» »

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji?

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji?

Lonsarg ::

RegulusDraco je izjavil:

Microsoft nujno potrebuje močno konkurenco, tega pa je zmožen izključno samo Apple.

Mac OS je zgodovina, prava konkurenca Windows 10 bo Chrome OS z Android aplikacijami, ki je targetiran ravno na 2in1 naprave, ki bodo kmalu dosegle 50% vseh prodanih laptopov, čez 5-10 let pa pomoje že bližje 80%.

Android bo s tem postal tudi defacto phone-only OS, ker bo Chrome OS veliko bolša izbira za tablice. Applova verzija OSa za 2in1 naprave bo kar lepo iOS, tako da Apple bo počasi sam ubil svoj Mac OS.

Skratka PC trg doživlja spremembe, ki jih ni že desetletja in Mac OS bo prva žrtev. Najpomembnejša sprememba pa bo zmanjšanje Microsoft monopola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Modri dirkač ::

Se ne strinjam popolnoma.

Problem Appla je, da ne ponudi ali pa noče ponuditi strankam kar hočejo/pričakujejo.
Zdaj ali je to strategija, pomanjkanje strategije ali pa ne vidijo gozda pred drevesi. Odkar je odšel Jobs žal ni več kompasa ampak je marketing oddelek prevzel firmo.

Ljudje so si neznansko želeli nove macbook pro mašine, prav tako iMace, ampak če apple ne ponudi, tudi ne more prodati.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

Microsoft nujno potrebuje močno konkurenco, tega pa je zmožen izključno samo Apple.

Mac OS je zgodovina, prava konkurenca Windows 10 bo Chrome OS z Android aplikacijami, ki je targetiran ravno na 2in1 naprave, ki bodo kmalu dosegle 50% vseh prodanih laptopov, čez 5-10 let pa pomoje že bližje 80%.

Android bo s tem postal tudi defacto phone-only OS, ker bo Chrome OS veliko bolša izbira za tablice. Applova verzija OSa za 2in1 naprave bo kar lepo iOS, tako da Apple bo počasi sam ubil svoj Mac OS.

Skratka PC trg doživlja spremembe, ki jih ni že desetletja in Mac OS bo prva žrtev. Najpomembnejša sprememba pa bo zmanjšanje Microsoft monopola.


To o tem deležu 80% ko pišeš, naj te spomnim da ste/so podobno sanjali o tabličnih računalnikih napram laptopih oz osebnih PCjih... realnost je taka, da marsikaj je že prišlo in odšlo iz IT tehnologije, ampak Stacionarc in običen laptop pa sta še po vseh teh letih med top prodajnimi zadevami... ker sta DALEČ najbolj uporabna in smiselna.

Lonsarg ::

Tablični računalniki so uresničili večino realnih pričakovanj, noben resen ni trdil, da bodo čisto izpodrinile laptope.

Vseeno je pa velika razlika med tablicam in 2in1. Tablica NI laptop, medtem ko 2in1 naprava JE laptop, samo dodatno ima še touch screen ter kake yoga-style akrobacije oziroma detachable keyboard.

To kar Apple dela z Mac laptopi je ali odraz zelo slabe strategije ali pa bolj verjetno zgolj poteza kako počasi prepričati Mac OS kupce da presedlajo na Ipad Pro in njegove naslednike.

Bo pa Apple za pravilno executat to zadevo moral Ipad Pro bolj približati Surfacu, morda z emulacijo Mac OS aplikacij, bolšo tipkovnico, itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Tablični računalniki so uresničili večino realnih pričakovanj, noben resen ni trdil, da bodo čisto izpodrinile laptope.

Vseeno je pa velika razlika med tablicam in 2in1. Tablica NI laptop, medtem ko 2in1 naprava JE laptop, samo dodatno ima še touch screen ter kake yoga-style akrobacije oziroma detachable keyboard.

