» »

DLNA, FLAC, MusicCast, ...

DLNA, FLAC, MusicCast, ...

X-Jumper ::

Živjo,
mi lahko nekdo obrazloži kako povezavo imajo DLNA in FLAC audio fajli? To je namreč reč, ki jo povezujejo med sabo pri dotičnih težavah.
Problem, s katerim se soočam, je, da Yamaha vidi, a ne predvaja FLAC muzike, ki je na serverju oziroma mojem PC-ju. Ko te fajle poskušam predvajati preko USB-ja, glasba igra normalno.
Zanimivo je tudi to, da Panasonic Viera, stara 2 leti, ne predvaja določenih filmskih datotek - "not supported format" - ko pa te iste datoteke predvajam preko USB ključa, delajo BP.

Komponente so povezane preko TP-LINKA WR1043ND.

bluefish ::

DLNA ima vezo s streamingom vsebin po lokalnem omrežju. Od tod potem verjetno težave.

X-Jumper ::

WiFi ali tudi žičnato? Gre za licence in standarde?

beta1 ::

Vseeno ali je wifi ali zicno.

Problem imas v nastavitvah DLNA serverja.

X-Jumper ::

Se pravi moj PC. Kje začeti?
Hec je v tem, da večina stvari dela. Pustimo ob strani, da je treba na 2 dni resetirat router, drugače Yamaha ne vidi PC-ja -> Acces Denied.
Panasonic ni tako zbirčen.

beta1 ::

Jaz sem sprobal skoraj vse server programe.

Edini ki je vredu in da dela tako kot more, je mezzmo.

Pa ne kje plexa uporabljat, katastrofa.

Mezzmo!

Router pa tovarnisko resetiraj in updataj fw!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

X-Jumper ::

Preverim in javim ... me zanima, če bo kaj bolje.

tsatthoggua ::

Za flac jest uporabljam AssetUPNP. Je sicer samo za muziko, vendar meni dela odlicno.

Nikonja ::

testirano cca 20 DLNA serverjev in ostal na Mezzmotu ker edini dela kot mora

beta1 ::

Enako. Mezzmo!

X-Jumper ::

Poskusil Mezzmo. It's magic. Kar dela. Sem in tja kaj še ne, 90% pa ja. Hvala!

beta1 ::

Probaj najdit tapravi profil za napravo (naprave).

Vklopi transkodiranje za nepodrte stadnarde, tako da bo predvajalo tudi to, kar ti zdaj ne predvaja.

Meni najbolje dela z Samsung F profili.

LP

X-Jumper ::

Živijo zopet. Da se kar vrnem k temu, kar smo pričeli nekaj časa nazaj.
MEZZMO dela super. Edino kar mi ne uspe nastaviti so podnapisi pri stream-anju.

Preko USB ključa jih Panasonic Viera bere BP. Preko mezzma pa ni šans, da se pokažejo. Sem v mezzmu definiral device, vrgel podnapise v isti folder, jih v Mezzmu tudi definiral, pa se kar ne narišejo na ekranu. Additional help needed :)

All ::

Dlna ma standardizirano podporo za razlicne formate. Ce uporabljas flac...in pol nek transkoding...zgubis prednost flaca. Enako je z videi. Dlna podpira podnapise sam z dolocenimi tipi...use ostalo je nestandarden workaround......
Rabis napravo ki bere smb,nfs in predvaja kar pac hoces (androidbox...sigma zadeve...)
Podpore tv-jev po pogojene z licencami €$ al pa lenobo proizvalajcev....kej dela kej ne.(na papirju use ;))
En od zadnjih gadgetov mi predvaja ...h256 vp9 flac 7.1..nism se najdu zadeve k je nebi
Laufa na androidboxu s905 z libreelecom.

X-Jumper ::

OK, vse možne opcije sem vklopil, tako da sedaj sem nekako prišel do podnapisov pri mp4. Sedaj bom pa počasi izklapljal in videl kje in kako je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart tv, dlna, plex media server ali kaj drugega

Oddelek: Programska oprema
223515 (2120) Jeronimo
»

podnapisi pri filmih in serijah

Oddelek: Pomoč in nasveti
254741 (4379) WallSreet
»

sony bravia external subtitles

Oddelek: Zvok in slika
495674 (4890) ddasd
»

DLNA software

Oddelek: Zvok in slika
317313 (4562) mk818764
»

IPTV --> DLNA

Oddelek: Zvok in slika
92841 (2327) z3ko

Več podobnih tem