» »

PS/2 hitrejši od USB ??? Kaj meniš ti ???

PS/2 hitrejši od USB ??? Kaj meniš ti ???

Urajmal ::

Že nekaj časa me muči težava kam priklopit mojga novga glodalca? Hm... sem si rekel, nekateri kolegi pa imajo vseeno dobre miške na PS/2 zakaj je še jaz ne bi imel, čeprav je USB 2.0 zelo hiter (al je pa vseeno PS/2 hitrejši od njega) ... torej .... Kaj menite kateri je boljši za miške USB ali PS/2 priključek?

c3R4R ::

Za priklop na USB vtičnico dobiš zraven glodalca cd z drajverji, da kao bolje izkoristiš mišaka... Za navadno delo zadostuje PS/2 vtičnica... Ali pač??

USB je hitrejši od PS/2....;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

SasoS ::

Pri miši nima veze hitrost vmesnika (kajti podatkov je zelo malo) ampak sampling rate - kolkrat na sekundo rač prebere podatke od miši. Za ps2 dobiš programčke ki to povečajo in s tem naredijo premikanje miši bolj gladko...za usb pa ne vem. Meni se zdi da ima USB miš po defaultu malce višji rate od ps2, samo vprašanje ali je zadost visok za dovolj gladko premikanje (za navadnega uporabnika vsekakor ja).

Paramedic ::

USB porabi malo več procesorske moči kot PS2. O hitrosti pa ne vem. Lahko pa testiraš oba načina z enim programom (ne vem kak se že reče), mogoče je v Download sekciji na S-T.
End transmission.

Jux ::

hitrost (sampling rate) je like 10x večja prek USB. Sem prek unga programa ki je omenjen testiral (že dolg nazaj) in je razlika u iber opazna!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

MadMax ::

Sicer sem proti testiranju s sintetičnimi benchmarki, a to zdaj ni pomembno...

Zanima me razlika v praksi - v katerih aplikacijah je sploh opazna razlika in koliko je sploh opazit??
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Jux ::

Jah, težko boš realno ocenu kolk gut mišon reagira v gejmu, (čeprav je moj twisted mind že sproducirru, eno pripravo ki bi znala to testirat, vključuje pa robotsko roko >:D). Je pa čist iz deduktivnega sklepanja možno ugotovit, da če maš večji sampling rate, lahko to pomeni razliko med killom in ne-killom v kakšnem CT, Q3 itd..
web&blog&etc: http://lukabirsa.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tweakanje osveževanja USB mišk (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
224138700 (54643) BorutO
»

Mogočni mišek na pohodu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10910395 (7943) Jaka83
»

Katera miška je najboljsa?

Oddelek: Strojna oprema
241895 (1482) Matek
»

Miš na USB ali PS2?

Oddelek: Strojna oprema
131097 (896) Tr0n
»

Pretorijančev prvenec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
524371 (4371) Paramedic

Več podobnih tem