj na 100k zavrtet naprej, da bi bil bolj verodostojen :).


Isto smo meli debato z bratom, kot sem zgoraj omenil ima leona 2011 z 29k km (1 lastnik). Pravi, da ga bi prodal in kupil nekaj do 2k (v službo hodi s kolesom oz. avtom kadar je slabo vreme). Pa ga da (bolj za šalo, kot za res), na avto.net, pa ga po 10min kliče nek maniak, da kaj se gre, da vrti km nazaj, da avto toliko star ima vsaj 180k km. Klicala sta ga sicer potem še dva, ki sta tudi na koncu omenila sumljivost pri km. Čeprav je v opisu napisal, da je 1. lastnik, da se lahko preveri servisno knjižico, zraven pelje tudi avto na uraden servis (je bil redno tam servisiran in ga že poznajo), oz. kamorkoli kupec želi, da se pač preveri pristnost kilometrov.

V šali sem mu rekel, da če bo želel avto prodat, bo moral prevertet km vsaj za 120k km. Odločil se je sicer, da zaenkrat avta ne bo prodal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

harmony ::

Evoga en forumas bi tudi rad veliko denarja za avtomobil, ki je "kot nov".
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......

AnriK ::

harmony je izjavil:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......

Vozilo je Slovenskega porekla...

NAJBOLJŠA PONUDBA ZA NAŠE KUPCE:
- Vsa vozila so redno servisirana na pooblaščenih servisih in imajo potrjeno
servisno knjigo
- Vsa vozila so NEMŠKEGA porekla, vožena le na daljše relacije

Katerega porekla je to vozilo?


Pač copy-paste drugih oglasov. Za slovensko vozilo se mi sploh ne zdi čudno da ma toliko kilometrov. Druga bi bil vozilo iz tujine. Pri nas tako skoraj 90% ljudi kupi dizla, tudi tisti ki delajo majn kot 20k.


harmony je izjavil:

Evoga en forumas bi tudi rad veliko denarja za avtomobil, ki je "kot nov".
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......


Kaj je pa s tem narobe? Če vse drži kot je napisano je vreden tega denarja oziroma še manjšega popusta. Probi najdit v tujini podobno vozilo za majn kot 10-11k ;)

jtothek ::

harmony je izjavil:

Evoga en forumas bi tudi rad veliko denarja za avtomobil, ki je "kot nov".
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......



Kaj zdaj bomo odločali o vsakem oglasu na avto.net ali je scam ali the real deal?

harmony ::

AnriK je izjavil:


Kaj je pa s tem narobe? Če vse drži kot je napisano je vreden tega denarja oziroma še manjšega popusta. Probi najdit v tujini podobno vozilo za majn kot 10-11k ;)

Ajejej. Ne vem kaj je za te tujina. Avstralija? USA? Najbrz mislis na sosedo Avstrijo in Nemcijo?

Ne mores primerjati kar tako tujine (tu mislim sedaj samo na AT in DE) z Slovenijo. V Avstriji imas kot prvo 14 plac...kot drugo zacetnik, ki se je izsolal za racunalniskega tehnika ima zacetno placo 1500EUR, ja tudi stroski so vecji, razumljivo, ampak vseeno ti na koncu leta ostane vec denarja kot v SLO.

Sicer 13kEUR za:

- dve praski na havbi od kamenčkov na avtocesti,
- na levi strani praska s parkirišča od vrat,
- v preteklosti zaradi poškodbe s parkirišča barvan prednji odbijač pri AH Čepin,
- v preteklosti zaradi naleta od zadaj vozečega zamenjana prtljažna vrata in zadnji odbijač, prav tako pri AH Čepin,

Hvala lepa, posebej tale nalet me odvrne takoj od nakupa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Aston_11 ::

Cena pa taka, kot je dal za novega.

m0LN4r ::

- garancijsko menjan dvomasni vztrajnik, ki je bila hiba teh motorjev,
- garancijsko zamenjan EGR ventil zaradi javljanja napake,
- garancijsko naložen nov software afera z dizli,

in se to. Garancijsko gor dol.