To kar Apple dela z Mac laptopi je ali odraz zelo slabe strategije ali pa bolj verjetno zgolj poteza kako počasi prepričati Mac OS kupce da presedlajo na Ipad Pro in njegove naslednike.

Bo pa Apple za pravilno executat to zadevo moral Ipad Pro bolj približati Surfacu, morda z emulacijo Mac OS aplikacij, bolšo tipkovnico, itd...


Noben analitik tudi ni predvidel tako močan padec tabličnih računalnikov, ki je bil v zadnjem času kar nekaj 10 odstoten... mislim da je bil 30%...

Skratka edina konstanta ITja zadnjih 20 let, je stacionarc in za njim prenosnik :) Vse ostalo so ali one time wonderji ali pa nišne zadeve, za normalno delo pa ga ni čez prej omenjena. Tudi 2in1 opažam da je vedno manj zanimanja, pred pol leta ogromno, danes vsi spet iščejo Laptope

mirancar ::

Pri tablicah je pomoj še en od razlogov da so jih nehal delat (razvijat) slabše marže.
npr. proizvodna cena iphone je manjša od ipad, pa se ipad prodaja precej ceneje. Pa Apple še ma velke marže, drugi so pa očitno kar nehal izdajat nove modele ker pocen kvalitetno robo ne morjo prodajat - v primerjavi z telefoni. Dražat jih pa seveda tudi ne morajo ker to so useless zadeve - isto kot chromebook.

          ::

Modri dirkač je izjavil:

Problem Appla je, da ne ponudi ali pa noče ponuditi strankam kar hočejo/pričakujejo.


Apple bolj ali manj ponuja strankam točno to kar hočejo. S kakšno serijo to zadenejo bolje, s kakšno drugo pa malo manj. Je pa s svojimi izdelki usmerjen v točno določene skupine ljudi, ki prednosti Applov prepoznajo in so jih posledično pripravljene tudi plačati. Appli nikoli ne bodo množični. To je podobno, kot da bi ugotavljali, kako se Ferrariji prodajajo slabše kakor Hyundaji.

c3p0 ::

Nov Macbook žal ni boljši od konkurence, je pa precej dražji. Dell XPS 13" npr. ponuja 16GB RAM, UHD skoraj bezeless touch LCD, 1TB SSD, za 1700€, je tudi lažji in manjši. Apple dobiva le "bitko" debeline, res hudo primarna zadeva. Pri Macbooku lahko te specse le sanjaš za podoben denar.

Če cenovno ne bi bilo takih razlik, bi ga celo nabavil, zdaj bom pa pač potrpel s temi nekaj minusi hackintosha. Dokler ne uničijo še MacOS-a, kar se ob trenutno politiki podjetja zna zgoditi.

Zgrešili so tudi s samo zasnovo, pri PRO mašini je pač vseeno, če je 0.5mm tanjša od prejšnje različice. Potem pa še zveš, da očitno na račun slabše baterije. Touch bar pa nepotreben gimmick, čeprav mi je sprva bil všeč. A takrat še nisem opazil, da je ESC tipka doživela upokojitev, zraven vseh portov.

OrkAA ::

Sago, jaz trenutno kupujem nov laptop in se odločam med macbook pro 13 (brez touchbara) in kakšno linux alternativno, ki jih je bolj malo.

Prek spletnih reviewov sem se zelo navdušil za omenjenega Dell XPS 13, zato sem ga odšel pogledat v živo v BTC. Tako razočaran nisem bil že dolgo. Je res, da za malenkost manj denarja dobiš več rama in diska, tu se pa konča.

Najbolj me je zmotilo:
- Definitivno ni tanjši od macbooka.
- Kvaliteta izdelave je daleč zadaj. Skoraj smešno je koliko bolj dodelan deluje macbook.
- Tipkovnica se ukrivlja, ko tipkaš po njej.
- Prevlečen je z neko gumjasto plastiko, ki je magnet za maščobo. V trgovini, kjer ga prijemlje veliko ljudi je izgledal prav ogaben.
- Odzivnost touchpada ni na istem nivoju (je pa res, da sem testiral na windowsih).

