» »

Katera miška je najboljsa?

Katera miška je najboljsa?

Pipislav ::

Hm

Jaz osebno mam Razer Viper.>:D >:D :P

Katero miško predlagate igralcem?:D
AMD Athlon 64 3500+ BOX - GEIL 1GB DDR 400Mhz - ASUS GF7800GT Extreme

Caligula ::

Prav tvojo. Z avtogramom >:D

Matek ::

Verjetno misliš igričarje oz. gejmerje, igralci so ljudje s televizije, kina in gledališča >:D .

Priporočam RazerDiamondback ali alternativno tudi Logitech MX 518.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

norc ::

1.razer diamondback
2.mx 518
3.razer viper
4.mx510
gre se tlele predvsem po mojem mnenju za ergonomijo in pa natančnost, hitrost...
je pa res d so še mal drage in bom mal počaku z nakupom glih zato d se cena mal zniža

strictom ::

To je spet ena tema za flejmanje.

Glavna favorit sta (kot je blo povedano že 100x) MX518 in Razer DB. Miški sta po specifikacijah identični. Kera je bolša je odvisno od posameznika. Komu kira miška bolj sede v roko. Sam sem prešaltal iz B58, MX1000, MX518. Najbolj sede v roko MX518 in MX1000. Ampak MX1000 ni lih gejmerska miška zarad lega. Sem pa se igral že z Razer DB in mi je bil isti kot B58 zato mi pa ni všeč. Pa še nekam smotano je z njim ciljat (ex merit - na rovtarjevo željo) :D

MX518 POWAH! :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Good Guy ::

merit lol
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

strictom ::

Aimat :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

ČIP 008 ::

Najboljša igračarska miš je Razer DB. Zato še en glas za Razer Diamondback!

KTr1sk ::

Jz jo jutri dobim z modro diodo :P Me pa zanima če je razlika v natačnosti/hitrosti v USB ker jaz ima USB 1.1 !! Prosim če ve kdo ve, hvala.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

strictom ::

Vtakni ga v PS/2. Je boljš kot USB!

Dejte se mavo flejmat no.

MX518 pwna DB za malo malco (pri polovici sendviča jo našeška)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

KTr1sk ::

Pri čem? Vem samo to da ima Razer smotane stranske tipke in da se nekaterim ne prilagaja oblika in zato je mal slabša v natačnosti pa naj ne bi bilo razlike :8) Aja pa USB torej ni pomemben? Sam ne vem kako je ps/2 lahko boljše
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

gunserman ::

mx518 oblika , natančnost, kaj še hočete >:D >:D Carski mišon!

Matek ::

Vtakni ga v PS/2. Je boljš kot USB!

Dejte se mavo flejmat no.

MX518 pwna DB za malo malco (pri polovici sendviča jo našeška)


USB je boljši. Nekajkrat. Drugače pa sta MX518 in DB popolnoma enakovredna, tako po senzorju kot po ostalih featurjih. Edina razlika je, kako sede komu v roko.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

strictom ::

Ammm, a ne PS/2 dela pri 250MHz (al neki tajga), USB 1.1 pa pri majn?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

frudi ::

če se prav spomnim, v navodilih od Diamodnbacka piše, da ne dela z adapterji na PS/2. na usb 1.1 bi naj delala, čeprav je priporočen 2.0.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Matek ::

STRiCtom, načeloma dela USB na 125 HZ, PS2 pa se lahko nastavi na 200 Hz. Ampak obstajajo utilityji, ki dvignejo hitrost osveževanja USB na 250, 500 ali celo 1000, kar je mnogo boljše od ps/2 (mislim da ima to razer že po defaultu).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

KTr1sk ::

Tukaj http://www.slo-tech.com/testi/05003/05003.shtml je test miš in piše pri razerju:
"Paket je bil podoben Viperjevemu, pozlačeni kontakti in dolg ter tanek kabel niso izostali, dodan je bil še USB->PS2 pretvornik, ki sem ga pri Viperju pogrešal, češnja na torto pa je bila priročna torbica za zaščito pri prenašanju...."
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

frudi ::

tole je iz razerjeve strani:

Q. Is the mouse (Boomslang 2100, Boomer Speed, Boomer Control, Viper 1000, Diamondback,) available as a PS/2 mouse? Can I use the mouse with a USB to PS2 Adapter?
A. The mice are only available and are supported in USB mode only. There are no plans to support a PS/2 version. We do not support them and they will not function properly using a USB to PS2 adapter.

če so slo-techovci dobili ps/2 adapter v paketu, so ga verjetno po pomoti :)
jaz vem, da ga nisem...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

KTr1sk ::

V čem je pol razlika v USB če sem probal z programom Mouse Rate Checker in se giblje na 125 Hz ? Katera hitrost je sploh pomembna pri USB če se da tudi navadn 1.1 navit na več hz??
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

IceY ::

Moje mnenje je MX518 najbolsa miska!saj zame res enkratna miska :P razor se skrije! :P

KTr1sk ::

A mi lahko kdo pove ali je to normalno da ni lučke tam spodaj kjer je senzor pri RAZER DIAMONDBACK PLASMA miški, danes sm jo dobu in vidim da spodaj nič ne sveti, aja dela pa normalno.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Dr_M ::

Tomaž: bod vesel, da ni lucke.
to mene zelo moti pri opticnih miskah.

laser rulz :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matek ::

Dr_M, tudi mx1000 je optična miška, ne glede na to, da kot izvor svetlobe uporablja laser.

Kar pa se tiče tega diamondbacka, Tomaž, tu ne gre za laser, ampak je diodica v miški infrardeča in tako kratkih valovnih dolžin naše oko pač ne zazna. Zadeva je poleg tega pozitivna še zato, ker je optični senzor ravno na IR svetlobo precej občutljiv (bolj kot na rdečo) - menjava rdeče ledice z infrardečo je precej pogosta modifikacija miške.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Dr_M ::

tudi mx1000 je optična miška, ne glede na to, da kot izvor svetlobe uporablja laser.

ne ga srat. tis pa pametn poba :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matek ::

Tomaž: bod vesel, da ni lučke.
to mene zelo moti pri optičnih miskah.

laser rulz :)


Dr_M, tole meni zveni, kot da pravis, da te moti svetloba pri opticnih miskah in imas zato lasersko, zato sem te popravil. Ker MX1000 je ena navadna optična miška, ima celo enak senzor kot MX510 in MX310, le da uporablja laser namesto rdeče diodice. "Optical is obsolete" je malo za lase privlečen slogan.

Če si hotel povedati kaj drugega, se iskreno opravičujem, BigWhale mi je zaenkrat posodil samo staro verzijo kristalne krogle, ki slovenščine se ne dekodira s stoodstotno natančnostjo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miška za gaming ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10311195 (7506) Sc0ut
»

Katero miš LED ali LASER?

Oddelek: Kaj kupiti
172024 (1570) tec
»

Mogočni mišek na pohodu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10910124 (7672) Jaka83
»

katera miška je najboljša izbira (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
847501 (5662) Meddo
»

Nov članek: Test mišk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
10811565 (9545) Xplicit

Več podobnih tem