Se vidi, da je cloveku avto dopizdil, ce je bil skos na popravilu / garanciji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shadeX ::

Se vidi, da je cloveku avto dopizdil, ce je bil skos na popravilu / garanciji.


My first thought.

Sicer se vidi, da ga ni niti malo pazil, poglejte kak je notri. A je model, vozil z blatnimi čevlji?? Ne da bi ga vsaj spucal pred slikanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

M1tj4 ::

Aston_11 je izjavil:

Cena pa taka, kot je dal za novega.


Si prepričan? Nova taka stane sigurno čez 20.000eur

m0LN4r ::

Ce si zelis tako octavio za tako ceno, vzames novo na liz pa imas garancijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AnriK ::

harmony je izjavil:


Ajejej. Ne vem kaj je za te tujina. Avstralija? USA? Najbrz mislis na sosedo Avstrijo in Nemcijo?

Ne mores primerjati kar tako tujine (tu mislim sedaj samo na AT in DE) z Slovenijo. V Avstriji imas kot prvo 14 plac...kot drugo zacetnik, ki se je izsolal za racunalniskega tehnika ima zacetno placo 1500EUR, ja tudi stroski so vecji, razumljivo, ampak vseeno ti na koncu leta ostane vec denarja kot v SLO.

Holly shit cena avta se ocenjuje po standardu? Dej pejt do pooblaščenca pa reči da hočeš 35% popusta ker je povprečna plača nižja kot v Avstriji.

harmony je izjavil:


Sicer 13kEUR za:

- dve praski na havbi od kamenčkov na avtocesti,
- na levi strani praska s parkirišča od vrat,
- v preteklosti zaradi poškodbe s parkirišča barvan prednji odbijač pri AH Čepin,
- v preteklosti zaradi naleta od zadaj vozečega zamenjana prtljažna vrata in zadnji odbijač, prav tako pri AH Čepin,

Hvala lepa, posebej tale nalet me odvrne takoj od nakupa.

Lahko bi zamolčal pa vas 99% tu gor ne bi opazilo teh napak oziroma prve dve bi zretuširal (strošek rečmo 30-100€)
Zadnih dveh alineji? Mene to ne moti še raje vidim da je to ZAMENJANO in ne popravljeno, kot bi to bilo pri nekaterih lastnikih. Sicer pa avti pridejo tudi novi poškodovani k nam pa se potem kakšen odbijač tu zamenja pa se avto še vedno proda kot nov.

Aston_11 je izjavil:

Cena pa taka, kot je dal za novega.


Okrog 22-23k pa res... po ceniku vrjetno okoli 26k.

Še vedno trdim, da je cena za kilometrino, slovensko vozilo, neprikrito zgodovino dokaj realna.

Itak pa bo večina ljudi kupila našminkanega audija A4/A6 z 250k+ km (na števcu 150k). In vsi bodo veseli ker so avto ki je nov stal 40-50k dobili za 1/3 cene.

Aston_11 ::

M1tj4 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Cena pa taka, kot je dal za novega.


Si prepričan? Nova taka stane sigurno čez 20.000eur
Ja, morda po ceniku. Po vseh popustih pa 3 jurje več kot jo ima v oglasu. Moj avto recimo po ceniku 22 jurjev, po popustih 17. In potem mi je prodajal eno leto starega za 16900. Ne me jebat.