Ne me razumet narobe, še vedno je povsem soliden laptop. A žal ne morem mimo občutka, da je to le en izmed mnogih laptopov na dellovi proizvodnji liniji in ni deležen toliko pozornosti za detajle kot macbook.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

Mavrik ::

Cel point laptopa je DA NI TANJŠI in da imaš potem baterijo ki ti ne crkne po 4 urah -_-
Drugače je pa poundarjanje kvalitete Appla trenutno malo mimo glede na to kak crap od tipkovnice so dali gor.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

c3p0 ::

@OrkAA

Macbook je gotovo fizično bolj soliden (nova tipkovnica je sicer love it or hate it, osebno sem v precepu, mogoče se bolj nagibam k hate, nisem je dovolj uporabljal, da bi lahko zagotovo rekel), a za to nisem pripravljen dodati par 100€. Sam za delo v 95% uporabljam zunanjo miško in mehanično tipkovnico, tako da me našteto sicer ne prizadane.

Modri dirkač ::

XPS15 9550 (skylake model) z 32GB RAM-a, 1TB SSD, 6700HQ, QHD display, se prodaja v SLO za ca.2.8k EUR, v DE za okroglih 2.4 do 2.5k EUR.
Good luck z iskanjem podobnega macbook pro-ja s podobno ceno ...

S cenami, ki jih je imel prejšnji model še nekak, price hike novega modela je pa enostavno smešen.
Everybody lies!

Jerry000 ::

Mavrik je izjavil:

Cel point laptopa je DA NI TANJŠI in da imaš potem baterijo ki ti ne crkne po 4 urah -_-
Drugače je pa poundarjanje kvalitete Appla trenutno malo mimo glede na to kak crap od tipkovnice so dali gor.

Apple macbook drži koliko? Menda ja ne 4h? Pričakujem vsaj 8+

Furbo ::

Mavrik je izjavil:

Cel point laptopa je DA NI TANJŠI in da imaš potem baterijo ki ti ne crkne po 4 urah -_-
Drugače je pa poundarjanje kvalitete Appla trenutno malo mimo glede na to kak crap od tipkovnice so dali gor.

Me spominjaš na trgovskega potnika, ki mi je hotel prodati težjo vrtalko, ker je pač MOČNEJŠA.
Jaz sem pa cele dneve vrtal v strop in mi ni bilo do tega, da bi na dan dvignil par dodatnih ton.
Ne moreš tu nekomu nepoznanemu tumbati, da morajo biti prenosniki čim debelejši.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

c3p0 ::

Apple je pač združil Air in PRO linijo. S tem PRO nekako izgublja svoj pomen, saj se na račun tanjšanja delajo kompromisi drugje, cene pa samo višajo. In to se ne zna končat dobro.

Enkrat so že hudo zabredli, pred bankrotom jih je takrat rešil sam M$ in potem vnovični prihod Jobsa. Kaj jih bo rešilo tokrat?

no comment ::

c3p0 je izjavil:


Enkrat so že hudo zabredli, pred bankrotom jih je takrat rešil sam M$ in potem vnovični prihod Jobsa. Kaj jih bo rešilo tokrat?


Takrat so zabredli, ker so odločali poznavalci, ki so menili, da mora Apple delati računalnike in naprave za vse in vsakogar. In da uporabniki ne znajo pustiti nekaterih očitno preživetih stvari za sabo brez rezanja žil.

Takih poznavalcev je slo-tech poln... In ker jih Apple zadnjih 10 let ne posluša, je zato tik prez propadom (že desetič v pravtoliko letih).

čuhalev ::

Kaj niso imeli PRO ločeno grafiko?

c3p0 ::

Upswing je končan, kakorkoli obrneš. Z Macbooki ne vejo več prav na koga ciljajo. PRO hoče biti Air, a ne more, jasno. Dobre baterije in PRO HWja pač ne moreš spraviti v tako tanko ohišje. Na koncu pa gor vdariš še premium ceno in upaš, da fanboyi pograbijo kot vroče žemljice. Ni več čisto tako.

MacOS je odličen, a vedno bolj zapostavljan. MS se po debaklu z win8, zdaj z winX spet pobira in mogoče v naslednjih letih celo switchnemo nazaj.

pirlo ::

c3p0 je izjavil:

Enkrat so že hudo zabredli, pred bankrotom jih je takrat rešil sam M$ in potem vnovični prihod Jobsa. Kaj jih bo rešilo tokrat?

Propadli ne bodo tako hitro zaradi iPhonov. Vsak, ki je na tem sistemu zelo težko preklopi na drugo platformo, ker Apple ne podpira nobene druge (imessage, icloud, safari (keychain), apple watch,...). Obratno je veliko lažje, ker ima Google vse appe na njihovi platformi. Ne vem zakaj se tu EU ne zgane in jih malo brcne v tazadnjo.
Se strinjam, da so macbooki vedno slabša izbira. Vedno bolj podhranjeni in vedno dražji, ter zaradi fetiša po najtanjšem računalniku tudi vedno manj zanesljivi in vedno manj kompatibilni z zunanjim svetom (i/o porti). Plus zadnji par iteracij OSX-a, oz. MacOS-a tudi niso prinesle kaj pametnega. Vse gre samo za integracijo z iPhoni, sploh v Sierri. Vedno večje zaklepanje v eno platformo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

opeter ::

pirlo je izjavil:

Vsak, ki je na tem sistemu zelo težko preklopi na drugo platformo, ker Apple ne podpira nobene druge (imessage, icloud, safari (keychain), apple watch,...) ...


Sem občasni uporabnik jabolčnega računalnika, a nobeno od naštetih zadev ne uporabljam.
Jabolčni izdelek uporabljam samo in izključno zaradi MacOS sistema (ki pa je od Yosemite dalje bolj kilav in natrpan z zame nepotrebnimi zadevami - npr. Siri, iBook, Apple Maps itn.). Na srečo se da marsikaj od tega izklopit ali celo odstranit.

Vsakemu svoje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nejcek74 ::

enako, tudi sam prezivim dnevno najmanj osem ur za iMacom pa nic od nastetega (ok, keychain ja, ker so v njem vsi dostopi za posto in server, ne pa v povezavi z browserjem, ker sem tako ali tako na firefoxu). Edini problem mi je, ker sodelvci uporabljao Calendar.

next3steps ::

Preživim okrog 19 ur zraven, uporabljam vse od naštetega razen Apple urce.

Jerry000 ::

Uporabniki novega macbook proja (po možnosti 13") brez touchbara. Koliko vam drži baterija ob delu?

LuiIII ::

Pri nas v firmi se valja nekje en 17" Mac Book Pro star kako leto, ki si ga je sistemec pač zaželel. kolikor sedaj vidim, ga uporablja samo za web in mail. To je to. Eden najmanj uporabljenih računalnikov v podjetju. Medtem ko pa se razni XPS 13, 15, M6800, Eurocom Panther, HP-ji, MS Surface Pro uporabljajo za delo na terenu, delo doma, programiranje,... Na nekaterih teče primarno Linux (XPS).
Tako, da je precej odvisno s čim se ukvarjaš in kakšne stranke imaš. Če hočeš narediti vtis na sestankih ali prezentacijah, vzameš Surface, če hočeš imeti raw power pa Eurocoma.