AnriK je izjavil:

Okrog 22-23k pa res... po ceniku vrjetno okoli 26k.
Nekam dosti za 81 kW octavio karavan. Morda ima kakšno čudno opremo, da pa bi bili vzrajniki hiba tega vozila, pa ne verjamem. Ga imam enak motor, letnik 2009, pa ni vztrajnik, niti kaj drugega, prav nobena hiba. Avto pa usran, kot da ga je imal v štali spravljenega. je videt, kaj je delal z njim že po podatkih iz oglasa. Ni čudno, da so se mu zaletavali v rit, očitno je tudi tako z avtom delal, sunkovito itd., da je vse zjebal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

AnriK ::

Aston_11 je izjavil:

Nekam dosti za 81 kW octavio karavan. Morda ima kakšno čudno opremo, da pa bi bili vzrajniki hiba tega vozila, pa ne verjamem. Ga imam enak motor, letnik 2009, pa ni vztrajnik, niti kaj drugega, prav nobena hiba. Avto pa usran, kot da ga je imal v štali spravljenega. je videt, kaj je delal z njim že po podatkih iz oglasa. Ni čudno, da so se mu zaletavali v rit, očitno je tudi tako z avtom delal, sunkovito itd., da je vse zjebal.

Kolk je cena aktualne octavie 2.0TDI? Če me spomin ne vara od 23k naprej, vzameš style opremo pa je kok 25-26k?
In 2.0 TDI so imeli probleme z vztrajnikom, tako 81kw kot 103kw. Pri kolegovem golfu je vztrajnik tresel že pri 26k km. Sicer pa če ne bi bil vztrajnik hiba potem tud ne bi bil menjan pod garancijo.

Sem se pa v tej temi naučil, da je ljudem dejansko to, da daš 20€ za komplet čiščenje in da v opis napišeš samo "ODLIČEN!!" pomembnejše od iskrenega prodajalca.

Stipex ::

Slovenceljni preveč gledamo na km in premalo na realno stanje karoserije, motorja in podvozja. Kako limuzino z 5, 6 ali celo 8 valjnim motorjem komot kupiš z 350kkm+ na števcu za manj kot 6 jurjev. Le v dobri kondiciji mora biti in redno servisiran, daš še 2k eur v preventivo in menjavo potrošnega materiala pa narediš z lahkoto še 1x toliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

Aston_11 ::

AnriK je izjavil:

da daš 20€ za komplet čiščenje in da v opis napišeš samo "ODLIČEN!!" pomembnejše od iskrenega prodajalca.
Pa na stanje pleha so cepljeni. Sem imel enega, ki je imel kup vprašanj, kakšen je pleh, da sem ga na koncu sam pritisnil, če ga pa ne zanima, če avto sploh vžge. V bistvu je bilo več takih. Kakšen je pa pleh? Starosti in km primeren, wtf.

Stipex ::

Stanje pleha je važno =) Marsikaj okoli motorja se da še kolikor toliko poceni popravit (ali pa cel motor menjat če gre za kak starejš model), ko ti pa začne školjka gnit globoko pod plehom je pa konec igre.

AnriK ::

Stipex je izjavil:

Slovenceljni preveč gledamo na km in premalo na realno stanje karoserije, motorja in podvozja. Kako limuzino z 5, 6 ali celo 8 valjnim motorjem komot kupiš z 350kkm+ na števcu za manj kot 6 jurjev. Le v dobri kondiciji mora biti in redno servisiran, daš še 2k eur v preventivo in menjavo potrošnega materiala pa narediš z lahkoto še 1x toliko.

Treba je vedet da 350k km po avtocesti ni enako 350k km v 15letih po regionalki/mestu. V slednjem primeru avti delujejo rpecej bolj iztrošeno.

Ravno zadnič sem poslušal hvaljenje posameznika, kako je iz nemčije privlekel Audija A6 2013 3.0 TDI z 370k km in S Line opremo za 17k€... Pri nas so pozamenjali notranjoste kljuke in voznikov sedež ter seveda prevrteli števec na 170k (Zakaj 170k? avto je bil nazadnje na servisu pred 2 letoma pri 150k). Avto se je prodal za cca 30k... Zgolj toliko o kilometrih in znani zgodovini uvoženih avtomobilov.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521238 (16741) matobeli
»

Kateri družinski avto rabljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508889 (7043) videc
»

Katerega Passata letnik 2007 priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910684 (8756) D3m
»

VW Passat letnik 1999-2003 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
537926 (6403) fokz8

Več podobnih tem