Furbo ::

pirlo je izjavil:

Ne vem zakaj se tu EU ne zgane in jih malo brcne v tazadnjo.
Se strinjam, da so macbooki vedno slabša izbira. Vedno bolj podhranjeni in vedno dražji, ter zaradi fetiša po najtanjšem računalniku tudi vedno manj zanesljivi in vedno manj kompatibilni z zunanjim svetom (i/o porti). Plus zadnji par iteracij OSX-a, oz. MacOS-a tudi niso prinesle kaj pametnega. Vse gre samo za integracijo z iPhoni, sploh v Sierri. Vedno večje zaklepanje v eno platformo.

Zakaj bi moral EU kogarkoli brcati, če se pa uporabnik lahko prosto odloči za odprto platformo, če si jo želi?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

orbika ::

Furbo je izjavil:

Zakaj bi moral EU kogarkoli brcati, če se pa uporabnik lahko prosto odloči za odprto platformo, če si jo želi?


Točno tako. Saj ti nihče ne drži pištolo ob glavo in te sili kuit/uporabljat zaprto platformo kot je Apple.

technolog ::

Dell XPS 13" npr. ponuja 16GB RAM, UHD skoraj bezeless touch LCD, 1TB SSD, za 1700€


Kje? Grem takoj nabavit, če je to res!

galu ::

http://geizhals.at/dell-xps-13-2016-tou...

Pa ne se v UHD specifikacijo zapičit. :D
Tako to gre.

technolog ::

Uh, prejšnja generacija. Sem mislil, da govoriš za Kaby Lake, ki so že 4 mesce zunaj. Normalno da je stara zaloga ceneje.

Pa verjetno bi mi šla dojčes tastatur na k*. Rd bi mel slovensko al pa vsaj US.

Zgodovina sprememb…

galu ::

OP ni nič govoril o generaciji/tipkovnici. Dejstvo pač je, da trditev kot je bila podana, kr drži (okej, par pikslov manjka in par € več je).
Tako to gre.

technolog ::

Ste pa pozabil glavno prednost novih macbookov, to je 4 usb-c porti, medtem ko ostali nimajo več kot enega, tudi nobenen od laptopov predstavljenih na CESu.

Kako hitro pokvariš en port? Res hitro, mal narobe cukneš - ali pa vlaga, korozija kovin... Lahko bi bla vsaj dva - da je en za backup.

Na mojem trenutnem laptopu dela samo še eden USB port (od štirih), pa sem dokaj pazil. Zato tud iščem nov laptop.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

technolog je izjavil:

Uh, prejšnja generacija. Sem mislil, da govoriš za Kaby Lake, ki so že 4 mesce zunaj. Normalno da je stara zaloga ceneje.

Pa verjetno bi mi šla dojčes tastatur na k*. Rd bi mel slovensko al pa vsaj US.

V čem točno je Kaby Lake boljši?
Razen v višji ceni?
idle ne da dosti več od sebe, na max obremenitvi pa istotako papca đus ko za stavo.

technolog ::

Približno 15%-20% performance boosta zaradi višjega clocka. IPC se ni dvignil.

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cp...
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

podobno kažejo ostali benchmarki.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Če iščeš perfomance, je 6500/7500u napačen procesor. 15-20% večji perfomance imaš za okrog od 16% dalje višjo ceno.
7300HQ
E3-1505M v6

Je to, kar iščeš ti.
Prvi je za 1.3 čuke -nek random čurimuri model-, drugi je nad dobra dva čuka -tudi ne UHD-.

Etiga, tulele ga imaš
http://geizhals.eu/dell-precision-15-55...

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

NikolormousB je izjavil:


Mi je pa všeč, da imajo jajca, da so poenotili I/O. Kdo drug kot Apple si to težko privošči in tudi oni bodo požrli nekaj besa uporabnikov. Čez eno leto pa bodo ljudje prišli k pameti in bo standardna konfiguracija 4x USB-C.

saj so to naredili tudi ze dolgo časa nazaj z usb.
edini problem je, da trenutno še ni toliko naprav za usb-c. lahko bi dali vsaj kakšen navaden usb.

c3p0 ::

technolog je izjavil:

Uh, prejšnja generacija. Sem mislil, da govoriš za Kaby Lake, ki so že 4 mesce zunaj. Normalno da je stara zaloga ceneje.

Pa verjetno bi mi šla dojčes tastatur na k*. Rd bi mel slovensko al pa vsaj US.


Ista CPU generacija kot jo ima novi Macbook. Po benchmarkih morda je Kaby Lake nekaj hitrejši, v praksi pa verjetno neopazno. Pri gfx je verjetno večja razlika, a za neigričarje je to nepomembno.

Sam sem kolebal med Kaby Lake in Skylake verzije, cena zelo podobna (ranga 50€ razlike v prid Skylake), s tem da je Skylake imel 1TB SSD, KL pa 512GB. Odločil sem se za Skylake, sploh zaradi hackintosha.

Tastature jaz sploh ne vidim, tako da mi ni faktor. Sicer pa lahko pri nas daš 300€ več za isti računalnik. ;((

damjan1980 ::

Sam sem nekoč bil fan macbookov in sem ga tudi imel en čas. Ampak to kar se gredo zdaj, pa je že malo preveč. Prvo ga totalno zanemarijo s posodobitvami. Ko ga končno izdajo, izdajo pohabljenega in za pretirano ceno. Res je, da se je apple šel podobne igrice že z disketnikom in cd pogonom. Ampak takrat so že obstajale alternative in so nas s tem ukrepom prisilili da pač malo prej preklopimo na nove tehnologije. Polek tega se je ta igra takrat dotikala samo načina priklopa eksternega spomina. Si pač kupil usb stick in/ali cd pogon in je bil problem rešen. Zdaj pa se ta poteza dotika celo armado izdelkov, ki se na takšen in drugačen način priklapljajo na računalnik. Ker je seveda jasno, da tega ne bomo iz danes na jutri menjali, tako kot se je dalo menjati pogon, ponudijo briljantno rešitev: celo armado donglov za ceno da te srat prime. FAIL. V glavnem, do izida novega sem čakal z odločitvijo, ali kupim spet meka, ali ostanem na windowsih. Hvala apple, ker ste mi res olajšali odločitev. Ne kupim tega niti pod razno.
Že na aktualnih prodajmih številkah se vidi, da so s potezo rezanja eksternih priklopov in uvajanjem prakse donglov šli očitno tokrat predaleč.

damjan1980 ::

Bi še dodal 2 lepa primera applovih kiksov, ki kaže na to, da očitno izgubljajo kompas: pri macbooku te prepričujejo da je usbc the way to go in hladnokrvno porežejo stran vse ostale priklope, istočasno pa pri iphone vstrajajo na lightening na eni strani (??) in usb a (??) na drugi strani. In tako rabiš za priklop apple na apple produkt - dongl. OMFG.
Pa še en absurd je 3,5mm priklop. Pri iphone te prepričujejo da ga ne rabiš, da je zastarel in ga dajo vstran. Mesec kasneje izdajo macbook s 3,5mm priklopom. Kot da 2 različne firme delata iphone in macbook

pirlo ::

orbika je izjavil:

Furbo je izjavil:

Zakaj bi moral EU kogarkoli brcati, če se pa uporabnik lahko prosto odloči za odprto platformo, če si jo želi?


Točno tako. Saj ti nihče ne drži pištolo ob glavo in te sili kuit/uporabljat zaprto platformo kot je Apple.

Katera odprta platforma je kompatibilna z njihovo?

matobeli ::

damjan1980 je izjavil:

istočasno pa pri iphone vstrajajo na lightening na eni strani (??)


Tole je dejansko še največji kiks. Mogoče pa niso hoteli izdat najprej iPhona z novim C priključkom in bo to imel naslednji.

Drugače pa, katere so sploh naprave ki jih ne moremo priključit brez dodatnega dongla:
-USB A flash ključki
-USB A cripto ključki
-USB A miške
-USB A tipkovnice
-še kdo ve za kakšno?

Ostale naprave imajo praviloma svojo vtičnico (USB B, micro, lightning...) in tako je potrebno zamenjat zgolj kabel.

Crossfire ::

Podoben šok sem doživel, ko sem pregledoval iMace.
Vstopna 27", 5k Retina za 2.2k EUR ima v drobovju 7200rpm 1TB HDD.
Leta 2017 ima premium AIO računalo HDD disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

Cancer ::

Se dber clanek na temo da Apple ni vec to kar je bil. Link
Nisem bral cele teme, tako da ce je ze tale clanek objavljen se oproscam.
Apple opusca pocasi Mace, oziroma ne ve tocno kaj bi z njimi pocel. Za nadgradnjo macbook proja so rabili koliko?2 leti? Plus da sploh nima Kaby Lake, ampak Skylake. Ni velika razlika, ampak se opazi. Plus tezave s slabimi baterijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cancer ()

Mato989 ::

technolog je izjavil:

Ste pa pozabil glavno prednost novih macbookov, to je 4 usb-c porti, medtem ko ostali nimajo več kot enega, tudi nobenen od laptopov predstavljenih na CESu.

Kako hitro pokvariš en port? Res hitro, mal narobe cukneš - ali pa vlaga, korozija kovin... Lahko bi bla vsaj dva - da je en za backup.

Na mojem trenutnem laptopu dela samo še eden USB port (od štirih), pa sem dokaj pazil. Zato tud iščem nov laptop.



Meni se v moji zgodovini uporabe USB A priključkov ni pokvaril še noben... pa jih uporabljam uffff, od začetka 21tega??? Kaj za vraga ti počneš z njimi.

damjan1980 ::

Samo meka ne opuščajo zavestno, ampak ga vse manj ljudi kupuje iz kar nekaj razlogov. In ko bodo videli da so zadevo dokončno zafurali, bodo rekli ja saj itak jih ukinjamo.
Kar pa je pomoje napačna poteza. Stavit vse na iOS je pomoje precej riskantno. Tudi tam jim manjka kaj novega. Vozijo isto zadevo že leta z minimalnim napredkom. Android je vmes delal kvantne skoke. Trenutno jim prodaja temelji na hype od prejšnjih let, ki pa lahko hitro usahne, sploh če stranke jeziš z bedastimi potezami kot je ukinjanje audio jacka. Prodajne številke so že lani začele padati.

Jerry000 ::

Mato989 je izjavil:

technolog je izjavil:

Ste pa pozabil glavno prednost novih macbookov, to je 4 usb-c porti, medtem ko ostali nimajo več kot enega, tudi nobenen od laptopov predstavljenih na CESu.

Kako hitro pokvariš en port? Res hitro, mal narobe cukneš - ali pa vlaga, korozija kovin... Lahko bi bla vsaj dva - da je en za backup.

Na mojem trenutnem laptopu dela samo še eden USB port (od štirih), pa sem dokaj pazil. Zato tud iščem nov laptop.



Meni se v moji zgodovini uporabe USB A priključkov ni pokvaril še noben... pa jih uporabljam uffff, od začetka 21tega??? Kaj za vraga ti počneš z njimi.

Js sm tut debelo pogledal, 15 let star PC pa vsi USBji delajo normalno...lahko tako rečem, v mojem življenju mi ni uspelo pokvarit USB port, pa nisem kaj preveč pazil.

technolog ::

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

technolog je izjavil:

Ste pa pozabil glavno prednost novih macbookov, to je 4 usb-c porti, medtem ko ostali nimajo več kot enega, tudi nobenen od laptopov predstavljenih na CESu.

Kako hitro pokvariš en port? Res hitro, mal narobe cukneš - ali pa vlaga, korozija kovin... Lahko bi bla vsaj dva - da je en za backup.

Na mojem trenutnem laptopu dela samo še eden USB port (od štirih), pa sem dokaj pazil. Zato tud iščem nov laptop.



Meni se v moji zgodovini uporabe USB A priključkov ni pokvaril še noben... pa jih uporabljam uffff, od začetka 21tega??? Kaj za vraga ti počneš z njimi.

Js sm tut debelo pogledal, 15 let star PC pa vsi USBji delajo normalno...lahko tako rečem, v mojem življenju mi ni uspelo pokvarit USB port, pa nisem kaj preveč pazil.


Ja, na desktopu verjamem, da je tako. Laptopi so druga zgodba, morajo prestat malo več, od sprememb temperatur, raznih sil, sprememb vlažnosti.

Only one USB-C port = FAIL.
Macbook = WIN.

Zgodovina sprememb…

Vanquish ::

technolog meni tudi ni jasno o cem ti govoris. Sam imam notebook vseposod okoli in nikoli nobenih tezav.
Meni bolj zveni vse skupaj, da ti potrebujes docking station in je tukaj tvoj problem :)

technolog ::

Zakaj so mi pa potem v 6 letih uporabe laptopa eden po eden, v dvoletnih razmakih crknili 3je od 4h USB portov? Menjate laptope vsako leto? No, jaz ne, ker je preveč dela s konfiguracijo linux jedra, da bi to počel tako pogosto.

Vanquish ::

ne vem - kaksna je specifika tvoje uporabe?

sem imel high-end notebooke in konkretno low end pa pri nobenem ni slo nic.
In notebooke sem mel tudi po 4 leta in vec nekatere.

Jerry000 ::

technolog je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

technolog je izjavil:

Ste pa pozabil glavno prednost novih macbookov, to je 4 usb-c porti, medtem ko ostali nimajo več kot enega, tudi nobenen od laptopov predstavljenih na CESu.

Kako hitro pokvariš en port? Res hitro, mal narobe cukneš - ali pa vlaga, korozija kovin... Lahko bi bla vsaj dva - da je en za backup.

Na mojem trenutnem laptopu dela samo še eden USB port (od štirih), pa sem dokaj pazil. Zato tud iščem nov laptop.



Meni se v moji zgodovini uporabe USB A priključkov ni pokvaril še noben... pa jih uporabljam uffff, od začetka 21tega??? Kaj za vraga ti počneš z njimi.

Js sm tut debelo pogledal, 15 let star PC pa vsi USBji delajo normalno...lahko tako rečem, v mojem življenju mi ni uspelo pokvarit USB port, pa nisem kaj preveč pazil.


Ja, na desktopu verjamem, da je tako. Laptopi so druga zgodba, morajo prestat malo več, od sprememb temperatur, raznih sil, sprememb vlažnosti.

Only one USB-C port = FAIL.
Macbook = WIN.


Tudi za laptop lahko kontra trdim. Doma mel 2 (en je še živ). Iz časov XP imam še enega in dela USB normalno. Drugi je pa prej prenosnik cel crknil kot USB :D (iz časov win7). No, tle je pomoje sreča ali pa smola. Brat je tudi kupil novo grafično in jo je moral 2x menjat po 1 tednu. Se mi zdi da si imel smolo z USB



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski poslanci želijo poenotenje polnilnikov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4811012 (8000) Lonsarg
»

S čim priklopit 4k monitor na huawei matebook 13

Oddelek: Zvok in slika
203584 (2864) yellowbe34
»

Bo Apple končno sprejel USB-priključek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5516080 (12875) boolsheat
»

MacBook 2016 vs 2015

Oddelek: Pomoč in nasveti
458503 (7832) fujtajksel
»

Applovi 12-palčni Retina MacBooki dobili Skylake

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
175930 (4486) Invictus

Več podobnih tem